Bitcoin Forum
May 22, 2024, 05:50:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8]  All
  Print  
Author Topic: Nasıl ingilizce öğrenmeliyim?  (Read 7854 times)
Rhilidith
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
January 10, 2018, 01:42:35 AM

Ciddi anlamda vakit ayirman gerekiyor. Gunde 5-10 kelime ogrensen birde filmleri ingilizce altyazili izlesen tamandir. Oncesinde temel kavramlari konulari ogrenmelisin tabiki.
efeyigit399
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
January 10, 2018, 07:54:18 AM

önce grammer öğrenip daha sonra ingilizce öğrenme teknikleri kullanarak çok rahat öğrenilebilir.hangi durum karşısında neler yapacağımıza karar vermemiz önemli.geriye kalan iş ise kelime bilgisi.yani bu işin de bir matematiği var
argurbuz
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
January 10, 2018, 08:15:12 AM

Bir öğrenemedik gitti en sonunda amerikaya gidip orda yaşayacağım 1 sene bir ihtimal gelişir Cheesy

Bitcocoin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 271

View Profile
January 10, 2018, 09:22:07 AM

Gideceksin yerinde öğreneceksin en kolay öyle öğrenilir
bmirror83
Newbie
*

Activity: 100

View Profile
January 10, 2018, 12:03:09 PM

en güzel yol bol bol ingilizce altyazılı film izlemek, ingilizce radyo yayınları, podcastler, sesli kitaplar dinlemek. okuyup yazmak bir de. evde sesli olarak pratik yaparsan da çekinmelerin azalır.
farting_shot
Full Member

Activity: 318
Merit: 100

View Profile
January 10, 2018, 02:10:39 PM

Türkçe konuşmayı bırak. Sadece İngilizce konuş, işe yarar.
MrBlood
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
January 10, 2018, 02:19:59 PM

Ingilizceye ilk basladigim siralarda su anki halimle kendime tavsiye verecek olsam derdim ki: sevdigin bir makaleyi al turkceye cevir.

Bunun yararlari cok buyuk.

Ingilizceyi bilenlerden de boyle cok yararli tavsiyeler alabilir miyim? Ornegin turkce dusunme, ingilizce dusun. Ornegin "my car" denildiginde my=benim olarak degil de turkcede "benim" denildiginde beyninle nasil dusunuyorsan "my" denildiginde de oyle dusun gibi gibi.

Konuşmadan öğrenme işi biraz zor hocam. 1 yıl ingilterede dil eğitimi aldım ilk iki ay utana sıkıla do mu gelecek does mi gelecek diye konuşamadım. Sonra saldım çayıra mevlam kayıra dedim 4. ayın sonunda upper seviyesini bitirdim.
fenerlikartal1905
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
January 10, 2018, 03:09:15 PM

İnsanlar kafalarında İngilizcenin ders değil dil olduğunu anladığında
kimkimokoki
Member
**

Activity: 76

View Profile WWW
January 15, 2018, 06:28:03 PM

Azmet çalış dinle oku, internetten konuşma odalarına gir.
yunlopnu
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
January 18, 2018, 01:16:53 PM

yabancı ülkeye gitmeden cok zor
HEROBUST
Jr. Member
*

Activity: 110
Merit: 3

View Profile
February 16, 2018, 12:33:47 PM

En kolayı sürekli araştırmak ve yabancı insanlarla sohbet etmek ben öyle öğrendim.
Onur_luna
Newbie
*

Activity: 182

View Profile
February 16, 2018, 01:32:29 PM

forum içerisinde ki yapay zeka olan google transletide kullanarak gelişime ciddi katkı sağlanacağı kanaatindeyim, çünkü iş nbaşa düştü mü insan aslan kesiliyor.

ayrıca kitap okumanında ciddi yararı olduğunu düğşünüyorum makale dili çok ağır olabilir.
ChevyImpala
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 4

View Profile
February 16, 2018, 02:47:31 PM

Yabancı dizileri alt yazılı izleyebilirsin hem kulak aşinalığı hem de grammer ve kelime bilgisini arttırabilirsin. Yabancılarla iletişime geçebilirsin böylelikle speaking becerin artar. Bir kursa gidebilirsin ya da burs alarak dil öğrenebilirsin. Üniversite okuyorsan erasmus programına başvurabilirsin.

◣◣◣     CryptoBank     ◢◢◢
Revolutionary Financial System Based On The Blockchain (https://cryptobank.co)
diyafram8
Jr. Member
*

Activity: 64
Merit: 5

View Profile
February 16, 2018, 08:16:18 PM

Ben İngilizce Mütercim Tercümanlık mezunuyum. Hazırlıkta çok bunaldım çünkü ilerlemem çok yavaştı. Daha sonra kendi yöntemlerimi buldum. Öğrenme kişiden kişiye değişiklik gösterir. Birkaç tavsiyede bulunacağım:

• Genelde dil öğrenme konusunda insanların gözünden kaçan birşey var. O da anadilin yetersizliği. Başka bir dil öğrenmek istiyorsanız anadilinizi iyi bilmeniz gerekiyor. Bazı kişilere saçma gelecektir ama bu gerçek birşey. Anadile hakimiyet çok önemlidir.
  • İngilizce öğreneceğim diye gramere boğulmamak gerekir. Hatta bazı teorisyenlere göre okullarda yabancı dil öğretiminde gramere yoğunlaşmak verimi düşürüyor. Bende buna katılıyorum gramere boğulduğu zamanlardaki verimim gerçekten düşüktü.
  • Diğer arkadaşların da dediği gibi film, dizi, şarkı vb faydalıdır ancak kitap daha faydalı olacaktır. Seviyeli kitaplar var. Birinci seviyeden başlayabilirsin.
  • İngilizce okuduğunuz bir kitapta ya da izlediğiniz filmde konuşmaları okuduğunuzda anadilinize çevirmeden anlamaya çalışmalısınız. Konuşmaya yeni başlayan çocuk gibisinizdir. Zaten zamanla otomatikleşecektir.
  • Sürekli İngilizce yazılar okursanız bir süre sonra "ya bu kelime amma çok karşıma çıkıyor" deyip anlamına baktığınızda aklınızda kalacaktır. Sürekli duyduğunuz o İngilizce kelime kaşıntı gibidir, merakınızı arttırır ve öğrenirsiniz.
  • İngilizce'yi ya da öğrenmek istediğiniz bir dili gerçekten hayatınıza sokmanız gerekir. Haberleri İngilizce kaynaktan öğrenmeye çalışın. İşletim sisteminizi ya da telefonunuzu İngilizce dilde kullanın. Araştırmaları İngilizce araştırın. Tüketmekten zevk aldığınız içerikleri İngilizce tüketin.
  • Bir süre sonra kendi kendinize İngilizce konuşmaya başlayacaksınız. Otobüste, yemek aralarında, sıra beklerken etrafta konuşan insanların söylediklerini İngilizceye çevirmeye çalışın.
  • Son olarak AJ Hoge-Effortless English Podcast'lerini öneririm.

(BS Player çift altyazı destekliyor. Film izlerken alta İngilizce, üste Türkçe altyazı yerleştirebilirsiniz. )
jawlue94
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 2

View Profile
February 17, 2018, 05:35:06 AM

Dostum pc icin rosetta stone , mobil için duolingo uygulamaları var. Çok ileri seviyeye goturmez seni ama en azından bi temel oluşturmanı sağlar.

──『 JOY TOKEN 』──
Infrastructure Protocol for the Gaming Industry (https://joytoken.io/)
criptoturk
Member
**

Activity: 350

View Profile WWW
February 17, 2018, 01:29:28 PM

sadece dizi seyrederek anlamanız ve konusmanız muthiş gelişir. dizi seyretmenizi tavsiye ederim. bir de ted talks ya da postcast dinleyin..

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
efey399
Newbie
*

Activity: 154

View Profile
February 17, 2018, 02:15:53 PM

dışardan danışman desteği yada online eğitim paketleri sizi hızlandırır. ve öğrenmenin kısa yollarını bulmanızda önemli. tabi daha önemlisi çalışmak.
ilonaproda
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 1

Win-Won-Betfury

View Profile
February 18, 2018, 03:36:37 AM

Abi üni hazırlıkta ingilizce alt yapı yaptım gittim work and travel yaptım pre-intermediate yaptım rahatım bu yazda malta düşünüyorum

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
tove
Newbie
*

Activity: 37

View Profile WWW
February 23, 2018, 10:46:13 PM

kitap okumak cok yararli. Hem yeni kelimeler ögreniyorsun hem de yazim kurallari hakkinda fikir sahibi oluyorsun.

Polisiye, suc kitaplarini tavsiye ederim. Dilleri diger kitaplara gore daha anlasilir oluyor.

Bir de bol bol ingilizce muzik, haber dinle derim.
CryptoriaCitizen
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
February 24, 2018, 08:38:18 AM

İngilizce konuşmayı öğrenmek ile İngilizce öğrenmek arasında fark kıymetli arkadaşlar.Önce ne istediğinize karar vermeniz gerekli.

Şayet Yds,Ielts vb. sınavlara hazırlanıyorsanız akademik kitaplar yerine daha basic,temel düzeyde İngilizce grammer/dilbilgisi öğrendikten sonra -ki ortaokul lise İngilizce seviyesi bu- küçük hikaye,masal kitaplarına başlanabilir.Mesela penguen yayınlarının kısa hikaye kitapları var.Ankara'da yaşayan arkadaşlar için Çankaya'da Olgunlar sokak ve yine Çankaya'da Nilüfer sokakta kitapçılar ve sahaflar var.Bu kitapları ikinci el ve uygun fiyata buradan elde edebilirler.

Buna ek olarak daha ileri düzey için Akın Dil (Ahmet Akın) Eğitiminin bedava sunmuş olduğu okuma parçalarına dair güzel bir aplikasyon var.Oradan da faydalanabilirsiniz.

Siz yeter ki isteyin ve bir yerden başlayın.Kaynak bir şekilde bulunur.İyi forumlar.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8]  All
  Print  

Jump to: