Bitcoin Forum
May 08, 2024, 08:48:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Lise Mezunuyum İş Önerilerinizi Bekliyorum.  (Read 2511 times)
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
January 03, 2016, 08:34:58 PM

Konu dağılmış ama konuya dönersek bu dönem iş bulmak gerçekten zor
Vasıflı olmanız da çok değiştirmiyor durumu..
Umarım kafanıza göre bir iş bulursunuz..
Teşekkürler hocam. Evet konu biraz dağıldı. Fakat Genel anlamda halen önerileri bekliyorum.
1715158123
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715158123
Reply with quote  #2

1715158123
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715158123
Hero Member
*

Ignore
1715158123
Reply with quote  #2

1715158123
Report to moderator
1715158123
Hero Member
*

Ignore
1715158123
Reply with quote  #2

1715158123
Report to moderator
1715158123
Hero Member
*

Ignore
1715158123
Reply with quote  #2

1715158123
Report to moderator
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
January 03, 2016, 08:49:22 PM

Benim önerilerim;

1-Maaşı ve cinsi ne olursa olsun(garson,tezgahtar,kasiyer,işçi,güvenlik vs.) hemen bir işe gir. Sigortalı olsun. Ne kadar çok işsiz kalırsan okadar çok gevşersin, çalışmak zor gelir ve psikolojin bozulabilir.
2-Çalışmaya devam ederken, eğer kafanda belli bir iş tanımı var ise ona yönelik olarak akşam veya haftasonu kurslarına git. Ücretli veya ücretsiz birçok sertifika programı bulabilirsin. Elinde bir sertifika ile istediğin işi daha rahat bulabilirsin. Maaşının bir kısmını eğitimine ayır.
3-En iyi yatırım kendine yaptığın yatırımdır. Her fırsatta yeni şeyleri öğrenmeye çalış ama en önemlisi gerçekten istediğin bir iş varsa o konuda uzman olmaya çalış.
4-Aklındaki işe girdiğinde açık öğretim oku. Kendini geliştirmeyi ihmal etme.
5-Son önerim. Yarın dışarı çık ve hemen bir işe gir. Smiley
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
January 03, 2016, 08:59:27 PM

Benim önerilerim;

1-Maaşı ve cinsi ne olursa olsun(garson,tezgahtar,kasiyer,işçi,güvenlik vs.) hemen bir işe gir. Sigortalı olsun. Ne kadar çok işsiz kalırsan okadar çok gevşersin, çalışmak zor gelir ve psikolojin bozulabilir.
2-Çalışmaya devam ederken, eğer kafanda belli bir iş tanımı var ise ona yönelik olarak akşam veya haftasonu kurslarına git. Ücretli veya ücretsiz birçok sertifika programı bulabilirsin. Elinde bir sertifika ile istediğin işi daha rahat bulabilirsin. Maaşının bir kısmını eğitimine ayır.
3-En iyi yatırım kendine yaptığın yatırımdır. Her fırsatta yeni şeyleri öğrenmeye çalış ama en önemlisi gerçekten istediğin bir iş varsa o konuda uzman olmaya çalış.

Arkadaşa katılıyorum. Evde işsiz bekle bekle insan bir noktadan sonra rutine bağlıyor ve bir erkek iseniz bu durum fazlasıyla psikolojinizi etkiler.
Kendinizi ölçün tartın, yeteneklerinizi neyi yapıp neyi yapamayacağınızı biliyorsunuzdur. Bilgisayar konularında tecrubeleriniz olmuş donanım yönüyle baya geliştirmişsinizdir eğer yazılım ve programlama konularına ilginiz varsa bana sorarsanız ufaktan bu alanlara kaymalısınız. iyi bir programcı, developer asla işsiz kalmaz. Birkaç örnek vereyim sadece sizin gibi lise mezunu olupta kafayı pc ile bozup forumlardan, youtube videolarından bilgi dağarcığını geliştirip şuan birçok android apk ve ios uygulama geliştiren arkadaşım var. iş sizde bitiyor. Ne yapmak istediğinizi bir karar verin derin. En kötü karar, kararsızlıktan iyidir.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
rikudou
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

Alenktrik Teknikeri

View Profile
January 03, 2016, 09:24:49 PM

Yıl 2009 Askerden Yeni Gelmişim;
3 Aylık Askerlik Psikolojisinden Çıkma Zamanından Sonra;
Fellik Felliş İş Arıyorum Yine, O Zamanlar Babam Mutfakta Sigara İçiyor.
Bana "Oğlum Ne Zaman İş Bulacaksın" Dedi.
Bu Dedikleri Benim Zoruma Gitti Bende "Ben Sanki Aramıyorum" Dedim.
Annem O Zamanlar, Şehirdışında 1 Haftadır Hastanede Anneannemin Yanında, Telefonla Aradım "Anne Dedim, Babam Bana Böyle Böyle Dedi Dedim, Çok Zoruma Gitti Derken Boğazım Düğümlendi Ağlamaya Başladım. Annemin Ağladığını Gören Anneannem de Ağlamaya Başladı" Annem "Çok mu Özledin Beni" Dedi Bende Öyle Dedim.

Benden Sonra Annem Babamı Arayıp Bayağı Fırça Kaydırmış. Babam da "Ben Öyle Demek İstemedim Demiş Anneme Telefonda" Tabi 2-3 Gün Babamın Yüzüne Bakmadım, Çekip Gittim. Annem Gelene Kadar. Sanki Ben İş Varda Gitmiyorum. Sanki Hiç İş Aramıyorum.

İşsizlik Çok Kötü Bir Şey; Hele ki Cepte Para Olmayınca;
Arkadaşın Hadi Kanka Bi Yemek Yiyelim Dediklerinde; Ben Tokum Siz Yiyin Diyorum. Öyle Demek Zorundayım Çünkü. Bu Sefer Adın Cimri'ye Çıkacak.
Evdekinler Yine Para Veriyordu Ama Harcayamıyordum. Anca Bi Paket Sigara O Kadar.

Sonuç: Aralık 2010 - Babamın Emekli Olduğu Şirkette Teknikerim.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
January 04, 2016, 07:18:57 AM

Benim önerilerim;

Hocam Güzel bir değerlendirme yapmışınız bende o durumun farkındayım. Teker tekerde olsa cevap vermek istiyorum yanlış anlamaz umarım.
1- Maaşı ve cinsi ne olursa olsun herhangi bir işe girdiğimde fırsatları kaçırıorum başıma bu konuda 4 olay geldi. İşimi iyi yapmayı prensip edinmiş birisiyim ve bu beni bilgisayar alanında çok geride bırakıyor çünkü iş esnasında kesinlikle telefon kullanmayan birisiyim ve bana ulaşılamadığından dakikalık aralarla çok fırsatı kaçırdım. Acil bir iş bulmak denince avmler tam bunun yerleridir ve avmlerde sabah 10dan akşam 10 a kadar o yoğunlukda boğulup gidiyorsun. 2 ay önce garsonlukdan çıktım 14 saat ayakdaydım yola beraber (metrobüsü herkez bilir.). ilk 2 haftada 3 sonraki 3 haftada 9 kilo verdim artık çalışamaz bir durumuma geldim ve işden ayrıldım. 187 boyum var işe girdiğimde 76 kiloydum 64 kilo ile ayrıldım.
2-Avm işlerinden dolayı bu durumu yapmak imkansız oluyor çünkü hafta sonu zaten avm mecburidir ve akşam da zaten çalışıyorsun.
3-En iyi yatırım kendine yaptığın yatırımdır, kesinlikle katılıyorum oyüzden işden ayrıldım.
4-Aklımdaki işe girebilsem kesinlikle açık öğretim okuyacağım Türkiyede önemli olan yazılı belgedir bilginin önemi yoktur.
5-Haftada en az 3 gün dışarı çıkıyorum dönercisi lokantası kafesi çayocağı hatta ve hatta Wc lere bile bakıyorum. Dönercinin bile ilk ay yemek vermem dediğini duydum ve maddi olarak hiç iyi durumda değilim.
ch3gue
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
January 04, 2016, 07:28:40 AM

3 yıllık satış danışmanlığı deneyimim var ama 1 senedir iş arıyorum oderece şuan durum Sad
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
January 04, 2016, 10:55:27 AM

3 yıllık satış danışmanlığı deneyimim var ama 1 senedir iş arıyorum oderece şuan durum Sad
O konuda benim bir tanıdığım ve sevdiğim bir abim var 5 6 senedir satış danışmanlığı yapıyor şu soktuğumun kota sistemi yüzünden mekan değiştirip duruyor giremeyeceği yer yok desem yeridir. Tek sorunu lise mezunu olmaması, onuda çoook büyük problem ediyorlar müdür olamadı sırf oyüzden. Bir ara "Desa" adlı firmaya girdi adam kotası uygun olduğundan girer girmez mağazaya 90bin ek kota koydular Cheesy. Satışda onun üstüne tanımam desem yeridir.
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
January 07, 2016, 05:11:35 PM

Dil ogren kardesim.

xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
January 07, 2016, 07:52:37 PM

Dil ogren kardesim.
hocam onun içide paraya ihtiyaç var. İngilizceyi az çok anlıyorum. Kelime daarcığım çok dar. Kelime blgimi geliştirsem hiçbir sorun kalmaz.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: