Bitcoin Forum
May 24, 2024, 12:52:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Να διαγραφεί παρακαλώ  (Read 9428 times)
pazor_true
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1461
Merit: 1025


i love Emerald (EMD)


View Profile
August 23, 2015, 09:50:57 AM
 #61

Twra ti ginetai?
To hellascoin pauei na uparxei?

Oles oi ependuseis xa8hkan?
Yparxei Kati suggekrimeno gia to neo nomisma?

BTC 12jiBjT2GSWYk2HwYdPqsQMuLqZ1br9D37 - i am Pazor
HellasCoinTeam (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10

www.hellascoin.gr


View Profile WWW
August 23, 2015, 03:23:46 PM
 #62

Twra ti ginetai?
To hellascoin pauei na uparxei?

Oles oi ependuseis xa8hkan?
Yparxei Kati suggekrimeno gia to neo nomisma?

Ναι,το HellasCoin καταργείται και θα αντικατασταθεί από το καινούριο νόμισμα με το όνομα Achilles.Όλα τα νομίσματα των κατόχων θα αντικατασταθούν και δε θα χάσει κανείς.Όσο για το δεύτερο σκέλος της ερώτησης σου,για ποιες ακριβώς επενδύσεις μιλάς?Ποιος ακριβώς επέδυσε?Εννοείς επενδύσεις τα 10 ή 50 ή 100 ευρώ?Γιατί αυτά τα ποσά δε λέγονται επένδυση.

HellasCoinTeam
isi13
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
August 23, 2015, 05:48:49 PM
 #63

ποτε βλεπετε περιπου να ειναι ετοιμο το καινουργιο νομισμα ;;
HellasCoinTeam (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10

www.hellascoin.gr


View Profile WWW
August 23, 2015, 06:01:23 PM
 #64

ποτε βλεπετε περιπου να ειναι ετοιμο το καινουργιο νομισμα ;;

Το νόμισμα είναι έτοιμο απλά ψάχνουμε τρόπο να ξεπεράσουμε κάποια οικονομικά προβλήματα για να μπορέσουμε να το κυκλοφορήσουμε.

HellasCoinTeam
chryspano
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
August 25, 2015, 12:47:12 AM
 #65


Ξυπνάει το troll μέσα μου!





Ούτε ένα όνομα της προκοπής δεν είστε ικανοί να βρείτε!

Πρέπει να σταματήσουν να διδάσκουν προγραμματισμό στο γυμνάσιο ASAP!
HellasCoinTeam (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10

www.hellascoin.gr


View Profile WWW
August 25, 2015, 06:15:08 AM
 #66


Ξυπνάει το troll μέσα μου!





Ούτε ένα όνομα της προκοπής δεν είστε ικανοί να βρείτε!

Πρέπει να σταματήσουν να διδάσκουν προγραμματισμό στο γυμνάσιο ASAP!

Για πρότεινε μας εσύ κάποιο όνομα?Όσο για τον προγραμματισμό δεν θα το σχολιάσω καν γιατί δεν έχεις ιδέα ποιοι βρίσκονται από πίσω.

HellasCoinTeam
chryspano
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
August 25, 2015, 07:53:13 AM
 #67


Quote
Για πρότεινε μας εσύ κάποιο όνομα?

GreekScamCoin 2.0


Quote
Όσο για τον προγραμματισμό δεν θα το σχολιάσω καν γιατί δεν έχεις ιδέα ποιοι βρίσκονται από πίσω.

Άσε να μαντέψω.....
Mη μου πεις.....
Μήπως ο ίδιος ο satoshi o nakamoto?
Ή μήπως τίποτα λαμόγια και λωποδύτες?


Αλλά για να είμαστε και λίγο δίκαιοι....

"Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity."
chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
August 25, 2015, 07:57:42 AM
 #68


Ξυπνάει το troll μέσα μου!





Ούτε ένα όνομα της προκοπής δεν είστε ικανοί να βρείτε!

Πρέπει να σταματήσουν να διδάσκουν προγραμματισμό στο γυμνάσιο ASAP!
δεν νομιζω οτι το ονομα ειναι προβλημα

HellasCoinTeam (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10

www.hellascoin.gr


View Profile WWW
August 25, 2015, 08:18:05 AM
 #69


Quote
Για πρότεινε μας εσύ κάποιο όνομα?

GreekScamCoin 2.0


Quote
Όσο για τον προγραμματισμό δεν θα το σχολιάσω καν γιατί δεν έχεις ιδέα ποιοι βρίσκονται από πίσω.

Άσε να μαντέψω.....
Mη μου πεις.....
Μήπως ο ίδιος ο satoshi o nakamoto?
Ή μήπως τίποτα λαμόγια και λωποδύτες?


Αλλά για να είμαστε και λίγο δίκαιοι....

"Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity."


Οκ φίλε μου καλή σου μέρα.Δεν βλέπω όμως να κράζεις το Bitcoin και τον Nakamoto γι' αυτή την τεράστια πτώση.Και μιλάω από τα 1200 στα 200 που είναι σήμερα.Βγάλε χολή δεν πειράζει.

HellasCoinTeam
chryspano
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
August 25, 2015, 08:25:03 AM
 #70

HellasCoinTeam (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10

www.hellascoin.gr


View Profile WWW
August 25, 2015, 08:43:19 AM
 #71



Πραγματικά το IQ σου είναι χαμηλότερο κι από του πιο ηλίθιου ανθρώπου στη γη.Πόσα εκατομμύρια ευρώ επένδυσες στο HellasCoin και σε έχει τσούξει τόσο?Κάτι ανθρωπάκια σαν εσένα είναι καταδικασμένα να ζουν στη μιζέρια και στη δυστυχία εφ' όρου ζωής.

HellasCoinTeam
BitcoinExpert
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 546
Merit: 500



View Profile
August 25, 2015, 08:50:01 AM
 #72


Quote
Για πρότεινε μας εσύ κάποιο όνομα?

GreekScamCoin 2.0


Quote
Όσο για τον προγραμματισμό δεν θα το σχολιάσω καν γιατί δεν έχεις ιδέα ποιοι βρίσκονται από πίσω.

Άσε να μαντέψω.....
Mη μου πεις.....
Μήπως ο ίδιος ο satoshi o nakamoto?
Ή μήπως τίποτα λαμόγια και λωποδύτες?


Αλλά για να είμαστε και λίγο δίκαιοι....

"Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity."

Φίλε μου κάνεις ένα λάθος εδώ.Τα ψηφιακά νομίσματα από τη φύση τους είναι μια επένδυση πολύ υψηλού ρίσκου.Αν δεν είσαι διατεθιμένος να πάρεις αυτό το ρίσκο δε θα πρέπει να ασχολήσαι.Το να βγαίνεις να λες το HellasCoin ή οποιοδήποτε άλλο νόμισμα Scam,δεν σε κάνει έξυπνο.Με αυτή τη λογική σε πληροφορώ πως και το Bitcoin είναι scam.Είδες που έπεσε η τιμή του.Κάποιος που μπορεί να αποταμίευσε τα χρήματα του σε Bitcoin όταν ξεκίνησαν τα capital controls στην Ελλάδα,αυτή τη στιγμή είναι 50% χαμένος.Και μην αναφέρω την περίοδο που κάποιοι επένδυσαν όταν η τιμή του ήταν στα 1200$.Τί πρέπει να κάνει ή να πει αυτός?Μήπως θα πάει να κάνει μήνυση στον Nakamoto ή στον Gavin?Έχω ασχοληθεί με πολλά νομίσματα.Άλλα μου βγήκαν και άλλα όχι.Δεν βγήκα όμως ποτέ να κατηγορήσω τον δημιουργό του νομίσματος.Αποκλειστικά υπεύθυνος είμαι εγώ και μόνο εγώ.Ψάχνω,διαβάζω,κρίνω και αποφασίζω.Μην ψάχνουμε πάντα να ρίξουμε το φταίξιμο στους άλλους για τα δικά μας λάθη.Και στο φινάλε αν θεωρείς απάτη το HellasCoin γιατί δεν τους κάνεις μήνυση?
isi13
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
August 25, 2015, 10:32:30 AM
 #73

ρε παιδια δω περα ακουμε συνεχεια φρασεις τυπου : δεν ξερετε ποιος ειναι απο πισω και τετοια , ποτε θα μαθουμε ;; θελουμε να ξερουμε τον δημιουργο του νομισματος για να μπορεσουμε να το εμπιστευτουμε
chryspano
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
August 25, 2015, 10:36:45 AM
 #74

Φίλε μου κάνεις ένα λάθος εδώ.Τα ψηφιακά νομίσματα από τη φύση τους είναι μια επένδυση πολύ υψηλού ρίσκου.Αν δεν είσαι διατεθιμένος να πάρεις αυτό το ρίσκο δε θα πρέπει να ασχολήσαι.

Δεν είναι όλα τα ρίσκα ίδια, μη μας τρελαίνεις τώρα, άλλο ρίσκο έχουν ορισμένα "αξιόπιστα" και καινοτόμα νομίσματα και άλλο ρίσκο είχανε τα auroracoin, paycoin και κάθε λογής "backed by gold coin" απάτης που υπάρχει. Το ότι είμαι διατεθειμένος να "ρισκάρω" τα τσιγάρα ενός μήνα για να αγοράσω btc δεν σημαίνει ότι θα πάρω το ίδιο ρίσκο και με κάθε άλλο σαβουρονόμισμα που υπάρχει.  Άλλο να "ρισκάρεις" να τρακάρεις με 50χλμ/ωρα με BMW και άλλο με zastava.   


Το να βγαίνεις να λες το HellasCoin ή οποιοδήποτε άλλο νόμισμα Scam,δεν σε κάνει έξυπνο.Με αυτή τη λογική σε πληροφορώ πως και το Bitcoin είναι scam.Είδες που έπεσε η τιμή του.Κάποιος που μπορεί να αποταμίευσε τα χρήματα του σε Bitcoin όταν ξεκίνησαν τα capital controls στην Ελλάδα,αυτή τη στιγμή είναι 50% χαμένος.Και μην αναφέρω την περίοδο που κάποιοι επένδυσαν όταν η τιμή του ήταν στα 1200$.Τί πρέπει να κάνει ή να πει αυτός?Μήπως θα πάει να κάνει μήνυση στον Nakamoto ή στον Gavin?

Δεν έχει να κάνει με "εξυπνάδα" έχει να κάνει με το ότι υπάρχουν πολλοί νέοι στο χώρο που δεν έχουν ιδέα για τις απάτες που γίνονται και τα παιχνίδια που παίζονται. Δεν είχα καμιά όρεξη να ασχοληθώ, στο κάτω κάτω ακόμη ένα απο τα 500 και βάλε άχρηστα scamcoin δείχνει να είναι το συγκεκριμένο, αρκεί να δεις τις απαντήσεις και τις "εξηγήσεις" που δίνονται σε προηγούμενα ποστ και θα καταλάβεις, σοβαρότης μηδέν.

Όσον αφορά το btc, να θυμίσω ότι έχει μερικά χρόνια "ιστορίας", μια λαοθάλασσα απο σοβαρούς ανθρώπους και επιχειρήσεις να το στηρίζουν και να επενδύουν σε αυτό και οι ημερήσιες συναλλαγές του είναι μερικές δεκάδες εκατομμύρια δολάρια, αν το bitcoin με όλα όσα προανέφερα έχει αυξομοιώσεις στην τιμή του απο $150 ==> $1200 ==> $150 φαντάσου τι έχει να γίνει με ένα νόμισμα της πλάκας(για να μην το πω scam αυτή τη φορά) Επίσης καλό είναι να μην συγκρίνουμε το Nakamoto και τον Gavin με τα.... "γυμνασιόπαιδα" του.... ακιλισκοιν


 
Έχω ασχοληθεί με πολλά νομίσματα.Άλλα μου βγήκαν και άλλα όχι.Δεν βγήκα όμως ποτέ να κατηγορήσω τον δημιουργό του νομίσματος.Αποκλειστικά υπεύθυνος είμαι εγώ και μόνο εγώ.Ψάχνω,διαβάζω,κρίνω και αποφασίζω.Μην ψάχνουμε πάντα να ρίξουμε το φταίξιμο στους άλλους για τα δικά μας λάθη.

Εδώ σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου, για ποιο λόγο όμως δεν κατηγορείς τον δημιουργό αν πρόκειται για απάτη? Μήπως επειδή κάποιοι προσπάθησαν να σε προειδοποιήσουν και δεν τους άκουσες? ή μήπως επειδή  ήξερες ότι μάλλον πρόκειται για απάτη αλλά ρίσκαρες γιατί η πιθανότητα να βγάλεις κέρδος ήταν μεγάλη? Να ξεκαθαρίσω πως σαν "απάτη" θεωρώ και το κάθε νόμισμα που δείχνει εξαρχής να μην έχει καμία προοπτική να πετύχει, άσχετα αν οι δημιουργοί του δεν το βλέπουν αυτό ή δεν θέλουν να το δουν παραπλανώντας έτσι κόσμο.


Και στο φινάλε αν θεωρείς απάτη το HellasCoin γιατί δεν τους κάνεις μήνυση?
Κάνουμε το χαζούλη ε??
Καλά, θα κάνω και εγώ το χαζούλη, η μήνυση εκτός απο άσκοπο τρέξιμο θέλει και 100 Ευρόπουλα!








HellasCoinTeam (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10

www.hellascoin.gr


View Profile WWW
August 25, 2015, 11:03:13 AM
 #75

ρε παιδια δω περα ακουμε συνεχεια φρασεις τυπου : δεν ξερετε ποιος ειναι απο πισω και τετοια , ποτε θα μαθουμε ;; θελουμε να ξερουμε τον δημιουργο του νομισματος για να μπορεσουμε να το εμπιστευτουμε

Έχουμε πει χιλιάδες φορές πως το νόμισμα το δημιούργησε η εταιρία Velvet Studio (http://velvetstudio.gr/).Μέσα στο site θα βρείτε πληροφορίες για την εταιρία καθώς και τον ιδιοκτήτη και το προσωπικό.

HellasCoinTeam
BitcoinExpert
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 546
Merit: 500



View Profile
August 25, 2015, 11:22:06 AM
 #76

Φίλε μου κάνεις ένα λάθος εδώ.Τα ψηφιακά νομίσματα από τη φύση τους είναι μια επένδυση πολύ υψηλού ρίσκου.Αν δεν είσαι διατεθιμένος να πάρεις αυτό το ρίσκο δε θα πρέπει να ασχολήσαι.

Δεν είναι όλα τα ρίσκα ίδια, μη μας τρελαίνεις τώρα, άλλο ρίσκο έχουν ορισμένα "αξιόπιστα" και καινοτόμα νομίσματα και άλλο ρίσκο είχανε τα auroracoin, paycoin και κάθε λογής "backed by gold coin" απάτης που υπάρχει. Το ότι είμαι διατεθειμένος να "ρισκάρω" τα τσιγάρα ενός μήνα για να αγοράσω btc δεν σημαίνει ότι θα πάρω το ίδιο ρίσκο και με κάθε άλλο σαβουρονόμισμα που υπάρχει.  Άλλο να "ρισκάρεις" να τρακάρεις με 50χλμ/ωρα με BMW και άλλο με zastava. 

Το να βγαίνεις να λες το HellasCoin ή οποιοδήποτε άλλο νόμισμα Scam,δεν σε κάνει έξυπνο.Με αυτή τη λογική σε πληροφορώ πως και το Bitcoin είναι scam.Είδες που έπεσε η τιμή του.Κάποιος που μπορεί να αποταμίευσε τα χρήματα του σε Bitcoin όταν ξεκίνησαν τα capital controls στην Ελλάδα,αυτή τη στιγμή είναι 50% χαμένος.Και μην αναφέρω την περίοδο που κάποιοι επένδυσαν όταν η τιμή του ήταν στα 1200$.Τί πρέπει να κάνει ή να πει αυτός?Μήπως θα πάει να κάνει μήνυση στον Nakamoto ή στον Gavin?

Δεν έχει να κάνει με "εξυπνάδα" έχει να κάνει με το ότι υπάρχουν πολλοί νέοι στο χώρο που δεν έχουν ιδέα για τις απάτες που γίνονται και τα παιχνίδια που παίζονται. Δεν είχα καμιά όρεξη να ασχοληθώ, στο κάτω κάτω ακόμη ένα απο τα 500 και βάλε άχρηστα scamcoin δείχνει να είναι το συγκεκριμένο, αρκεί να δεις τις απαντήσεις και τις "εξηγήσεις" που δίνονται σε προηγούμενα ποστ και θα καταλάβεις, σοβαρότης μηδέν.

Όσον αφορά το btc, να θυμίσω ότι έχει μερικά χρόνια "ιστορίας", μια λαοθάλασσα απο σοβαρούς ανθρώπους και επιχειρήσεις να το στηρίζουν και να επενδύουν σε αυτό και οι ημερήσιες συναλλαγές του είναι μερικές δεκάδες εκατομμύρια δολάρια, αν το bitcoin με όλα όσα προανέφερα έχει αυξομοιώσεις στην τιμή του απο $150 ==> $1200 ==> $150 φαντάσου τι έχει να γίνει με ένα νόμισμα της πλάκας(για να μην το πω scam αυτή τη φορά) Επίσης καλό είναι να μην συγκρίνουμε το Nakamoto και τον Gavin με τα.... "γυμνασιόπαιδα" του.... ακιλισκοιν


 
Έχω ασχοληθεί με πολλά νομίσματα.Άλλα μου βγήκαν και άλλα όχι.Δεν βγήκα όμως ποτέ να κατηγορήσω τον δημιουργό του νομίσματος.Αποκλειστικά υπεύθυνος είμαι εγώ και μόνο εγώ.Ψάχνω,διαβάζω,κρίνω και αποφασίζω.Μην ψάχνουμε πάντα να ρίξουμε το φταίξιμο στους άλλους για τα δικά μας λάθη.

Εδώ σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου, για ποιο λόγο όμως δεν κατηγορείς τον δημιουργό αν πρόκειται για απάτη? Μήπως επειδή κάποιοι προσπάθησαν να σε προειδοποιήσουν και δεν τους άκουσες? ή μήπως επειδή  ήξερες ότι μάλλον πρόκειται για απάτη αλλά ρίσκαρες γιατί η πιθανότητα να βγάλεις κέρδος ήταν μεγάλη? Να ξεκαθαρίσω πως σαν "απάτη" θεωρώ και το κάθε νόμισμα που δείχνει εξαρχής να μην έχει καμία προοπτική να πετύχει, άσχετα αν οι δημιουργοί του δεν το βλέπουν αυτό ή δεν θέλουν να το δουν παραπλανώντας έτσι κόσμο.


Και στο φινάλε αν θεωρείς απάτη το HellasCoin γιατί δεν τους κάνεις μήνυση?
Κάνουμε το χαζούλη ε??
Καλά, θα κάνω και εγώ το χαζούλη, η μήνυση εκτός απο άσκοπο τρέξιμο θέλει και 100 Ευρόπουλα!






Δεν πρόκειται να κάτσω να χάσω τον χρόνο μου μαζί σου εξηγώντας σου κάποια πράγματα.Με αυτά που απαντάς δείχνεις ότι δεν έχεις ιδέα ούτε από επενδύσεις ούτε από ψηφιακά νομίσματα.Δε νομίζω όταν ξεκίνησε το Bitcoin να ήταν όλοι σίγουροι για την πορεία του,ούτε ότι υπήρχαν όλες αυτές οι εταιρίες να το στηρίξουν εξ' αρχής.Όλα τα project ξεκινάνε από το μηδέν και στην πορεία μπαίνουν οι εταιρίες που λες ότι στηρίζουν το Bitcoin και το κάθε Bitcoin.Κάποιοι το πίστεψαν από την αρχή και άλλαξε η ζωή τους.Κάποιοι άλλοι όταν τους το πρότειναν στην αρχή ως επένδυση φοβήθηκαν και δεν επένδυσαν.Και φυσικά έχασαν μία από τις μεγαλύτερες ευκαιρίες.Οπότε μη μου λες εμένα πως δεν είχε/έχει ρίσκο.Ακόμα και τώρα το ρίσκο είναι πολύ μεγάλο.Γιατί αύριο μεθαύριο βγαίνει ένας ακόμη Gavin και αλλάζει ότι θέλει στον κώδικα και περνάει μία καινούρια έκδοση.Σίγουρα κάποια άλλα νομίσματα έχουν μεγαλύτερο ρίσκο,αλλά όσο μεγαλύτερη είναι η προοπτική κέρδους τόσο μεγαλύτερο είναι και το ρίσκο που υπάρχει.Όσο για την απάτη που λες και για ποιο λόγο να μην κατηγορήσω τον δημιουργό,θα σου απαντήσω το εξής: υπάρχουν χιλιάδες,εκατομμύρια κόσμος που λένε τα ίδια για το Bitcoin,ότι είναι φούσκα,απάτη,πυραμίδα και άλλες πόσες κατηγορίες.Σ' αυτήν την περίπτωση όμως εσύ βρίσκεσαι στο στρατόπεδο του Bitcoin.Ο καθένας είναι ελεύθερος να επιλέξει αν θα πιστέψει και αν θα ασχοληθεί με το κάθε νόμισμα.Όσο για την μύνηση,δεν κάνω καθόλου τον χαζούλη.Μιλάω σοβαρά.Όταν κάποιος μιλάει για απάτη και έχει στοιχεία και αποδείξεις γι' αυτό και φυσικά ξέρει ποιοι είναι πίσω απ' την απάτη έχει την υποχρέωση να το καταγγείλει για να προστατέψει τον κόσμο και τον εαυτό του.Και αν έχει εξαπατηθεί ο ίδιος τότε έχει έναν λόγο παραπάνω.Τέλος για να κλείσω: όταν ένα project αποτυγχάνει δε σημαίνει πως είναι απάτη.Σημαίνει πως το business plan δεν πέτυχε ή ότι ο κόσμος στον οποίο απευθυνόταν δεν ήταν έτοιμος για κάτι τέτοιο.Κατά τη γνώμη μου ούτε το HellasCoin ούτε το HellenicCoin μπορούν να πετύχουν,ούτε κανένα άλλο νόμισμα,γιατί πολύ απλά οι Έλληνες είναι τεχνολογικά αναλφάβητοι.
chryspano
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
August 25, 2015, 11:30:24 AM
 #77

Δεν πρόκειται να κάτσω να χάσω τον χρόνο μου μαζί σου εξηγώντας σου κάποια πράγματα.Με αυτά που απαντάς δείχνεις ότι δεν έχεις ιδέα ούτε από επενδύσεις ούτε από ψηφιακά νομίσματα.Δε νομίζω όταν ξεκίνησε το Bitcoin να ήταν όλοι σίγουροι για την πορεία του,ούτε ότι υπήρχαν όλες αυτές οι εταιρίες να το στηρίξουν εξ' αρχής.Όλα τα project ξεκινάνε από το μηδέν και στην πορεία μπαίνουν οι εταιρίες που λες ότι στηρίζουν το Bitcoin και το κάθε Bitcoin.Κάποιοι το πίστεψαν από την αρχή και άλλαξε η ζωή τους.Κάποιοι άλλοι όταν τους το πρότειναν στην αρχή ως επένδυση φοβήθηκαν και δεν επένδυσαν.Και φυσικά έχασαν μία από τις μεγαλύτερες ευκαιρίες.Οπότε μη μου λες εμένα πως δεν είχε/έχει ρίσκο.Ακόμα και τώρα το ρίσκο είναι πολύ μεγάλο.Γιατί αύριο μεθαύριο βγαίνει ένας ακόμη Gavin και αλλάζει ότι θέλει στον κώδικα και περνάει μία καινούρια έκδοση.Σίγουρα κάποια άλλα νομίσματα έχουν μεγαλύτερο ρίσκο,αλλά όσο μεγαλύτερη είναι η προοπτική κέρδους τόσο μεγαλύτερο είναι και το ρίσκο που υπάρχει.Όσο για την απάτη που λες και για ποιο λόγο να μην κατηγορήσω τον δημιουργό,θα σου απαντήσω το εξής: υπάρχουν χιλιάδες,εκατομμύρια κόσμος που λένε τα ίδια για το Bitcoin,ότι είναι φούσκα,απάτη,πυραμίδα και άλλες πόσες κατηγορίες.Σ' αυτήν την περίπτωση όμως εσύ βρίσκεσαι στο στρατόπεδο του Bitcoin.Ο καθένας είναι ελεύθερος να επιλέξει αν θα πιστέψει και αν θα ασχοληθεί με το κάθε νόμισμα.Όσο για την μύνηση,δεν κάνω καθόλου τον χαζούλη.Μιλάω σοβαρά.Όταν κάποιος μιλάει για απάτη και έχει στοιχεία και αποδείξεις γι' αυτό και φυσικά ξέρει ποιοι είναι πίσω απ' την απάτη έχει την υποχρέωση να το καταγγείλει για να προστατέψει τον κόσμο και τον εαυτό του.Και αν έχει εξαπατηθεί ο ίδιος τότε έχει έναν λόγο παραπάνω.Τέλος για να κλείσω: όταν ένα project αποτυγχάνει δε σημαίνει πως είναι απάτη.Σημαίνει πως το business plan δεν πέτυχε ή ότι ο κόσμος στον οποίο απευθυνόταν δεν ήταν έτοιμος για κάτι τέτοιο.Κατά τη γνώμη μου ούτε το HellasCoin ούτε το HellenicCoin μπορούν να πετύχουν,ούτε κανένα άλλο νόμισμα,γιατί πολύ απλά οι Έλληνες είναι τεχνολογικά αναλφάβητοι.

Γυμνασιόπαιδα.....


HellasCoinTeam (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10

www.hellascoin.gr


View Profile WWW
August 25, 2015, 11:40:18 AM
 #78

Δεν πρόκειται να κάτσω να χάσω τον χρόνο μου μαζί σου εξηγώντας σου κάποια πράγματα.Με αυτά που απαντάς δείχνεις ότι δεν έχεις ιδέα ούτε από επενδύσεις ούτε από ψηφιακά νομίσματα.Δε νομίζω όταν ξεκίνησε το Bitcoin να ήταν όλοι σίγουροι για την πορεία του,ούτε ότι υπήρχαν όλες αυτές οι εταιρίες να το στηρίξουν εξ' αρχής.Όλα τα project ξεκινάνε από το μηδέν και στην πορεία μπαίνουν οι εταιρίες που λες ότι στηρίζουν το Bitcoin και το κάθε Bitcoin.Κάποιοι το πίστεψαν από την αρχή και άλλαξε η ζωή τους.Κάποιοι άλλοι όταν τους το πρότειναν στην αρχή ως επένδυση φοβήθηκαν και δεν επένδυσαν.Και φυσικά έχασαν μία από τις μεγαλύτερες ευκαιρίες.Οπότε μη μου λες εμένα πως δεν είχε/έχει ρίσκο.Ακόμα και τώρα το ρίσκο είναι πολύ μεγάλο.Γιατί αύριο μεθαύριο βγαίνει ένας ακόμη Gavin και αλλάζει ότι θέλει στον κώδικα και περνάει μία καινούρια έκδοση.Σίγουρα κάποια άλλα νομίσματα έχουν μεγαλύτερο ρίσκο,αλλά όσο μεγαλύτερη είναι η προοπτική κέρδους τόσο μεγαλύτερο είναι και το ρίσκο που υπάρχει.Όσο για την απάτη που λες και για ποιο λόγο να μην κατηγορήσω τον δημιουργό,θα σου απαντήσω το εξής: υπάρχουν χιλιάδες,εκατομμύρια κόσμος που λένε τα ίδια για το Bitcoin,ότι είναι φούσκα,απάτη,πυραμίδα και άλλες πόσες κατηγορίες.Σ' αυτήν την περίπτωση όμως εσύ βρίσκεσαι στο στρατόπεδο του Bitcoin.Ο καθένας είναι ελεύθερος να επιλέξει αν θα πιστέψει και αν θα ασχοληθεί με το κάθε νόμισμα.Όσο για την μύνηση,δεν κάνω καθόλου τον χαζούλη.Μιλάω σοβαρά.Όταν κάποιος μιλάει για απάτη και έχει στοιχεία και αποδείξεις γι' αυτό και φυσικά ξέρει ποιοι είναι πίσω απ' την απάτη έχει την υποχρέωση να το καταγγείλει για να προστατέψει τον κόσμο και τον εαυτό του.Και αν έχει εξαπατηθεί ο ίδιος τότε έχει έναν λόγο παραπάνω.Τέλος για να κλείσω: όταν ένα project αποτυγχάνει δε σημαίνει πως είναι απάτη.Σημαίνει πως το business plan δεν πέτυχε ή ότι ο κόσμος στον οποίο απευθυνόταν δεν ήταν έτοιμος για κάτι τέτοιο.Κατά τη γνώμη μου ούτε το HellasCoin ούτε το HellenicCoin μπορούν να πετύχουν,ούτε κανένα άλλο νόμισμα,γιατί πολύ απλά οι Έλληνες είναι τεχνολογικά αναλφάβητοι.

Γυμνασιόπαιδα.....




Μου φαίνετα πως το μόνο γυμνασιόπαιδο εδώ πέρα είσαι εσύ.Γιατί οι απαντήσεις σου δεν είναι ατόμου άνω των 15 ετών.Να είσαι καλά και καλή σχολική χρονιά σου εύχομαι.

HellasCoinTeam
HellasCoinTeam (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10

www.hellascoin.gr


View Profile WWW
August 25, 2015, 11:44:58 AM
 #79

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Το Ελληνικό Ψηφιακό Νόμισμα βρίσκεται σε διαδικασία αλλαγής του τρόπου λειτουργίας και της πολιτικής συναλλαγών και σταθερότητας της αξίας του.Επίσης άλλαξε ονομασία για τους λόγους ότι σε παγκόσμιες αγορές και μελλοντικές συνεργασίες με κάποιες εταιρίες αντιμετωπίζαμε μεγέλο πρόβλημα με την ονομασία Hellas.Το νέο μοντέλο του νομίσματος δεν περιλαμβάνει καθόλου mining και καθόλου θέματα συγχρονισμού και δεν απαιτεί από τον χρήστη να έχει τεχνικές ή χρηματιστηριακές γνώσεις και εξοπλισμό.Επίσης δεν χρειάζεται κάποιος να ξέρει Αγγλικά για να μπορεί να το χρησιμοποιήσει σαν ανταλλακτικό μέσο.Η νέα έκδοση του νομίσματος έχει δύο όψεις: η μία είναι το επενδυτικό κομμάτι με κλειστά νομίσματα και η άλλη καθαρά για την αγορά αγαθών και μόνο, χωρίς να μπορεί κανείς να δημιουργήσει αποθεματικά, αλλά θα μπορεί να αγοράζει με αυτό το ανταλλακτικό μέσο προϊόντα σε μηνιαία βάση.Περισσότερα νέα σύντομα με την επίσημη ανακοίνωση του νέου οικονομικού μοντέλου.
Ευχαριστούμε όλους εσάς που τόσο καιρό μας στηρίζετε όπως μπορείτε!
Η ομάδα του Ελληνικού Ψηφιακού Νομίσματος

HellasCoinTeam
chryspano
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
August 25, 2015, 01:04:43 PM
 #80

Μου φαίνετα πως το μόνο γυμνασιόπαιδο εδώ πέρα είσαι εσύ.Γιατί οι απαντήσεις σου δεν είναι ατόμου άνω των 15 ετών.Να είσαι καλά και καλή σχολική χρονιά σου εύχομαι.

Ζητώ ταπεινά συγνώμη που δεν είμαι της "μορφώσεως" και του "επιπέδου" σας!
 



Συγνώμη που θα το πω αλλά δεν έχεις ιδέα από ψηφιακά νομίσματα.

Πως μπορείς να λες να φτιάξουμε λίστα με τις πιο πλούσιες διευθύνσεις?


Για να καταλάβεις πως δεν έχεις ιδεά,κάποιος πλούσιος σε ψηφιακά νομίσματα,όπως θες να τους αποκαλείς,μπορεί να μοιράσει τα νομίσματα του σε διαφορετικές διευθύνσεις και η κάθε διεύθυνση να έχει μικρή ποσότητα νομισμάτων,οπότε αυτό που λες με τη λίστα πλουσίων δεν έχει καμία βάση και αξία.


Quote
Quote
φτιαξε λιστα πλουσιων και βγες απο την σαπια λογικη σου. με το blockchain μπορεις να δεις πιο εχει πολλα και λιγα νομισματα και απο που εφυγαν και που πηγαν ακριβως και να συνδεσεις διευθυνσεις μεταξυ τους.
Κι εγώ σου ξαναλέω ότι κάτι τέτοιο έρχεται σε αντίθεση με τη λογική των crypto νομισμάτων.Μάζεψε υπογραφές απ' όλους τους κατόχους HellasCoin και αν συμφωνούν εγώ το κάνω την ίδια μέρα.

Δηλαδή τώρα τι μου λες να υπάρχει δικτατορία και έλεγχος κάθε κίνησης με ταυτοποίηση προσώπων?Φίλε μου θα σε συμβούλευα να αρχίσεις να διαβάζεις για το πως λειτουργούν τα ψηφιακά νομίσματα.


Τι θες ρε παλικαρε δηλαδή?
να προστατεύσεις κόσμο?


Φίλε μου μπορείς να σταματήσεις να ασχολείσαι μαζί μας και να κοιτάξεις τη δουλειά σου?

Και χαλάρωσε λίγο που την έχεις δει προστάτης του κόσμου.

Σκέψου πριν πεις κάτι (αν μπορείς να σκεφτείς φυσικά).


Μάλλον δε γνωρίζεις ή δεν έχεις καταλάβει ακόμα πως όλα τα νομίσματα είναι κλώνοι.Ένα είναι το βασικό νόμισμα,το Bitcoin,και όλα τα υπόλοιπα νομίσματα βασίζονται πάνω σε αυτό.


Ο δημιουργός του νομίσματος και η εταιρία που το έφτιαξε ξέρουν πολύ περισσότερα απ' όσα διανοείσαι.

Να είσαι σίγουρος πως δεν περιμένουμε από εσένα ή από κανέναν άλλον να μας μάθει τους κανόνες της οικονομίας.

Πόσα χρήματα επένδυσες στο νόμισμα μας και βγάζεις τέτοια κακία και επιθετικότητα?2-5-10 ευρώ?Πες μου να σου τα στείλω να φας καμιά τυρόπιτα.

Πολύ σύντομα θα ζητάς συγνώμη (αν έχεις τα κότσια να παραδέχεσαι τα λάθη σου) μόλις δεις τι ετοιμάζουμε.


Πραγματικά το IQ σου είναι χαμηλότερο κι από του πιο ηλίθιου ανθρώπου στη γη.

Κάτι ανθρωπάκια σαν εσένα είναι καταδικασμένα να ζουν στη μιζέρια και στη δυστυχία εφ' όρου ζωής.






Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!