Bitcoin Forum
May 12, 2024, 03:52:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: 2016-01-18 Donanım Günlüğü: Bitcoin Başarısızlığa Mahkum (TOTAL FUD)  (Read 5000 times)
Bitcoin Haber (OP)
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile
January 18, 2016, 04:51:08 PM

Son beş yıldır Bitcoin’in yazılımı geliştiren Mike Hearn, bu girişimin başarısız olduğunu açıkladı ve kendi yatırımını geri çekerek şirketten ayrılmaya karar verdi.

Bir zamanların en popüler, en tartışmalı girişimlerinden biri olan sanal para biri Bitcoin, beklentileri karşılayamayacak anlaşılan. Büyük umutlar bağlanan Bitcoin’e birçok kişi önemli yatırımlar yapmış olsa da, girişimin sonu hüsran olacak gibi görünüyor. Son beş yıldır Bitcoin’in yazılımını geliştirmekten sorumlu olan Mike Hearn, girişimin başarısız olduğunu açıkladı.

Artık Bitcoin’de gelecek görmeyen Mike Hearn kendi elindeki Coin’lerini sattı ve şirketten çekilmeye karar verdi. Hearn’a göre girişimin başarısız olmasının nedenleri; birbiriyle kavga halinde olan kullanıcı topluluğu, sınırına çoktan ulaşan sisteme geliştirmelerinin yapılmaması, asıl kontrolün az kişinin elinde olması ve iletişim eksikliği. Hearn’a açıklamalarına bakılacak olursa, bir süredir kullanıcılar ve şirketler de yaşanan düşüşün farkında ama bu endişelerini dillendiren kullanıcılar forumlardan banlanıyor ve hemen susturuluyor.

Yazan: Yalçın AS 18 Ocak 2016, 18:00
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715529160
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715529160
Reply with quote  #2

1715529160
Report to moderator
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
January 18, 2016, 05:39:39 PM

şirketten çekildi derken anlayamadım  Smiley
sanki şirket hisselerini satıp ayrılmış gibi bahsetmiş
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
January 18, 2016, 05:43:28 PM

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunca böyle şeyler karalıyorsunuz* işte.

*karalamak: yazı taslağı çıkarmak anlamında, bu okuduğum şey bir "yazı" bile olamaz.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
January 18, 2016, 06:00:54 PM

Birkaç konuda haklı olabilirsin ama bitcoinin öldüğünü söyleyen bilmem kaçıncı kişisin mike. Bunalım devrini elbet atlatacaktır Bitcoin.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
January 18, 2016, 06:14:42 PM

Vay be, bizden habersiz şirket kurmuşlar, kim bilir o şirketle neler yaptılar. Türk medyasında ara sıra Bitcoin haberleri çevriliyor ama bu işi konuya hakim olmayan kişiler yapınca böyle haberler ortaya çıkıyor.
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
January 18, 2016, 07:27:53 PM

Sirket hissesi mi? Vaybe bitcoin holding nerede? Hisseleri elimizde tutmakta fayda var. Sonuçta koskoca şirket. Hiç güleceğim yoktu.

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
January 18, 2016, 07:38:12 PM

yazan arkadas ilgili yazinin yalnizca bazi satir basliklarini okumus anlasilan. geri kalani kendi yorumu olsa gerek. sirket mirket karistirip dogaclama yapmis biraz Smiley
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
January 18, 2016, 07:39:20 PM

Ciddi ciddi ne şirketiymiş bu? Bu haberin kaynağında ki yazar kimdir? Ortaya böyle haberi atmış ama içi boş şirket mirket? Adını ver kardeşim.
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
January 19, 2016, 04:00:57 AM

Arkadaş Ambercoin le karıştırmış Smiley. Bakiyenizi wallet da tutun pos devri başlıyor Smiley.
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
January 20, 2016, 07:45:03 PM

Biraz umduğunu bulamadığından bol keseden atmış.
Elbette sıkıntılı dönemler yaşamış veya yaşıyor olabilir ama bu kadar güçlü bir topluluk ile ölmez btc.
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
January 22, 2016, 08:44:38 PM

Aslına bakarsanız adam doğru söylemiş, bunca yıl bu kadar insan donanımlar cihazlar almış veya yatırım yapmış yaklaşık %72'lik kısım tamamlanmış. ortada 6,5 milyar dolarlık bir değer var. Facebook ilk çıktığında 2007 yılında henüz 1 yaşında olmasına rağmen 15 milyar dolarları gördü ama sahibi satmadı. Bitcoinin geliştiriliş amacına ters biliyorum ama bu parada bir nevi patent olmuş olsa ve bir şirket arkasında olsa daha güvenilir olurdu ve insanların muhatap olacağı bir kurum olurdu en azından güven verirdi. Zamanında farm atölyesi kuran yarılanmalardan önce ya da zorluk düşük iken parayı götürmüş yeterince BTC stoklamış, bizlere kırıntıları kalmış, böylece piyasaya hakim olabiliyor. Eğer son yarılanmadan sonra BTC fiyatı artmazsa (ki öyle görünüyor bana göre) maden işinin sonu olacak. Yeni cihazlardan alıp kâr yapmadan stoklarım yükselmesini beklerim diyenler için (benim gibi) problem yok ama geçimini buna adayan ya da bu gelire ihtiyacı olanlar için rüyanın sonu olur gibime geliyor.Karamsar yazdığım için üzgünüm ama gerçekleri de görmek lazım. Beni şaşırtması için fiyatın minimum $600 olması ve o seviyede direnç yapması lazım ilk 6 ay içinde.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
January 22, 2016, 10:13:20 PM

Bitcoinin geliştiriliş amacına ters biliyorum ama bu parada bir nevi patent olmuş olsa ve bir şirket arkasında olsa daha güvenilir olurdu ve insanların muhatap olacağı bir kurum olurdu en azından güven verirdi.

Dalga mı geçiyorsun ciddi olarak böyle mi düşünüyorsun anlayamadım. Eğer ciddiysen buna 4 yıldır bu forumda okuduğum en saçma mesaj diyebilirim.
forbidden
Hero Member

View Profile
January 22, 2016, 10:29:44 PM

dalga geçmiyorum gayet ciddiyim, pazar çinli poolların elinde değil mi? 6,5 dolar değeri olan para btc 200 dolara indiğinde 3 milyar dolara inecek. 3 milyar dolar zaten bu zamana kadar eskitilen donanımın fiyatı. başarılı olmadığı aşikar. çok seviyoruz belki ümitlerimiz var ama bu gerçekleri görmeye engel olmamalı. pool %51 yapabilecek güce sahipse ya da herhangi bir devlet bir gün bu parayı sakıncalı görüp müdahale etse yok olup gidecek bir para gerçekten başarılı olamamıştır. arkasında şirket olsa ve her şey kontrollü olsa böyle bir durum olabilir mi? yanlış düşünüyorsam düzeltin.
kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
January 22, 2016, 11:45:28 PM

dalga geçmiyorum gayet ciddiyim, pazar çinli poolların elinde değil mi? 6,5 dolar değeri olan para btc 200 dolara indiğinde 3 milyar dolara inecek. 3 milyar dolar zaten bu zamana kadar eskitilen donanımın fiyatı. başarılı olmadığı aşikar. çok seviyoruz belki ümitlerimiz var ama bu gerçekleri görmeye engel olmamalı. pool %51 yapabilecek güce sahipse ya da herhangi bir devlet bir gün bu parayı sakıncalı görüp müdahale etse yok olup gidecek bir para gerçekten başarılı olamamıştır. arkasında şirket olsa ve her şey kontrollü olsa böyle bir durum olabilir mi? yanlış düşünüyorsam düzeltin.
Sad Sad Sad

kardeş sen bir çok şeyi çok yanlış anlamışsın ve buraya yazdıklarının bir çoğu alakasız ve yanlış.
forbidden
Hero Member

View Profile
January 23, 2016, 12:19:21 AM

Sad Sad Sad

kardeş sen bir çok şeyi çok yanlış anlamışsın ve buraya yazdıklarının bir çoğu alakasız ve yanlış.

açıklayın doğrusunu merakla bekliyorum.
dukeneptun
Legendary
*

Activity: 1064

View Profile
January 23, 2016, 12:29:01 AM

Bu mesajda doğru bir şey göremedik ki hangi yanlışı düzeltelim? Keşke hiç bilgi sahibi olmasaydınız, yanlış bilgiye sahip olmaktan iyidir. Bildiğiniz bütün yanlışları doğrularıyla değiştirmek daha zor olacak.
Hem kripto-para olsun hem şirket mantığıyla merkezi yönetilsin diyorsa Ripple'ı araştır, Ripple'ın hali ortada. Esas başarısızlığa mahkum olan sistemler merkezi sistemlerdir.
forbidden
Hero Member

View Profile
January 23, 2016, 01:42:20 AM

İçinde crypto olunca şirket olamaz diyorsun yani.
1 exahash olmayan bir hash gücü var.
500 petahash ile %51 bulunuyor 500000th/4.73th = 105708 adet S7 yapar. (günümüz teknolojisi S7+ daha iyi fiyat/performans olacağı aşikar)
Yaklaşık 80 milyon dolara temin edilebilir hesaba göre. 80 milyon dolar rich beyefendiler için çerez parası. Örneğin Bill Gates'in 15 günlük kazancı Smiley
Herifler 10 milyon dolarlık arabalara biniyor. Bir gün kafayı yapıp ulan ben şu BTC sistemini ele geçireyim dese sistem alt üst olacak sizin bağımsız dediğiniz sistemden bahsediyorum. Bu mu başarı? 80-90 milyon dolara bu sistem çökebiliyorsa bana kimse 6-7 milyar dolar pazar payından bahsetmesin. inandırıcı olmuyor. Türkiyede bile bu rakamı çıkarabilecek kişiler biliyorum. Bunun da izahını yapar mısınız? Pamuk ipliğine bağlı bir sistem.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
January 23, 2016, 10:20:36 AM
Last edit: January 23, 2016, 12:32:51 PM by olcaytu2005

500 petahash ile %51 bulunuyor 500000th/4.73th = 105708 adet S7 yapar. (günümüz teknolojisi S7+ daha iyi fiyat/performans olacağı aşikar)
Yaklaşık 80 milyon dolara temin edilebilir hesaba göre. 80 milyon dolar rich beyefendiler için çerez parası. Örneğin Bill Gates'in 15 günlük kazancı Smiley
Herifler 10 milyon dolarlık arabalara biniyor. Bir gün kafayı yapıp ulan ben şu BTC sistemini ele geçireyim dese sistem alt üst olacak sizin bağımsız dediğiniz sistemden bahsediyorum. Bu mu başarı? 80-90 milyon dolara bu sistem çökebiliyorsa bana kimse 6-7 milyar dolar pazar payından bahsetmesin. inandırıcı olmuyor. Türkiyede bile bu rakamı çıkarabilecek kişiler biliyorum. Bunun da izahını yapar mısınız? Pamuk ipliğine bağlı bir sistem.

Sanırım parayla herşeyin mümkün olabileceğini düşünenlerdensiniz. Zenginler parayı çöpe atmadıkları için zenginler. Hiçbirisi Bitcoini çöpe çevirmek için 1 lirasını bile harcamaz. Aksine ben bundan nasıl daha çok para kazanırım diye bakar. Bitcoin sistemi insanın zaafları üzerine kurulmuş ve bu sayede kendini koruyabiliyor. Kabaca söylüyorum, 100 milyon dolar harcayıp ağın %51 ini ele geçiren biri kazandığı parayı görünce bu gücünü Bitcoin sisteminin devamı için kullanacaktır. Hiçbir akıl sahibi böyle bir sisteme saldırmaz(şu anda). İleride neler olur bilemeyiz. Belki bir dahi çıkar ve oda bu saldırı tehdidini ortadan kaldıracak bir sistem bulur
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
January 23, 2016, 12:27:14 PM

yav, he he
forbidden
Hero Member

View Profile
January 23, 2016, 02:10:46 PM

yav, he he

Yazdığınız mesaja dikkat edin çocuk yok karşınızda. Ya usturuplu mesaj yazın ya da yazmayın! Forum insanların akıllarından geçenleri paylaşmak için kurulmuş, benim söylediğim size ters gelebilir, gerekiyorsa izahat yaparsınız, gerekmiyorsa cevap yazmazsınız, aşağılayıcı insanları rencide edici tavırlar sergileyemezsiniz. Mesajınızı editleyin yoksa report edeceğim moderatöre.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: