Bitcoin Forum
May 04, 2024, 05:42:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 306 »
  Print  
Author Topic: WAVES - En Gelişmiş Kripto-kıymet ve Kitle-fonlama Platformu  (Read 335899 times)
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301
Merit: 1000

📌 peerguess.com 📌

View Profile
June 22, 2016, 05:49:06 PM

Poloniex'e eklenme konusunda bi gelişme var mı ?
poloniex'den ziyade gündem değişti..

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1523120.0

8000 btc developerların dumpladığı düşünülüyor.(şaka diyenlerde var) Doğru ise proje güven vermez.. doğru değilsede fiyatı düşürüp toplamak için spek. yapıyolar.. hiç anlamadım.
https://blockexplorer.com/address/3DWBSSAue32YS8PcW2gLs6m52BCCv3UgDA

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
1714844542
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714844542
Reply with quote  #2

1714844542
Report to moderator
1714844542
Hero Member
*

Ignore
1714844542
Reply with quote  #2

1714844542
Report to moderator
1714844542
Hero Member
*

Ignore
1714844542
Reply with quote  #2

1714844542
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714844542
Hero Member
*

Ignore
1714844542
Reply with quote  #2

1714844542
Report to moderator
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
June 22, 2016, 06:08:02 PM

ico da toplanan btc leri çok çabuk el atmışlar. sevmedim bu işi.

signature not found.
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
June 22, 2016, 06:29:23 PM

Polo da veya kendi platformlarında işlem görmediği sürece patlama yapmasını beklemeyin
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
June 22, 2016, 06:37:10 PM

Please note, this message has been written purely for entertainment purposes and should not to be taken seriously.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
June 23, 2016, 06:16:11 AM
Last edit: June 23, 2016, 07:11:44 AM by designerusa

Poloniex'e eklenme konusunda bi gelişme var mı ?
poloniex'den ziyade gündem değişti..

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1523120.0

8000 btc developerların dumpladığı düşünülüyor.(şaka diyenlerde var) Doğru ise proje güven vermez.. doğru değilsede fiyatı düşürüp toplamak için spek. yapıyolar.. hiç anlamadım.
https://blockexplorer.com/address/3DWBSSAue32YS8PcW2gLs6m52BCCv3UgDA
Please note, this message has been written purely for entertainment purposes and should not to be taken seriously.

Eğlencesine gırgırına yazılmış. Ciddiye almayın diye de vurgulamış eleman. Çakır'da belirtmiş zaten. relax olun Wink
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
June 23, 2016, 06:56:13 AM

Mevcut fiyattan alınır mı emin olamadım. 0.1 btc kadar yatırım amaçlı alıp kenara koymayı düşünüyorum.
Bu seviyeler alım için fırsat mıdır? hal hazırda iso fiyatının altında ancak değerlemesi daha düşük deniyor.
Yorumlarınızı rica ediyorum.
by rallier
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
June 23, 2016, 07:11:29 AM

Mevcut fiyattan alınır mı emin olamadım. 0.1 btc kadar yatırım amaçlı alıp kenara koymayı düşünüyorum.
Bu seviyeler alım için fırsat mıdır? hal hazırda iso fiyatının altında ancak değerlemesi daha düşük deniyor.
İco ile almamış olsam ben alırdım. Dibi bulmak zor dip neresi kestirip alırsan hayırlı olsun ama ico altına düşmüş daha nolsun diye düşünerek de alınır.
Uzun vadeli ise alış değeri üç beş aşağı çok önemli değil diye düşünüyorum. Uzun vadede neresinden tutarsan tut kar edersin gibi geliyor..
Kişisel düşüncem. Ytd

signature not found.
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
June 23, 2016, 07:12:49 AM

Burda üstadlar varken yorum yapmak bana düşmez ancak. Piyasadaki borsaların ipini çekecek bir proje. Hayata geçerse değerlenecektir. Bu proje hayata geçmeden açıkçası elimdekileri satmayı düşünmüyorum.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
June 23, 2016, 07:48:21 AM

Ben kendi adıma ne imza kampanyasına katıldım ne ico ya yatırım yaptım. Ancak bitkapital exchange bu alt yapı üzerinde dönecek ve biliyorsun bitkapital exchnage e yatırım yaptım. joly diptir alın demeden borsadan wawes almayı düşünmüyorum açıkcası.
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
June 23, 2016, 07:52:13 AM

Ben kendi adıma ne imza kampanyasına katıldım ne ico ya yatırım yaptım. Ancak bitkapital exchange bu alt yapı üzerinde dönecek ve biliyorsun bitkapital exchnage e yatırım yaptım. joly diptir alın demeden borsadan wawes almayı düşünmüyorum açıkcası.
şimdi olmaması en büyük temennimiz ama olduda waves battı proje battı siz tek yatırımcı olarak jollyi bilecekseniz sizin yatırımınızdan da  pay alan 10 kişi sizi bilecek zarar telafisi söz konusu olacakmı yoksa mağduriyet zincir şeklindemi yayılacak yani yatırımın yasal bir dayanağı var mı
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
June 23, 2016, 08:05:24 AM

şimdi olmaması en büyük temennimiz ama olduda waves battı proje battı siz tek yatırımcı olarak jollyi bilecekseniz sizin yatırımınızdan da  pay alan 10 kişi sizi bilecek zarar telafisi söz konusu olacakmı yoksa mağduriyet zincir şeklindemi yayılacak yani yatırımın yasal bir dayanağı var mı

Bu hususu tartışmışlardı kendi aralarında Smiley

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1495174.msg15054432#msg15054432

iş patlarsa herkes yine joly nin yakasına yapışacak.
en çok ağlayan bileq ve mhanbostanci olur.
ha birde mhanbostanci resmi ortak olacağı için birde kıbrısta şirket tasfiye etmekle uğraşır joly ile birlikte Tongue
Ama şahsi fikrim kursunlar kıbrısta şirketi. bu proje olmazsa dahi kıbrısta bir bilişim şirketi olması iyi olur yani.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
June 23, 2016, 08:19:06 AM

olduğu kadar var diyelim. Smiley
JollyTrades
Hero Member

Activity: 602

View Profile
June 23, 2016, 08:22:25 AM
Last edit: June 23, 2016, 08:32:35 AM by JollyTrades

Selamlar,

Öncelikle, yatırım tavsiyesinde bulunmuyorum. Kendi yaptığım yatırımlarda da belirli bir finansal enstrümanın değerinin artıp artmayacağı üzerinde spekülasyon yapmam. Benim için esas olan fiyat değil risk profilidir, o yüzden dipten almaya ya da tepeden satmaya da çalışmam. Tecrübelerimden edindiğim kadarıyla şu kadarını da söyleyebilirim ki, dipten almaya ya da tepeden satmaya çalışanlar çoğunlukla uzun vadede kaybeder, hiçbir profesyonel yatırımcının da dipten almaya çalıştığını görmedim duymadım (bu konuda belki W. D. Gann ve takipçileri bir istisna olabilir).

Waves'e inancımın tam olduğunu herkes biliyor, ve bana kalırsa ICO fiyatına yakın olan şu fiyatlardan alım fırsatı yakalamak kaçırılmayacak bir durum. Tabii ki risk sermayenizin hepsini Waves'e yatırmak mantıklı bir iş olmayacaktır. Bu konuda kendi risk tercihlerinizi ve sağduyunuzu kullanmanız lazım. Aynı zamanda bu projenin orta vadeli bir proje olarak değerlendirilmesi gerektiğini, 6 aydan kısa süreli yatırımlar için uygun olmayabileceğini belirtmek isterim. Ve tabii ki her yatırımda olduğu gibi, kaybetmekten korkmayacağınız bir meblağ ile yatırım yapmalısınız. Bütün bunları değerlendirmek için derme çatma da olsa en azından 6 aylık bir finans planınızın olması lazım. Arabanın taksididir, kredi borcudur vs. nedenlerden dolayı 6 ay içerisinde yatırımınıza dokunmanız gerekecekse, o dokunmanız gerekecek miktarı bankaya yatırın daha iyi.

Mağduriyet durumuna gelince... "Yatırımın yasal bir dayanağı" olması ile "projenin başarılı olması" tamamen iki ayrı mesele. Hiçbir yasal dayanak bir projenin başarılı olacağı garantisini veremez. ("Benim şöyle bir projem var, başarısız olursa diye sigortalatmak istiyorum" diye bir sigorta şirketiyle konuşmayı deneyin isterseniz.) Waves platformunun başarısız olacağını düşünmesem de, başarısız olma ihtimaline karşı, B planı ve C planımız var. Ancak bu planlar gerçekleştirmesi kolay şeyler değil, ve Waves'in başarısız olması durumundan Bitkapital'in olumsuz yönde ciddi olarak etkileneceğini söylemek mümkün.

Yatırım yapılan projenin başarısız olması durumunda bir zarar telafisi, dünyada ne görülmüş ne de duyulmuş bir şeydir. Yatırım yaptığınız zaman, projenin karlarına nasıl ortak oluyorsanız, risklerine de ortak olursunuz. Projenin zarar etmesi ya da batması durumunda yatırımcıların para kaybetmeleri ne yasal ne de etik düzlemde "mağduriyet" olarak adlandırılabilir. Kabul edilemez derecede absürt talep ve umutlarla yatırımda bulunacaksanız, lütfen Bitkapital'i değil başka bir projeyi tercih edin.

Bütün bunlarla birlikte ekibimiz, Bitkapital'in başarıya ulaşması için elinden geleni yapıyor ve yapacak da. ICO iyi gidiyor, ve ikinci aşama bitiminde şirket kurulum prosedürlerine başlamayı düşünüyoruz. Şu anki teknik, legal ve diğer her türlü durum değerlendirildiğinde, Bitkapital'in önünün açık olduğunu söyleyebilirim. Şimdilik herhangi bir engelle karşılaşmadık, ve başarısız olmamız için bir neden görülmüyor.

Ve "yasal dayanak" kısmı... Yasal dayanağın olduğu yer, yatırımcıların paralarını alıp kaçmayacağım, herkese yatırımının gerektirdiği kadar bir hisse verilecek, ve toplanan bütün paralar Bitkapital'in kurulumu ve geliştirilmesi için harcanacak.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
June 23, 2016, 08:49:15 AM

Jolly çok haklı yazmasaydı bende aynı şeye değinecektim, kara ortak olunduğu gibi doğabilecek herhangi bir zararında ortağı sayılıyorsunuz sonuçta. Benim endişem ise projenin beklentileri karşılayamamasından daha ziyade ileride bir hack girişimine maruz kalabilir mi acaba, güvenilirliğin ne derecede olduğunu merak ediyorum.

Bu arada yeni cüzdan sürümü çıkmış.
https://github.com/wavesplatform/WavesGUI/releases/tag/v0.4.0.MAIN
JollyTrades
Hero Member

View Profile
June 23, 2016, 10:04:24 AM

@bitpazari,

Cüzdan linkini paylaştığın iyi oldu. Cüzdanları herkesin en son versiyona yükseltmesi gerekiyor. Chrome eklentisi olarak kuranlar da kontrol etsinler, Waves logosunun altında yazan versiyon numarası 0.4.0a olmalı, birçok Chrome otomatik olarak yüksetmeyi gerçekleştiriyor ama eğer versiyon numarasında hala eski bir şey yazıyorsa Chrome Store'dan cüzdanı manuel olarak güncellemelisiniz.

Geçitlerin güvenliği için bir altyapı standartı Waves tarafından belirlenecek. XTL'ler Bitkapital'in çoklu imza cüzdanında duracak, çoklu imzalardan biri offline, biri online bir istemciyle atılacak. Offline istemcide, alınabilecek en ileri enkripsiyon önlemleri üçüncü taraf güvenlik uzmanlarınca sağlanacak. Aynı zamanda online istemcide 2FA ve ağ güvenlik sistemleri kurulu olacak. Bunlar sağlanmadan ben şahsen Waves'in standartları ne olursa olsun Bitkapital'in kullanıma açılmasını uygun görmüyorum.

Ama diyelim ki 2FA henüz Waves cüzdanına entegre olmadan geçit fonksiyonu sağlandı ve Waves bize dedi ki tamam siz güvenlisiniz. O zaman Bitkapital ancak test sürümü olarak sunulur. Dediğim gibi, bizim kendi standartlarımız var ve multisig, 2FA ve üçüncü taraf güvenlik uzmanlarının yardımı olmadan test sürümü haricinde açılmayı düşünmüyoruz. Bunların sağlanması beklediğimizden daha uzun sürebilir, fakat bizim için güvenlik ön planda.
sanandreas
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
June 23, 2016, 12:27:33 PM

Ben elimdeki wavesleri satmadım bekliyorum,daha uzunca bekliyecegiz sanırım Smiley
yatırıma devam etmeyi düşünüyorum yanlız waves alım için dip nedir sizce?
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301

📌 peerguess.com 📌

View Profile
June 23, 2016, 12:53:59 PM

Ben elimdeki wavesleri satmadım bekliyorum,daha uzunca bekliyecegiz sanırım Smiley
yatırıma devam etmeyi düşünüyorum yanlız waves alım için dip nedir sizce?

bende ICO'dan sonra bu fiyatları görünce satın aldım..
bence 30-36k her rakamdan alım yapılabilir.

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
by rallier
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
June 23, 2016, 03:31:12 PM

Polo ya entegre edileli üç gün mü oldu? hala ses yok adamlarda

signature not found.
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
June 23, 2016, 06:17:55 PM

Jolly;

Bu sasha niçin yollamıyor bir fikrin varmı imza kampanyasına katılanların dalgalarını.. Tamam çoğunluk aldı dalgalarını ama biz üvey elvatmıyız, niçin ilgilenmiyor..

wavesplatform. Slack chat bölümünde bir liste gördüm, unpaid waves vs diye, baktım listeye benimle beraber 10-20 kişi var/yok.. Bu kadar mı zor 20 kişinin hesabına vaat ettikleri dalgaları yokllamak?

- Zamanımız yok, çok çalışıyoruz proje üzerinde (ahmet ve sasha)diyorlar... Ne kadar zamanlarını alabilir 20 küsür kişinin hesabına dalgaları  aktarmak?
JollyTrades
Hero Member

View Profile
June 23, 2016, 07:11:57 PM

Jolly;

Bu sasha niçin yollamıyor bir fikrin varmı imza kampanyasına katılanların dalgalarını.. Tamam çoğunluk aldı dalgalarını ama biz üvey elvatmıyız, niçin ilgilenmiyor..

wavesplatform. Slack chat bölümünde bir liste gördüm, unpaid waves vs diye, baktım listeye benimle beraber 10-20 kişi var/yok.. Bu kadar mı zor 20 kişinin hesabına vaat ettikleri dalgaları yokllamak?

- Zamanımız yok, çok çalışıyoruz proje üzerinde (ahmet ve sasha)diyorlar... Ne kadar zamanlarını alabilir 20 küsür kişinin hesabına dalgaları  aktarmak?

Ne desen haklısın. Ben şahsen kaç kere söyledim Ahmed'e. Bounty kanalına bir kez daha yazıyorum şimdi.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 306 »
  Print  

Jump to: