Bitcoin Forum
June 17, 2024, 11:50:11 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bankacılık Kazanımı  (Read 3861 times)
guclucoin (OP)
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
October 27, 2015, 05:16:46 PM

Merhaba,

Bir banka Bitcoin e yatırım yapar ise ,Müşterilerine ve kendine ne kazanımlar elde eder? Bankacılık ürünleri olarak,gerek ise ekonomi olarak

Teşekkürler
frank0929
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
October 27, 2015, 05:22:02 PM

Bitcoin kullananlar genelde bunu bankacılık sistemine alternatif olarak görüyorlar. Bir banka Bitcoin'e yatırım yaparsa kendi kazanmış olur. Bitcoin fiyatı artar. Normal kullanıcılar banka Bitcoin'e yatırım yapıyor diye bankaya farklı gözle bakmaz. Bankanın yatırımından Bitcoin kullanıcısı dolaylı olarak spekülatif fiyat artışı dışında doğrudan bir kazanç sağlamaz.
kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
October 27, 2015, 05:37:58 PM

Bitcoin kullananlar genelde bunu bankacılık sistemine alternatif olarak görüyorlar. Bir banka Bitcoin'e yatırım yaparsa kendi kazanmış olur. Bitcoin fiyatı artar. Normal kullanıcılar banka Bitcoin'e yatırım yapıyor diye bankaya farklı gözle bakmaz. Bankanın yatırımından Bitcoin kullanıcısı dolaylı olarak spekülatif fiyat artışı dışında doğrudan bir kazanç sağlamaz.
Katılıyorum. Daha önce HSBC Avrupa'nın mobil ödeme raporuna göre bitcoin yere göğe sığmıyordu. haberden tek kuruş bile etkilenmedi fiyatı.
DanDan
Hero Member

Activity: 739
Merit: 500

View Profile
October 29, 2015, 10:57:01 AM

Banka Bitcoin'e nasıl yatırım yapacak? Bitcoin mi satın alacak?

.BITSLER.                 ▄███
               ▄████▀
             ▄████▀
           ▄████▀  ▄██▄
         ▄████▀    ▀████▄
       ▄████▀        ▀████▄
     ▄████▀            ▀████▄
   ▄████▀                ▀████▄
 ▄████▀ ▄████▄      ▄████▄ ▀████▄
█████   ██████      ██████   █████
 ▀████▄ ▀████▀      ▀████▀ ▄████▀
   ▀████▄                ▄████▀
     ▀████▄            ▄████▀
       ▀████▄        ▄████▀
         ▀████▄    ▄████▀
           ▀████▄▄████▀
             ▀██████▀
               ▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄             
▄▄▄▄▀▀▀▀    ▄▄█▄▄ ▀▀▄         
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄       
█  ▀▄▄  ▀█▀▀ ▄      ▀████   ▀▀▄   
█ █▄  ▀▄   ▀████       ▀▀ ▄██▄ ▀▀▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█  ▀▀       ▀▄▄ ▀████      ▄▄▄▀▀▀  █
█            ▄ ▀▄    ▄▄▄▀▀▀   ▄▄  █
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█ ▄▄   ███   ▀██  █           ▀▀  █ 
█ ███  ▀██       █        ▄▄      █ 
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   
▀▄            █        ▀▀      █   
▀▀▄   ███▄  █   ▄▄          █   
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     
▀▀▄   █   ▀▀▄▄▄▀▀▀         
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▀▀▀▀               
              ▄▄▄██████▄▄▄
          ▄▄████████████████▄▄
        ▄██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████▄
▄     ▄█████▀             ▀█████▄
██▄▄ █████▀                ▀█████
 ████████            ▄██      █████
  ████████▄         ███▀       ████▄
  █████████▀▀     ▄███▀        █████
   █▀▀▀          █████         █████
     ▄▄▄         ████          █████
   █████          ▀▀           ████▀
    █████                     █████
     █████▄                 ▄█████
      ▀█████▄             ▄█████▀
        ▀██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████▀
          ▀▀████████████████▀▀
              ▀▀▀██████▀▀▀
            ▄▄▄███████▄▄▄
         ▄█▀▀▀ ▄▄▄▄▄▄▄ ▀▀▀█▄
       █▀▀ ▄█████████████▄ ▀▀█
     █▀▀ ███████████████████ ▀▀█
    █▀ ███████████████████████ ▀█
   █▀ ███████████████▀▀ ███████ ▀█
 ▄█▀ ██████████████▀      ▀█████ ▀█▄
███ ███████████▀▀            ▀▀██ ███
███ ███████▀▀                     ███
███ ▀▀▀▀                          ███
▀██▄                             ▄██▀
  ▀█▄                            ▀▀
    █▄       █▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
     █▄      ▀█████████▀
      ▀█▄      ▀▀▀▀▀▀▀
        ▀▀█▄▄  ▄▄▄
            ▀▀█████
[]
kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
October 30, 2015, 08:40:38 PM

Evet. Bitcoin alacak, bitcoin bazlı fonlar, sepetler sunacak müşterisine, al-sat ortamı hazırlayacak vs vs.
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
October 30, 2015, 09:01:51 PM

Evet. Bitcoin alacak, bitcoin bazlı fonlar, sepetler sunacak müşterisine, al-sat ortamı hazırlayacak vs vs.

Ben pek mümkün görmüyorum çünkü bitcoin stabil bir ürün değil. Fiyat olarak vs. Ayrıca güvenlik olarak bile zaafları var, bunlar bir banka için hep risk faktörü

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
October 31, 2015, 05:34:35 PM

Ben pek mümkün görmüyorum çünkü bitcoin stabil bir ürün değil. Fiyat olarak vs. Ayrıca güvenlik olarak bile zaafları var, bunlar bir banka için hep risk faktörü

Güvenlik zaafı ne var mesela?
Şu ana kadar sadece 1 kez açığı exploitlendi ama onda da anında müdahale edilip sistem rayına oturtuldu.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

bobmarley650
Legendary
*

View Profile
October 31, 2015, 08:07:31 PM

Şu ana kadar sadece 1 kez açığı exploitlendi ama onda da anında müdahale edilip sistem rayına oturtuldu.

Bitcoin bankası vardı mesela faiz ödeyen bir tane, 850 btc çaldırdı

The Young Turk
Legendary
*

View Profile
October 31, 2015, 09:47:40 PM

Birilerinin bitcoin kullanarak diğerlerini dolandırması bitcoin'in bir zaafı değildir. Diğerlerinin cahilliğidir.
TL, Mark vb para birimleri ile para toplayıp kaçan Jet Fadıl örneğini düşün, bu durumda suçlu alman markı mı?

███████                   
                                        ███████      ██████         
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
██████████████                       
████████████████                       

.xx-coin.io.

bobmarley650
Legendary
*

View Profile
November 01, 2015, 08:38:54 AM

Birilerinin bitcoin kullanarak diğerlerini dolandırması bitcoin'in bir zaafı değildir. Diğerlerinin cahilliğidir.
TL, Mark vb para birimleri ile para toplayıp kaçan Jet Fadıl örneğini düşün, bu durumda suçlu alman markı mı?

Burda bahsettiğim şey şu, banka anapara üzerinden faiz dağıtır ama altın üzerinden pek de olası değil
bitcoin paradan ziyade altındır benim için arzı ve talebi bellidir. Bankalar olmayan parayı da işletir güvenlik zaafı burda ortadan kalkıyor, bitcoin öyle değil, 1 btc elinizdeyken 10 btclik işlem, kredi, yatırım yapamazsınız

The Young Turk
Legendary
*

View Profile
November 01, 2015, 12:30:29 PM

Burda bahsettiğim şey şu, banka anapara üzerinden faiz dağıtır ama altın üzerinden pek de olası değil
bitcoin paradan ziyade altındır benim için arzı ve talebi bellidir. Bankalar olmayan parayı da işletir güvenlik zaafı burda ortadan kalkıyor, bitcoin öyle değil, 1 btc elinizdeyken 10 btclik işlem, kredi, yatırım yapamazsınız
söylediklerin tamamen saçmalık.
bkz: vadeli altın hesabı; https://www.google.com.tr/search?q=vadeli+altın+hesabı
bitcoin'in güvenlik zaafı var diyorsun, sonra gidip apayrı başka bir konudan bahsediyorsun.
bence ne dediğini sen de bilmiyorsun.

███████                   
                                        ███████      ██████         
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
██████████████                       
████████████████                       

.xx-coin.io.

bobmarley650
Legendary
*

View Profile
November 01, 2015, 12:59:31 PM

bkz: vadeli altın hesabı; https://www.google.com.tr/search?q=vadeli+altın+hesabı
bitcoin'in güvenlik zaafı var diyorsun, sonra gidip apayrı başka bir konudan bahsediyorsun.

Verdiğin faiz brüt faizin onda biri. Ben bitcoinin güvenlik zaafı var demiyorum, bitcoin saklamanın güvenlik zaafı var. Bankalar dağıttıkları, kredi verdikleri paranın veya aktifleri saklamak zorunda değiller bilfiil, devlet güvencesidir bankaların çalışmasını sağlayan, bitcoinin böyle bir güvencesi yok. Bahsettiğim konular vadeli hesapların gelir kaynağı zaten ayrı konular değil yani.
Böyle hitap da edilmez insanlara. Sen benim bahsettiğimi anlamamışsın hala gelip bitcoin güzellemesi yapıyorsun.

petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
November 01, 2015, 01:07:52 PM

fiyat belirli bir seviyeye gelince, daha dogrusu fiyat istikrari saglandiktan sonra, btcnin bankacilik sistemine girmesi de kacinilmaz olacak. bu fon seklinde olur, veya direk alis/seklinde olur, orasi tartisilir, ancak bankalar komisyon alabilecegi ve likitidesi olan her yatirim aracini sepete eklerler. yalniz su an icin erken.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
The Young Turk
Legendary
*

View Profile
November 01, 2015, 02:24:06 PM

Ben pek mümkün görmüyorum çünkü bitcoin stabil bir ürün değil[1]. Fiyat olarak vs. Ayrıca güvenlik olarak bile zaafları[2] var, bunlar bir banka için hep risk faktörü

Burda bahsettiğim şey şu, [3]banka anapara üzerinden faiz dağıtır ama altın üzerinden pek de olası değil
[4]bitcoin paradan ziyade altındır benim için arzı ve talebi bellidir. [5]Bankalar olmayan parayı da işletir güvenlik zaafı burda ortadan kalkıyor, bitcoin öyle değil, [6]1 btc elinizdeyken 10 btclik işlem, kredi, yatırım yapamazsınız

[7]Verdiğin faiz brüt faizin onda biri. [8]Ben bitcoinin güvenlik zaafı var demiyorum, [9]bitcoin saklamanın güvenlik zaafı var. Bankalar dağıttıkları, kredi verdikleri paranın veya [10]aktifleri saklamak zorunda değiller bilfiil, [11]devlet güvencesidir bankaların çalışmasını sağlayan, [12]bitcoinin böyle bir güvencesi yok. Bahsettiğim konular vadeli hesapların gelir kaynağı zaten ayrı konular değil yani.
[13]Böyle hitap da edilmez insanlara. [14]Sen benim bahsettiğimi anlamamışsın hala gelip bitcoin güzellemesi yapıyorsun.
Bilal'e anlatır gibi baştan anlatayım. Madde madde hem de.

[1] Bitcoin stabil değil, diğer dövizler, yatırım araçları vs stabil yanılgısı.
1 Kasım 2014, 1 btc = 755.97 TL (Btctürk ortalama kuru)
1 Kasım 2015, 1 btc = 924.56 TL (Btctürk ortalama kuru)
1 yılda yaşanan fiyat artışı: %22.3
31 Ekim 2014, 1 usd = 2.2027 TL (Merkez bankası alış kuru) http://www.tcmb.gov.tr/kurlar/201410/31102014.xml
31 Ekim 2015, 1 usd= 2.9149 TL (merkez bankası alış kuru) http://www.tcmb.gov.tr/kurlar/201510/30102015.xml
1 yılda yaşanan fiyat artışı: %32.33
Bunu euro, altın vs için de karşılaştırabilirsin. Bir çok döviz kuru bitcoin'den daha stabil değildir.
Örneğin; 2.95 TL olan dolarda bir günde gerçekleşen 3 kuruşluk bir artış %1.017'ye denk gelirken
300$ olan bitcoinde  bir günde gerçekleşen 3$'lık bir artış %1'e denk gelir.
Yanılgı şurada: 3 kuruş "önemsenmeyecek kadar küçük bir miktarmış gibi görünürken 3$ çok büyük görünür".

[2] Bitcoin'de ciddi bir güvenlik açığı sebebiyle problemin şu ana kadar sadece 1 kez yaşandığını ve bunun da çok kısa bir sürede düzeltildiğini söylemiştim. (Hiçbir kullanıcı etkilenmeden). Ama koskoca HSBC bankasının Türkiye şubesi milyonlarca müşterisinin bilgisini çaldırdı. Milyon dolarlar harcanan güvenlik sistemleri aşıldı bir bankanın.

[3] Bankaların altın için faiz vermediğini söylemişsin, bir çok bankanın vadeli altın hesabı hizmeti olduğunu göstermişim: https://www.google.com.tr/search?q=vadeli+altın+hesabı

[4] bitcoinin arzı belli, talebi belli değil. arzı ve talebi belli olmayan bankalar tarafından basılan karşılıksız paralardır. FED amerika'da fazla döviz basar diğer ülkelerde dolar değer kaybeder, 2-3 yıl sonra FED bu fazlalık dövizleri geri toplamaya başlar dolar değer kazanır. Sadece FED'in yaptığı bu dalavere ile bir çok ülkenin ekonomisi çökme tehlikesiyle karşı karşıya gelir. (canlı örneği ülkemiz, dolar neden 3 TL'ye vurdu? 2-3 sene önce hani ekonomimiz iyiye gidiyordu?)

[5] BDDK diye bir kurum var bilmem işittin mi? Bir banka elinde olmayan ya da teminat olarak gösteremeyeceği malları olmadan işlem yaparsa başına neler gelir haberin var mı? olmayan parayı işletip nasıl bir güvence sağlıyor banka size?

[6] yapma zaten. olmayan parayı harcaman demek geleceğini (gelecekte çalışıp üreteceklerini) birilerine peşinen vermek demek. yarın niye başkasının kölesi olmayı istiyorsunuz?

[7] Bankanın verdiği faiz oranı beni ilgilendirmez bunu bankaya sorman lazım.

[8] Madde 2'de yazdığına tekrar bak, yazdığın cümle "bitcoin'in güvenlik açığı var" anlamına geliyor ama burada kendini yalanlıyorsun. tutarsızsın.

[9] bitcoinleri güvenli salkamak kullanıcıların sorunudur bitcoin'in değil.

[10] bundan emin misin? bankalar (türü ne olursa olsun) mal varlıklarını nasıl saklamak zorunda değil?

[11] Devlet güvencesi sadece 100.000 TL'dir. Bunu da banka battıktan sonra el koyar, tmsf'ye aktarır, yeniden işler hale getirir veya satar ancak öyle öder müşterinin kısmi güvencesini. http://www.tmsf.org.tr/sss.tr

[12] bitcoin'in hiçbir zaman güvence vermek gibi bir kaygısı olmadı. bitcoin'in güvencesi "sınır tanımaksızın bireyler"dir. ve bu bireylerin sağladığı güç devletlerin sağlayabileceğinden daha fazla güvencedir.

[13] Eğer hala bitcoin felsefesini anlayamadıysanız ve bu şekilde bir cümle kuruyorsanız bu forumdaki amacınız trollükten başka bir şey değil demektir.

[14] Ben senin yazdıklarını gayet iyi anlıyorum ama sen benim yazdıklarımı okuyup sindiriyor musun orasını bilemem.

███████                   
                                        ███████      ██████         
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
██████████████                       
████████████████                       

.xx-coin.io.

bobmarley650
Legendary
*

View Profile
November 01, 2015, 03:14:31 PM

Ben pek mümkün görmüyorum çünkü bitcoin stabil bir ürün değil[1]. Fiyat olarak vs. Ayrıca güvenlik olarak bile zaafları[2] var, bunlar bir banka için hep risk faktörü

Burda bahsettiğim şey şu, [3]banka anapara üzerinden faiz dağıtır ama altın üzerinden pek de olası değil
[4]bitcoin paradan ziyade altındır benim için arzı ve talebi bellidir. [5]Bankalar olmayan parayı da işletir güvenlik zaafı burda ortadan kalkıyor, bitcoin öyle değil, [6]1 btc elinizdeyken 10 btclik işlem, kredi, yatırım yapamazsınız

[7]Verdiğin faiz brüt faizin onda biri. [8]Ben bitcoinin güvenlik zaafı var demiyorum, [9]bitcoin saklamanın güvenlik zaafı var. Bankalar dağıttıkları, kredi verdikleri paranın veya [10]aktifleri saklamak zorunda değiller bilfiil, [11]devlet güvencesidir bankaların çalışmasını sağlayan, [12]bitcoinin böyle bir güvencesi yok. Bahsettiğim konular vadeli hesapların gelir kaynağı zaten ayrı konular değil yani.
[13]Böyle hitap da edilmez insanlara. [14]Sen benim bahsettiğimi anlamamışsın hala gelip bitcoin güzellemesi yapıyorsun.
Bilal'e anlatır gibi baştan anlatayım. Madde madde hem de.

[1] Bitcoin stabil değil, diğer dövizler, yatırım araçları vs stabil yanılgısı.
1 Kasım 2014, 1 btc = 755.97 TL (Btctürk ortalama kuru)
1 Kasım 2015, 1 btc = 924.56 TL (Btctürk ortalama kuru)
1 yılda yaşanan fiyat artışı: %22.3
31 Ekim 2014, 1 usd = 2.2027 TL (Merkez bankası alış kuru) http://www.tcmb.gov.tr/kurlar/201410/31102014.xml
31 Ekim 2015, 1 usd= 2.9149 TL (merkez bankası alış kuru) http://www.tcmb.gov.tr/kurlar/201510/30102015.xml
1 yılda yaşanan fiyat artışı: %32.33
Bunu euro, altın vs için de karşılaştırabilirsin. Bir çok döviz kuru bitcoin'den daha stabil değildir.
Örneğin; 2.95 TL olan dolarda bir günde gerçekleşen 3 kuruşluk bir artış %1.017'ye denk gelirken
300$ olan bitcoinde  bir günde gerçekleşen 3$'lık bir artış %1'e denk gelir.
Yanılgı şurada: 3 kuruş "önemsenmeyecek kadar küçük bir miktarmış gibi görünürken 3$ çok büyük görünür".

[2] Bitcoin'de ciddi bir güvenlik açığı sebebiyle problemin şu ana kadar sadece 1 kez yaşandığını ve bunun da çok kısa bir sürede düzeltildiğini söylemiştim. (Hiçbir kullanıcı etkilenmeden). Ama koskoca HSBC bankasının Türkiye şubesi milyonlarca müşterisinin bilgisini çaldırdı. Milyon dolarlar harcanan güvenlik sistemleri aşıldı bir bankanın.

[3] Bankaların altın için faiz vermediğini söylemişsin, bir çok bankanın vadeli altın hesabı hizmeti olduğunu göstermişim: https://www.google.com.tr/search?q=vadeli+altın+hesabı

[4] bitcoinin arzı belli, talebi belli değil. arzı ve talebi belli olmayan bankalar tarafından basılan karşılıksız paralardır. FED amerika'da fazla döviz basar diğer ülkelerde dolar değer kaybeder, 2-3 yıl sonra FED bu fazlalık dövizleri geri toplamaya başlar dolar değer kazanır. Sadece FED'in yaptığı bu dalavere ile bir çok ülkenin ekonomisi çökme tehlikesiyle karşı karşıya gelir. (canlı örneği ülkemiz, dolar neden 3 TL'ye vurdu? 2-3 sene önce hani ekonomimiz iyiye gidiyordu?)

[5] BDDK diye bir kurum var bilmem işittin mi? Bir banka elinde olmayan ya da teminat olarak gösteremeyeceği malları olmadan işlem yaparsa başına neler gelir haberin var mı? olmayan parayı işletip nasıl bir güvence sağlıyor banka size?

[6] yapma zaten. olmayan parayı harcaman demek geleceğini (gelecekte çalışıp üreteceklerini) birilerine peşinen vermek demek. yarın niye başkasının kölesi olmayı istiyorsunuz?

[7] Bankanın verdiği faiz oranı beni ilgilendirmez bunu bankaya sorman lazım.

[8] Madde 2'de yazdığına tekrar bak, yazdığın cümle "bitcoin'in güvenlik açığı var" anlamına geliyor ama burada kendini yalanlıyorsun. tutarsızsın.

[9] bitcoinleri güvenli salkamak kullanıcıların sorunudur bitcoin'in değil.

[10] bundan emin misin? bankalar (türü ne olursa olsun) mal varlıklarını nasıl saklamak zorunda değil?

[11] Devlet güvencesi sadece 100.000 TL'dir. Bunu da banka battıktan sonra el koyar, tmsf'ye aktarır, yeniden işler hale getirir veya satar ancak öyle öder müşterinin kısmi güvencesini. http://www.tmsf.org.tr/sss.tr

[12] bitcoin'in hiçbir zaman güvence vermek gibi bir kaygısı olmadı. bitcoin'in güvencesi "sınır tanımaksızın bireyler"dir. ve bu bireylerin sağladığı güç devletlerin sağlayabileceğinden daha fazla güvencedir.

[13] Eğer hala bitcoin felsefesini anlayamadıysanız ve bu şekilde bir cümle kuruyorsanız bu forumdaki amacınız trollükten başka bir şey değil demektir.

[14] Ben senin yazdıklarını gayet iyi anlıyorum ama sen benim yazdıklarımı okuyup sindiriyor musun orasını bilemem.

kalemine sağlık

bobmarley650
Legendary
*

View Profile
November 01, 2015, 03:17:25 PM

uzun uzun yazmışsın ama 1 cümleme saçma sapan 2 3 cevap vermişsin, yok bddk yı duydun mu falan filan
aklıma gelen ilk 3 4 küfrü ettim sana. hayır burda insanların ömründen birkaç dakika çaldın boşu boşuna

The Young Turk
Legendary
*

View Profile
November 02, 2015, 01:45:41 PM

uzun uzun yazmışsın ama 1 cümleme saçma sapan 2 3 cevap vermişsin, yok bddk yı duydun mu falan filan
aklıma gelen ilk 3 4 küfrü ettim sana. hayır burda insanların ömründen birkaç dakika çaldın boşu boşuna

Küfürlerini bankaya yatır seneye faiziyle edersin. Ortada gerçekler var ve hala saçmalıyorsun.

███████                   
                                        ███████      ██████         
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
██████████████                       
████████████████                       

.xx-coin.io.

bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
January 11, 2016, 06:20:53 PM

banka nasil bitcoin alacak yahu?
sirket olarak bile bitcoin almamalisin. bunu nasil muhasebelendireceksin? bitcoin fiyatinin hicbir platformda guvence altina alinmis bir degeri yok ki? herhangi bir emtia yi dovizi fonu yeri geliyor teminat olarak gosterip islem yapiyorsun btc de boyle bir guvence mi var? cesitli siteleri platformlar da buna benzer islemler yapiyor ama hicbir garantisi yok bu islemlerin. wallet hacklendi deyip cikabiliyor isin icinden
mudiko
Sr. Member

Activity: 321
Merit: 250

View Profile
January 13, 2016, 07:15:09 PM

Bankacılık adına şuan sadece zarara yol açabilir. Ne zaman BTC yaygınlaşır o zaman bankalar bu piyasada rol oynamak zorunda kalır.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
January 13, 2016, 07:26:38 PM

banka tc merkez bankasinca guvence altina alinmayan hicbir sey alamaz/satamaz.
git bankana sor google hissesi apple hissesi dahi veremez.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: