Bitcoin Forum
May 07, 2024, 03:01:45 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Fiscalitate Bitcoin  (Read 22129 times)
Florin_BTC (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 15
Merit: 1


View Profile
December 14, 2015, 11:38:49 AM
 #1

Stie cineva care sunt taxele care trebuie platite pentru a schimba bitcoin in valuta?
Prin ce metoda se pot schimba legal cu taxe minime?
1715094105
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715094105

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715094105
Reply with quote  #2

1715094105
Report to moderator
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715094105
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715094105

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715094105
Reply with quote  #2

1715094105
Report to moderator
1715094105
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715094105

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715094105
Reply with quote  #2

1715094105
Report to moderator
antonioeram
Member
**
Offline Offline

Activity: 109
Merit: 10

Is John Galt, Satoshi ? or viceversa


View Profile WWW
December 14, 2015, 05:39:10 PM
 #2

Salut,

nu platesti taxe pentru a schimba din o valuta in alta. Esti obligat sa platesti taxe daca ai castigat acei bani prin diverse metode (se considera venit).



Stie cineva care sunt taxele care trebuie platite pentru a schimba bitcoin in valuta?
Prin ce metoda se pot schimba legal cu taxe minime?

PGP - Public Key
https://goo.gl/DXrS8t
Smon
Member
**
Offline Offline

Activity: 271
Merit: 10


View Profile
December 14, 2015, 06:46:47 PM
 #3

Stie cineva care sunt taxele care trebuie platite pentru a schimba bitcoin in valuta?
Prin ce metoda se pot schimba legal cu taxe minime?
ai putea sa iti faci un card de bitcoin si nu te mai complici asa..

▀▀█▄▄    [websitewhitepaper]  ❒  ATHERO  ❒  Internet 3.0 solution    ▄▄█▀▀
▪  A revolutionary decentralized digital economy  ▪
▄▄█▀▀      Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  GitHub      ▀▀█▄▄
vreausieu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
December 15, 2015, 09:06:55 AM
 #4

Cum ma sa nu platesti taxe???ORICE venit,trebuie impozitat daca vrei sa fii in legalitate.atata timp cat el are btc,in momentul in care i a schimbat in bani(nu conteaza moneda),se considera venit si trebuie impozitat cu 16%.

Salut,

nu platesti taxe pentru a schimba din o valuta in alta. Esti obligat sa platesti taxe daca ai castigat acei bani prin diverse metode (se considera venit).



Stie cineva care sunt taxele care trebuie platite pentru a schimba bitcoin in valuta?
Prin ce metoda se pot schimba legal cu taxe minime?
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
December 15, 2015, 09:39:31 AM
 #5

Cum ma sa nu platesti taxe???ORICE venit,trebuie impozitat daca vrei sa fii in legalitate.atata timp cat el are btc,in momentul in care i a schimbat in bani(nu conteaza moneda),se considera venit si trebuie impozitat cu 16%.

Salut,

nu platesti taxe pentru a schimba din o valuta in alta. Esti obligat sa platesti taxe daca ai castigat acei bani prin diverse metode (se considera venit).



Stie cineva care sunt taxele care trebuie platite pentru a schimba bitcoin in valuta?
Prin ce metoda se pot schimba legal cu taxe minime?

Nu ai inteles nimic.

Daca te duci la casa de schimb valutar si schimbi 100 de euro in RON platesti 16%?

Ce a incercat antonioeram sa explice e ca nu platesti taxe pentru schimbul in sine ci pentru faptul ca ai castigat acei bitcoini ca si venit. Daca eu cumpar 1 bitcoin cu banii din salariu (pe care deja am platit impozitul pe venit) si maine il vand, atunci nu mai platesc nici o taxa decat daca l`am vandut cu pret mai mare decat l`am cumparat.. si taxa de 16% o platesc doar pentru diferenta de pret dintre vanzare si cumparare, nu pe toata suma cu care am vandut.
johastone
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 21
Merit: 0


View Profile
December 15, 2015, 10:14:27 AM
 #6

După unii ar trebuii impozitata cu 16 procente si grăsimea care ai pus-o pe tine ca așa ar fii legal...
vreausieu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
December 15, 2015, 10:22:16 AM
 #7

Daca ma duc la casa de schimb valutar si schimb 100 de euro,nu platesc pentru ca se presupune ca am platit deja impozit pentru ei(salariu sau orice altceva).ceea ce ai spus tu,ai dreptate,ideea este ca trebuie sa ai acte doveditoare ca ai cumparat btc cu 350 $ de exemplu si il vinzi cu 450$ ca sa poata statul sa ti impoziteze 100$ profitul.omul a intrebat ce poate face pentru a fi in legalitate.cine spune ca nu trebuie platit nimic la btc,scrie ca sa se afle in treaba....in fine,legile sunt clare.
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
December 15, 2015, 02:04:40 PM
 #8

După unii ar trebuii impozitata cu 16 procente si grăsimea care ai pus-o pe tine ca așa ar fii legal...
Eu sunt curios cand se impoziteaza faptul ca respir aer ...
explorer17
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 237
Merit: 100


View Profile
December 15, 2015, 04:49:45 PM
 #9

Daca ma duc la casa de schimb valutar si schimb 100 de euro,nu platesc pentru ca se presupune ca am platit deja impozit pentru ei(salariu sau orice altceva).ceea ce ai spus tu,ai dreptate,ideea este ca trebuie sa ai acte doveditoare ca ai cumparat btc cu 350 $ de exemplu si il vinzi cu 450$ ca sa poata statul sa ti impoziteze 100$ profitul.omul a intrebat ce poate face pentru a fi in legalitate.cine spune ca nu trebuie platit nimic la btc,scrie ca sa se afle in treaba....in fine,legile sunt clare.

Tu lucrezi la ANAF sau ai studiat economia si fiscalitatea de la Cristian Paun? Cheesy
Consider ca ar fi pertinent ca inainte de a ne da cu parerea in probleme de fiscalitate sa fi citit macar odata Codul Fiscal si Normele Metodologice. Vorbesti de "legi clare"...ne poti spune si noua care este acea lege clara, ce spune ea si la ce categorie de venit se incadreaza btc?

Pentru ca am o experienta de peste 20 ani in domeniu o sa incerc sa lamuresc eu cateva aspecte legate de fiscalitatea in domeniu:

1.Pentru a avea o abordare clara cu privire la ce taxe si impozite se platesc ar trebui sa existe o reglementare legala care sa incadreze BTC undeva...ce este el? marfa? moneda? instrument financiar?
 - daca este marfa automat este purtator de TVA, si se impoziteaza profitul (diferenta dintre veniturile obtinute si cheltuielile aferente);
 - daca este moneda nu se impoziteaza, este mijloc de schimb; aici poate interveni problema in care sa fie considerat o valuta si atunci sunt impozitate contractele la termen;
 - daca este instrument financiar se impoziteaza castigul (diferenta dintre pretul de vanzare si cel de cumparare);

2.O a doua abordare o constituie tipul de venit obtinut:
 - daca venitul este obtinut din salarii, servicii,consultanta,drepturi de autor si tot ceea ce tine de o activitate prestata de tine pentru care esti remunerat in BTC atunci e 16% din tot (exista unele deduceri personale);
 - venitul il obtii ca persoana fizica, ca PFA , ca persoana juridica? sunt diferentieri clare si aici. Ca persoana juridica este clar ca platesti impozitul pe profit, ca PFA nu prea te poti inregistra cu o activitate legata de BTC in prezent pentru ca nu exista in nomenclator - in acest caz poti plati un impozit forfetar, iar ca persoana fizica vei plati in baza declaratiei anuale de impunere.

O problema interesanta o constituie activitatea de minerit...unde o incadrezi? platesti 16% la tot ce produci?

Nefiind incadrata o putem trata prin analogie. Un cioban care are o turma de oi, nu e PFA, nu e firma, ce plateste? Plateste 16% la toata branza, lana, mieii si cacarezele produse? NU - daca are pana in 50 oi nu plateste nimic iar peste 50 oi plateste prin norma de venit (pe cap de animal). In acest mod consider eu ca ar trebui incadrata si activitatea de minerit independent la BTC.

In concluzie: voi astia tineri puneti mana pe carte si aveti grija mare cine si cum va face reglemetarile la BTC, ca daca le face unul ca prof.Cristian Paun, atunci mai trebuie sa aduceti bani de acasa  Smiley

Multa bafta!
Florin_BTC (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 15
Merit: 1


View Profile
December 15, 2015, 09:57:54 PM
 #10

Eu am Btc care la cursul actual valoreaza aprox 130.000 Euro.
M-am consultat cu un avocat si un contabil care mi-au spus lucrui diferite, dar in concluzie nu au stiut sa imi spuna sigur cat trebuie sa platesc taxe pe ei pentru ca nu este legislatie pentru Btc in Romania.
Vreau sa platesc cat de putin se poate taxe(16% e cam mult), dar nu vreau sa fiu vizitat de ANAF.
valiz
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 471
Merit: 250


BTC trader


View Profile
December 16, 2015, 07:13:07 AM
 #11

Daca ma duc la casa de schimb valutar si schimb 100 de euro,nu platesc pentru ca se presupune ca am platit deja impozit pentru ei(salariu sau orice altceva).ceea ce ai spus tu,ai dreptate,ideea este ca trebuie sa ai acte doveditoare ca ai cumparat btc cu 350 $ de exemplu si il vinzi cu 450$ ca sa poata statul sa ti impoziteze 100$ profitul.omul a intrebat ce poate face pentru a fi in legalitate.cine spune ca nu trebuie platit nimic la btc,scrie ca sa se afle in treaba....in fine,legile sunt clare.

Tu lucrezi la ANAF sau ai studiat economia si fiscalitatea de la Cristian Paun? Cheesy
Consider ca ar fi pertinent ca inainte de a ne da cu parerea in probleme de fiscalitate sa fi citit macar odata Codul Fiscal si Normele Metodologice. Vorbesti de "legi clare"...ne poti spune si noua care este acea lege clara, ce spune ea si la ce categorie de venit se incadreaza btc?

Pentru ca am o experienta de peste 20 ani in domeniu o sa incerc sa lamuresc eu cateva aspecte legate de fiscalitatea in domeniu:

1.Pentru a avea o abordare clara cu privire la ce taxe si impozite se platesc ar trebui sa existe o reglementare legala care sa incadreze BTC undeva...ce este el? marfa? moneda? instrument financiar?
 - daca este marfa automat este purtator de TVA, si se impoziteaza profitul (diferenta dintre veniturile obtinute si cheltuielile aferente);
 - daca este moneda nu se impoziteaza, este mijloc de schimb; aici poate interveni problema in care sa fie considerat o valuta si atunci sunt impozitate contractele la termen;
 - daca este instrument financiar se impoziteaza castigul (diferenta dintre pretul de vanzare si cel de cumparare);

2.O a doua abordare o constituie tipul de venit obtinut:
 - daca venitul este obtinut din salarii, servicii,consultanta,drepturi de autor si tot ceea ce tine de o activitate prestata de tine pentru care esti remunerat in BTC atunci e 16% din tot (exista unele deduceri personale);
 - venitul il obtii ca persoana fizica, ca PFA , ca persoana juridica? sunt diferentieri clare si aici. Ca persoana juridica este clar ca platesti impozitul pe profit, ca PFA nu prea te poti inregistra cu o activitate legata de BTC in prezent pentru ca nu exista in nomenclator - in acest caz poti plati un impozit forfetar, iar ca persoana fizica vei plati in baza declaratiei anuale de impunere.

O problema interesanta o constituie activitatea de minerit...unde o incadrezi? platesti 16% la tot ce produci?

Nefiind incadrata o putem trata prin analogie. Un cioban care are o turma de oi, nu e PFA, nu e firma, ce plateste? Plateste 16% la toata branza, lana, mieii si cacarezele produse? NU - daca are pana in 50 oi nu plateste nimic iar peste 50 oi plateste prin norma de venit (pe cap de animal). In acest mod consider eu ca ar trebui incadrata si activitatea de minerit independent la BTC.

In concluzie: voi astia tineri puneti mana pe carte si aveti grija mare cine si cum va face reglemetarile la BTC, ca daca le face unul ca prof.Cristian Paun, atunci mai trebuie sa aduceti bani de acasa  Smiley

Multa bafta!

Multumim de lamuriri!  Smiley

Este dificil sa gasesti timp sa citesti cu atentie toate teancurile de legi si norme de aplicare.  Sad

Dar altfel te trezesti in ilegalitate, precum ciobanii care au peste 3 caini la munte, 2 la deal sau 1 la campie.  Cheesy

12c3DnfNrfgnnJ3RovFpaCDGDeS6LMkfTN "who lives by QE dies by QE"
valiz
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 471
Merit: 250


BTC trader


View Profile
December 16, 2015, 07:22:47 AM
 #12

Eu am Btc care la cursul actual valoreaza aprox 130.000 Euro.
M-am consultat cu un avocat si un contabil care mi-au spus lucrui diferite, dar in concluzie nu au stiut sa imi spuna sigur cat trebuie sa platesc taxe pe ei pentru ca nu este legislatie pentru Btc in Romania.
Vreau sa platesc cat de putin se poate taxe(16% e cam mult), dar nu vreau sa fiu vizitat de ANAF.
O posibila solutie: vinzi treptat la traderii pe cash, sa zicem de 20 Kcoco pe saptamana, pui cei 130 Kcoco intr-un sac care apoi il ingropi in cimitir. In acest fel dai doar comisionul lor (vreo 7% estimez), si ma indoiesc ca se va autosesiza vreo agentie cu 4 litere.  Smiley

Cu avocati si contabili si functionari risti sa te scufunzi in incertitudine, si ajungi sa le dai tot, parerea mea.

12c3DnfNrfgnnJ3RovFpaCDGDeS6LMkfTN "who lives by QE dies by QE"
explorer17
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 237
Merit: 100


View Profile
December 17, 2015, 04:11:21 PM
 #13

Eu am Btc care la cursul actual valoreaza aprox 130.000 Euro.
M-am consultat cu un avocat si un contabil care mi-au spus lucrui diferite, dar in concluzie nu au stiut sa imi spuna sigur cat trebuie sa platesc taxe pe ei pentru ca nu este legislatie pentru Btc in Romania.
Vreau sa platesc cat de putin se poate taxe(16% e cam mult), dar nu vreau sa fiu vizitat de ANAF.
O posibila solutie: vinzi treptat la traderii pe cash, sa zicem de 20 Kcoco pe saptamana, pui cei 130 Kcoco intr-un sac care apoi il ingropi in cimitir. In acest fel dai doar comisionul lor (vreo 7% estimez), si ma indoiesc ca se va autosesiza vreo agentie cu 4 litere.  Smiley

Cu avocati si contabili si functionari risti sa te scufunzi in incertitudine, si ajungi sa le dai tot, parerea mea.


Treaba cu cimitirul a brevetat-o altul, care a fost ministru de finante parca...Valcov  Cheesy Cu siguranta nu se va autosesiza nicio agentie cu 4 litere (ANAF), dar mai mult ca sigur se vor sesiza alea cu 3 litere (DNA, SRI)  Smiley
explorer17
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 237
Merit: 100


View Profile
December 17, 2015, 04:38:31 PM
 #14

Eu am Btc care la cursul actual valoreaza aprox 130.000 Euro.
M-am consultat cu un avocat si un contabil care mi-au spus lucrui diferite, dar in concluzie nu au stiut sa imi spuna sigur cat trebuie sa platesc taxe pe ei pentru ca nu este legislatie pentru Btc in Romania.
Vreau sa platesc cat de putin se poate taxe(16% e cam mult), dar nu vreau sa fiu vizitat de ANAF.

Ce nu ai inteles? Ti-au explicat @antonioeram, @jonsi, ti-am detaliat si eu...

- Pentru schimbul efectiv din Btc in fiat sau invers, pentru tranzactiile spot de valute nu se platesc taxe si impozite!

Tu trebuie sa justifici provenienta Btc.De unde ii ai? I-ai cumparat? I-ai gasit? I-ai furat? Ai primit spaga in Btc?

Daca banii din care i-ai cumparat au constituit venituri legale (salarii, dividente,chirii,vanzari de bunuri, etc.) si la care ai platit deja impozit, nu mai platesti nimic.

Daca banii provin din activitati ilicite, infractiunile de spalare de bani si de evaziune fiscala se pedepsesc indiferent de moneda in care o faci (RON,EURO,USD,BTC,etc).
vreausieu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
December 17, 2015, 10:43:50 PM
 #15

Vorbesti atat de frumos,si ne explici ca ai 20 de ani experienta.deja ai afirmat ca btc e o moneda,dupa ce cu cateva posturi mai sus te intrebai ce este acest btc si unde sa il incadram.gandeste te ca omul are(daca este adevarat) 130k euro....ti se pare ca i a facut legal si acum este in pana de idei despre ce taxe sa plateasca ??eu am zis ca legile sunt clare bazandu ma pe faptul ca ORICE venit trebuie impozitat.daca omul are 130k euro in btc,indiferent de modul in care i a facut,nu il poate trage la raspundere statul roman,deoarece nu stie ce este acest btc si unde sa il incadreze.in momentul in care el i a valorificat in orice moneda de pe planeta asta,atunci are o problema daca nu isi plateste taxele(sau daca ei provin din activitati dubioase).arata mi si mie unde scrie in lege ca in momentul in care schimba btc in fiat nu plateste taxe.
Cu respect!

Eu am Btc care la cursul actual valoreaza aprox 130.000 Euro.
M-am consultat cu un avocat si un contabil care mi-au spus lucrui diferite, dar in concluzie nu au stiut sa imi spuna sigur cat trebuie sa platesc taxe pe ei pentru ca nu este legislatie pentru Btc in Romania.
Vreau sa platesc cat de putin se poate taxe(16% e cam mult), dar nu vreau sa fiu vizitat de ANAF.

Ce nu ai inteles? Ti-au explicat @antonioeram, @jonsi, ti-am detaliat si eu...

- Pentru schimbul efectiv din Btc in fiat sau invers, pentru tranzactiile spot de valute nu se platesc taxe si impozite!

Tu trebuie sa justifici provenienta Btc.De unde ii ai? I-ai cumparat? I-ai gasit? I-ai furat? Ai primit spaga in Btc?

Daca banii din care i-ai cumparat au constituit venituri legale (salarii, dividente,chirii,vanzari de bunuri, etc.) si la care ai platit deja impozit, nu mai platesti nimic.

Daca banii provin din activitati ilicite, infractiunile de spalare de bani si de evaziune fiscala se pedepsesc indiferent de moneda in care o faci (RON,EURO,USD,BTC,etc).
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
December 19, 2015, 02:21:43 PM
 #16


...

arata mi si mie unde scrie in lege ca in momentul in care schimba btc in fiat nu plateste taxe.

...



Haa, omul asta e fenomenal. Cica sa`i aratam o lege in care scrie ca nu se platesc taxe pe nu stiu ce, chiar m`a distrat asta maxim Smiley))))

Dar arata`ne tu noua o lege in care scrie ca nu se platesc taxe pentru umbra pe care o faci pe pamant vara cand e cald si soare Smiley) Nu poti arata? Asta inseamna ca tu desigur platesti taxe pentru acea umbra.

Doamne, mare ti`e gradina... dar vorba aia: "E ok, ba!" Smiley)
vreausieu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
December 19, 2015, 03:12:51 PM
 #17

Hai sa ne luam la misto cand nu avem argumente...ca asa trebuie...no?
Eu am zis...orice venit teoretic trebuie impozitat(dupa lege).
Omul a intrebat ce trebuie sa faca pentru a schimba btc LEGAL.dar na...e greu.in fine,nu are rost sa mai dezbatem niciun subiect.
Du te si schimba tot btc u in euro,si nu mai plati nimic la stat...de preferat sa primesti si transferuri bancare de 130k de euro.



...

arata mi si mie unde scrie in lege ca in momentul in care schimba btc in fiat nu plateste taxe.

...



Haa, omul asta e fenomenal. Cica sa`i aratam o lege in care scrie ca nu se platesc taxe pe nu stiu ce, chiar m`a distrat asta maxim Smiley))))

Dar arata`ne tu noua o lege in care scrie ca nu se platesc taxe pentru umbra pe care o faci pe pamant vara cand e cald si soare Smiley) Nu poti arata? Asta inseamna ca tu desigur platesti taxe pentru acea umbra.

Doamne, mare ti`e gradina... dar vorba aia: "E ok, ba!" Smiley)
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
December 19, 2015, 05:15:01 PM
 #18

Hai sa ne luam la misto cand nu avem argumente...ca asa trebuie...no?
Eu am zis...orice venit teoretic trebuie impozitat(dupa lege).
Omul a intrebat ce trebuie sa faca pentru a schimba btc LEGAL.dar na...e greu.in fine,nu are rost sa mai dezbatem niciun subiect.
Du te si schimba tot btc u in euro,si nu mai plati nimic la stat...de preferat sa primesti si transferuri bancare de 130k de euro.



...

arata mi si mie unde scrie in lege ca in momentul in care schimba btc in fiat nu plateste taxe.

...



Haa, omul asta e fenomenal. Cica sa`i aratam o lege in care scrie ca nu se platesc taxe pe nu stiu ce, chiar m`a distrat asta maxim Smiley))))

Dar arata`ne tu noua o lege in care scrie ca nu se platesc taxe pentru umbra pe care o faci pe pamant vara cand e cald si soare Smiley) Nu poti arata? Asta inseamna ca tu desigur platesti taxe pentru acea umbra.

Doamne, mare ti`e gradina... dar vorba aia: "E ok, ba!" Smiley)

Da, ai dreptate. Tu ai venit cu cel mai tare argument Smiley))

Ai invartit legile astea pana le`ai ametit, ai vorbit de "legi clare", dupa aia ai spus ca pentru nu stiu ce schimb se presupune.. apoi ori sunt clare ori se presupune? Si la urma ai venit cu cireasa de pe tort Smiley)

You made my day, thx Smiley
tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
December 19, 2015, 07:46:32 PM
 #19

Legat de fiscalitate cum zice vreausieu orice venit se impoziteaza insa....

Baiatul cu 130k esti micut pe langa ce sume se invart in romania pe langa bitcoin daca tu vre lejeritate atunci platesti insa banii pe 130k de bitcoin poti sa ii primesti in mana  in 2-3 transe fara sa ii bagi in cont eu personal am supervizat o tranzactie de 45k euro in btc.

Persoana respectiva tot asa era vorbita deja cu 4 avocati/juristi si mama dracu daca chiar vrei poti sa ii schimbi fara nici o problema.

Edit:

E ok ca intra lumea intreaba "pot sa schimb si eu 10k de btc?" aaa. unde si cum?

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
vreausieu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
December 20, 2015, 08:53:01 AM
 #20

Da...daca ii ia cash atunci e mult mai ok pt el,ai dreptate.
Eu am zis ca trebuie sa plateasca impozit pentru ca omul a vrut legal...nicidecum nu fac lobby pentru a plati taxele..

Legat de fiscalitate cum zice vreausieu orice venit se impoziteaza insa....

Baiatul cu 130k esti micut pe langa ce sume se invart in romania pe langa bitcoin daca tu vre lejeritate atunci platesti insa banii pe 130k de bitcoin poti sa ii primesti in mana  in 2-3 transe fara sa ii bagi in cont eu personal am supervizat o tranzactie de 45k euro in btc.

Persoana respectiva tot asa era vorbita deja cu 4 avocati/juristi si mama dracu daca chiar vrei poti sa ii schimbi fara nici o problema.

Edit:

E ok ca intra lumea intreaba "pot sa schimb si eu 10k de btc?" aaa. unde si cum?
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!