Bitcoin Forum
June 18, 2024, 09:00:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Nasıl ingilizce öğrenmeliyim?  (Read 7855 times)
nesso
Sr. Member

Activity: 638
Merit: 259

View Profile
October 30, 2017, 09:21:56 AM

global serverlarda cs oyna ingilizce rusca hepsini cok guzel ogreniyorsun Wink
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
October 30, 2017, 10:42:16 AM

Başka bir dil öğrenirken çocuk gibi olduğumuz için çizgi filmlerden faydalanabiliriz
bluelabelowl
Member
**

Activity: 72
Merit: 10

View Profile
October 30, 2017, 06:02:44 PM

yabancı dizi film izlemenin dışında www.voscreen.com ve benzeri yardımcı siteler aracılığı ile hem ingilizce ses hem altyazı hem de o anki bilmediğiniz kelimelerin anlamları gibi hızlı ve kolay araçlardan yardım alabilirsiniz. imkanı olup yurt dışına gitme seçeneği çok başarılı olsa da herkes gidemiyor. yine bu amaçlarla yazılmış android ios app leride mevcut. örneğin: Tandem, Find Language Exchange Partners Worldwide gibi.
poyrazz52
Member
**

Activity: 96

View Profile
October 30, 2017, 08:40:33 PM

ingilizce forumlara girebilirsin, translate tureng gibi yerlerden çeviri yap bolca,sosyal medyadan yabancı haber sitelerini takip edebilirsin, izlediğin dizi ve filmler altyazılı olsun, dil kursuna yazılabilirsin, ingilizce konuşabileceğin bir arkadaş edinebilirsin, tabiki de bu iş için en iyi şey zaman ve maddi imkanların varsa yurtdışı deneyimi edinmelisin  Wink

zonefloor
Hero Member

Activity: 1876
Merit: 524

View Profile
October 30, 2017, 09:59:03 PM

İlk olarak film ve dizileri alt yazılı izlemeye başla bu kulak aşinalığı ve kelime darağacını geliştirecektir.
javatar
Newbie
*

Activity: 61
Merit: 0

View Profile
October 30, 2017, 10:01:19 PM

İngilizce geliştirmek için wp ve telegram grupları var onlardan faydalınabilir ayrıca BBC nin 1990 lı yıllarda yayınlamış olduğu bir set var "look ahead" adında 60 videodan oluşuyor , onları izleyip ardından gramer kısmına geçilirse öğrenicek arkadaşlar için daha faydalı olur.
serguvan
Member
**

Activity: 532
Merit: 14

View Profile
October 31, 2017, 06:11:13 AM

Ne kadar çok kelime bilirsen, ingilizceyi anlaman o kadar kolay olur, benden demesi. Ayrıca ben lise yıllarımda dinlediğim yabancı şarkıları sözleriyle dinliyordum ve bunun etkisi çok çok fazla oldu. Şarkıyı dinlerken söyleyebilmenin verdiği zevk de cabası Wink Sana tavsiyem, bol bol kelime öğren ve yabancı müzik dinleme alışkanlığın varsa sözleriyle dinle. Çok basit bir şey, ama etkisinin ne kadar fazla olduğunu göreceksin.
Marginatus
Member
**

Activity: 152
Merit: 11

View Profile
November 02, 2017, 11:51:54 AM

Bol bol pratik yapman gerekiyor, konusma anlaminda ve yabancilar ile yapabilirsen çok iyi olur senin icin, ben 4 senedir japonlar ile calisiyordum cok faydasi oldu bana
engin978
Member
**

Activity: 140

The Future of Sports is Fan Controlled

View Profile
November 02, 2017, 11:59:34 AM

Altyazili filmler izlemen sana cok yararli olur...Farkinda olmadan ogrenirsin...Hatta bir isle ugrasirken birak ingilizce birseyler televizyon,bilgisayar vs calsin...
 Beynin kelimeleri emer..3-4 ay sonra kendin de sasirirsin...Tabii en onemlisi dili kullanmak...Kullanmazsan unutursun...

o.ogurlu
Member
**

Activity: 910
Merit: 12

View Profile WWW
November 03, 2017, 08:58:17 AM

forumlar diziler oyunlar kesinlikle büyük yardımcı oluyor öğrenmek için ama genellikle öğrettiği kısım yazışmalarda uygulanabilir bana göre en iyi öğretici olan yabancı bir arkadaş yapıp onunla pratik yapmak düzenli bu şekilde yapıldığı zaman hem kelimelerin nasıl söyleneceğini biliyorsunuz hemde öğrenme hızınız daha seri oluyor
burky155
Member
**

Activity: 532

View Profile
November 04, 2017, 06:04:40 PM

Öncelikle biraz altyapı şart. Bu okulda olur, (özellikle kolejlerde) ya da aileden bilen birisinin öğretmeye çalışmasıyla olur ya da imkan varsa kısa bir süre olsa bile bir İngiltere'ye bir dil kursuna.. Ama imkanlar geniş değilse hiç değilse Türkiye sınırları içinde yine bir kurs almak şart. Alt yapıyı bir şekilde oluşturduktan sonra tekrar yapmak, film izlemek, internette gezinmek hatta bu forumda İngilizce postlarla ilgilenerek bile gelişir İngilizce. Dediğim gibi bir şekilde biryerlerden alt yapıyı kurtarmaya bakar herşey.

Sucuklutost
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
November 06, 2017, 05:40:10 PM

Burdayken film dizi izlemen ingilizce altyazili kitap okuman fatdali olur ancak en cok geistiren sey yurtdisina gidip en az 2-3 ay kalip pratik yapmak olur en guzel o sekilde olur ben kendi ingilizcemi iyi bilirdim ancak yurtdisina cikinca fark ettim ki pratik yapmadan kendini alistirmadan olmuyomus
Bagcec
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
November 06, 2017, 05:59:23 PM

Busu die bir uygulama var gerçekten çok güzel tavsiye ederim
Far01
Member
**

Activity: 104

View Profile
November 22, 2017, 06:27:25 AM

verilebilecek birkaç tavsiye ile çok kolay olabilecek iştir. okuma, yazma, dinleme ve konuşma şeklinde 4 başlıkta incelenebilir.

kelime öğrenmek için:
- bol bol kitap ya da netten yazı okuyun
- kendinize yeni öğrendiğiniz kelimelerle cümleler oluşturun
- sözlük karıştırmayın, anlamı cümleden tahmin etmeye çalışın.

okuma yetinizi geliştirmek için:
- bol bol okuyun.
- okuduktan sonra kendinizi anlayıp anlamadığınız konusunda teyit edecek sorulara göz atın.

yazma yetinizi geliştirmek için:
- belirli kalıpları iyi öğrenin. örneğin conclusion paragrafında to sum up kullanmak.
- giriş gelişme sonuç paragraflarını iyi kombine edin,
- konuyu iyi analiz edin,
- konu dışında yazmamaya özen gösterin,

dinleme yetinizi geliştirmek için:
- bol bol müzik ya da haber dinleyin. örneğin beginner seviyesi için madonna, intermadiate seviyesi için evanescence, advanced seviyesi için bbc news.
- müzik dinliyorsanız ilk başlarda lyriclerini de kontrol edin, müziği dinlerken aynı anda lyriclerini takip edin.

konuşma yetinizi geliştirmek için:
- kendi kendinize bol bol konuşun,
- mümkünse yabancı arkadaşlar edinin,
- kelimelerin doğru telaffuzlarını öğrenmeye dikkat edin.
- kendi sesinizi kaydedip dinleyin, yanlış yaptığınızı düşündüğünüz yerleri düzeltmeye çalışın.
nlcars
Member
**

Activity: 140
Merit: 22

View Profile
January 04, 2018, 07:57:49 PM

Android uygulamalari var parayla satin aliyorsun bir kac tanesi super ingilizce ogretiyor ama ismini unuttum bir incele

Kuzan
Member
**

Activity: 266

View Profile
January 04, 2018, 07:59:16 PM

Yapılabilecek bence en güzel şey özellikle Bitcoin ile ilgili haberleri ingilizce kaynaklardan çevirerek okumak. Çeviriden kastım translate değil kelime kelime çevirmek zamanla kelimeler oturacaktır zaten.

+Duolingo
ck1903
Newbie
*

Activity: 97

View Profile
January 04, 2018, 11:47:25 PM

İngilizce seviyeni bilmiyorum, upper intermediate  veya advanced'e kadar gormediysen once bir kursa yazil(y.disinda dil okullari var imkan varsa oyle gitmen daha mantikli olur) ogrenciysen work and travel cok faydali olucaktir. Yani o ingilizce kafamda otursun olayi tamamen konusmayla gelicektir. Hic y.disi imkanin yoksa ac ingilizce hikayeler oku sonra ingilizce filmler izle, bul bi yabanci online sesli iletisim kur. Vakit ister ama iyi ogrenirsin.
hurrem77
Newbie
*

Activity: 51

View Profile
January 05, 2018, 09:27:21 AM

Yabanci dil ogrenmenin en iyi yolu ana dilinin konusulmadigi bir ortam yaratip saglam bir arkadasla yasamak.bol bol ogrenmek istedigin dil ile ilgili  tv, video yayinlari dinlemek, yada o ulkede yasamak.
patlicanmoru
Member
**

Activity: 239
Merit: 14

View Profile
January 05, 2018, 11:18:40 AM

Günlük belli miktarda kelime belirleyip ezberleyerek kolay olur bence.
svdtpl
Member
**

Activity: 276

View Profile
January 06, 2018, 09:47:00 AM

bunun için uygulamalar var chatleşip öğrenebilirsin gayet tabi

Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 »  All
  Print  

Jump to: