Bitcoin Forum
May 25, 2024, 08:29:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Hashnest S3 / S4 / S5 ve S7 Güncel ROI Durumları Değerlendirme  (Read 17281 times)
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
December 11, 2015, 01:13:29 PM

Zamanında hashnet miydi tam hatırlamıyorum ama kargo ücretini veren kişilere s2 leri göndermişlerdi sanirim zorluk bu şekilde artarsa s4 s5 leride kargo parasını verene yollarlar heralde Smiley
thinkinger
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile WWW
December 11, 2015, 07:31:34 PM

Zamanında hashnet miydi tam hatırlamıyorum ama kargo ücretini veren kişilere s2 leri göndermişlerdi sanirim zorluk bu şekilde artarsa s4 s5 leride kargo parasını verene yollarlar heralde Smiley
fiyat bu seviyelerde oldukca s3 ve s4 ler iş görür hala bence ama yatırımcısı parasını cıkartır mı o ayrı bir değerlendirme konusu.

.██████████   bitfons.in- Cryptocurrency Exchange - 10 coins███████.
mjpo
Hero Member

Activity: 1103

View Profile
December 12, 2015, 11:31:08 PM

Hash gelirleriyle ve elime geçen BTC ler ile Ghs alıyorum. Yukarıda arkadaşın dediği gibi, sürekli fiyat düştüğü için Ghs artsa bile toplamda BTC miktarımız değişmiyor, hatta azalıyor. Ne yapsam bilemedim..
Dilemma
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
December 14, 2015, 03:58:50 PM

Hash gelirleriyle ve elime geçen BTC ler ile Ghs alıyorum. Yukarıda arkadaşın dediği gibi, sürekli fiyat düştüğü için Ghs artsa bile toplamda BTC miktarımız değişmiyor, hatta azalıyor. Ne yapsam bilemedim..

Bu şu an hepimizin yaşadığı bir problem
Ben artık yavaş yavaş çekiyorum paramı
Yeni Ghs almıyorum..

dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
December 14, 2015, 07:45:33 PM

S5 fiyatları 45 seviyesine kadar geriledi
58 bin civarında almıştım tekrar, zararım %25 nerdeyse
Bu cloud mining işi gerçekten tan bir bela
Ama bu kadar dipten satmayı da düşünmüyorum..
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
December 14, 2015, 08:26:24 PM

diff degisimindeki %20 lik beklenti sanirim hash piyasalarini daha da etkileyecek.
Surger
Full Member

Activity: 238

View Profile
December 14, 2015, 10:30:06 PM

diff degisimindeki %20 lik beklenti sanirim hash piyasalarini daha da etkileyecek.

Şimdiden kötü senaryo kabul edilip düşüşle dip görüldü
daha fazla düşeceğini şimdilik sanmıyorum..
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
December 15, 2015, 10:16:37 AM

arkadaşlar uzun bir süredir hashnesti takip ediyorum durum bazılarının sandığı gibi şu kadar günde roi falan hikaye
günde en az 10 defa hesaplıyorum roi süresini , roi süresini geçtim elime biraz daha bitcoin bırakacak bir yöntem arıyorum ki  yarılanma yaşadığında bitcoinim olsun elimde yani şuanki btc fiyatı benim için önemsiz.
Neyse hesaplarıma geliyim şu an telefonumdan yazdığım için matematiksel olarak yazamayacağım ama birkaç olasılık üzerinden gittim.

1) Bir firma vardı adını unuttum s7 lerden daha az güç tüketen çip üretti onlar ocak ya da şubat ayında madenciliğe başlayacak ve yaklaşık hash 1 exahash seviyelerine gelecek diyorlar.Bu durumda s7 ler bile  (-) verebilir ki buda hashnestin çöküşü demek.

2) Şu an nasıl bir şansızlıktır bilmiyorum ama hash gücümüzün tüm güce oranı 0.28 olmasına rağmen ( ki buda ortalama günde 41 block çözmesi gerekmekte )  bugünlerde 30 civarında seyrediyor. Bu fiyatın düşmesindeki tek sebep budur merak eden varsa , çünkü btc nin hash gücü dünyada 700 petahash seviyesine geldiği bir günde 50 block çözen şirket , şu an 566 petahash lik bir seviyede sadece 30 block falan  çözüyor.

3) bu block çözme seviyesinde sabit kaldığımızı ve bahsettiğim firmanın piyasaya girmediğini varsayarsak btc fiyatı yanılmıyorsam 300 dolar seviyelerine gelirse s5 cihazlar dahil zarar ettirebilir.

4) eğer btc fiyatı düşmezde bahsettiğim firma madenciliğe başlarsa ortalama 20 block falan çözer hashnest ( bunun şans faktörünü ele alırsak)  bu durumda da s7 ler in roi süresini ne siz sorun ne ben söyliyim ; uzarda uzar , s5 ler  ise bazı günler gh başına 30 , 40 satoshi bırakır bazı günlerde zarar eder.

5) kısacası diyeceğim şu ki btc fiyatının az çok  belirginleşmesini   -- doların tl karşısındaki değerinin belirginleşmesi ( ted faiz açıklayacak )
çip savaşının nerelere geleceğinin belirginleşmesini beklemek en mantıklısı olacaktır.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
December 15, 2015, 10:27:11 AM
Last edit: December 15, 2015, 10:42:06 AM by deblue

bu yeni çip kaç j/gh acaba link verebilir misiniz haber hakkında nasıl bir teknolojiyle üretiliyor kaç nm vs

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1169047.new;boardseen#new
bu heral
dr1980m
Hero Member

View Profile
December 15, 2015, 11:10:57 AM
Last edit: December 16, 2015, 12:49:09 PM by dr1980m

arkadaşlar uzun bir süredir hashnesti takip ediyorum durum bazılarının sandığı gibi şu kadar günde roi falan hikaye
günde en az 10 defa hesaplıyorum roi süresini , roi süresini geçtim elime biraz daha bitcoin bırakacak bir yöntem arıyorum ki  yarılanma yaşadığında bitcoinim olsun elimde yani şuanki btc fiyatı benim için önemsiz.
Neyse hesaplarıma geliyim şu an telefonumdan yazdığım için matematiksel olarak yazamayacağım ama birkaç olasılık üzerinden gittim.

1) Bir firma vardı adını unuttum s7 lerden daha az güç tüketen çip üretti onlar ocak ya da şubat ayında madenciliğe başlayacak ve yaklaşık hash 1 exahash seviyelerine gelecek diyorlar.Bu durumda s7 ler bile  (-) verebilir ki buda hashnestin çöküşü demek.

2) Şu an nasıl bir şansızlıktır bilmiyorum ama hash gücümüzün tüm güce oranı 0.28 olmasına rağmen ( ki buda ortalama günde 41 block çözmesi gerekmekte )  bugünlerde 30 civarında seyrediyor. Bu fiyatın düşmesindeki tek sebep budur merak eden varsa , çünkü btc nin hash gücü dünyada 700 petahash seviyesine geldiği bir günde 50 block çözen şirket , şu an 566 petahash lik bir seviyede sadece 30 block falan  çözüyor.

3) bu block çözme seviyesinde sabit kaldığımızı ve bahsettiğim firmanın piyasaya girmediğini varsayarsak btc fiyatı yanılmıyorsam 300 dolar seviyelerine gelirse s5 cihazlar dahil zarar ettirebilir.

4) eğer btc fiyatı düşmezde bahsettiğim firma madenciliğe başlarsa ortalama 20 block falan çözer hashnest ( bunun şans faktörünü ele alırsak)  bu durumda da s7 ler in roi süresini ne siz sorun ne ben söyliyim ; uzarda uzar , s5 ler  ise bazı günler gh başına 30 , 40 satoshi bırakır bazı günlerde zarar eder.

5) kısacası diyeceğim şu ki btc fiyatının az çok  belirginleşmesini   -- doların tl karşısındaki değerinin belirginleşmesi ( ted faiz açıklayacak )
çip savaşının nerelere geleceğinin belirginleşmesini beklemek en mantıklısı olacaktır.

Desenize bizim s5'ler elimizde patladı Sad
Oldukça yüklü bir meblağ ile girmiştim
şimdi zararına da satmak istemiyorum
Göreceğiz bakalım neler olacak?
karmenali
Hero Member

View Profile
December 15, 2015, 02:19:08 PM

günde en az 10 defa hesaplıyorum roi süresini , roi süresini geçtim elime biraz daha bitcoin bırakacak bir yöntem arıyorum ki  yarılanma yaşadığında bitcoinim olsun elimde yani şuanki btc fiyatı benim için önemsiz.

1) Bir firma vardı adını unuttum s7 lerden daha az güç tüketen çip üretti onlar ocak ya da şubat ayında madenciliğe başlayacak ve yaklaşık hash 1 exahash seviyelerine gelecek diyorlar.Bu durumda s7 ler bile  (-) verebilir ki buda hashnestin çöküşü demek.

2) Şu an nasıl bir şansızlıktır bilmiyorum ama hash gücümüzün tüm güce oranı 0.28 olmasına rağmen ( ki buda ortalama günde 41 block çözmesi gerekmekte )  bugünlerde 30 civarında seyrediyor. Bu fiyatın düşmesindeki tek sebep budur merak eden varsa , çünkü btc nin hash gücü dünyada 700 petahash seviyesine geldiği bir günde 50 block çözen şirket , şu an 566 petahash lik bir seviyede sadece 30 block falan  çözüyor.

4) eğer btc fiyatı düşmezde bahsettiğim firma madenciliğe başlarsa ortalama 20 block falan çözer hashnest ( bunun şans faktörünü ele alırsak)  bu durumda da s7 ler in roi süresini ne siz sorun ne ben söyliyim ; uzarda uzar , s5 ler  ise bazı günler gh başına 30 , 40 satoshi bırakır bazı günlerde zarar eder.

5) kısacası diyeceğim şu ki btc fiyatının az çok  belirginleşmesini   -- doların tl karşısındaki değerinin belirginleşmesi ( ted faiz açıklayacak )

Desenize bizim s5'ler elimizde patmadı Sad
Oldukça yüklü bir meblağ ile girmiştim
şimdi zararına da satmak istemiyorum
Göreceğiz bakalım neler olacak?
Ani karar vermenizi hiç tavsiye etmiyorum şu durumda bile s5 almayı düşünüyorum. Size önerim s5 leri satmayın bırakın kar getirebildiği kadar getirsin , ama haberleri iyi takip edin bitfury 16NM lerinin etkisini spekülasyonlara göre yorumladım, bambaşka şeyler olabilir.Tahminime göre btc yarılanmaya yaklaştıkça 2016 da fiyatlar artacak ve s3 ,s4 ler bile karlı olabilir.Tek sorun şu bitmain firması sabredecek mi yoksa çip savaşını büyütüp yeni bir cihaz mı piyasaya sürecek. Bilinmezliklerle dolu herşey , türkiye de yaşadığımız içinde sağlıklı ve güvenilir bilgiye ulaşmamız güç oluyor.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
December 15, 2015, 02:28:14 PM

valla bu saatten sora btc nin 600 dolar falan olması hariç hiçbişi kurtarmaz sizi

pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
December 15, 2015, 02:50:37 PM

valla bu saatten sora btc nin 600 dolar falan olması hariç hiçbişi kurtarmaz sizi

Bitfury 16nm'lik cihazları test ediyor, 700 phs'yi geçmişti geçen hafta, şimdi tekrar çalıştırmaya başladılar bu cihazları; piyasaya sürmeden önceki son testleri yapıyorlar. Hashnest'e bu saatten sonra yatırım yapanın çok canı yanar.
Surger
Full Member

Activity: 238

View Profile
December 15, 2015, 06:29:56 PM

S5'ler 44 k değerinde
Daha ne kadar düşebilir ki demeye korkuyorum..
50 k seviyesini görsem satıp çıkacağım...
karmenali
Hero Member

View Profile
December 15, 2015, 10:29:29 PM

bitfury  cihazlarını deniyorsa iyi birşey çünkü seviyenin onların cihazı olmadan bu kadar artması daha kötü bir işarettir bizim için ayrıca şu  durumda s3 ler bile kar ediyor ki biz s5 lerden bahsediyoruz , en kötü ihtimalle s5 cihazlarına kadar hepsini söküp atsa halihazırda bekleyen s7 leri hesaba katarsak neredeyse şimdiki gücünü koruyor yani 150 petahash seviyelerinde , daha da kötü bir senaryo için bitfury nin seviyeyi exahash sınırına kadar çektiğini varsayarsak ; hashnest günde yaklaşık bu güçle yine ortalama 20 block falan çözecek ve s7 lerin roi süresi yaklaşık 600 gün olacaktır. evet 600 gün çok uçuk bir rakam gibi gözükebilir fakat bitmainde en son cihaz olarak s7 ler kalırsa fiyatları  epey bir artacak ve madencilik zorluğunun bu seviyelere kadar çıkması çoğu kişiyi madencilikten vazgeçirecek ve ortada sadece bitmain ... tarzı şirketler kalacak ,  böyle bir zorluk seviyesinden sonra btc nin fiyatının kaç olacağı bir muamma ama yükselme ihtimaline karşı risk alınabilir. Ne çok olasılık var a..  Grin
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
December 15, 2015, 11:38:44 PM

Hashnet yada benzeri siteler için tahmin edilen zorluk artışıyla başedebilmesi için tek bir şansı var oda btc nin fiyatının yükselmesi..
rikudou
Hero Member

Activity: 714

Alenktrik Teknikeri

View Profile
December 16, 2015, 08:19:29 AM

7 Ay Sonrası Bakalım Ne Olacak.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
dr1980m
Hero Member

View Profile
December 16, 2015, 12:51:29 PM

S5 fiyatları 40 k seviyesini de gördü
Gerçekten merak ediyorum daha ne kadar düşebilir..
Çünkü az da olsa hala kar bırakıyor s5'ler
Biraz daha düşerse alım için fırsat sayılabilir..
akustik
Sr. Member

Activity: 350
Merit: 250

View Profile
December 16, 2015, 02:03:08 PM

Şu an rio kaç oldu acaba..
150 gün altına düşmüştür sanırım
Stabil kalacağını bilsem, kaçırılmaz fırsat ama daha kötüye gidecek gibi...
Dilemma
Full Member

Activity: 168

View Profile
December 16, 2015, 04:50:41 PM

aslında s5 şu an fena kazandırmıyor
gh başına kabaca 200 satoshi net gelir bırakıyor gibi, hatta daha fazla

Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: