Bitcoin Forum
May 04, 2024, 06:22:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Classic Failed  (Read 9297 times)
zoro1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 1000


View Profile
March 23, 2016, 11:03:34 AM
 #101

και ο χιτλερ διεφυγε και εζησε στην αργεντινη! Cheesy
http://yournewswire.com/fbi-hitler-didnt-die-fled-to-argentina-stunning-admission/
βρε αυτος στη φωτο ειναι φτυστος ο παππους μου! λες?  Shocked

https://storjtalk.org/index.php
storj:decentralized cloud and much more!
1714803739
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714803739

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714803739
Reply with quote  #2

1714803739
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714803739
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714803739

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714803739
Reply with quote  #2

1714803739
Report to moderator
1714803739
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714803739

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714803739
Reply with quote  #2

1714803739
Report to moderator
1714803739
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714803739

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714803739
Reply with quote  #2

1714803739
Report to moderator
zoro1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 1000


View Profile
March 23, 2016, 11:42:23 AM
 #102

Με αυτό εδώ το άρθρο από τον slush πάντως συμφωνώ απόλυτα

Contentious Blocksize Wars

https://medium.com/@slush/contentious-blocksize-wars-6fd7c07f9d90#.xfwdlthuu


ωραιος ο σλασακος. πολυ παλια καραβανα! Wink

https://storjtalk.org/index.php
storj:decentralized cloud and much more!
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
March 23, 2016, 12:08:06 PM
 #103

Το ότι σε μια μέρα τα Classic node ανέβηκαν κατά 1000 και όλα αυτά δημιουργήθηκαν στο choopa server provider και μετά από μια μέρα απλά έκλεισαν είναι θεωρία συνωμοσίας? Παραλογισμός είναι να πιστεύεις ότι βρέθηκαν σε μια μέρα όλοι μαζί 1000 χρήστες που αποφάσισαν χωρίς να συνεννοηθούν όλοι μαζί και χωρίς να το γνωρίζει ο ένας με τον άλλο να δημιουργήσουν Classic node στο choopa.
Ελεος. Λίγο λογική να έχουμε. Δεν σας μίλησα για εξωγήινους.
Πάντως εγώ προσπαθώ να βρω το ip range των choopa για να το κάνω block από τα node μου.Τα θεωρώ τοξικά και επικίνδυνα για το δίκτυο.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
March 23, 2016, 05:36:59 PM
 #104

Το ότι σε μια μέρα τα Classic node ανέβηκαν κατά 1000 και όλα αυτά δημιουργήθηκαν στο choopa server provider και μετά από μια μέρα απλά έκλεισαν είναι θεωρία συνωμοσίας? Παραλογισμός είναι να πιστεύεις ότι βρέθηκαν σε μια μέρα όλοι μαζί 1000 χρήστες που αποφάσισαν χωρίς να συνεννοηθούν όλοι μαζί και χωρίς να το γνωρίζει ο ένας με τον άλλο να δημιουργήσουν Classic node στο choopa.
Ελεος. Λίγο λογική να έχουμε. Δεν σας μίλησα για εξωγήινους.
Πάντως εγώ προσπαθώ να βρω το ip range των choopa για να το κάνω block από τα node μου.Τα θεωρώ τοξικά και επικίνδυνα για το δίκτυο.
Γιατι δεν δίνεις Bitcoin σε αυτόυς που τρέχουν node στο choopa να αλλάξουν server ? το πρόβλημα σας είναι ότι το core χάνει έδαφος,και όλα αυτά είναι δικαιολογίες,στο Bitcoin δεν υπάρχουν όρια οποίος θέλει τρέχει node όπου θέλει πουλάει όσο θέλει αυτό είναι το Bitcoin

antanst
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 294
Merit: 260


View Profile
March 23, 2016, 10:07:27 PM
 #105

Η μόνη μετρική που μετράει ουσιαστικά στην μάχη classic vs core είναι τα mined blocks. Το μόνο που χρειάζεται να παρακολουθεί κάποιος είναι αυτή η σελίδα: http://nodecounter.com/#blocks_pie_graph

chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
March 23, 2016, 10:46:35 PM
 #106

Those who censor an block-size increase the end will be those who will say that we need a block-size increase because it is the only way

zoro1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 1000


View Profile
March 23, 2016, 10:50:15 PM
 #107

what?

https://storjtalk.org/index.php
storj:decentralized cloud and much more!
chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
March 23, 2016, 11:04:09 PM
 #108

what?
do you speak english ?

chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
March 23, 2016, 11:11:30 PM
 #109


αφού σου έγραφε ελληνικά γιατί του απάντησες στα Αγγλικά? Ρε τι πίνετε εκεί στο Classic να μας δώσετε και εμάς  Grin Τώρα για το έδαφος που λές και που χάνει το core οι μόνοι που σας έχουν μείνει πλέον είναι οι τρελοί του χωριού. Ενας ένας λακίζουν και κάνουν δηλώσεις μετάνοιας γιατί έχουν καταλάβει πόσο άσχετοι και χωρίς κανένα πλάνο είναι οι αυτοί του classic. Στους τρελούς του χωριού βάλε πρώτο πρώτο τον Armstrong και δεύτερο φυσικά το Jensenn. Βάλε και λίγο ver που αυτός τα έχει χαμένα εδώ και χρόνια. Δεν είναι λίγο πράγμα από εκεί που έπαιζες magic the gathering να γίνεις εκατομμυριούχος με ferrari  Grin

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
March 23, 2016, 11:13:17 PM
 #110

Η μόνη μετρική που μετράει ουσιαστικά στην μάχη classic vs core είναι τα mined blocks. Το μόνο που χρειάζεται να παρακολουθεί κάποιος είναι αυτή η σελίδα: http://nodecounter.com/#blocks_pie_graph

Οι μόνοι που δημιουργούν Classic block είναι η knc miner όσοι θέλουν από το slush pool και ελάχιστα από το f2pool. Και οι μόνοι ξεκάθαρα υποστηρικτές του Classic είναι η Knc miner για ευνόητους λόγους.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
March 23, 2016, 11:25:07 PM
 #111


αφού σου έγραφε ελληνικά γιατί του απάντησες στα Αγγλικά? Ρε τι πίνετε εκεί στο Classic να μας δώσετε και εμάς  Grin Τώρα για το έδαφος που λές και που χάνει το core οι μόνοι που σας έχουν μείνει πλέον είναι οι τρελοί του χωριού. Ενας ένας λακίζουν και κάνουν δηλώσεις μετάνοιας γιατί έχουν καταλάβει πόσο άσχετοι και χωρίς κανένα πλάνο είναι οι αυτοί του classic. Στους τρελούς του χωριού βάλε πρώτο πρώτο τον Armstrong και δεύτερο φυσικά το Jensenn. Βάλε και λίγο ver που αυτός τα έχει χαμένα εδώ και χρόνια. Δεν είναι λίγο πράγμα από εκεί που έπαιζες magic the gathering να γίνεις εκατομμυριούχος με ferrari  Grin
κατα την γνωμη σου μια αυξηση του ορίου μπλοκ είναι αναπόφευκτη ?

chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
March 23, 2016, 11:32:09 PM
 #112

να σου πω μου αρέσει η προσέγγιση του slush και της Bitpay για το θέμα. Οτι ναι είναι αναγκαία ότι ναι είναι εφικτή αλλά πλέον είναι αδύνατο να πραγματοποιηθεί με δεδομένη την πολιτικοποίηση του θέματος και ότι δεν είναι αναγκαία να γίνει βιαστικά.
Το πρόβλημα είναι καθαρά τεχνικό και μια τέτοια τεχνική λύση πρέπει να βρεθεί. Το segwit είναι ένα πρώτο βήμα.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
March 23, 2016, 11:47:51 PM
 #113

να σου πω μου αρέσει η προσέγγιση του slush και της Bitpay για το θέμα. Οτι ναι είναι αναγκαία ότι ναι είναι εφικτή αλλά πλέον είναι αδύνατο να πραγματοποιηθεί με δεδομένη την πολιτικοποίηση του θέματος και ότι δεν είναι αναγκαία να γίνει βιαστικά.
Το πρόβλημα είναι καθαρά τεχνικό και μια τέτοια τεχνική λύση πρέπει να βρεθεί. Το segwit είναι ένα πρώτο βήμα.
Εγω αγαπητέ ειμαι υπέρ μιας αυξήσεις ανεξάρτητος Bitcoin classic και Bitcoin core,δεν με ενδιαφέρει το όνομα,ας μην κοροϊδευόμαστε μια αυξήσει επιβάλετε,το πρόβλημα μου ξέρεις ποιο είναι το ότι ακούω ότι μια αύξηση του ορίου του μπλοκ μπωρει να καταστρέψει το Bitcoin και ότι οι χρήστες μπωρει να χάσουν τα Bitcoin τους τέτοιες μπούρδες που παρουσιάζουν το Classic σαν altcoin και επιβλαβή για το μελλων του Bitcoin έχουν σκοπό να φέρουν τον κόσμο σε διχασμό και να τον τρομοκρατήσουν τίποτα άλλο στο τέλος όλοι θα συμφωνήσουν σε μια αύξηση του ορίου του μπλοκ,το πρόβλημα μερικών δεν ήταν ούτε το xt ούτε το Classic απλώς δεν γούσταραν τους προγραμματιστές τους και παρουσίαζαν τοις κινήσεις τους ως επιβλαβείς,και έτσι επιστράτεψαν όλα τα κοινωνικά μέσα όπως Reddit bitcointalk για να παρουσιάσουν κάτι που απαιτητέ σαν κατι το επιβλαβή..

chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
March 23, 2016, 11:58:42 PM
 #114

να σου πω μου αρέσει η προσέγγιση του slush και της Bitpay για το θέμα. Οτι ναι είναι αναγκαία ότι ναι είναι εφικτή αλλά πλέον είναι αδύνατο να πραγματοποιηθεί με δεδομένη την πολιτικοποίηση του θέματος και ότι δεν είναι αναγκαία να γίνει βιαστικά.
Το πρόβλημα είναι καθαρά τεχνικό και μια τέτοια τεχνική λύση πρέπει να βρεθεί. Το segwit είναι ένα πρώτο βήμα.
Εγω αγαπητέ ειμαι υπέρ μιας αυξήσεις ανεξάρτητος Bitcoin classic και Bitcoin core,δεν με ενδιαφέρει το όνομα,ας μην κοροϊδευόμαστε μια αυξήσει επιβάλετε,το πρόβλημα μου ξέρεις ποιο είναι το ότι ακούω ότι μια αύξηση του ορίου του μπλοκ μπωρει να καταστρέψει το Bitcoin και ότι οι χρήστες μπωρει να χάσουν τα Bitcoin τους τέτοιες μπούρδες που παρουσιάζουν το Classic σαν altcoin και επιβλαβή για το μελλων του Bitcoin έχουν σκοπό να φέρουν τον κόσμο σε διχασμό και να τον τρομοκρατήσουν τίποτα άλλο στο τέλος όλοι θα συμφωνήσουν σε μια αύξηση του ορίου του μπλοκ,το πρόβλημα μερικών δεν ήταν ούτε το xt ούτε το Classic απλώς δεν γούσταραν τους προγραμματιστές τους και παρουσίαζαν τοις κινήσεις τους ως επιβλαβείς,και έτσι επιστράτεψαν όλα τα κοινωνικά μέσα όπως Reddit bitcointalk για να παρουσιάσουν κάτι που απαιτητέ σαν κατι το επιβλαβή..

Για μένα η άμεση αύξηση και όλο αυτό το δράμα είναι αχρείαστο να γίνει τώρα γιατί απλά είναι στην κυριολεξία σαν λύση μια τρύπα στο νερό.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
AlexGR
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1708
Merit: 1049



View Profile
March 24, 2016, 03:19:45 AM
 #115

να σου πω μου αρέσει η προσέγγιση του slush και της Bitpay για το θέμα. Οτι ναι είναι αναγκαία ότι ναι είναι εφικτή αλλά πλέον είναι αδύνατο να πραγματοποιηθεί με δεδομένη την πολιτικοποίηση του θέματος και ότι δεν είναι αναγκαία να γίνει βιαστικά.
Το πρόβλημα είναι καθαρά τεχνικό και μια τέτοια τεχνική λύση πρέπει να βρεθεί. Το segwit είναι ένα πρώτο βήμα.
Εγω αγαπητέ ειμαι υπέρ μιας αυξήσεις ανεξάρτητος Bitcoin classic και Bitcoin core,δεν με ενδιαφέρει το όνομα,ας μην κοροϊδευόμαστε μια αυξήσει επιβάλετε,το πρόβλημα μου ξέρεις ποιο είναι το ότι ακούω ότι μια αύξηση του ορίου του μπλοκ μπωρει να καταστρέψει το Bitcoin και ότι οι χρήστες μπωρει να χάσουν τα Bitcoin τους τέτοιες μπούρδες που παρουσιάζουν το Classic σαν altcoin και επιβλαβή για το μελλων του Bitcoin έχουν σκοπό να φέρουν τον κόσμο σε διχασμό και να τον τρομοκρατήσουν τίποτα άλλο στο τέλος όλοι θα συμφωνήσουν σε μια αύξηση του ορίου του μπλοκ,το πρόβλημα μερικών δεν ήταν ούτε το xt ούτε το Classic απλώς δεν γούσταραν τους προγραμματιστές τους και παρουσίαζαν τοις κινήσεις τους ως επιβλαβείς,και έτσι επιστράτεψαν όλα τα κοινωνικά μέσα όπως Reddit bitcointalk για να παρουσιάσουν κάτι που απαιτητέ σαν κατι το επιβλαβή..

To contentious hard forking, ειναι εξ'ορισμου επιβλαβες.
zoro1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 1000


View Profile
March 24, 2016, 08:22:59 AM
 #116

απο τοτε που κανω χρηση των recommended fees δεν ξαναειχα ποτε προβλημα να αργησει πανω απο μερα η συναλλαγη μου (ουτε καν πανω απο ωρα δεν κανει), οσο μικρη και να ηταν.
και το fee ειναι ψιχουλα ακομα Wink\
και μιλαω καθαρα σαν απλουστατος user χωρις να νοιαζομαι για τις πολιτικες και τη μανουρα.

https://storjtalk.org/index.php
storj:decentralized cloud and much more!
Anarxofileleutheros
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 154
Merit: 100


View Profile
March 24, 2016, 11:26:45 AM
 #117

Εκείνο που με ενοχλεί όσο τίποτα είναι ο φανατισμός. Όλοι θέλουμε το καλύτερο για το bitcoin. Είναι εντελώς αδιάφορο αν το καλύτερο είναι το hard ή το soft core.

Υπάρχει ήδη ένας οδικός χάρτης που έχει συμφωνηθεί και δεν πρόκειται να παρεκκλίνουμε.

Οι θεωρίες συνωμοσίας, οι φανατισμοί και τα ανόητα πείσματα δεν έχουν καμία θέση.
Μόνο ένα ερώτημα έχει σημασία: "Τι είναι καλύτερο για το bitcoin?".

Χεστήκαμε πόσοι noders τρέχουν το α ή το β λογισμκό. Χεστήκαμε για το πως ο καθένας ερμηνεύει τους αριθμούς. Χεστήκαμε τι φαντασιώνεται ο καθένας.

Το μόνο που έχει σημασία είναι το bitcoin. Πάνω απ' όλους και πάνω απ' όλα στέκεται το bitcoin.

Το τι είναι καλύτερο για το bitcoin θα αποφασιστεί από τεχνοκράτες που θα δοκιμάσουν ξανά και ξανά τις λύσεις σε σχέση με τις τρέχουσες και τις προβλεπόμενες απαιτήσεις.

Αυτός ο διάλογος αφορά τους τεχνοκράτες και τους επιστήμονες και όχι τους φανατισμένους μουτζαχεντιν ή τους καφενόβιους.
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
March 24, 2016, 11:59:01 AM
 #118

Εκείνο που με ενοχλεί όσο τίποτα είναι ο φανατισμός. Όλοι θέλουμε το καλύτερο για το bitcoin. Είναι εντελώς αδιάφορο αν το καλύτερο είναι το hard ή το soft core.

Υπάρχει ήδη ένας οδικός χάρτης που έχει συμφωνηθεί και δεν πρόκειται να παρεκκλίνουμε.

Οι θεωρίες συνωμοσίας, οι φανατισμοί και τα ανόητα πείσματα δεν έχουν καμία θέση.
Μόνο ένα ερώτημα έχει σημασία: "Τι είναι καλύτερο για το bitcoin?".

Χεστήκαμε πόσοι noders τρέχουν το α ή το β λογισμκό. Χεστήκαμε για το πως ο καθένας ερμηνεύει τους αριθμούς. Χεστήκαμε τι φαντασιώνεται ο καθένας.

Το μόνο που έχει σημασία είναι το bitcoin. Πάνω απ' όλους και πάνω απ' όλα στέκεται το bitcoin.

Το τι είναι καλύτερο για το bitcoin θα αποφασιστεί από τεχνοκράτες που θα δοκιμάσουν ξανά και ξανά τις λύσεις σε σχέση με τις τρέχουσες και τις προβλεπόμενες απαιτήσεις.

Αυτός ο διάλογος αφορά τους τεχνοκράτες και τους επιστήμονες και όχι τους φανατισμένους μουτζαχεντιν ή τους καφενόβιους.

χέστηκες γιατι απλά δεν γνωρίζεις τους κινδύνους. Και καλά κάνεις εδώ που τα λέμε. Και αν θεωρείς εμάς μουτζαχεντίν και καφενόβιους τότε στο γυρίζω πίσω εις διπλούν. Δεν μπορεί να κατηγορείς ανθρώπους έτσι απλά και όποιον πάρει ο χάρος.
Προσωπικά πάντα μιλάω με επιχειρήματα και με βάση τα γεγονότα. Και είναι φοβερά προσβλητικό να βρίζεις ανθρώπους που ασχολούνται καθημερινά με το αντικείμενο και γενικά για πάνω από δεκαετία με τον open source χώρο όταν εσύ ο ίδιος και η τεχνολογική σου κατάρτιση καθώς και η σχέση σου με τον χώρο είναι το απόλυτο μηδέν. Γιαυτό τις προσβολές αλλού αν θέλεις να συνεχίσουμε να συζητάμε πολιτισμένα έδω μέσα.
Ξέρω να βρίζω και πολύ καλά και εγώ αλλά το κάνω πάντα όταν ο άλλος σπάσει τον κανόνα αστικής ευγενείας πρώτος και το γυρίσει στις μαλακίες. Τότε ναι γίνομε αυτό που είπες καφενείο και μουτζαχεντίν

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
zoro1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 1000


View Profile
March 24, 2016, 12:09:58 PM
 #119

δεν νομιζω να αναφερθηκε σε προσωπα. βεβαια και των 2 τα ποστ εχουν ενα φανατισμο μεσα  Grin

https://storjtalk.org/index.php
storj:decentralized cloud and much more!
Anarxofileleutheros
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 154
Merit: 100


View Profile
March 24, 2016, 12:12:53 PM
 #120

Όποιος ασχολείται και έχει τεχνολογική επάρκεια φαίνεται από αυτά που λέει. Χειρότερα από εκείνους που δεν γνωρίζουν (αλλά θέλουν να μάθουν) είναι οι καραγκιόζηδες- ανίδεοι φανατικοί που νομίζουν ότι ξέρουν αλλά δεν γνωρίζουν τίποτα. Οι ανόητοι μεταφέρουν τον "Θείο λόγο" του στρατοπέδου που ακολουθούν χωρίς να καταλαβαίνουν τι ακριβώς λένε

Ο φανατισμός είναι στοιχείο των ηλιθίων και των καθυστερημένων.
Μιλάω γενικά.
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!