Bitcoin Forum
June 21, 2024, 04:51:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 »  All
  Print  
Author Topic: [AMBER] X13 POW/POS  (Read 48418 times)
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
June 23, 2015, 04:06:33 PM

Vay arkadaş bizde trade yaptık 0.03-0.05 kazandık diye seviniyoruz. 4-5 BTC gerçekten büyük miktar çünkü havadan geliyor Smiley bilgiler için sağolasın.
cogabonito
Sr. Member

Activity: 240
Merit: 250

View Profile
June 23, 2015, 05:22:20 PM

Vay arkadaş bizde trade yaptık 0.03-0.05 kazandık diye seviniyoruz. 4-5 BTC gerçekten büyük miktar çünkü havadan geliyor Smiley bilgiler için sağolasın.

En büyük altcoin exchangelerinden biri bırakın da kazansınlar.

Toplulukta cryptsyye girme beklentisi var mı ana konuyu takip edenler bilgilendirebilir mi? Eğer giriş yaparsa ilk gün pump görürüz ama sonraki gün dump gelir hemen. Önceki coinlerden tecrübelerim bana bunu söyletiyor.

mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
June 23, 2015, 06:19:52 PM

En büyük altcoin exchangelerinden biri bırakın da kazansınlar.

Toplulukta cryptsyye girme beklentisi var mı ana konuyu takip edenler bilgilendirebilir mi? Eğer giriş yaparsa ilk gün pump görürüz ama sonraki gün dump gelir hemen. Önceki coinlerden tecrübelerim bana bunu söyletiyor.

AMBER sıradan bir altcoin değil.
salınabileceği alt limiti ve üst limiti var.
8.200 sat'ın altına düşmez. çünkü bu ilk halka arz fiyatı. 10.400 sat ın üstüne çıkmaz çünkü bu devam eden ikinci halka arz fiyatı.
Yatırımcı kitlesinin %50'si anca exchange'de görünce o coin'den haberdar oluyor. Smiley
dolayısı ile uzun vadede bilinilirliğinin artması açısından cryptsy ye girmesi önemli.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 23, 2015, 06:48:15 PM

bir altcoinden soğumama neden olan cümle

bıdıbıdı coin sıradan bir altcoin değil,

yapmayın arkadaşlar bu kadar amberi şişirmeyin , bir kere bu coin kripto paranın çıkış mantığına tamamen ters arkasında merkezi bir şirket var, adamlar size bir nevi hisse satıyorlar,  gayri resmi olarak yarın dükkanı kapatıp gitseler kime hesap sorcaksınız , kapatırlar demiyorum yanlış anlaşılmasın ya olursa diyorum , sadece risk diğer altcoinlerden düşük değil , yatırım yapın risk alın size göre kar ettiğiniz bir fiyattan çıkın, bu kadar bağlanmayın coinlere sonra üzülürsünüz

not: polemik peşinde değilim genel izlenimlerimi belirttim, bu dediklerim az çok tüm altcoinler  için geçerli
Starin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

Infected Mushroom

View Profile WWW
June 23, 2015, 06:50:19 PM

bir altcoinden soğumama neden olan cümle

bıdıbıdı coin sıradan bir altcoin değil,

yapmayın arkadaşlar bu kadar amberi şişirmeyin , bir kere bu coin kripto paranın çıkış mantığına tamamen ters arkasında merkezi bir şirket var, adamlar size bir nevi hisse satıyorlar,  gayri resmi olarak yarın dükkanı kapatıp gitseler kime hesap sorcaksınız , kapatırlar demiyorum yanlış anlaşılmasın ya olursa diyorum , sadece risk diğer altcoinlerden düşük değil , yatırım yapın risk alın size göre kar ettiğiniz bir fiyattan çıkın, bu kadar bağlanmayın coinlere sonra üzülürsünüz

not: polemik peşinde değilim genel izlenimlerimi belirttim, bu dediklerim az çok tüm altcoinler  için geçerli

Ben amberdan bağımsız birşey söyleyeceğim. Hem dediğinize katılıyorum hem de katılmıyorum. Kripto paranın çıkış amaçlarından olan merkezi bir sisteme bağlı kalmamak adına share satımını herhangi bir borsadan gerçekleştirmemesi güzel bir sistem bence. Ama teknik olarak dediğiniz gibi bir kripto para da değil, asset aslında.

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
June 23, 2015, 08:30:35 PM

Krispiye girse pump dump olabilceini sanmiyorum.cunku sirket 10400 den satarken nereye kadar pumplayabilirsiniz? Dump olayina gelincede suan 8k ya inse saldiricak hepsini kapacak birsuru adam var.bence o yuzden cok kasmiyorlar siteye girmek icin. Suanki guncel tradeler isi goturuyor.
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
June 23, 2015, 08:32:49 PM

Krispiye girse pump dump olabilceini sanmiyorum.cunku sirket 10400 den satarken nereye kadar pumplayabilirsiniz? Dump olayina gelincede suan 8k ya inse saldiricak hepsini kapacak birsuru adam var.bence o yuzden cok kasmiyorlar siteye girmek icin. Suanki guncel tradeler isi goturuyor.

bende bunu demeye çalışmıştım ama yanlış anlaşıldım.  Huh
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
June 24, 2015, 02:13:30 PM

10400satoshide son 200.000 amber kalmış durumda sonraki fiyat %20 civarında yukarıda olucak ve ordada 500k amber satılacak. tahminim 1 hafta içinde bu 200k amber gider.
eger yatırım yapmayı yada al sat yapmayı düsünen varsa bu bir iki gün içinde 10k cıvarından alıp 1hafta içinde 12k civarından rahatlıkla satabilir.
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
June 24, 2015, 08:39:07 PM

Arkadaşlar konunun ilk mesajını güncelledim.
İkinci halka arz fiyatı olan 10.400 satoshi de son 203.000 amber kalmış durumda.
Devam eden havuzlar listesi güncellendi. (Bazı madencilik havuzları amber'i efektif kazım zorluğunu geçtiği için liste dışı bıraktı.)

Üçüncü halka arz fiyatı ile ilgili olarak beklenti 13.200 satoshi şeklinde.
Yine üçüncü halka arz da 500.000  adet amber satılacağı bekleniyor.
son 15 günde 297.000 adet satıldı, İlgi büyük ve işin ilginç tarafı ilk halka arzdan 40.000, 50.000 adet alan bir kaç yatırımcı bir bu kadar daha alım yaptılar geçen hafta.

hatta bu toptan alım yapan adamlardan biri oturup hisse dağılımlarına göre tahmini ikinci temettü ödemesi beklentilerini hesaplayıp yayınladı.
Ojinal mesajı şöyle:
Ok, so in order to confirm my suspicion I compared the holdings of the top 20 shareholders in Q1 to the holdings of the same 20 shareholders in Q2 and guess what....almost ALL of them increased substantially. And the amount that they increased was almost always significantly more than what can be accounted for by staking.

Compare for yourself:

Q1:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FrjKfx9EEblNpoMScDY-HFO1Vy2qcKX09d_u2SgQBAQ/edit#gid=0

Q2: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Or2FwieY09n7FgYpBS78czl3pjCunsky1R5NRdmi2n8/edit#gid=0

That means shareholders are in fact using their profits to buy more Ambercoin off the market! THAT my friends is amazing news because like I said, it ensures that there will always be buyers for Ambercoin no matter the price which means the price of Ambercoin will go up and up and up!!!!

On that note, I just bought 20k more today and will be buying more tomorrow!!! :-D
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
June 24, 2015, 08:57:15 PM

Birilerine çok pis patlayacak bir sistem tasarlamışlar. "Ponzi v2.0" denilebilir. Çok yönlü vurgun yapıp kaçacaklar.
Ortada kurulmuş bir şirket var evet. Ancak bu işi yapıyorlar mı? %99 yapmıyorlar.

Söz konusu gerçek şirket aslında var(dı). 10 yıl önce Hongkong ve Çin merkezli "amber-trade" adlı bir ltd mevcuttu ve bu sektörde faaliyet gösteriyorlardı. http://web.archive.org/web/*/amber-trade.com inceleyin.
Bu alan adı düştükten sonra sözde İngiltere merkezli bu şirket(?!) bu alan adını satın alıp aynı işi yapmaya başladığını iddia etmiş.
İngiltere'de bir ofis, bu isimde bir şirket olabilir elbet. Eee Estonya'da da cointellect isimli şirket vardı ne olmuş yani? 2-3 ortakla siz de kurarsınız bir LTD. Çok zor bir iş değil.

Falso 2'ye geleyim:
http://regex.info/exif.cgi Bu adrese gidin ve siteye ekledikleri fotoğrafların "exif data"larına bakın. (Özellikle o amber çıkarttıkları logolu falan fotoğraflara).
Mesela şu sayfadakilere; http://amber-trade.com/news-en/amber-trade-ltd-has-closed-one-of-its-quarries/
Software: Adobe Photoshop CS6 (Windows)
http://amber-trade.com/wp-content/uploads/2015/05/33_1.jpg
http://amber-trade.com/wp-content/uploads/2015/05/3_1.jpg

Bu sitedeki logolu resimlerin Photoshoplandıklarını görürsünüz.

Ortada resmi bir anlaşma yok shareholder olduğunuza dair. Eğer gerçekten bir pay sahibi iseniz şirketten hisse senedinizi talep edin; Kargo parasını ben cebimden ödeyeceğim (Eğer "gerçek bir hisse senedi" gönderirlerse tabi).

Neyse, siz ne yaptığınızı iyi bilirsiniz, Sonunuz cointellectçiler gibi olmaz umarım.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
June 24, 2015, 09:10:02 PM

Birilerine çok pis patlayacak bir sistem tasarlamışlar. "Ponzi v2.0" denilebilir. Çok yönlü vurgun yapıp kaçacaklar.
Ortada kurulmuş bir şirket var evet. Ancak bu işi yapıyorlar mı? %99 yapmıyorlar.

Söz konusu gerçek şirket aslında var(dı). 10 yıl önce Hongkong ve Çin merkezli "amber-trade" adlı bir ltd mevcuttu ve bu sektörde faaliyet gösteriyorlardı. http://web.archive.org/web/*/amber-trade.com inceleyin.
Bu alan adı düştükten sonra sözde İngiltere merkezli bu şirket(?!) bu alan adını satın alıp aynı işi yapmaya başladığını iddia etmiş.
İngiltere'de bir ofis, bu isimde bir şirket olabilir elbet. Eee Estonya'da da cointellect isimli şirket vardı ne olmuş yani? 2-3 ortakla siz de kurarsınız bir LTD. Çok zor bir iş değil.

Falso 2'ye geleyim:
http://regex.info/exif.cgi Bu adrese gidin ve siteye ekledikleri fotoğrafların "exif data"larına bakın. (Özellikle o amber çıkarttıkları logolu falan fotoğraflara).
Mesela şu sayfadakilere; http://amber-trade.com/news-en/amber-trade-ltd-has-closed-one-of-its-quarries/

Ortada resmi bir anlaşma yok shareholder olduğunuza dair. Eğer gerçekten bir pay sahibi iseniz şirketten hisse senedinizi talep edin; Kargo parasını ben cebimden ödeyeceğim (Eğer "gerçek bir hisse senedi" gönderirlerse tabi).

Neyse, siz ne yaptığınızı iyi bilirsiniz, Sonunuz cointellectçiler gibi olmaz umarım.

Teşekkürler TYT. Umarım kimse bu coinden zarar etmez. Kârda olanlar risk alıp bekleyebilir ama yeni yatırım yapmayı düşünenler biraz daha düşünsün derim.
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
June 24, 2015, 09:27:55 PM
Last edit: June 24, 2015, 11:03:38 PM by mhanbostanci

Falso 2'ye geleyim:

Evet dediğin doğru 10 yıllık bir şirket var. aha da web sitesi : http://ambertooling.com/ bu şirket hala var ama amber ticareti yapmıyorlar ki sitesini bi daha incele istersen.
bu şirket alias domain olarak yıllarca bu alan adını tutmuş haklısın web archive görüntüleri doğru.

Evet haklısın ingiltere merkezli bir şirket kurmakta mümkün 3-5 ortak bir kaç bin euro ile bir şirket kurulur.

Falso 2 olarak nitelendirdiğin durumdan emin değilim.
aynen şöyle bir örnekle açıklayayım.
bak şu ilandaki fotoğrafı cep telefonuyla çekti benim kayın valide:
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-el-isi-sanat-mavis-kiz-orgu-amigurumi-oyuncak-218434992/detay
bende siteye bu akşam oun için ilan eklerken resmin sağını solunu gimp ile kestim siteye öyle upload ettim.
o resmi desktop umdan verdim regex.info ya software: gimp yazıyor. Smiley
normal bir web sitesi tasarlanırken resimler zaten kesilip biçilip konur.
Falso 2 tutmadı be abi. En azından sitedeki ufak fotolar için, diğer urlsini verdiğin büyük size lı resimleri imge manipülasyonundan anlayan biri incelemeli.

Ortada resmi bir anlaşma yok ortak olduğumuza dair haklısın. Hatta cointellect de en azından kredi kartı ile ödeme yaptığımızdan chargeback şansımız vardı bunda oda yok Smiley

Uyarıların için teşekkürler.

Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
June 24, 2015, 11:15:13 PM

Şirketin verdiği numarayı arayan oldu mu? Nasıl bir ses karşınıza çıktı? Neler konuştunuz?
twn
Legendary
*

View Profile
June 25, 2015, 06:35:38 AM

Arkadaşlar iyi hos güzel uyarılarda bulunuyorsunuzda, hangi coin için dump olup ölmücek garantisi var?
ponziyse bile en azından mantıklı bir ponzi. adamlar 1e 100de vermiyor.1 yıl coini tutsanız maliyetini kurtarıyor üstüne o kadar coininiz kalıyor.yani bugün 10k dan 10k coin alan biri 1 btc yatırım yapmış durumda bunun karsılıgında beklenen 60dolar gibi bir dağıtım oda 3 ayda bir yani yılda 240 dolar suanki kurdan yaklaşık 1 btc ediyor.elinizde kalan coinlerde yaklaşık 1 btc ediyor. adamların vaadi yani 1 yılda %100e denk geliyor gibi birsey. öle muthiş karlar yok yani. amber deseniz zaten sirket satıyor ondan pump yapamıyorsunuz dump deseniz onuda yapamazsınız millet anında alıyor. ponziyse bile sahane bir ponzi.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 25, 2015, 06:39:58 AM

Arkadaşlar iyi hos güzel uyarılarda bulunuyorsunuzda, hangi coin için dump olup ölmücek garantisi var?
ponziyse bile en azından mantıklı bir ponzi. adamlar 1e 100de vermiyor.1 yıl coini tutsanız maliyetini kurtarıyor üstüne o kadar coininiz kalıyor.yani bugün 10k dan 10k coin alan biri 1 btc yatırım yapmış durumda bunun karsılıgında beklenen 60dolar gibi bir dağıtım oda 3 ayda bir yani yılda 240 dolar suanki kurdan yaklaşık 1 btc ediyor.elinizde kalan coinlerde yaklaşık 1 btc ediyor. adamların vaadi yani 1 yılda %100e denk geliyor gibi birsey. öle muthiş karlar yok yani. amber deseniz zaten sirket satıyor ondan pump yapamıyorsunuz dump deseniz onuda yapamazsınız millet anında alıyor. ponziyse bile sahane bir ponzi.

1 yıl ayakta kalırsa dediğiniz doğru tabi  Grin
herkes kendi kararını veriyor, ve kendince riskler alıyor, ben şahsen uzaktan izlemeyi tercih ediyorum
twn
Legendary
*

View Profile
June 25, 2015, 07:02:09 AM

herkes kendi kararını veriyor, ve kendince riskler alıyor, ben şahsen uzaktan izlemeyi tercih ediyorum

bole bir şirket olmadığını fotografların photoshop olduğunu ve ponzi olduğunu varsayarsak suana kadar 100bin dolarlık coin satmışlar ilk ceyrek yaklasık 10bin dolar dağıtmışlar 90bin dolar cepte. hala ellerinde suanki fiyattan satsalar bile 900bin dolarlık ambercoin var.bu hızda satılmaya devam ederse ve bu fiyattan ve bu kadar kar dagıtırlarsa satısları bitmesine yakın patlatsalar bile 2yıl daha satarlar. bu sırada yine aynı seviyelerde kar payı dağıtsalar bile toplam 100bin dolar dağıtmış olacaklar ceplerine 1m dolar girmiş olacak. dediğim gibi ole roi süreleri 1-3 ay olmadığından adamlar için coin bitene kadar geçen hergün kar artıyor.
kimseyi zorlamıyoruz ama gerçekten mantıklı su sıralar girmek zaten bildiğim kadarıyla turklerden toplam 5-6 kişinin yatırımı var.ole herkeste yatırmadı ve en fazla sanırım benle mhanbostancinin amberı var.
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
June 25, 2015, 07:19:02 AM

bole bir şirket olmadığını fotografların photoshop olduğunu ve ponzi olduğunu varsayarsak suana kadar 100bin dolarlık coin satmışlar ilk ceyrek yaklasık 10bin dolar dağıtmışlar 90bin dolar cepte. hala ellerinde suanki fiyattan satsalar bile 900bin dolarlık ambercoin var.bu hızda satılmaya devam ederse ve bu fiyattan ve bu kadar kar dagıtırlarsa satısları bitmesine yakın patlatsalar bile 2yıl daha satarlar. bu sırada yine aynı seviyelerde kar payı dağıtsalar bile toplam 100bin dolar dağıtmış olacaklar ceplerine 1m dolar girmiş olacak. dediğim gibi ole roi süreleri 1-3 ay olmadığından adamlar için coin bitene kadar geçen hergün kar artıyor.
kimseyi zorlamıyoruz ama gerçekten mantıklı su sıralar girmek zaten bildiğim kadarıyla turklerden toplam 5-6 kişinin yatırımı var.ole herkeste yatırmadı ve en fazla sanırım benle mhanbostancinin amberı var.

Biz zaten listede sırıtıyoruz .tr ile biten iki 2-mail var hissedar cüzdanlar listesinde Smiley

adamlar bir ilki yapıyor. Fikir çok güzel. "Reel bir şirketin hisselerini temsil eden kripto para" hakikaten özgün ve güzel bir fikir.
twn
Legendary
*

View Profile
June 25, 2015, 08:57:11 AM

Biz zaten listede sırıtıyoruz .tr ile biten iki 2-mail var hissedar cüzdanlar listesinde Smiley

adamlar bir ilki yapıyor. Fikir çok güzel. "Reel bir şirketin hisselerini temsil eden kripto para" hakikaten özgün ve güzel bir fikir.

benim mail .tr ile bitmiyor:) toplam 3 kişi 10k üstünde demekki tr den. dediğim gibi bildiğim 5-6 kişi var yatırımı olan o kadar.
fikir güze l değil sahane belli bir borsaya bağlı olmayan hisse alıyorsun. aynı belli bir merkeze bağlı olmayan btc gibi yenilikci bir fikir. başkalarınada ilham olmalı.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 3024
Merit: 1510

View Profile
June 25, 2015, 11:20:07 AM

Coin olarak değil ama asset olarak btc ile işlem gören bir sürü şirket var.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=294912

Ben de gerçekten ortada maden işleyen bir şirket olduğunu düşünmeyenlerdenim.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

View Profile
June 25, 2015, 11:21:29 AM

@mhanbostancı senin kar veya zarar etmen zerre umrumda değil. Benim derdim sizin gibiler yüzünden diğer bilgisiz insanların başının yanmaması. Sizler gibi "oo düzenli ödeme yapıyorlar hadi girelim" zihniyetliler yüzünden binlerce insan dolandırılıyor, sizin gibi "çakal"lar da 3-5 ref kazancı uğruna bir çok bilgisiz insanı dolandırıcıların kucağına atıyor. (Evet bu amber'da ref olayı yok belki de ancak cointellect'te vardı, ki yazdıklarından ct'ye girdiğini söylemişsin zaten).

Neyse; 1 yılda %100 çok fazla değil denmiş üst tarafta. Klasik bankacılık sistemleri 1 yılda en fazla %10 faiz sağlarken bu sistemin 1 yılda %100 kara geçecek olmasından işkillenmeyenler biraz daha araştırma yapsınlar.

Neyse daha önce dediğim gibi sizin paranız kaybedin kazanın zerre umrumda değil; Ancak "yalan yanlış" bilgiler vererek bilgisiz insanları dolandırıcıların kucağına atmayın. Tek ricam budur.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████