Bitcoin Forum
May 07, 2024, 11:17:50 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 [275] 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 »
  Print  
Author Topic: WAVES - En Gelişmiş Kripto-kıymet ve Kitle-fonlama Platformu  (Read 335901 times)
BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
December 15, 2017, 12:38:07 AM

Bu seviyelerden alınır mı acaba arkadaşlar alsak hedef kaç uzun tutucu değilim sabrım hiç olmuyor kısa zamanda karı vurup kaçmak yoksa tepede mi şu an acaba

Uzun tutmayacaksanız kesinlikle almayın şu an 3-4x yapanlar yani 3 dolar 5 dolar seviyesinden alan tayfa 6-7 ay sabrettiler ve sonunda kazandılar.

Bankasındaki doları kullandılarsa dediğiniz gibi evet ama ellerindeki btc yi kullandılarsa ellerindeki paranın yarısını kaybettiler.

█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
.
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
███████████████████████████
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
1715080670
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715080670
Reply with quote  #2

1715080670
Report to moderator
1715080670
Hero Member
*

Ignore
1715080670
Reply with quote  #2

1715080670
Report to moderator
1715080670
Hero Member
*

Ignore
1715080670
Reply with quote  #2

1715080670
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715080670
Hero Member
*

Ignore
1715080670
Reply with quote  #2

1715080670
Report to moderator
1715080670
Hero Member
*

Ignore
1715080670
Reply with quote  #2

1715080670
Report to moderator
1715080670
Hero Member
*

Ignore
1715080670
Reply with quote  #2

1715080670
Report to moderator
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
December 15, 2017, 09:01:51 AM

Bu seviyelerden alınır mı acaba arkadaşlar alsak hedef kaç uzun tutucu değilim sabrım hiç olmuyor kısa zamanda karı vurup kaçmak yoksa tepede mi şu an acaba

Uzun tutmayacaksanız kesinlikle almayın şu an 3-4x yapanlar yani 3 dolar 5 dolar seviyesinden alan tayfa 6-7 ay sabrettiler ve sonunda kazandılar.

Bankasındaki doları kullandılarsa dediğiniz gibi evet ama ellerindeki btc yi kullandılarsa ellerindeki paranın yarısını kaybettiler.

ben 1.85 usd iken aldım.btc kullanarak aldım.
şu an 13 küsür dolar ama ben btc bazında zarardyım hala.
100k uzerine atarsa kara geçebilecem.
yinede cok üzüntülü değilim.btc cok yukseldi diye bankaya  cekseydim paramı o zaman felakette olurdum su anda.
beterin beteri var yani.
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
December 15, 2017, 09:43:40 AM

Evet dex görüntü olarak güzel gözüküyor. Hız olarakta düşündüğümden daha iyi, sekmeler arası geçişlerde falan daha yavaş olabileceğini düşünüyordum beni biraz şaşırttı. Ancak trade pairlerde sıkıntı var mesela ne yaptıysam waves/wtry 'yi ekleyemedim. Bununla beraber orderbook'un da biraz düzenlenmesi lazım şu haliyle karışık görünüyor, sağda olmasına pek alışkın değilim polo veya bittrex'teki gibi aşağıda olsa ve alış solda satış sağda yanyana görünse daha iyi olurdu.
buy / sell butonu da bi yere sabitlenebilirdi.

Neyse ki hala beta aşamasında ve bunların hepsi düzeltilebilecek basit şeyler.
Bir de diğer borsalarda nasıl login olmadan borsayı görebiliyorsak waves'inde öyle bir sayfa hazırlaması lazım. Kayıt olmadan herhangi birisi girip bakabilmeli waves dex'e fiyatlar ne durumda falan diye.

Tüm bunlar olduktan sonra hacimin artmasını bekleyebiliriz.

edit: waves/wtry kendiliğinden eklenmiş gözüküyor şuan

Arama boşluğuna istediğin tokenı yazıp ekleyebiliyorsun. Kayıt olmadan birisinin girip bakabilmesi fikrine katılmıyorum, kayıt olma zaten birkaç saniyelik iş, en azından merak edip girenler bir hesabım var artık kullanabilirim diyip daimi müşterimiz olabilir  Grin

Etherdelta'dan WavesDex'e Ethereum gönderdim. Onaylanmış görünüyor fakat Dex'de görünmüyor. Dex ayrıca onaylama mı yapıyor? Ben mi bir yerde yanlış yorumluyorum.

https://etherscan.io/address/0xc1beec6bcf5e4e2c8703535a02e6dcc278623fc4

Şuan cüzdanda olması lazım değil mi?
Önce gateway cüzdanına gidiyor daha sonra senin hesaba token olarak yansıtılıyor. Henüz smart contract olmadığı için btc, eth, ltc, zcash gibi coinler merkezi olarak tokenlaştırılıyor. Zaten geriye bir tek bu geliştirme kaldı tam merkezsiz olması için, bunuda 2018 in ilk çeyreğinde hallederler diye düşünüyorum. Çok zor birşey değil.

Yaptığım analize göre waves 0.00110 u falan görmeliydi tepe olarak ama olmadı neden olmadı bende anlamadım.  Cheesy Eth grafiği ile aynı hareketi yapıyor nedense. Sanırım altcoinler yüksek marketcap değerlerine yükselecek hemde toptan, waves bunların başını çekmeyecek gibi arkadan ağır ağır takip edecek diye düşünüyorum  Sad

Solarminer
Hero Member

Activity: 826
Merit: 502

View Profile
December 15, 2017, 10:19:21 AM

yinede cok üzüntülü değilim.btc cok yukseldi diye bankaya  cekseydim paramı o zaman felakette olurdum su anda.
beterin beteri var yani.

Btc bazında baktığımızda hepimiz bir nevi zarardayız aslında .. Ben 180 K lardayken almıştım yine 4 - 5 dolar civarındaydı . 2 güne önce 14 dolardaydı . Arada ki karı dolar / TL bazında değerlendirmek gerekli diye düşünüyorum . Ama ileri vade de çok rahat bir şekilde BTC bazında ki zararımızı da çıkartacağımızı düşünüyorum .
uniquehero
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
December 15, 2017, 12:37:23 PM

Binance da listelendi ve işlem görmeye başladı hayırlı olsun. Nasıl bir etki yapacak bakalım
BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
December 15, 2017, 01:02:55 PM

beterin beteri var yani.

Btc bazında baktığımızda hepimiz bir nevi zarardayız aslında .. Ben 180 K lardayken almıştım yine 4 - 5 dolar civarındaydı . 2 güne önce 14 dolardaydı . Arada ki karı dolar / TL bazında değerlendirmek gerekli diye düşünüyorum . Ama ileri vade de çok rahat bir şekilde BTC bazında ki zararımızı da çıkartacağımızı düşünüyorum .
Benim için altcoin ler elimdeki btc yi artırmak için bir araç, snm 0,1 usd maliyet ile aldım ama onu alabilmek için 0,00005500 btc verdim.
Şimdi 0,22 usd dolar olarak 2 katı kar ama btc olarak elimdeki btc yüzde 80 değer kaybetti.
Btc 1000 dolara düşün elimde 10 btc olsun isterim, uzun vade BTC saklamak hedefim..

.
.
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
December 15, 2017, 02:23:52 PM

Binance da listelendi ve işlem görmeye başladı hayırlı olsun. Nasıl bir etki yapacak bakalım

Zaten bir süredir balinaların topladığı izlenimi vardı. Binance ciddi hacim getirebilir.

whiteblack1274
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
December 15, 2017, 02:51:34 PM

Zaten bir süredir balinaların topladığı izlenimi vardı. Binance ciddi hacim getirebilir.

Waves binance'e hacim getirir arkadaşlar. Waves hali hazırda hergün 100 milyonlarca dolar hacim yapan bir coin zaten Smiley

TWITTER ◢                    ☆✩✩✩✩ FTEC ☆✩✩✩✩                      ◢ WHITEPAPER  ◢       24
   WEBSITE ◢                 First Trading Ecosystem                    ◢ MEDIUM          ◢     April     
TELEGRAM ◢                For Traders ✧ By Traders                    ◢ FACEBOOK     ◢    Public Sale     
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
December 15, 2017, 05:03:37 PM

binance fiyatı bi ara 0.001 btcyi gördü. insanlar bu kadar mı bilinçsiz diye düşünmedim değil. az ötede bittrexte %25 daha ucuza alabilirlerdi.
Meteeray
Sr. Member

Activity: 329
Merit: 250

View Profile
December 15, 2017, 05:23:30 PM

binance fiyatı bi ara 0.001 btcyi gördü. insanlar bu kadar mı bilinçsiz diye düşünmedim değil. az ötede bittrexte %25 daha ucuza alabilirlerdi.

Bu tarz şeyler borsaların kendi eliyle yaptığı şeyler de olabilir diye düşünüyorum ben, neden daha ucuz varken piyasanın dengeye gelmesini beklemesinki insanlar.

░░░░░░░░░░░░░▄▄██▄▄░░░░░░░░░░▄▄██▄▄
░░░░░░░░░░░▄▄██████▄▄░░░░░░▄▄██████▄▄
░░░░░░░░░▄████████████▄░░▄████████████▄
░░░░░░░░█▄▀█████████████████████████▀▄█
░░░░░░░░███▄▀█████████████████████▀▄███
░░░░░░░░█████▄▀█████████████████▀▄█████
░░░░░░░░███████▄▄▀███████████▀▄▄███████
░░░░░░░░██████████▄▄▀█████▀▄▄██████████
░░░░░░░░█████████████▄▀█▀▄█████████████
░░░░░░░░▀▀█████████████░░████████████▀▀
░░░░░░░░░░░▀▀██████████░░██████████▀▀
░░░░░░░░░░░░░▀▀████████░░████████▀▀
░░░░░░░░░░░░░░░▀███████░░███████▀
░░░░░░░░░░░░░░░░███████░░███████
░░░░░░░░░░░░░░░░▀██████░░██████▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀███░░███▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀█░░█▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░

.

TEMCO

.
.
...
...
.
.
.

██████████
█░░░░░░░░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀░░░░█
██████████

.
.

░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▄
░░░░░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░██
░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░░░░█▌
░░░░░▄▄█▀▀░░░▄▀░░░██
░░▄▄█▀▀░░░░▄█▀░░░▐█
░██░░░░░░▄██▀░░░█▌
░▀▀█████▀░░░░░░██
░░░██▀▀█▄▄░░░░█▌
░░░█▄░░██▀▀▀▄██
░░░█▄█▀
karmenali
Hero Member

View Profile
December 15, 2017, 05:42:01 PM
Last edit: December 15, 2017, 06:01:36 PM by karmenali

Arkadaşlar dikkat lütfen
Wavesiniz varsa oylamaya katılabilirsiniz. Şu an yeni özellikler oylanmaya başlandı http://dev.pywaves.org/activation/
Feature 1 node için gerekli coin sayısını 1000 wavese düşürüyor
Feature 2 waves ng

Waves go , wavesnode.net, endeless summer ve wavespool.net  havuzlar feature 1 i desteklemeyecek gibi gözüküyor. Eğer bu havuzlara lease edilmiş wavesiniz varsa çekin lütfen. Düzeltme Pospool daha fazla coine sahip fountaine göre o  destekliyor şuraya lease edin :

3PNMvAqJWYPkwf8fhz46rZiLEWpTmuhD3Uh

gerekli coin sayısının 1000 wavese düşürülmesi çok önemli, merkezsiz olabilmek adına matcherı nızı dilediğiniz node 'a entegre etmeniz adına önemli.
kirkcoin
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
December 15, 2017, 06:02:01 PM

Waves için beklediğim fiyat 30 dolar ve bu fiyatları görene kadar elimdeki wavesleri bozdurmayı hiç mi hiç düşünmüyorum, piyasada ne projeler milyarlarca dolar değerde wavesin eksiği yok fazlası var.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
December 15, 2017, 06:05:48 PM

etki tepkiyi doğurur. oradaki 0.001 devam etseydi dex ve bittrexde de tepki alımlarına neden olurdu. çok da güzel olurdu.
%25 ucuza alayım derken ödeyeceğin btc fee ve confirm süresi en az 1saat. bu da gözardı edilmemeli.
ltc ile falan geçsen de yine aksiyon süren en az 10 15 dakikayı bulur
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
December 15, 2017, 06:11:12 PM

Arkadaşlar dikkat lütfen
Wavesiniz varsa oylamaya katılabilirsiniz. Şu an yeni özellikler oylanmaya başlandı http://dev.pywaves.org/activation/
Feature 2 waves ng

Waves go , wavesnode.net, endeless summer ve wavespool.net  havuzlar feature 1 i desteklemeyecek gibi gözüküyor. Eğer bu havuzlara lease edilmiş wavesiniz varsa çekin lütfen. Düzeltme Pospool daha fazla coine sahip fountaine göre o  destekliyor şuraya lease edin :

gerekli coin sayısının 1000 wavese düşürülmesi çok önemli, merkezsiz olabilmek adına matcherı nızı dilediğiniz node 'a entegre etmeniz adına önemli.

oylamaa nasıl katılıyoruz.
karmenali
Hero Member

View Profile
December 15, 2017, 06:30:55 PM

Arkadaşlar dikkat lütfen
Feature 2 waves ng

oylamaa nasıl katılıyoruz.
Lease ederek kim hangi özelliği destekliyorsa ona göre kazanmasını istediğin atı oyna daha çok block bulsun.

Sorun şu bu waves node testnette iken feature 1'i kabul ediyorlar. Şimdi kararsızız diyorlar. Sebebi ise bilinçsiz node ların ağ için tehlike yaratabilir olması imiş. Yazın olan hard fork muhabbetine getiriyor konuyu. İyide bu zaten merkezsiz dediğimiz şeyin ta kendisi, nasıl bitcoin madencileri block boyutunu arttırmaya izin vermediyse bizimde seçim hakkımız olmalı.
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
December 15, 2017, 06:34:13 PM

saçmalık. waves node kurulumu zaten bilinçsiz kullanıcı için fazlaca teferruatlı. herkes kafasına göre node çalıştıramaz. kaldı ki ekip sürekli github güncellemesi getiriyor. güncel versiyon kullanmayan node zaten senkronda sıkıntı çıkarıyor. yani node kuracak kişi sağlıklı çalışsın istiyorsa ister istemez güncellemeleri takip ediyor bilinçsiz node diye bişey kalmıyor.
ben_btctalk
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
December 15, 2017, 06:46:46 PM

Arkadaşlar dikkat lütfen
Feature 2 waves ng

ne iş. bu wasvesnode bunların yakini değilmi? bu wavesgonun ortağı bunların kominiti meneceri değilmi. bi işler dönüyor olmasın?
karmenali
Hero Member

View Profile
December 15, 2017, 07:05:13 PM
Last edit: December 15, 2017, 07:52:47 PM by karmenali

Bir iş döndüğü yok sadece insanlara 2 şey arasında seçim yapma şansı sunuyor kendince insanların doğasını, kazanma hırsını  yenmelerini istiyor.
Çok fazla node un kurulması merkezsizliği getirmeyeceğini savunuyor. Ki katılmıyorum 1 k ya düşen koşul ile kendi node larındanda ayrılanlar olup kendi node unu kuracaktır ama bu belirli bir gelir sağlama vaadi olduğunda olacak bir şey.

İnsanlara ders vermek istiyorlar dan kastım şu : ya daha fazla kazanmayı seçeceksiniz ya da merkezsiz olup eşit kazanmayı.
Bu da onlara göre her küçük node a eşit miktarlara yakın lease ederek hepsini eşit seviyeye çekerek olacakmış.

O zaman ne diye insanları kendilerine çekmek için waves go tokenı çıkarıp dağıttılar diye sorarsanız işte alın size kısır döngü Smiley

EDİT :
Durumu Özetlemek Adına
WAVESGO:
We are positive about more decentralization ofcourse, so that's a big reason to vote for it!
But we are against it for now, because it would probably get people running nodes, because they think that they can make some easy money with "just another masternode coin".
Besides that, 1000 Waves nodes won't make sense. Even with 10k Waves you hardly get any blocks.
In other words, people would get disappointed with Waves and make a lot of negative noise about our beloved platform.

Merkezsiz platformu desteklediklerini ama düşük node gelirleri yüzünden insanların hayal kırıklığına uğramalarını istemediklerini söylüyorlar.
10k lık nodelar bile block bulamazken 1k lar hiç bulamayacak.

Şimdi size felsefi tartışmayı izah edeyim
Sorun burada merkezsizlik dediğimiz şeyin ne olduğuna bağlı. Bugün bana göre bitcoin bile merkezsiz değildir madenciler yüzünden. 1 mb block boyutu kar marjını yüksek tutmak isteyen madenciler yüzünden sabit kalmıştı hatırlayın.

Aynı şey burada da olmasın diye wavesgo şunu söylüyor, eğer gelir istiyorsanız merkeziyetsizlik hakkında konuşmaya hakkınız yok, eğer merkeziyetsizlik istiyorsanız gidin kazancınızdan feragat edip diğer node lara leasing yapın.
node sayısı artmasada merkeziyetsizlik bu durumda da eşit ölçüde sağlanır diyor
yani herkes eşit bir şekilde node lara lease etse , kazançta bir nevi eşit olacak rekabette

ama kapitalizmde insanlar gelirlerini düşündüğü için en karlısına koşacaktır yani ilk sıradakine veya kendi tokenını dağıtan başka nodelara

waves go da diyorki bu da bir seçim insanlar kazanç sağlamak ile merkeziyetsizlik arasında seçim yapabilmeli
işin özeti bu

İşin sonraki boyutu: Bu waves zincirinde node geliri eninde sonunda artacak ve bunu gören insanlar kendi nodelarını kurmak isteyecektir işte o zaman 1k ya barajı indirirsek herkes hem kazançtan tatmin olur hemde merkeziyetsizlik sağlanmış olur.

Benim düşüncem: Dex'te gelir artsa bile madencilerin kazanma olasılığı değilmeyeceği için ileride gelir arttığında da insanlar node kurmak istemeyebilir. 1k lık node şimdi bir block bulamazsa ileride de bir block bulamaz. Gelirin artması gelir dağılımını değiştirmez.
Ayrıca wavesi olan insanlar leasing yaparken acaba hangisine kiralasam daha merkezsiz olur diye bir düşünce de değiller alıp ilk sıradakine yapıştırıyor çoğu, yani büyük kısım kitleyide bu konuda eğitmek zor. İnsanlar her zaman geliri seçecektir.
Bu da bizi felsefi bir çıkmaza sürüklüyor.
Holess
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 316

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
December 15, 2017, 07:59:50 PM

işin doğası gereği dönüşüm kaçınılmaz bir son. node için gerekli waves sayısı 1k olursa daha fazla node kurulur ve merkezisisz bir sistem olma yolunda büyük bir adım atılır bence. tabi burdaki node mantığında zorluk olayı nasıl olacak vs gibi konular teknik olarak bakmak gerekir.

C                ▄███▄
               ▐█████▌
  ▄███▄         ▀███▀        ▄███▄
 ▐█████▌   ▄▄███████████▄▄  ▐█████▌
  ▀██████▄███▀▀       ▀▀█████████▀
      ▀████▀             ▀████
      ▐██▌    ██     ██    ▐███▄▄
      ███   ▄▄ ██▀▀▀██ ▄▄   █████▌
 ▄███▄██▌  ▐▌   ██▀██  ▌▐▌  ▐██▀▀
▐████████   ▀▀   ███   ▀▀   ███▌
 ▀███▀▀██▌                 ▐████▄███▄
       ▐███▄▄           ▄▄██▀ ▀██████▌