Bitcoin Forum
May 30, 2024, 12:20:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: SATIŞ BITMIŞTIR S7 4.73TH/S 4995 TL | ORJINAL PSU 495 TL | 0 ADET  (Read 2918 times)
Beraturker (OP)
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 250

View Profile
February 15, 2016, 01:22:52 PM
Last edit: February 29, 2016, 10:31:16 PM by Beraturker

Antminer S7 4.73Th/S 4995 Lira.
Antminer APW3-12-1600-B2 - BITMAIN 495 Lira.

0 ADET

-Batch 9
-4.73Th/s
-Sıfır Ve Kutusu Açılmamış
-Orjinal Antminer Psu Ile Beraber Satılır!

-Şu Anki Zorluk Seviyesinde Ayda | ^0.5^ Bitcoin.
-Toplu satışlarda indirim uygulayabilirim.

-Istanbul İçi Elden Teslim.
-Alternatif Satış Sitelerinden Komisyon Alıcıya Ait Olmak Üzere Satış Yapılabilir.

Mail: beraturker@gmail.com

URUNLER KENDI RIGIME DAHIL EDILMISTIR, SATIŞ BITMIŞTIR.
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
February 15, 2016, 02:54:57 PM

Hayırlı satışlar...Demekki geldi cihazlar..Smiley
sanandreas
Sr. Member

Activity: 378

View Profile
February 15, 2016, 02:56:06 PM

4.5BTC yapar, yani zorluk hiç değişmese 9 ayda ROI. İşiniz çok zor.
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
February 16, 2016, 01:24:10 PM

Süpermarket indirimindeki fiyatlar gibi olmuş fiyat çok çekici Cheesy
Ankara
Legendary
*

Activity: 952

View Profile
February 16, 2016, 05:38:30 PM

Sizi cesaretinizden dolayı kutlarım. Hem madencilik sektörü hem Türkiye şartları göz önünde bulunduğunda buraya cihaz getirmek çok maliyetli ve getirisi yok denecek kadar az. Fayda maliyet analizi yapan biri Türkiye'de madencilik yapmaktan anında vazgeçerdi ama hala sizin gibi cihaz getirenleri görüyoruz. Smiley
Beraturker (OP)
Sr. Member

View Profile
February 16, 2016, 07:09:03 PM

Sizi cesaretinizden dolayı kutlarım. Hem madencilik sektörü hem Türkiye şartları göz önünde bulunduğunda buraya cihaz getirmek çok maliyetli ve getirisi yok denecek kadar az. Fayda maliyet analizi yapan biri Türkiye'de madencilik yapmaktan anında vazgeçerdi ama hala sizin gibi cihaz getirenleri görüyoruz. Smiley

Getirsek suç getirmesek suç.. Ben getirdim çünkü 1 adet bile satmasam bile takıp kendim çalıştırıcam.. Elektrigim 16 kuruş.. Ha onu da beğenmezsiniz bu alet Roi yapmiyicak zaten şurda halvinge kaç ay kaldı diyiceksiniz.. Ama bana zorluğun düşmiyiceğinin garantisini verebilir misiniz? Ya da bitcoin fiyatinin 5 katına çıkmıyacağını söyleyebilir misiniz?
Söyleyemezsiniz.. Ama ben ve bazıları bunun gibi şeyler düşünerek bitcoinden umutlarını kesmiyolar.. Ben bugun kazandığım bitcoinleri bugun harcamiyorum.. Yarinda harcamiyicam.. Haftaya da harcamiyicam.. Gelicek ay da harcamiyicam... Zaten hepimizin beklediği bitcoinin fiyatinin 1000 dolar olmasi 10,000 dolar olmasi 1 milyon dolar olmasi degil mi? (Umudumuz) ben o kadar para verip makineleri aliyosam biseyler dusunuyorum herhalde..
5-10 sene sonra belkide 15-20 sene sonra benim bugun kazancim elektrik fiyatiyla ayni paraya denk geliyo diye yapmadigim madencilikten kazancim belki 10 katina cikacak... Simdi diyiceksiniz olme esegim olme.. Bitcoin benim icin zaten bi yatirim araci.. Her yatirimda basarili olucaksiniz diye bisey yok.. Risk almazsaniz kazanamazsiniz.. Sadece oturur konusursunuz.

Kimse bu yazdigimi kendine anlamasin lutfen sadece insanlar bitcoine para yatirip 2 ayda parasini 500 katiyla geri almak istiyolar.. Ya sabredip bitcoin fiyatinin artmasini ve kar etmeyi bekleyin ya da bitcoine girmeyin.. Tum paranizi da bu ise yatirmayin.. Sadece kaybetmeyi goze alicaginiz miktarlari ortaya koyun. Smiley
Ankara
Legendary
*

View Profile
February 16, 2016, 07:26:15 PM

ROI (return of investment = yatırım maliyetinin geri dönüşü) yapması bile garanti olmayan aletleri getirmek büyük kumardır. Bu kumarı oynadığınız için sizi tebrik ettim. Diğer dediklerinize zaten herkes katılıyor, ben aynı parayla kumar oynamak yerine Bitcoin satın alıp saklıyorum.
Beraturker (OP)
Sr. Member

View Profile
February 16, 2016, 07:31:30 PM

ROI (return of investment = yatırım maliyetinin geri dönüşü) yapması bile garanti olmayan aletleri getirmek büyük kumardır. Bu kumarı oynadığınız için sizi tebrik ettim. Diğer dediklerinize zaten herkes katılıyor, ben aynı parayla kumar oynamak yerine Bitcoin satın alıp saklıyorum.

Bende onu diyorum zaten; garantisi yok tabiki ama ben bunu göze almışım zaten ve ileride fiyatin artmasini umuyorum. Bu nedenle hala bu makineleri alip almak isteyene satiyorum yoksa calistiriyorum. Kumardan cok umudum fiyatin ileride artip bitcoinlerimin cok daha degerli olmasindan yana..

O da sizin taktigiginiz , yonteminiz.. Ama ben zaten sadece size soylememistim bunu.. Siz bu sekilde yazinca bu dusuncedeki dusunceye karsi benim tam olarak ne dusundugumu belirtmek istedim..  Smiley
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
February 16, 2016, 07:54:46 PM

aynı paraya direk btc alsanız daha basit değil mi
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
February 16, 2016, 08:07:16 PM

O işin kolay kısmı. Madencilik kadar zevk vermez.
Beraturker (OP)
Sr. Member

View Profile
February 16, 2016, 08:18:53 PM

Madencilik yaparak bi süre sonra ilk başta alabiliceğim bitcoin miktarindan daha fazla elde edicem çünkü..
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
February 16, 2016, 08:40:21 PM

Madencilik yaparak bi süre sonra ilk başta alabiliceğim bitcoin miktarindan daha fazla elde edicem çünkü..
Sanıyorum sizde bunun bir inanç oldugunun farkına vararak konu açıp satışa başlama faaliyetinde bulunmuşsunuz.
Dilerim daha fazla elde edersiniz sübhaneke dinimiz amin.
Beraturker (OP)
Sr. Member

View Profile
February 16, 2016, 08:57:09 PM

Sanıyorum sizde bunun bir inanç oldugunun farkına vararak konu açıp satışa başlama faaliyetinde bulunmuşsunuz.
Dilerim daha fazla elde edersiniz sübhaneke dinimiz amin.

Amin
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
February 17, 2016, 03:28:39 PM

cihazlar yaktığı elektiriği ödeyemeyecek duruma düşüncede çalıştırmaya devam ederseniz dediğiniz doğru...
Beraturker (OP)
Sr. Member

View Profile
February 17, 2016, 03:52:33 PM

cihazlar yaktığı elektiriği ödeyemeyecek duruma düşüncede çalıştırmaya devam ederseniz dediğiniz doğru...

Etmeliyim zaten.. Çünkü değerlenme ihtimalinde parasını bu şekilde çıkarıcaktır.. yazdığım gibi bu 5 sene sonra da olabilir 10 sene sonra da.. elimdeki bitcoinlerin daha değerli olacağı zaman..
Ankara
Legendary
*

View Profile
February 17, 2016, 03:55:06 PM

Etmeliyim zaten.. Çünkü değerlenme ihtimalinde parasını bu şekilde çıkarıcaktır.. yazdığım gibi bu 5 sene sonra da olabilir 10 sene sonra da.. elimdeki bitcoinlerin daha değerli olacağı zaman..

Şu mantığınızı bir çözebilsem. Madencilikten kazanılan coinler elektriği bile karşılayamıyorsa bu demektir ki elektriğe ödenen ücretle Bitcoin alınsa daha çok coin sahibi olunuyor. Bu durumda madencilik yapmanın ne anlamı var ki? Elektrikle kazılan coin başa baş gelse bile madencilik yapmak yerine direk coin satın alınmalı çünkü cihazın yıpranma payı da var.
Beraturker (OP)
Sr. Member

View Profile
February 17, 2016, 04:20:31 PM

Şu mantığınızı bir çözebilsem. Madencilikten kazanılan coinler elektriği bile karşılayamıyorsa bu demektir ki elektriğe ödenen ücretle Bitcoin alınsa daha çok coin sahibi olunuyor. Bu durumda madencilik yapmanın ne anlamı var ki? Elektrikle kazılan coin başa baş gelse bile madencilik yapmak yerine direk coin satın alınmalı çünkü cihazın yıpranma payı da var.

Şöyle diyim bugün 5500 liraya s7 alıyosam 4.45 bitcoin yapar.

1-Bitcoin aldığım ihtimal.
5500 liraya 4.45 bitcoinimi aldım 5 sene bekledim fiyat 1000 dolar oldu diyelim..
elime 4450 dolar geçti o zaman..

2-Makine alıp çalıştırma ihtimali.
5500 liraya makinemi aldım diyelim; Bu makine halvinge kadar günde ortalama 0.016 Btc kazsa (155 gün) 2.48Btc yapar.
Halvingden sonra yarıya düşer birde zorluktan da ortalaması için düşürsek 0.005 kazar diyelim (genel zorluk artışı için) ayda 0.15 btc yapar.
0.15x12=1.8 Btc yılda yapar. yaklaşık 1 yıl 150 gün sonra 4.28 Btc kazmış oluyoruz..
1. seçenekteki gibi 5 sene olması için diğer 3.5 yılı da ekleyelim (1.5Btc ortalama ile zorluk artışını düşünerek)
3.5x1.5=5.25Btc daha kazdı bu makine.. Yani toplamda 9.5 Btc kazmış oldu bu 5 sene boyunca..
şimdi elektriği ekleyelim..

Benim elektriğim 16 kuruş.. 1300Wx16kr=21 kuruş saatte.. 24 saatte 5 lira.. 5 sene 1825 gün yapar.. 1825x5=9125lira yapar..

5 sene sonra 1. ihtimaldeki gibi bitcoin fiyatının 1000 dolar olduğunu varsayalım.. 9.5 Btc = 9500 dolar yapar.. -9125 tl elektrik(Şu an 3000 dolar)

Yani cebime 6500 dolar kalır..

Bu 5 sene boyunca eğer ben makineyi çalıştırıp elektriği bitcoinlerimi bozdurup ödersem o zaman dediğiniz doğru olur.. ama sabredip elektriği cebimden ödeyip fiyat artışını beklersem o zaman daha fazla kazanma ihtimalim olur..

Tabiki bu hesapta bir sürü soru işareti olucaktır.. Dolar/Tl kuru , bitcoin fiyatı , elektrik fiyatı , makinenin dayanması vs vs..

Dediğim gibi bu yazdıklarımın hiç bi garantisi yok.. her şey tersine dönebilir ya da benim şansım yaver gidebilir.. İnşallah gider yani Grin
Ankara
Legendary
*

View Profile
February 17, 2016, 05:42:02 PM

Burada o kadar hesap yapmışsın ama belli ki dediğimizi anlamamışsın.
"Benim elektriğim 16 kuruş.. 1300Wx16kr=21 kuruş saatte.. 24 saatte 5 lira.. 5 sene 1825 gün yapar.. 1825x5=9125lira yapar.."
O 16 kuruş olan elektriğinle her 24 saatte 5 liralık Bitcoin aldığın zaman kazdığından daha yüksek mikarda coin eline geçmiş oluyor.
Beraturker (OP)
Sr. Member

View Profile
February 17, 2016, 05:52:52 PM

Burada o kadar hesap yapmışsın ama belli ki dediğimizi anlamamışsın.
"Benim elektriğim 16 kuruş.. 1300Wx16kr=21 kuruş saatte.. 24 saatte 5 lira.. 5 sene 1825 gün yapar.. 1825x5=9125lira yapar.."
O 16 kuruş olan elektriğinle her 24 saatte 5 liralık Bitcoin aldığın zaman kazdığından daha yüksek mikarda coin eline geçmiş oluyor.

siz yani sonuçta 9125 liralık daha bitcoin alalım diyosunuz.. da dediğiniz gibi olması için ya 9125 lirayı bi kere de verip almanız lazım..ya da her 24 saatte bir 5 liralık bitcoin alarak da daha fazla bitcoin elde edeceğinizin garantisi olmaz..

benim kazdığım bitcoinlerin değeri 1000 dolara doğru artarken siz 5 lira ile daha da az bitcoin alabiliceksiniz gün geçtikçe..

Basit bi hesap yaptım sonuçta kesin olmadığını da söyledim..

Istiyosanız siz 24 saatte bir 5 liralık bitcoin alın ben makinemi çalıştırıp kazandığım bitcoinleri harcamadan cebimden elektrik ödiyim bakalım 5 sene sonra kimin daha çok bitcoini oluyo Smiley
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
February 17, 2016, 06:49:28 PM

Ben marjinalim diyorsun yani. Zoru seviyorsun  Grin Seni kurtaracak tek ihtimal fiyatın artması. onun harici her anlattığın her varsayımın gerçekten çok uzak.

https://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty

diff senin iyimser tahminlerinden çok daha acımasızca artıyor. hergeçengün daha fazla kişinin ilgisini çekiyor madencilik. yeni nesil cihazlar çıkıyor dahada iyileri çıkacak. 12- 16 ph lık konteynr paylaştın sen kendin. herzaman son teknolojiyi elinde tutan kazanacak ve malesef s7 artık elden çıkartılması gereken bir ürün olmaya başlıyor.

Yarılanmadan sonra BTC fiyatı belirleyecek herşeyi. sana bol sanş hem satışta hem madencilikte. 
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: