Bitcoin Forum
May 29, 2024, 02:58:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: IOS ve Android için Bitcoin Uygulamaları  (Read 2624 times)
lewentkurt (OP)
Full Member

Activity: 218
Merit: 100

View Profile WWW
July 30, 2015, 12:05:56 PM

Kripto para teknolojileri aldığı yatırımlarla hızla büyümeye devam ediyor. Madencilik teknolojileri, blockchain ile hayatımızı kolaylaştıran yenilikler ve geliştirilen mobil uygulamalarla sektör genişliyor. Uygulama piyasası her geçen gün genişlerken milyarlarca dolarlık bir pazarı temsil ediyor. Neredeyse artık her internet sitesinin veya şirketin mobil uygulaması mevcut.

Günümüzde mobil uygulamalar, hem kullanıcıların işlerini kolaylaştıran hem de sitelerin veya şirketlerin prestijini arttıran araçlar haline gelmiş durumda. Kripto para dünyası da bu gelişimden payını alıyor. IOS ve Android platformlarında Bitcoin ve diğer kripto paralarla ilgili binlerce uygulama yaratıldı ve sayıları giderek artıyor.

Özellikle kripto paralarla ilgili olan mobil uygulamalar son zamanlarda oldukça gündemde. Bu nedenle, CoinTürk olarak Bitcoin uygulamalarıyla ilgili bir sayfa hazırlamayı uygun bulduk. Sayfamızda Bitcoin ile ilgili kaliteli bulduğumuz çeşitli uygulamaları tanıtacağız ve belirli periyotlarda bu sayfaya yeni uygulamalar ekleyeceğiz.

İlk olarak, öne çıkan 8 uygulamayla başlıyoruz. Sizde bize kullandığınız ve kaliteli bulduğunuz uygulamaları önererek sitemize eklenmesini sağlayabilirsiniz.

http://coin-turk.com/ios-ve-android-icin-bitcoin-uygulamalari/
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
July 30, 2015, 12:11:29 PM

Android için Blockchain wallet kullanıyordum eskiden, oldukça memnundum fakat mobil wallet kullanmıyorum artık çok fazla
emrcan
Full Member

Activity: 174

View Profile
August 02, 2015, 06:54:54 PM

2013, 2014 başlarında ios'da yasaklıylı bitcoin ve onun gibi para birimleri. Uygulama arardık. Nereden nereye Smiley
rikudou
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

Alenktrik Teknikeri

View Profile
August 07, 2015, 08:08:18 AM

Blockchain Mobil Cuzdan Kullanıyorum.

Bilgisayara Kursam Evdekine Kurarım, İşyerindeki Bilgisayarlar Korumalı, Hiçbir Program Yükletmiyor.
İşim Olduğunda Neti Açıyorum, BTC'mi Gönderiyorum. Sonra Telefondaki Net'i Kapatıyorum.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Aleator
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 250

View Profile WWW
August 07, 2015, 11:42:27 AM

Ben circle programını kullanıyorum bir ara 5$ falan vermişlerdi , hala ondan dolayı bir o kaldı elimde , başka bişi kullanmadım henüz.

MURDERIGHT
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
August 31, 2015, 12:00:00 PM

Bilgisayara Kursam Evdekine Kurarım, İşyerindeki Bilgisayarlar Korumalı, Hiçbir Program Yükletmiyor.
İşim Olduğunda Neti Açıyorum, BTC'mi Gönderiyorum. Sonra Telefondaki Net'i Kapatıyorum.

blockchain mobil cüzdanı kullanıyorsanız internetin açık veya kapalı olması bişeyi değiştiriyormu?
sonuçta cüzdanınızın şifresi o siteye ait değil mi? online cüzdanlarda internetin açık veya kapalı olmasının bir anlamı var mı ?
lewentkurt (OP)
Full Member

View Profile WWW
August 31, 2015, 03:20:25 PM

blockchain mobil cüzdanı kullanıyorsanız internetin açık veya kapalı olması bişeyi değiştiriyormu?
sonuçta cüzdanınızın şifresi o siteye ait değil mi? online cüzdanlarda internetin açık veya kapalı olmasının bir anlamı var mı ?

Online cüzdan ve mobil uygulama internet olmadan çalışmaz dostum.
bitkoyun
Hero Member

Activity: 519
Merit: 509

View Profile WWW
August 31, 2015, 03:54:00 PM

Sorunuz çok açık değil bu yüzden anladığım kadarıyla cevap yazıyorum.

1- Bitcoin internet üzerinde çalıştığı için tamamen offline şekilde kullanılması mümkün değil. Eninde sonunda internete bağlanamıyorsanız bitcoin size göre değil.
2- Adresinize bitcoin gönderilmesi için internete bağlı bir cüzdanınız olması gerekmez. Hatta bir cüzdanınız olmasına bile gerek yok. Offline bir bilgisayarda ürettiğiniz bitcoin adresini ödeme yapacak kişiye vermeniz yeterli. Bu sırada adrese bağlı olarak üretilen private key'i cebinize koyup saklayın.
3- Adresinize gelen BTC'yi harcamak istediğinizde internet bağlantısı şart. Çünkü private key'inizle harcama işlemini imzalayıp internete göndermeniz gerekiyor.

Özetle mobil, PC ya da online cüzdan olması hiç farketmez. Ödeme alırken internet şart değil, sadece konfirmasyonu takip etmeniz için gerekli ama siz baksanız da bakmasanız da konfirme edilir. Gönderirken ise internet bağlantısı şart.

lewentkurt (OP)
Full Member

View Profile WWW
August 31, 2015, 04:01:25 PM

1- Bitcoin internet üzerinde çalıştığı için tamamen offline şekilde kullanılması mümkün değil. Eninde sonunda internete bağlanamıyorsanız bitcoin size göre değil.
2- Adresinize bitcoin gönderilmesi için internete bağlı bir cüzdanınız olması gerekmez. Hatta bir cüzdanınız olmasına bile gerek yok. Offline bir bilgisayarda ürettiğiniz bitcoin adresini ödeme yapacak kişiye vermeniz yeterli. Bu sırada adrese bağlı olarak üretilen private key'i cebinize koyup saklayın.
3- Adresinize gelen BTC'yi harcamak istediğinizde internet bağlantısı şart. Çünkü private key'inizle harcama işlemini imzalayıp internete göndermeniz gerekiyor.

Özetle mobil, PC ya da online cüzdan olması hiç farketmez. Ödeme alırken internet şart değil, sadece konfirmasyonu takip etmeniz için gerekli ama siz baksanız da bakmasanız da konfirme edilir. Gönderirken ise internet bağlantısı şart.

Blockchain mobil uygulamadan bahsediyor arkadaş benim anladığım. Bu uygulamayı internet olmadan açamaz bile.
MURDERIGHT
Newbie
*

View Profile
September 01, 2015, 07:45:46 AM

Blockchain mobil uygulamadan bahsediyor arkadaş benim anladığım. Bu uygulamayı internet olmadan açamaz bile.

evet blokchainin mobil uygulamasından bahsediyorum.

arkadaş yazmışya

[/quote]

arkadaşın yorumundan anladığım telefonuna cüzdan indirmiş bu cüzdan pc ye indirilen bitcoincore gibi bişey mi ?mobile böyle bir program yükleyebiliyormuyuz ? eğer öyleyse yanlış anlamışım.
 benim bildiğim telefona yalnızca online cüzdan uygulaması kurulabiliyor ,benimde aklıma blokchaine geldi blockchaine bir online cüzdan değil mi ? blokchaine yüklenmiş btcnin, internetin açık olup olmamasıyla arasındaki bağlantıyı çözemedim ben.sonuçta btc adresinin şifresi o sitede kayıtlı.
bitkoyun
Hero Member

View Profile WWW
September 01, 2015, 09:49:57 AM

Blockchain cuzdaninda private key leriniz aksini istemediginiz muddetce sadece telefonda durur. Telefonu kaybedetseniz keyleriniz de ucmasin isterseniz site uzerine yedegini alabilirsiniz.

bitkoyun
Hero Member

View Profile WWW
September 02, 2015, 05:27:54 AM

@MURDERIGHT Forumun konusu ile ilgili sorularınız için lütfen özel mesajı kullanmak yerine forum üzerinden yazın. İlgili konu yoksa yeni konu açabilirsiniz.
MURDERIGHT
Newbie
*

View Profile
September 02, 2015, 01:25:11 PM

@MURDERIGHT Forumun konusu ile ilgili sorularınız için lütfen özel mesajı kullanmak yerine forum üzerinden yazın. İlgili konu yoksa yeni konu açabilirsiniz.

kusura bakmayın birdaha öyle yaparım.
sizi rahatsız ettiğim için özür dilerim.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: