Bitcoin Forum
May 08, 2024, 07:39:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: margine trade nedir? ne değildir?  (Read 10633 times)
Zz (OP)
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
March 21, 2016, 07:39:15 AM

Değerli Forum sakinleri.
konularda hep geçen margin trade olayını bir örnek üzerinde biri açıklar umuduyla böyle bir konu açıyorum.
sırf bu olayın anlaşılabilmesi için ufak bir miktar btc yi poloniex de margin trade sistemine aktardım ve bir pozisyon denemesi yaptım.
1329 dan bitshares aldım. yatırdığım 50-60 mBTC ye karşılık bana 0.18 BTC kadar bir kredi açtı sistem. bende gidip 1329 dan bitshares aldım.
şimdi biri aşağıdaki ekranı yorumlayıp benim karda veya zararda olup olmadığımı söyleyebilir mi?

bakın fiyat düşünce ekran böyle değişti:

fiyat 315 e inince benim trade balansım büyüdü?

bu ekrandan benim anladığım alım fiyatı 1302 ye düşünce pozisyon otomatik kapanacak ve ben %2 kazanmış olacağım mı?
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715197143
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715197143
Reply with quote  #2

1715197143
Report to moderator
1715197143
Hero Member
*

Ignore
1715197143
Reply with quote  #2

1715197143
Report to moderator
1715197143
Hero Member
*

Ignore
1715197143
Reply with quote  #2

1715197143
Report to moderator
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
March 21, 2016, 08:00:04 AM

margin trade olayında mantık şu: 2 taraflı kazanabilirsin. hem kur düşerken hemde yükselirken. Eğer kurun düşeceğini düşünüyorsan sell margin emri vereceksin. kurun artacağını düşünüyorsan buy margin yapacaksın. Yani normalde düşükten al,  bekle yükselince sat yapıyorduk ama bundan sell marginle basladıysan mesela BTS kuru 1450 idi. bu seviyeden margin sell dedin ve sağdaki ekranı takip et. mesela kur 1300 e düşünce sağdaki ekran yeşile döner ve karını gösterir.  ortada da mevcut pozisyonun gösterilir. zarardaysan kırmızı renk - olur , kardaysan yeşil + bakiye gösterilir. 1300 de close position/stop position gibi birşey var onu tıkladıgında karını realize eder. ve sistem 1300 den alım yapar. böylelikle önce 1450 satmıs sonra 1300 den almıs oldun ters şekilde yaptın fark bu. Önemli nokta  O takip ekranında hangi değerde pozisyonunun kapatılacağı yazar. Yanılmıyorsan %40 düştüğünde tüm referans bakiyeni kaybediyorsun. Borç ekranını paylaşmamıssın ama o ekran en can alıcı nokta.

önemli nokta: borcla işe girdiğin için ve tüm paranı kaybetme riski olduğu için uzun süre pozisyonda kalma ama hemen eksiye düştüm diye pozisyonunu kapatma. Sen realize edene kadar giren cıkan birşey yok.
Zz (OP)
Legendary
*

View Profile
March 21, 2016, 09:43:44 AM

şimdi ekran şuna dönmüş durumda.

zarardayım. Smiley sabah kardaydım. fiyat yükselince zarar yazmaya başladım. ben düşüşe oynamıştım.
chungzhu
Newbie
*

Activity: 46
Merit: 0

View Profile
March 21, 2016, 10:56:27 AM

o zaman forex gibi bir şey kazanç oranı ne kadar oluyo yada zarar oranı sonuçlanınca yazarmısın
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
March 21, 2016, 11:42:39 AM

Arkadaşlar margin trade yaparken aman dikkatli olun. Güzel kullanabilirseniz güzel, tersi olursa zararı çok büyük.
Poloniex konusuna yazacaktım vazgeçmiştim, buraya yazayım artık. 2 gün önceki ETH düşüşünde bayağı al sat yaptım, iyi kar ettim. Derken en son ETH 0,0206 ya kadar düştü hatırlarsanız.
O ara 0,022 ye satış koydum 150 küsur ETH, sonra benim ufaklık geldi ev ödevi için bir şey sordu derken, aklımdan çıktı emir. Sonradan da gece boyu ayakta olduğum için, yatıp uyudum mu Smiley

Gece kalkınca ne göreyim, ETH olmuş 0,0273. Likiditasyon için otomatik olarak 54 küsur ETH satılmış, benim margin tradede ki 1,38BTC olmuş 0,77 Smiley

bunun daha devamı da var da neyse. Yani uzun lafın kısası aman dikkat edin.
margin trade de gerekirse az bir zararla kapatın, normal trade gibi olmaz, istediğiniz an da al-sat yapamazsınız.

Zz (OP)
Legendary
*

View Profile
March 26, 2016, 07:20:29 AM

yok abi ben bu margin trade olayını çözemedim.
bu bitshares ne zaman pozisyon açsam tersine hareket ediyor. %20 yükselmiş düşer artık diye satış pozisyonu açıyorum yükseliyor. hah tamam düştü yükselir artık diye long pozisyonu açıyorum daha da düşüyor bende mi bir cenabetlik var anlamadım. şu işi biri doğru düzgün anlatabilir mi lütfen. kurudum kaldım.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
March 26, 2016, 08:45:22 AM

bu bitshares ne zaman pozisyon açsam tersine hareket ediyor. %20 yükselmiş düşer artık diye satış pozisyonu açıyorum yükseliyor. hah tamam düştü yükselir artık diye long pozisyonu açıyorum daha da düşüyor bende mi bir cenabetlik var anlamadım. şu işi biri doğru düzgün anlatabilir mi lütfen. kurudum kaldım.

Sonuçta oynak bir piyasadayız ama aşağı yukarı dip noktalarını, trendleri göz önünde bulundurmaya çalış. Şans faktörü de önemli. Gece 0.0040 ve 00.3859 seviyelerinden sell margin emrini verdiğim btc/xmr emirler sabaha karşı %3 artıdayken fazla para hırsı yüzünden bekledim şuan %4,6 zarar + loan fee var bir dünya. Ha kapatıcak mıyım pozisyonunu dersen - tabiki hayır.
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
March 26, 2016, 10:37:51 AM

Margin trade aynı forex gibi hem borçlu, hem kaldıraçlı o yüzden nasıl kaybettiğini çözene kadar elindeki bulgurdan da oluyorsun. Benim fikrim ne kadar ekmek o kadar köfte. Ekmek yoksa köftede yok margin trade bana uygun değil. YTD.
hunterwolf
Legendary
*

View Profile
March 26, 2016, 05:06:17 PM

Arkadaşım, aslında mantık olarak normal trade yapmaktan fark yok temelde.

Yani verdiğin örnekte margin trade olarak değilde, normalde elinde BTS olmuş olsa ve %20 yükseldi düşer artık diye elindekini satarsan nasıl zarar edeceksen, bunda da aynı şekilde zarar ediyorsun. Veya tersine BTS yükselecek diye alsan ve düşerse nasıl zarar ediyorsan aynı şekilde.

Burada tek fark margin trade ile yaptığın zaman 2,5 katı işlem yaptığın için zararın ve karın da o nispette fazla oluyor. Misal benim bir önceki postuma bak konuda ki, 1.38BTC  0.7BTC ye kadar düşmüştü. Margin trade yapmış olmasaydım nasıl olsa düşer diye elde tutar, belki o kadar zarar etmezdim (ki düşmüştü de sonradan). Fakat margin'de likidasyon fiyatı olduğundan belli bir seviyeyi geçtiği anda otomatik zararın kadarını kapatıyor. Zaten o nedenle yazdım baktınız umduğunuz gibi gitmiyor, gerekirze az biraz zararına kapatın diye.

Ayrıca margin trade ile satış yaparken şunu da göz önünde bulundurun, en önemli nokta bence. işlem yaptığınız coin fiyatına göre satış yapabileceğin adet belirleniyor.
Yani diyelim ki sen margin hesabına 0.5BTC attın, yaklaşık 1.25BTC lik işlem yapabilirsin. Diyelim ki CLAM marketinde işlem yapacaksın. Şu anda CLAM fiyatı 0.002 ise 625 CLAM satışa koyabileceksen,
fiyatı 0.0022 olduğu anda satış koymaya kalksan yaklaşık 580 adet satışa koyabilirsin. Daha sonra pozisyon kapatırken de adete göre kapattığını göz önünde bulundurursan, vaktinde alış-satış yapabilmenin bayağı karlı olduğunu görebilirsin. Margin tradeye açık bir markette çok fazla yükseliş-iniş yapan bir coin için geçerli bu.

Yani demek istediğim, illa o anki fiyata göre işlem yapman şart değil, şu anda misal ETH 0,0267 seviyesinde şimdi margin trade ile 1.25BTC ile ETH den 47 ETH'yi 0,0290 dan satışa koyan, ETH o fiyata kadar çıkar da satışını yaparsan, tekrar düştüğünde 0,0260 seviyesinden tekrar 47 ETH alıp posizyonun kapattığında, bu örneğe göre en üst nokta olan 0,029 iken satış posizyonu açıp 43 ETH satmaktan daha fazla kar edersin. Aksi durumda ETH o seviyeye kadar çıkmazsa zaten işlemin gerçekleşmediği için, zararın olmaz. Umarım anlatabilmişimdir.

Ama temelde en önemli nokta, margin trade için yanlış zamanda işlem yapmamak, baktın yanlış hesaplamışsın terse gidiyor erkenden çıkmak. Tabii bunlar benim görüşüm, fikir olur diye yazdım, yatırım tavsiyesi değildir.

Zz (OP)
Legendary
*

View Profile
March 26, 2016, 06:11:54 PM

Yani verdiğin örnekte margin trade olarak değilde, normalde elinde BTS olmuş olsa ve %20 yükseldi düşer artık diye elindekini satarsan nasıl zarar edeceksen, bunda da aynı şekilde zarar ediyorsun. Veya tersine BTS yükselecek diye alsan ve düşerse nasıl zarar ediyorsan aynı şekilde.

Burada tek fark margin trade ile yaptığın zaman 2,5 katı işlem yaptığın için zararın ve karın da o nispette fazla oluyor. Misal benim bir önceki postuma bak konuda ki, 1.38BTC  0.7BTC ye kadar düşmüştü. Margin trade yapmış olmasaydım nasıl olsa düşer diye elde tutar, belki o kadar zarar etmezdim (ki düşmüştü de sonradan). Fakat margin'de likidasyon fiyatı olduğundan belli bir seviyeyi geçtiği anda otomatik zararın kadarını kapatıyor. Zaten o nedenle yazdım baktınız umduğunuz gibi gitmiyor, gerekirze az biraz zararına kapatın diye.

Ayrıca margin trade ile satış yaparken şunu da göz önünde bulundurun, en önemli nokta bence. işlem yaptığınız coin fiyatına göre satış yapabileceğin adet belirleniyor.
Yani diyelim ki sen margin hesabına 0.5BTC attın, yaklaşık 1.25BTC lik işlem yapabilirsin. Diyelim ki CLAM marketinde işlem yapacaksın. Şu anda CLAM fiyatı 0.002 ise 625 CLAM satışa koyabileceksen,
fiyatı 0.0022 olduğu anda satış koymaya kalksan yaklaşık 580 adet satışa koyabilirsin. Daha sonra pozisyon kapatırken de adete göre kapattığını göz önünde bulundurursan, vaktinde alış-satış yapabilmenin bayağı karlı olduğunu görebilirsin. Margin tradeye açık bir markette çok fazla yükseliş-iniş yapan bir coin için geçerli bu.

Yani demek istediğim, illa o anki fiyata göre işlem yapman şart değil, şu anda misal ETH 0,0267 seviyesinde şimdi margin trade ile 1.25BTC ile ETH den 47 ETH'yi 0,0290 dan satışa koyan, ETH o fiyata kadar çıkar da satışını yaparsan, tekrar düştüğünde 0,0260 seviyesinden tekrar 47 ETH alıp posizyonun kapattığında, bu örneğe göre en üst nokta olan 0,029 iken satış posizyonu açıp 43 ETH satmaktan daha fazla kar edersin. Aksi durumda ETH o seviyeye kadar çıkmazsa zaten işlemin gerçekleşmediği için, zararın olmaz. Umarım anlatabilmişimdir.

Ama temelde en önemli nokta, margin trade için yanlış zamanda işlem yapmamak, baktın yanlış hesaplamışsın terse gidiyor erkenden çıkmak. Tabii bunlar benim görüşüm, fikir olur diye yazdım, yatırım tavsiyesi değildir.

Yani aktüel fiyatın önemi yok Smiley Jeton şimdi düştü. Ben hep şu anki aktüel fiyattan aşağıya veya yukarıya diye yırtınıyor idim.

şimdi şöyle bir deneme yapacağım. aktüel fiyat 1501 de bitshares de
1525 e satış yazdım

şu anda aktüel fiyat 511 oldu.
fiyat 1525 e ulaştığında başlayacak benim işlemim ve fiyat 1494 e düştüğünde pozisyon kapanmış ve ben %2 kazanmış olacağım doğru mu anladım?
hunterwolf
Legendary
*

View Profile
March 26, 2016, 06:32:38 PM

Yani aktüel fiyatın önemi yok Smiley Jeton şimdi düştü. Ben hep şu anki aktüel fiyattan aşağıya veya yukarıya diye yırtınıyor idim.

1525 e satış yazdım

fiyat 1525 e ulaştığında başlayacak benim işlemim ve fiyat 1494 e düştüğünde pozisyon kapanmış ve ben %2 kazanmış olacağım doğru mu anladım?

Aşağı yukarı doğru anlamışsın. şimdi 1511 den senin emrin gerçekleşirse, ekranda Est. Liquidation Price diye senin emrin otomatik likidite edileceği fiyatı yazacak, misalen 1700 diyelim.
Bu durumda fiyat 1700'e kadar çıkmadığı sürece bir zarar söz konuısu değil demektir. Base Price altında yazdığı fiyat da senin zarar etmeden işlemi kapatbileceğin fiyattır. Misal o da 1500 gibi bir şey olur.

Bu durumda 1500 altında posizyonu kapattığın her durumda kardasın demektir. Yani fiyat yükselmediği sürece bekleyip, diyelim 1300 'e düştüğünde sattığın kadar BTS yi 1300 den alırsan, aradaki fark senin karın olmuş olur. yani 1000 sata kadar düşse ve o zaman alsan yaklaşık %50 yapar, çünkü senin posizyonu kapatmak için, elinde sattığın kadar BTS olması gerekir. Yani 1511 den 500 BTS sattı isen, kaçtan alırsan al 500 BTS alıp, kapat dediğin zaman, arada kalan miktar karındır.  Umarım anlatabilmişimdir.

Zz (OP)
Legendary
*

View Profile
March 26, 2016, 07:06:05 PM

1525 e satış yazdım

Aşağı yukarı doğru anlamışsın. şimdi 1511 den senin emrin gerçekleşirse, ekranda Est. Liquidation Price diye senin emrin otomatik likidite edileceği fiyatı yazacak, misalen 1700 diyelim.
Bu durumda fiyat 1700'e kadar çıkmadığı sürece bir zarar söz konuısu değil demektir. Base Price altında yazdığı fiyat da senin zarar etmeden işlemi kapatbileceğin fiyattır. Misal o da 1500 gibi bir şey olur.

Bu durumda 1500 altında posizyonu kapattığın her durumda kardasın demektir. Yani fiyat yükselmediği sürece bekleyip, diyelim 1300 'e düştüğünde sattığın kadar BTS yi 1300 den alırsan, aradaki fark senin karın olmuş olur. yani 1000 sata kadar düşse ve o zaman alsan yaklaşık %50 yapar, çünkü senin posizyonu kapatmak için, elinde sattığın kadar BTS olması gerekir. Yani 1511 den 500 BTS sattı isen, kaçtan alırsan al 500 BTS alıp, kapat dediğin zaman, arada kalan miktar karındır.  Umarım anlatabilmişimdir.

çok acayip bir şey oldu Smiley
fiyat 1525 i görmedi hiç direk 1484 lere kadar düştü.
işlem başlamadı bende iptal ettim. sonra yeniden hareketlendi yukarı doğru bu sefer 1515 e satış yazdım. satıldı.
şimdi durum bu :

daha da ilginçleşti??

hunterwolf
Legendary
*

View Profile
March 26, 2016, 07:29:50 PM

çok acayip bir şey oldu Smiley
fiyat 1525 i görmedi hiç direk 1484 lere kadar düştü.
işlem başlamadı bende iptal ettim. sonra yeniden hareketlendi yukarı doğru bu sefer 1515 e satış yazdım. satıldı.
şimdi durum bu :

daha da ilginçleşti??

Tamam işte, şimdi kısa vadeli düşünüyorsan 1485'e falan alış koy, alış işlemi gerçekleştiğinde de, close position diyerek işlemi kapat, arad ki fark karın olmuş olacak.
Ekranda sağ üstte ki Margin Account altında durum görünür. Orada :

Total Margin Value işlemi yaparken girdiğin sana ait olan miktar
Unrealized P/L marketin o anda ki değerine göre hesaplanan, kesin olmayan kar-zarar(sadece fiyata göre değil/derinliğe göre hesaplanıyor)
Net Value marketin o anda ki değerine göre hesaplanan, kesin olmayan net değerin
Total Borrowed Value Toplam (borç olarak) yaptığın işlem miktarı

Burada derinliğe göre dediğim şu, sen 5000 adet geri alacağın için, misal 1490 da 1000 adet, 1470 de 2000 adet vs. varsa ona göre hesaplayıp fark değerini alır. Yani o anda 1490 dan alırsam bu kadar eder gibi düşünme.

Daha önce söylediğim şekilde satış yaptıysan:
yaptığın adet kadarını alacağın fiyatı, o an Tradable balance miktarında olan BTC'den düşeceksin, kar/zararını hesaplayacaksın.

Alış yaptıysan:
Elinde ki coini satacağın miktarı hesaplayıp, çıkan miktarı Total Borrowed Value'den düşüp kar/zararı bulacaksın

bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
March 26, 2016, 09:11:28 PM

margin trade isleminde acilan bi pozisyonu tersiyle kapatmak zorundasin.
close dendigi anda long pozisyondaysan sell tablosuna gore elindeki miktar satilarak kapatilir
short pozisyondaysan close dedigin anda buy tablosuna gore alim yapilarak kapatilir

pozisyon kapatmak icin illa close demek ya da takip etmek/basinda beklemek gerekmiyor, long acikken sat emri girer emrin gerceklesmesiyle pozisyon otomatik kapatilir
Zz (OP)
Legendary
*

View Profile
March 26, 2016, 09:54:21 PM

margin trade isleminde acilan bi pozisyonu tersiyle kapatmak zorundasin.
close dendigi anda long pozisyondaysan sell tablosuna gore elindeki miktar satilarak kapatilir
short pozisyondaysan close dedigin anda buy tablosuna gore alim yapilarak kapatilir

pozisyon kapatmak icin illa close demek ya da takip etmek/basinda beklemek gerekmiyor, long acikken sat emri girer emrin gerceklesmesiyle pozisyon otomatik kapatilir

bir daha deniyorum şimdi.
1596 dan satış yazdım satıldı. bitshares şu an 1620 lere çıkmış durumda ama gevşeyeceğini biliyorum.
1560 a alım yazdım sattığım kadar. gecenin ilerleyen saatlerinde 1560 a gevşediğinde iki pozisyonda kapanmış olacak anladığım kadarıyla.
yok bitshares uçar giderse 1856 da sermaye sıfırlanması dolayısı ile otomatik alım yapıp pozisyonu kapatacak.

mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
March 26, 2016, 09:56:40 PM

bir daha deniyorum şimdi.
1596 dan satış yazdım satıldı. bitshares şu an 1620 lere çıkmış durumda ama gevşeyeceğini biliyorum.
1560 a alım yazdım sattığım kadar. gecenin ilerleyen saatlerinde 1560 a gevşediğinde iki pozisyonda kapanmış olacak anladığım kadarıyla.
yok bitshares uçar giderse 1856 da sermaye sıfırlanması dolayısı ile otomatik alım yapıp pozisyonu kapatacak.

devam et. sermayeyi sıfırlada rahatla Smiley normal alım-satımdan çık kazandın da kredili işlemin kaldı Tongue 1634 olmuş bitshares..
Şaka bir yana öğrenme çabanızı takdir ediyorum. ben cesaret edebilmiş değilim daha.
carlison
Sr. Member

Activity: 302
Merit: 250

View Profile
March 26, 2016, 10:22:53 PM

hocam sitenin linkini atabilir misiniz merak ettim
Zz (OP)
Legendary
*

View Profile
March 27, 2016, 10:17:43 AM

https://www.poloniex.com da işlem yapıyorum. Çok karışık çok. beynim patates oldu resmen. şu loan rate olayına takıldım. ben bunu hedeflediğim kar gibi düşünmüştüm. değil ama.
bu benim kullandığım krediye verdiğim faiz imiş. pozisyonu kapatmak için ikinci bir işlem daha gerekiyor. yada ben öyle sanıyorum. iyice karıştı.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
March 27, 2016, 11:30:01 AM
Last edit: March 27, 2016, 11:44:19 AM by bileq

https://www.poloniex.com da işlem yapıyorum. Çok karışık çok. beynim patates oldu resmen. şu loan rate olayına takıldım. ben bunu hedeflediğim kar gibi düşünmüştüm. değil ama.
bu benim kullandığım krediye verdiğim faiz imiş. pozisyonu kapatmak için ikinci bir işlem daha gerekiyor. yada ben öyle sanıyorum. iyice karıştı.

hocam margin trade olayini soyle dusunmelisin.
margin hesabina 1btc teminat yatirdin
0.03 btc birim fiyattan 30 eth satis emri verdin
0.9btc lik borclandin
eth 0.028 e dustu
0.028 den 30 eth alip pozisyonu kapatarak 0.002 *30 = 0,06 brut kar elde ettin
bu islemi yaparken
ilk satis emri verirken piyasaya eth borclanarak satis emri islenirken takas komisyonu odeyerek
alim emri kapanirken btc borclanarak ve yine takas komisyonu odeyerek bir miktar kesintiler oldu ve islem kapanana kadar gecen sure icinde borclandigin tutara bagli faiz kesintisi sonucu net kar elde ettin.

edit:
gundelik hayattan bir ornekle aciklayim
bugday fiyatini dusecegini tahmin ediyorsun
bende 10ton bugday var.
senle bir kontrat yapip max 7 gun vadeli gunluk x den benden 10ton bugdayi aliyorsun (teminat gostererek)
benden teminatla aldigin bugdayi satiyorsun ama bana 10ton hala bugday borcun var.
fiyatlar dustugunde 10ton bugdayi alip bana getirdiginde pozisyonun kapanmis oluyor. ve ilk sattigin fiyat ile son aldigin fiyat arasindaki fark kadar tutari sen cebine koyuyorsun
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
March 27, 2016, 01:17:37 PM

loan % kısmı kaldırac miktarı mı oluyor yani 0.01 atıp denemek istiyorum tecrübe 

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████