Bitcoin Forum
June 17, 2024, 10:57:16 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Nasıl ingilizce öğrenmeliyim?  (Read 7855 times)
eserersan
Member
**

Activity: 126
Merit: 10

View Profile
September 23, 2017, 03:13:45 PM

speaking için en hızlısı yurt dışına çıkmak olur onun dışında dizi izlemek de mantıklı. gramer için kitap okuyabilirsin ve youtubeta ingilizce dersleri verenler var onlara da bir göz at derim

afgan355
Member
**

Activity: 201

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
September 23, 2017, 04:52:23 PM

İngilizce yurtdışında ögrenilir yani pratikle burda istedigin kadar kursa git sadece gramer ögrenirsin Smiley

MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
September 23, 2017, 04:55:11 PM

En doğru yöntem yaşayarak öğrenmektir. İmkanını olanlar direkt olarak yaşamaya başlasınlar, öğrenme işi kendiliğinden gelecektir. İmkanı olmayanlar ise internet gibi bir nimet var. Biz zamanında mektup arkadaşı edinirdik. Karşılıklı olarak konuşmak, yazışmak hatta birbirinizi görerek sokakta yürüyebilmek için bir sürü fırsat var. Yapmanız gereken tek şey arkadaş edinmek.
chilii
Member
**

Activity: 70

View Profile
October 26, 2017, 07:29:27 PM

İngilizce film/dizi izle türkçe alt yazısı olur hangi cümlenin ne anlama geldiğini daha iyi kavramış olursun. Telefonunu ingilizceye çevir. Daha fazla aklında kalır. İngilizce müzikler dinle kitaplar oku bunlar faydalı olur. İngilizcesi iyi olan arkadaşın varsa onunla diyalog kurun. Hem daha iyi kavrarsın hemde söyleyişini düzeltirsin telafuzunu falan.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
● PLINKO  (+) ROULETTE ║ BITVEST ║ |7| SLOTS    ▼ BIT SPIN
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
Chucky94
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile
October 26, 2017, 07:42:40 PM

Bence görev veren oyunları İngilizce yaparak diline çok katkı sağlarsın benim lise üniversite yıllarımda çok yardımcı oldu onun dışında bir dili öğrenmenin en kolay yolu o dili konuşmaktır İngilizce konuşulan bir yere gider 1 hafta 1 ay kalırsan zamanla su ne kadar bilet ne kadar oraya nasıl giderim gibi şeyleri zorla da olsa zamanla öğrenerek bir de bakmışsın muhabbet ediyorsun insanlarla bol şans şimdiden. Have a good time.
rigormortis1
Member
**

Activity: 70

View Profile
October 28, 2017, 08:04:39 AM

Durumun varsa yurt dışına çık derim   En iyi öğrenme şekli odur. Ama bitcoinde çok yardımcı olur sana. Hem kullandığın bi site hemde ingilizce forumları çevirerek gayet güzel öğrenmeye başlayabilirsin.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
darkangel15
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
October 28, 2017, 08:45:44 AM

1-KELİME EZBERLEME DEĞİL CÜMLE İÇİNDE KELİME ÖĞRENME

2-OKUMA VE DİNLEME YABANCI KANAL

3-İMKAN VARSA 1 SENE İNG. KONUŞULAN BİR YERE GİTME

4-DİL BİLGİSİNE BOĞULMAMA
verici
Member
**

Activity: 61

View Profile
October 28, 2017, 11:48:54 AM

yabancı kanal izlerken kesinlikle ingiliz aksanı kullanılan kanalları izle.
Koioss
Member
**

Activity: 364

View Profile
October 28, 2017, 08:22:04 PM

Makale okuyarak, haber sitelerini takip ederek, dizi ya da filmleri ingilizce alt yazılı izleyerek büyük yol katedebilirsin ama tabiki gidip yerinde öğrenmek en etkili yöntem bence. Kısacası dile maruz kalman gerekiyor.

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
TURCAN
Full Member

Activity: 230
Merit: 100

View Profile
October 28, 2017, 09:27:16 PM

Bence ingilizceyi en iyi öğrenmenin yolu iyibir kurs ve bol bol pratik yapmak...mutlaka faydası olacaktır...
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
October 28, 2017, 09:35:47 PM

temizinden önce kendin bi çalış 2 ay sonra 3 4 ay kursa git seviyeni tam anlamıyla öğren hocam sonrada bir yurtdışı patlat şakır şakır konuşursun

NEJLA
Member
**

Activity: 179

View Profile
October 28, 2017, 09:44:44 PM

İngilizce türkçe çok güzel ve açıklamalı kaynaklar var onların faydası olacaktır bol bol kelime öğrenmen de gerekiyor..Birde ingilizcesi iyi birisinden yardım alırsan baya yol katedersin
KingSlayerBrothers
Jr. Member
*

View Profile
October 29, 2017, 03:40:26 AM

Ingilizceye ilk basladigim siralarda su anki halimle kendime tavsiye verecek olsam derdim ki: sevdigin bir makaleyi al turkceye cevir.

Bunun yararlari cok buyuk.

Ingilizceyi bilenlerden de boyle cok yararli tavsiyeler alabilir miyim? Ornegin turkce dusunme, ingilizce dusun. Ornegin "my car" denildiginde my=benim olarak degil de turkcede "benim" denildiginde beyninle nasil dusunuyorsan "my" denildiginde de oyle dusun gibi gibi.

Makale örneğini verdiğine göre büyük ihtimalle yapmışsındır dostum ama telefonunun ve bilgisayarının dilini türkçe yerine İngilizce yapabilirsin bu sana çok daha fazla kelimeyi öğrenebilme şansı verecektir .
Bunun dışında boş zamanlarını eğlenceli bir şekilde değerlendirmek için bir site var bizdeki onedio'nun aynısı . Burayı öneriyorum mutlaka gir.
www.buzzfeed.com

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
● PLINKO  (+) ROULETTE ║ BITVEST ║ |7| SLOTS    ▼ BIT SPIN (https://bitvest.io/)
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
miraekiz
Member
**

Activity: 84

View Profile
October 29, 2017, 10:28:48 AM

İngilizceyi en güzel diyalog kurarak öğrenirsin bence. Ama onun dılında ingilizce kitaplar oku. İnternetten videolar izle. İngilizce film / dizi izle. Bunlar geliştirmenin en güzel yolları.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
Elturko
Full Member

Activity: 140

View Profile
October 29, 2017, 07:16:21 PM

Yabancı basını takip etmek, hikayeler, kitaplar okumak da baya işe yarıyor

temurmelik46
Newbie
*

View Profile
October 29, 2017, 07:31:29 PM

İngilizce de temel eğitim var ise ; film izleyerek öğrenebilirsin veya chat yaparak öğrenebilirsin;ama eger sıfırdan almak istiyorsan bir yerde kurs görmen gerekiyor öclikle temel eğitimi almak için.Ama eğer ki bunalrın hiçbirisi yapamam diyorsan hemen internetten bir kız bul onunla konuş gerisi kendiliğinden gelecektir muhakak.Cheesy
PinkBlue
Full Member

Activity: 616

View Profile
October 29, 2017, 08:21:21 PM

Benimde çok ihtiyacım var açıkcası ögrenmek istiyorum ama ona ayıracak zamanım yok ortaokul ilkokul üniversitede hep ingilizce dersi vardı fakat konuşmaya yönelik değildi temel bilğiler onları öğreniyorsun tam egitimi almak için yurtdışı veya yabancıların oldugu bir yerde bulunmak gerekir diye düşünüyorum
harsak06
Member
**

Activity: 182

View Profile
October 30, 2017, 03:14:18 AM

İngilizce dünyanın en kolay dili,öncelikle bukadr basit oldugunun farkina varip kabul etmek isi yar yariya kolaylastirir sonrasinda ise ingilizceyi her anlamda yasamak lazim sadece ders calisir gibi belli zamanlarda degil
buraktrn
Member
**

Activity: 75

View Profile
October 30, 2017, 06:27:13 AM

mutlaka söyleyenler olmuştur ama tekrar altını çizmek isterim... konuşarak öğrenirsiniz.
benim 5-6 ayımı aldı öğrenmem. eski çalıştığım şirkette "ingilizcem var" diyerek sürekli ingilizce konuşulması gereken bir projede görev aldım. halbuki intermediate seviyesindeydim. proje başladıktan sonra sürekli birileriyle yazışarak ya da call konferansla iletişim halindeydim ingilizce olarak. ilk başlarda çok zorlandım. ama haftasonları özel dersle de takviye yaparak iyi bir seviyeye geldim. şuan ne konuşurken ne de yazışırken hiç bir sorun yaşamıyorum.
mehmet312
Full Member

Activity: 378
Merit: 102

View Profile
October 30, 2017, 08:45:00 AM

Keske ımkan olsa da 6 ay 1 yıl yurtdışına çıkıp orda ogrenebılsek. Anca kurslarla olucak gıbı, kursu da ıyı araştırmak lazım sadece para ıcın bu ısı yapmayan bıyer arıyorum ben de, cıdden ogretcek bıyer olmalı hala arıyorum.
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: