Bitcoin Forum
May 13, 2024, 10:35:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: ETHEREUM MINING ICIN 6 EKRAN KARTLI SISTEM  (Read 40099 times)
kriptopara (OP)
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
March 22, 2016, 08:20:37 PM
Last edit: March 23, 2016, 02:11:39 PM by kriptopara

ETHEREUM MINING YAPMAYI DUSUNEN ARKADASLAR 6 EKRAN KARTLI VE ETHEREUM MINING E YONELIK OS YUKLU SISTEM TEMIN EDILIR . BU SISTEM SADECE MINING YAPACAGI ICIN SISTEM KAYNAKLARI BOS YERE TUKETILMEMIS OLUR VE GEREKSIZ ELEKTRIK TUKETIMI VE HASHRATE KAYBI OLMAZ .

ekleme : 3983 usd fiyat aysonuna kadar gecerlidir . ay sonunda fiyat ciddi oranda artacaktır .
1715596516
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715596516
Reply with quote  #2

1715596516
Report to moderator
1715596516
Hero Member
*

Ignore
1715596516
Reply with quote  #2

1715596516
Report to moderator
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715596516
Hero Member
*

Ignore
1715596516
Reply with quote  #2

1715596516
Report to moderator
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
March 22, 2016, 08:52:20 PM

ETHEREUM MINING YAPMAYI DUSUNEN ARKADASLAR 6 EKRAN KARTLI VE ETHEREUM MINING E YONELIK OS YUKLU SISTEM TEMIN EDILIR . BU SISTEM SADECE MINING YAPACAGI ICIN SISTEM KAYNAKLARI BOS YERE TUKETILMEMIS OLUR VE GEREKSIZ ELEKTRIK TUKETIMI VE HASHRATE KAYBI OLMAZ .

detaylı bilgi verir misiniz

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
March 22, 2016, 09:03:37 PM

aynen daha detaylı bılgı olsa ıyı olur
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
March 22, 2016, 09:09:35 PM

Arkadaşlar bunun detayı belli değil mi?
6 ekran kartı takılabilen bir ana kart
En ucuzundan bir işlemci
Yeterince ram.
32gb kapasiteli bir cf kart üstünde etheros Linux
bir kasa ve psu
iyi bir soğutma
toplama pc işte.
CDROM, HDD yok.
Parçaların ve os un Fiatı belli.
Üstüne makul bir kar.
avantajı hazır kurulu sistem
formator
Sr. Member

Activity: 285
Merit: 250

View Profile
March 22, 2016, 09:11:05 PM

5000 TL civarı hesapladım ben ama
kriptopara (OP)
Member
**

View Profile
March 22, 2016, 10:48:36 PM
Last edit: March 23, 2016, 10:38:10 AM by kriptopara

zz  ve formator olayı basite indirgemeyelim lutfen .

MSI R9 390X Gaming 8G ekran kartı takılı 6 adet . 8g sekiz gigabyte ram anlamına geliyor tekrar belirteyim .

https://tr.msi.com/Graphics-card/R9-390X-GAMING-8G.html#hero-overview

cf kart degil   SSD harddisk takılı sisteme . en iyi parcalar kullanılıyor . cunku bir aylık degil maksimum zaman surecinde mining amaclanıyor .

4 gb ram var . talep halinde bu ram artırılabilir . veya ilerde eklemek mumkun . cpu mining icin yeterli seviyede sonucta mining icin onemli olan gpu ozellikleri ve ram miktarı sonucta alabilecegi hashrate oranı .

evet ethos kurulu sistem . ( bundan da bu forumda ilk ben bahsedip linkini vermistim )

fiyat da oyle 5000 tl degil . 5000 tlye tek ekran kartlı iyi bir sistem kurabilirsin ancak . istersen 2000 tl ye de kurarsın sistem ve mining yaparsın .  

kasa ve power suply da yuksek oranda sistemi destekleyen kaliteli parcalar .

burada onemli olan full time non stop minimum elektrik tuketimiyle maksimum ethereum mining yapmak .

ethos bu is icin bicilmis kaftan . ekran kartlarının yanmasına karsı da software tabanlı koruma saglamakta .

parcaların cogu yurtdısından gelecek .bu acıdan fiyat avantajı var . benzer sistemi burda kurmaya kalktıgınızda fiyat daha yuksek cıkar  .

fiyatı acıklıyorum .  3983 usd .her sey dahil - ayarlanmıs anahtar teslim .

alıp fise takacaksınız . acacaksınız mininge baslayacak . ( gereken ek teknik servis hizmeti de saglanmakta ) . ilk kurulumda ucretsiz .

ciddi dusunenler detaylı bilgi icin pm atabilir .

ethereum mining icin boyle bir yatırım cok avantajlı icinde bulundugumuz sartlarda . bitcoin mining yatırımından  cok cok  daha avantajlı ustelik .

sadece power supply fiyatı 350 usd desem fikir verir mi acaba ?  yani 5000 tl ye malolmuyor malesef .

yani karım 7000 tl degil . 1000 tl altında karım .

burda onemli olan hizmet kar degil .

gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
March 22, 2016, 11:23:03 PM

yaklasık 12 000 tl dıyelım pekı hash gucu ne kadar olcak tahmını roi suresı ne kadar bunuda bılmek gerekır ??
kriptopara (OP)
Member
**

View Profile
March 23, 2016, 12:05:00 AM
Last edit: March 23, 2016, 12:32:49 AM by kriptopara

1 tanesi yaklasık 30mh/s den fazla hash rate uretir . 6 tanesi toplamda 180 mh/s den fazla hashrate uretir .

faydalı bir link veriyorum

http://karldiab.com/EthereumMiningCalculator/

burada hashrate 180 mh's sectigimizde sag tarafta 6 aylık yaklasık kazancı gosteriyor .burada tahmini artacak zorluk derecesini de hesaplayıp bilgi verdigi icin cok faydalı olacak kanaatindeyim . fiyatta artıs olursa tabii  bu sure kısalabilir ve kazanc artabilir .

bu linkteki hesaba gore amorti suresi 4.5- 5 ay olarak hesaplanmıs yaklasık olarak . zorluk derecesini de hesaba kattıgı icin . yani bir yatırım yaparken isin tum detaylarını dusunmekte fayda var . benim burda amacım yardımcı olmak yoksa sadece satayım kar edeyim degil . bu sistemi alacak kisi sonucta kendi karar verecek , yatırımı kendi yapacak , riski kendi alacak .
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
March 23, 2016, 07:39:17 AM

Kendi kendinize pc toplamaktansa arkadaşın bahsettiği sistemi kullanmak daha avantajlı olur. GPU ile mining için önemli olan ekran kartları, diğerleri minimum tutulabilir. Herhangi bir bilgisayarcıya gidip parça almaya kalktığınızda bilgisayarcı olayı anlayamadığından size "bu ekran kartlarına bu anakart olmaz, bu işlemci olmaz" deyip sizi yanlış yönlendirebilir ve boşuna fazla para ödemiş olursunuz.
kriptopara (OP)
Member
**

View Profile
March 23, 2016, 10:05:21 AM
Last edit: March 25, 2016, 12:46:31 PM by kriptopara

ek bilgi vermek istedim size . daha once de belirttigim gibi ekran kartların modeli

MSI R9 390X Gaming 8G

google da fiyat arastırdıgınızda 1800-2000 tl arasında fiyat var 1 tanesi icin .

6 tanesinin fiyatını hesaplarsanız sistemin fiyatının cok iyi oldugunu goreceksiniz

https://tr.msi.com/Graphics-card/R9-390X-GAMING-8G.html#hero-overview

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-r9-390x-gaming-8g-gddr5-8gb-512bit-amd-radeon-dx-12-ekran-karti.html

malesef istege gore sistem de yardımcı olamam . benim amacım bu isi bilen ( kar getirisi - risk ) ciddi en ust duzeyde sisteme yatırım yapacak bilincli kullanıcılar .

yoksa herkes piyasadan toplar bir -iki - 3 ekran kartı takar ethereum mining yapar . sorun bu degil .

sorun su an yapılabilecek en uc seviyede sistem yapıp satmak .

ilerde 6 dan fazla ekran kartı destegi olacak anakart bulursam onu listelerim .

bu sistemle evde veya ofiste . bir oda veya bolmede  rahatlıkla  ethereum mining yapılabilir . ev veya is duzenini bozmadan . sadece iyi hava alan , sogutulan bir odayı bu ise ayırmak yeterli olacaktır .

ayrıca zaten bahsettigim os SSD hdiskte calısıyor . ona gore dizayn edilmis durumda yani SSD cıkarmak mumkun degil malesef .

elinizdeki bilgisayar ve ekran kartlarıyla  ( veya sisteminize yeni bir ekran kartı ilave edip )da mining yapabilirsiniz diger uygulamaları aynı zamanda kullanarak ( sistemin elverdigince ) veya mining i durdurup biraz oyun oynayıp tekrar miningi baslatıp .   ancak benim olay bu degil . bir konsept . lutfen bu konsept dısında yorum ve taleplerinizi ozel mesajla iletin . elimden geldigince oneride bulunup yardımcı olmaya calısayım . mumkun oldugunca olayın dısında kalarak tabii .
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
March 23, 2016, 01:39:07 PM

1 tanesi yaklasık 30mh/s den fazla hash rate uretir . 6 tanesi toplamda 180 mh/s den fazla hashrate uretir .

burada hashrate 180 mh's sectigimizde sag tarafta 6 aylık yaklasık kazancı gosteriyor .burada tahmini artacak zorluk derecesini de hesaplayıp bilgi verdigi icin cok faydalı olacak kanaatindeyim . fiyatta artıs olursa tabii  bu sure kısalabilir ve kazanc artabilir .

bu linkteki hesaba gore amorti suresi 4.5- 5 ay olarak hesaplanmıs yaklasık olarak . zorluk derecesini de hesaba kattıgı icin . yani bir yatırım yaparken isin tum detaylarını dusunmekte fayda var . benim burda amacım yardımcı olmak yoksa sadece satayım kar edeyim degil . bu sistemi alacak kisi sonucta kendi karar verecek , yatırımı kendi yapacak , riski kendi alacak .

Çok gereksiz ve amorti süresi cok uzun. R9 270 280 270x 280x tarzı daha ucuz kartlar neyine yetmiyor ki? Şu normal şartlarda hesaplarima göre 1 kartin amorti süresi 1-2 aydır. Maksimum 2 aydır.
Buna 12bin tl veren adam 5ay amorti edene kadar geceleri rahat uyuyabilecek mi? Sallıyorum ether 5 dolara çakılsa bu adamın yüreği yanmaz mı? Sistem toplamak kolay ethos denen dalga 39$. Bu maliyete gerek yok.
Ha sen 10bin liraya topla kendine resimleri paylaş ondan sonra millete az kar ile yardım amaclı hizmet ver. Ama ilk kendin o kadar para bagla bakalım:)
Not. 12 bin Tl ile 20 tane R7 370 alınır şuan vatanda 600tl-> tanesi minimum 15mh/s kazsa 300mh/s al sana iki kati cikti senin sistemin.. SAÇMA!

kriptopara (OP)
Member
**

View Profile
March 23, 2016, 02:07:03 PM
Last edit: March 23, 2016, 02:18:25 PM by kriptopara

aplsea tamam sen oyle yaparsın . ben boyle yaparım . milleti de yanlıs yonlendirme . gerek yok ama sana kısaca acıklama yapayım . bahsettigin ekran kartlarını aldıgında hemen eskiyecektir ve birkac ay sonra mining mumkun olamayacaktır - en azından karlı olmayacaktır bu mining islemi .

benim sistemdeki ekrankartı ise ust duzey ekran kartları ve bir seneden fazla mininge imkan verir . ayrıca istenildiginde ikinci el olarak satılabilir .

su an 1 ekran kartı fiyatı 1300 -2000 tl arasında . arastır googledan . onemli olan ikinci el olarak degerlendirmek istenildiginde  de para etmesi .

istenildiginde sistemde 1 ekran kartı bırakılıp birkac ek  yapılarak .oyun bilgisayarı olarak birkac sene daha kullanılabilir . tabii sistem kendini amorti ettikten ve belli bir kara gectikten sonra . senin bahsettigin sistemde ise bunu yapmak cok guc  malesef .

ayrıca R9 280X ile bugun en iyi sartlarda 22 mh/s hashrate almak mumkun benim ekran kartlarımda bu oran ise en az 30 mh/s 
formator
Sr. Member

View Profile
March 23, 2016, 02:18:22 PM

Çok gereksiz ve amorti süresi cok uzun. R9 270 280 270x 280x tarzı daha ucuz kartlar neyine yetmiyor ki? Şu normal şartlarda hesaplarima göre 1 kartin amorti süresi 1-2 aydır. Maksimum 2 aydır.
Buna 12bin tl veren adam 5ay amorti edene kadar geceleri rahat uyuyabilecek mi? Sallıyorum ether 5 dolara çakılsa bu adamın yüreği yanmaz mı? Sistem toplamak kolay ethos denen dalga 39$. Bu maliyete gerek yok.
Ha sen 10bin liraya topla kendine resimleri paylaş ondan sonra millete az kar ile yardım amaclı hizmet ver. Ama ilk kendin o kadar para bagla bakalım:)
Not. 12 bin Tl ile 20 tane R7 370 alınır şuan vatanda 600tl-> tanesi minimum 15mh/s kazsa 300mh/s al sana iki kati cikti senin sistemin.. SAÇMA!

R7 370 5 tane bağlanabilir mi ki ?
kriptopara (OP)
Member
**

View Profile
March 23, 2016, 02:21:11 PM

arkadaslar alpsea yazdıklarını dikkate almayın . milleti yanlıs yonlendiriyor .

R7 370  ile sadece 15 mh/s hashrate alınabilir . benim sistemdeki ekran kartı ise bunun tam iki katı hashrate e ulasmakta en az yani 30 mh/s

R7 370 baglanır 5 veya 6 tane ancak kar ettirmez . bir iki ay kar edersin sonra mining yapamaz hale gelir . ayrıca ikinci el piyasası da olmaz o saatten sonra 
formator
Sr. Member

View Profile
March 23, 2016, 02:25:29 PM

R7 370  ile sadece 15 mh/s hashrate alınabilir . benim sistemdeki ekran kartı ise bunun tam iki katı hashrate e ulasmakta en az yani 30 mh/s

R7 370 baglanır 5 veya 6 tane ancak kar ettirmez . bir iki ay kar edersin sonra mining yapamaz hale gelir . ayrıca ikinci el piyasası da olmaz o saatten sonra 

Şimdi f/p olarak r7 daha iyi gözüküyor ancak bozulacağını iddaa ediyorsun elinde buna dair bir donen var mı ? Diğer arkadaşlar ne düşünüyor ?
kriptopara (OP)
Member
**

View Profile
March 23, 2016, 02:40:47 PM

formator o kadar iddialıysan alıp denersin ben tavsiye etmiyorum . her zaman mining e baslarken elinde ulasabilecegin en ust duzey sistemle girersen amorti suresi uzar belki ama uzun vadeli kar ve kar ederek mining yapılabilirligi artar ve de ikinci el piyasası olur mining yapılamaz hale geldiginde veya cıkılmak istenildiginde .
kriptopara (OP)
Member
**

View Profile
March 23, 2016, 02:42:47 PM

en ustte ekledim ancak tekrar belirteyim bu fiyat gercekten boyle bir sistem icin cok dusuk . bahsettigim ekran kartını googledan aratın ve 1300 tl - 2000 tl arası fiyat buacaksınız .

ve bu fiyat ay sonuna kadar gecerlidir . bundan sonra ciddi oranda fiyatta artıs dusunuyorum .
alpsea
Copper Member
Hero Member

View Profile
March 23, 2016, 03:09:11 PM

İsteyen dikkate alir isteyen almaz. Bi babayigit de cikip eline çat siye 12bin lira vermez rahat ol.  Ben fikrimi söyledim 15mh/s alir dedim bu da en az. Senin kurdugun sistem yerine 3 tane rig kurulur Smiley
Diyorum ya sen sistemi kur resimlerini paylas ilk ben satın alacam senden Smiley
Millet mining rig toplamayi bilmiyor mu sanki sen hizmet verip kurulu sistem satmaya çalışıyorsun  Wink

alpsea
Copper Member
Hero Member

View Profile
March 23, 2016, 03:14:45 PM

en ustte ekledim ancak tekrar belirteyim bu fiyat gercekten boyle bir sistem icin cok dusuk . bahsettigim ekran kartını googledan aratın ve 1300 tl - 2000 tl arası fiyat buacaksınız .

ve bu fiyat ay sonuna kadar gecerlidir . bundan sonra ciddi oranda fiyatta artıs dusunuyorum .
R9 390x fiyati vatanda ortalama 1.800tl desek tek kart 30mh/s veriyor diye bagiriyorsun
Peki r7 370 600tlden 3 tane 15mh/s x 3 = 45mh/s verdi. Hangisi mantikli Smiley
Burda ekran kartini elimizden cikarma derdinde degiliz en kisa surede kar yapma peşindeyiz. Sen tutturmuşsun mining bitince kartlar satilir satilmaz.. Bol sanslar hayal dünyanda..

kriptopara (OP)
Member
**

View Profile
March 23, 2016, 03:18:28 PM

alpsea buraya yorum yazma olsun bitsin . milleti yanlıs bilgilerinle yanlıs yonlendirmemis olursun .

ayrı bir baslık ac orda paylas bilgilerini madem iddialısın .

benim amacım satıs yapmak degil yoksa tek ekran kartlı sistem de kurardım senin bahsettigin dusuk maliyetli sistem de .

amcaım satıs ve kar degil ama bunu ne sen ne de senin gibiler anlamayacagı icin ben de acıklamak geregi duymuyorum .

herkes istedigini almakta ve kararlarını vermekte serbest . sanırım senin amacın satıs yapmak ki sesin bir pazarcı gibi gur ve de cok kulak trırmalayıcı cıkıyor .

dedigim gibi ac bir baslık orda paylas bilgilerini .
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: