Bitcoin Forum
June 01, 2024, 06:12:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Evrim Kuramı  (Read 5499 times)
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
March 26, 2016, 02:11:27 AM

Evrim teorisini aciklarken de yalanlarken de oncelikle fosil nedir, nasil olusur, ne kadar sure ozelligini korur bunu bilmek gerek.
Ikinci olarakta Suanda uzerinde yasadigimiz kitalar cok uzun zaman evvel tek bir kara parcasi idi ve milyonlarca yil sonra tekrar tek parca olacak. Dunyanin heryerinde her saniye tektonik hareketler yasaniyor, bilinenin aksine dunyanin en yuksek dagi everest degil okyanus altindadir, yuksekligi 12 km yi bulu ve dunyanin 3 te ikisi sularla kaplidir, en derin noktada cm2 basina onlarca ton ( evet onbinlerke kilogram) basinc uygulanir.
  Teknoloideki su son 100 yildaki gelinen nokta 10 binlerce yillik birikimin toplamindan fazladir.  100 yilda bu kadar sey gun yuzune cikmisken bir 100 yil sonra zaten inanmamak icin sebep kalmayacak muhtemelen inanmiyorum diyeni deli diye iceri tikayacaklar. Evrimi anlamak icin zaman kavrami nedir zaman mekan iliskisinide bilmek gerek. 100 lerce yil gokyuzune bak hersey ayni gibi gorunur cunku mesafe cooook fazladir, ama milyon yilda bir baksan aslinda nasil bir degisim oldugunu cok rahatlikla gorebilirsin.
jamieebotwin
Legendary
*

Activity: 809
Merit: 1000

View Profile
March 26, 2016, 03:49:04 AM

Genelde bardağın dolu tarafından bakan biri olarak konuşayım tartışma gayet güzel gidiyor ama biraz daha kişilere saygılı olup bilimsel veri kullanarak tartışma yaparsak daha güzel olur
fuathan (OP)
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
March 26, 2016, 04:09:35 AM

türlerin kendi arasında ufak değişimlere uğrayabilmesi gayet normal geliyor
ama öyle balıktan fare olduk ordan insan olduk teorisi bana çok aşırı saçma geliyor

şimdi şöyle ki 2 maymun çiftleşince doğan bebek gene maymun olur keza diğer canlılarda da durum budur

deniyor ki insanlar farelerden gelmiş maymunlarla da kuzenmişiz eyvallah

şimdi ahlaki dini değerleri vs. bi kenara bırakırsak ben kendi dişi kuzenimi dölleyebilir miyim ? bilimsel bir engel var mı? evet dölleyebilirim

peki maymunu dölleyebilir miyim? hayır çünkü türler yalnızca kendi aralarında döllenebilir

yani ben istediğim kadar bonobo maymun vs zikeyim gene yarı insan yarı maymun bir şey doğurtamam değil mi?

heh

peki ara tür denen şey nasıl oluyor hiç ara tür var mı? yok efendim 1.40 boyunda bulunan iskeleti bana kanıt olarak sunmaları farklı bir insan türü demeleri bana komik geliyor

şimdi
fare = 1
maymun- insan ortak  = 2
maymun = 3
insan = 4
diyelim

fareler üreyince fare+fare= sonuç 1 çıkıyor
maymunlar üreyince sonuç maymun + maymun = 3 çıkıyor

nasıl bir aratür vardır ki fare+fare den maymun - insan ortak atası çıkıyor
ve maymun + insan ortak atasının döllenmesinden bazen = 3 bazen = 4 sonucu çıkabiliyor
hiç yanlışlıkla maymun doğuran insan oldu mu olmadı hiç farklı bir tür doğuran insanları değil sadece kendi ırkını dölleyebilen bir ırk doğdu mu doğmadı

ballot kardeş yemin ediyorum çürüttün evrimi... Smiley

Yahu ara tür dediğin şeyden binlerce var ve zaten biz de bir ara türüz. Hatta kızmazsan sen de bir ara türsün... Smiley Şu anda sen bir Çinli ile çiftleştiğinde çocuğun olur ama bu senin aynı türde olduğunu gösterdiği için ama görünüşte sen Çinli ile farklısındır. Senin bu değişim dediğin şey milyonlarca yılda olan bir süreç... Eğer bu değişimleri 10-20 yıla indirgersen zaten bu değişimi gözlemlemen şu anda çok mümkün değil...
görünüşte farkliymişmişim bahaneye bak çocuğum biraz daha çekik gözlü olacak diye evrimi mi savunayım şimdi
kardeş sen maymun dölleyebiliyor musun o da ara tür sen de aratürsün maymunla aranızda sadece hafif kıl farkı var
kızın falan olursa bi maymundan epilasyona falan götürürsün
ara türe kanıt göstereni hiç görmedim

Sen de ara türsün maymun da ne demek ballot? Smiley DNA'larımızda en az 200bin yıllık fark var?.. Koptuk gittik çoktan nasıl dölleyeyim maymunu?..

"Ara türe kanıt göstereni hiç görmedim" sözünü rahat rahat söyleyebilmek için evrim hakkında baya bir araştırma yapmış, bilimsel makale yutmuş olman lazım çünkü binlerce aratür mevcut. Dilersen kaynak gösterebilirim 10 dk'lık bir araştırma sonrasında... Smiley
fuathan (OP)
Hero Member

Aleph.im

View Profile
March 26, 2016, 04:14:48 AM

Ozgr kopyalayıp buraya koyması bir emektir onuda geçtim görende teoriyi sen buldun sanıcak sende Darwin in teorisine destek olmaya çalışıyorsun. Magnific61 uzun fakat faydalı bilgilerde barındırıyor. Diğer arkadaşlarımdanda ricam amacımız bilgi paylaşmak küfür paylaşmak değil. Herkese saygılar diliyorum.
Konu içeriği olarakda bende her canlının bir varlıkdan evrim geçirdiğine inanmıyorum. Çeşitler zamanla kendi içerisinde yaşadığı koşullara göre evrim geçirebilir. Aynı ırkdan olupda farkılı iklim koşullarında yaşadıklarından dolayı evrim geçir bir çok canlı çeşidi var. Bizde buna dahiliz.

Benim itirazım şu; bir değişime "inanma" sebebin ne ki diğer değişime "inanmıyorsun"?..

Evrim kuramı inanma işi değil bilme işi... Bu konudaki bilim insanları makalelerini yayınlayıp tartışmaya açıyorlar ama bunu yaparken aynı gözlemi istersen sen de yapabiliyorsun...
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
March 26, 2016, 04:22:49 AM

Okumak icin zamani olana bir kaynak.

http://www.evrimianlamak.org/e/A14b:yanlis_anlamalar_sss
ballot
Hero Member

Activity: 969

View Profile
March 26, 2016, 05:55:42 AM

türkler çinlilerle çiftleşebiliyor ,
kaplanlarla aslanlar,
zebralarla atlar,
çünkü
belki farklı ırk denebilir ama aynı tür canlılar

ben ve çinli bir kadın çiftleşip sağlıklı bir birey meydana getirebiliriz çünkü büyük büyük dedelerimiz ortak

aynı sizin evrim teorisindeki gibi ne diyordunuz
maymundan gelmiyoruz ama dedelerimiz ortak yani kuzeniz

dedelerimizin ortak olduğu çinliyi ben dölleyebiliyorum da

sen neden dedenin ortak olduğu maymunu dölleyemiyorsun yok efendim onlar eskmiş de bilmem ney

madem biz yeni canlılarız bu yeni canlıları kim doğurdu bak bunlar yeni sürüm bunlar updateli olayını kim çıkarmış

hadi öyle bir erkek doğmuş ona uygun kızı kim doğurmuş?

sizin bu anlattığınıza göre belki benim oğlum değil ama torunumun torunumun.... torunu

yeni nesil bir ara tür olduğu için insanları dölleyemiyecek ? ona uygun onun dölleyebileceği insanları kim doğuracak ya peki?
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
March 26, 2016, 06:03:39 AM

türkler çinlilerle çiftleşebiliyor ,
kaplanlarla aslanlar,
zebralarla atlar,
çünkü
belki farklı ırk denebilir ama aynı tür canlılar

ben ve çinli bir kadın çiftleşip sağlıklı bir birey meydana getirebiliriz çünkü büyük büyük dedelerimiz ortak

aynı sizin evrim teorisindeki gibi ne diyordunuz
maymundan gelmiyoruz ama dedelerimiz ortak yani kuzeniz

dedelerimizin ortak olduğu çinliyi ben dölleyebiliyorum da

sen neden dedenin ortak olduğu maymunu dölleyemiyorsun yok efendim onlar eskmiş de bilmem ney

madem biz yeni canlılarız bu yeni canlıları kim doğurdu bak bunlar yeni sürüm bunlar updateli olayını kim çıkarmış

hadi öyle bir erkek doğmuş ona uygun kızı kim doğurmuş?

sizin bu anlattığınıza göre belki benim oğlum değil ama torunumun torunumun.... torunu

yeni nesil bir ara tür olduğu için insanları dölleyemiyecek ? ona uygun onun dölleyebileceği insanları kim doğuracak ya peki?

Yukarida verdigim linke bir goz at, tum sorularinin cevaplari var orada.
magnific61
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
March 26, 2016, 10:06:58 AM

İyi gelişme var en azından yorum diye gogıla evrim teorisi yalan vesaire yazıp kedicikli mehdinin sitesinden buraya kopyalıyorsun. Devam devam ama kopyalarken okumayı ihmal etme  Wink
İşte bakın bu da bir aşağılama. Bir insanın bir konuyu iyi biliyor olması (mesela evrim konusu) bu konuyu kendisi kadar iyi bilmeyen birini aşağılama hakkı mı veriyor kendisine?
Allah'ın varlığını inkar eden her felsefe sonunda duvara toslamaya mahkumdur ve Evrim Teorisi de çoktan duvara toslamış bir kuramdır.
Açıkçası çok uzun bir zamandır bu konuya hiç bakmamıştım. Vakit kaybı olduğunu düşünüyordum ama paylaşımlardaki tezleri görünce hala tosladıkları o duvardan öteye gidemediklerini gördüm ve imanım bir kat daha arttı.
Arkadaşlar, ben kimseyi inandığı şeylerden dolayı yargılamam. Bir yorumumda bile göremezsiniz. Farklı düşündüğü için kimseye asla hakaret etmedim ama farklı düşündüğüm için duymadığım hakaret kalmadı. Her şeyi bilebilirsiniz. Birçok üniversite bitirmiş ve bilginin doruklarında biri olabilirsiniz ama karşınızdakine saygıyı bilmiyorsanız, tolerans kelimesi yoksa lugatınızda, siz daha insan olmak için gereken şeyleri öğrenmeye başlamamışsınız demektir.
Yaptığım sizce yanlış bir yorumuma "arkadaş bak bunun bir de bu boyutu var, ya yanlış biliyorsun, ya da olayın bu yanını kaçırıyorsun" gibi faydalı olabilecek şekilde yönlendirmek ve aydınlatmak yerine hemen en kolayını, yaftayı ve ardından hakareti yapıştırırsan bir benzeri ile mukabele görmen muhtemel olur.
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
March 26, 2016, 10:38:45 AM

Aktrollerle evrim tartışmadığınız eksikti şimdi tam oldu Grin Grin

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
March 26, 2016, 11:12:12 AM

Peki insanlar maymunlardan geliyorsa maymunlar nereden geliyor :?
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
March 26, 2016, 11:59:59 AM

Binlerce kitap okuyup hala bilgiye aç olan insanlar; bütün her şeyin cevabının tek bir kitapta olduğuna inananlara laf anlatamazlar. Boşverin bu tür kişileri.

Doğruları bilmek ve öğrenmek istemek insan olmanın en temel gereksinimidir. Ama her şeyin tek kitapta olduğuna inanmak ise insanlıktan çıkmak demektir. Görüyoruz canlı bombacıları, insanları sırf ondan biraz farklı inanıyor diye kafa kesenleri vs.

Hiçbir konuda radikal olmayın.

Evrim kuramı tıpkı evrimin kendisi gibi sürekli değişen ve yenilenen parçalardan bir araya gelmektedir. Bugün A olan bir şey, yarın B'ye dönüşebilir. Farklı gözlemler yapılabilir. Daha bundan 3-5 yıl önceye kadar dinozorlar sürüngen sınıfında kabul edilmekteydi. Bugün ise Dinozorların kendi başına bir familya olduğunu reptilya (sürüngen) olmadıklarını öğrendik.

Bu sadece 1 örnek. "İlerlemek isteyen insanlar" yeni bilgiye açık olmalı, aksi halde orta çağ öncesi avrupa bataklığı ile şu anki orta doğu bataklığı içinde yüzer durursunuz.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

mmmtr
Sr. Member

View Profile
March 26, 2016, 12:11:59 PM

Binlerce kitap okuyup hala bilgiye aç olan insanlar; bütün her şeyin cevabının tek bir kitapta olduğuna inananlara laf anlatamazlar. Boşverin bu tür kişileri.

Doğruları bilmek ve öğrenmek istemek insan olmanın en temel gereksinimidir. Ama her şeyin tek kitapta olduğuna inanmak ise insanlıktan çıkmak demektir. Görüyoruz canlı bombacıları, insanları sırf ondan biraz farklı inanıyor diye kafa kesenleri vs.

Hiçbir konuda radikal olmayın.

Evrim kuramı tıpkı evrimin kendisi gibi sürekli değişen ve yenilenen parçalardan bir araya gelmektedir. Bugün A olan bir şey, yarın B'ye dönüşebilir. Farklı gözlemler yapılabilir. Daha bundan 3-5 yıl önceye kadar dinozorlar sürüngen sınıfında kabul edilmekteydi. Bugün ise Dinozorların kendi başına bir familya olduğunu reptilya (sürüngen) olmadıklarını öğrendik.

Bu sadece 1 örnek. "İlerlemek isteyen insanlar" yeni bilgiye açık olmalı, aksi halde orta çağ öncesi avrupa bataklığı ile şu anki orta doğu bataklığı içinde yüzer durursunuz.

Genellikle ülkemiz de İslam dini yaygın olduğu için ( ki yanlış anlaşılmasın bende müslümanım (: ) İnsanın çamurdan yaratıldığı kabul edilmekte ve bana göre de böyle . Ama arkadaşlarımızın anlamadığı nokta şu sadece evrim kuramu için değil herşey için dinimiz şöyle diyor deyip kestirmeleri . Dinimizin peygamber efendimiz tarafından tebliğ edilmesinin üstünden 1400 sene geçti şuanki bildiklerimizin saf islam olduğunu diyemeyiz . Çoğu hocalar sofular tarafından kendi yorumları katılmıştır . En doğru kaynağı Kuran-ı kerimde bulacaksınız ki o da Okuyun sorgulayın diyor tamam evrim kuralı kabul etmeyebilirsiniz ama cahil cahil de tartışmayın .Açın Nouman Ali Khan'ı izleyin adam gerçekten çok güzel anlatıyor
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3164
Merit: 1517

View Profile WWW
March 26, 2016, 12:14:49 PM

Bir siteden alıntı:

İnkârcı felsefelerin dayanak bulduğu Darwinizm’e göre insan tesadüfler sonucu oluşmuş bir hayvandır. Oysa ruhuyla, aklıyla, yetenek ve becerileriyle yaratılışın ispatı olan insan başta olmak üzere, hiçbir canlı ve hiçbir sistemin tesadüfen oluşması mümkün değildir. Bu gerçek pek çok bilim adamı tarafından da dile getirilmektedir. Fransız Bilimler Akademisi'nin eski başkanı olan ünlü Fransız zoolog Pierre Grassé', Darwinizm'in temelini oluşturan "tesadüf" mantığı hakkında şunları söylemektedir:

... Mutasyonların hayvanların ve bitkilerin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağladığına inanmak, gerçekten çok zordur. Ama Darwinizm bundan fazlasını da ister: Tek bir bitki, tek bir hayvan, binlerce ve binlerce tam olması gerektiği şekilde faydalı tesadüflere maruz kalmalıdır. Yani mucizeler sıradan bir kural haline gelmeli, son derece düşük olasılıklara sahip olaylar kolaylıkla gerçekleşmelidir. Hayal kurmayı yasaklayan bir kanun yoktur, ama bilim bu işin içine dahil edilmemelidir. (Pierre P. Grassé, Evolution of Living Organisms, Academic Press, New York, 1977, s. 103.  )

Hayatın kör tesadüfler sonucu oluştuğunu iddia eden evrim teorisi, bilimsel olarak canlılığın nasıl oluştuğunu açıklamaya çalışırken Allah ve din inancını şiddetle reddeder. Dini ve ahlaki değerleri gereksiz görür, dini bilimin önünde bir engel olarak kabul eder. Oysa Allah bilimi emreder.  Kuran, bilimden uzak değildir. Tam tersi Kuran bilimi emreder. Bilime karşı, hurafe ve hikâyeye dayanan, Kuran dışı bir din yaşayan insanların yaptığı bilim düşmanlığı ise Kuran’ı ve İslam’ı bağlamadığı akıllardan çıkarılmamalıdır.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
March 26, 2016, 12:30:31 PM

Bir siteden alıntı:

İnkârcı felsefelerin dayanak bulduğu Darwinizm’e göre insan tesadüfler sonucu oluşmuş bir hayvandır. Oysa ruhuyla, aklıyla, yetenek ve becerileriyle yaratılışın ispatı olan insan başta olmak üzere, hiçbir canlı ve hiçbir sistemin tesadüfen oluşması mümkün değildir. Bu gerçek pek çok bilim adamı tarafından da dile getirilmektedir. Fransız Bilimler Akademisi'nin eski başkanı olan ünlü Fransız zoolog Pierre Grassé', Darwinizm'in temelini oluşturan "tesadüf" mantığı hakkında şunları söylemektedir:

... Mutasyonların hayvanların ve bitkilerin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağladığına inanmak, gerçekten çok zordur. Ama Darwinizm bundan fazlasını da ister: Tek bir bitki, tek bir hayvan, binlerce ve binlerce tam olması gerektiği şekilde faydalı tesadüflere maruz kalmalıdır. Yani mucizeler sıradan bir kural haline gelmeli, son derece düşük olasılıklara sahip olaylar kolaylıkla gerçekleşmelidir. Hayal kurmayı yasaklayan bir kanun yoktur, ama bilim bu işin içine dahil edilmemelidir. (Pierre P. Grassé, Evolution of Living Organisms, Academic Press, New York, 1977, s. 103.  )

Hayatın kör tesadüfler sonucu oluştuğunu iddia eden evrim teorisi, bilimsel olarak canlılığın nasıl oluştuğunu açıklamaya çalışırken Allah ve din inancını şiddetle reddeder. Dini ve ahlaki değerleri gereksiz görür, dini bilimin önünde bir engel olarak kabul eder. Oysa Allah bilimi emreder.  Kuran, bilimden uzak değildir. Tam tersi Kuran bilimi emreder. Bilime karşı, hurafe ve hikâyeye dayanan, Kuran dışı bir din yaşayan insanların yaptığı bilim düşmanlığı ise Kuran’ı ve İslam’ı bağlamadığı akıllardan çıkarılmamalıdır.
Kuran, bilimden uzak değildir. Tam tersi Kuran bilimi emreder. Bilime karşı, hurafe ve hikâyeye dayanan, Kuran dışı bir din yaşayan insanların yaptığı bilim düşmanlığı ise Kuran’ı ve İslam’ı bağlamadığı akıllardan çıkarılmamalıdır.

suan ama burada yazanın tam tersi şekilde ilerliyor.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3164
Merit: 1517

View Profile WWW
March 26, 2016, 12:56:41 PM

Kuran, bilimden uzak değildir. Tam tersi Kuran bilimi emreder. Bilime karşı, hurafe ve hikâyeye dayanan, Kuran dışı bir din yaşayan insanların yaptığı bilim düşmanlığı ise Kuran’ı ve İslam’ı bağlamadığı akıllardan çıkarılmamalıdır.
suan ama burada yazanın tam tersi şekilde ilerliyor.

Çünkü okumuyoruz, öğrenmiyoruz, kendimizi geliştirmiyoruz ve bunun sonucu olarak sorgulamıyoruz. Üstelik sorgulayan veya en azından merak edenleri de acımasızca eleştiriyoruz. Üstüne üstlük birde aha bu doğrusu diye önümüze konanları direk kabullenip temelini bilmeksizin sahiplenip ciddi ciddi birde savunuyoruz. Temel sıkıntımız bu usta.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
March 26, 2016, 01:13:30 PM

Aslında evrim bir teori ya da kuramdan daha öte bir hal aldı. Su anda hiçbir bilim adamı evrim yoktur diyemez. Çünkü evrim değişim demektir. Yeşilçam daki hatunların vücut hatları ile şimdiki hatunların vücut hatları çok farklıdır Smiley Afrikada insanlar siyahtır. Japonyada gözler çekiktir vs. Evrim binlerce yıl aldığından gözlemlenmesi zordur. Evrim diye birşey yok demek Allah ı inkar etmektir zira biz bile beyaz bir sıvıdan insan oluyoruz Smiley Ha işin diğer tarafına gelecek olursak yani yaratılışı yada varoluşu evrimle yada dini kitaplar ile ispatlamaya çalışacaksak bu konuda hala bilgimiz olmadığından ispat edilemez. Bu konudaki her görüş ister evrimci ister yaratılışçı görüş olsun varsayımdan öte değildir. Yani neye inanırsan odur. Ama hiçbirine inanmayıp sorgulamaya devam etmek lazim. Kimse senden akıllı değil. Sadece senden fazla düşünüyor ve sorguluyor. Mevlana ile şems karşılaştıklarında, şems in sorduğu soruyu ve aldığı cevabı, şems in mevlanaya yaptırdığı dinimizce günah olan şeyler vs. Bunlar çok iyi sorgulanmalı.

Sonuç olarak evrimin gerçek olduğu aşikardır ama türlerin tek bir kökenden geldiğini yada balığın timsaha dönüştüğünü söylemek varsayımdan öte birşey değildir. Ben şu anda yaratılışçıyım çünkü evrenin nasıl oluştuğunu hala bilmiyoruz. Tabiki bu inandığım şeyi sorgulamayacağım anlamına gelmez.
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
March 26, 2016, 01:41:30 PM

adaptasyon ile evrim arasındaki farkı iyi bilmek gerekir. Evrim hakkında araştırma yaparsanız birçok kez köşeye sıkıştığını görürsünüz. Evrim teorisi malesef Adem ve Havva'dan geldiğimizi inkar eder ve direk islama hatta tüm dinlere saldırır. yaradılmış olmayı kabul etmeyen tesadüfen varolduğumuzu savunan bir çok ataistin dinsizin desteklediği bir saçmalıktır bence. Hoş Hawking bile tanrı yoktur diyemeyiz derken millet neyin kafasında onuda anlamak zor .

Canlılar adaptasyona uğrar bu gerçektir. Dinde aynısını söyler bilimde.  Lakin Tüm bu canlı  türlerinin tek hücreli bir yapıdan milyar milyon trilyon hatta ne kadar zaman gerçerse geçsin ; evrilmiş oldunu savunan arkadaş varsa saygı duyarım sadece Smiley
fuathan (OP)
Hero Member

Aleph.im

View Profile
March 26, 2016, 02:19:30 PM

Benim en çok merak ettiğim, ortada binlerce bilimsel makale varken (yani bu makaleleri inceleyip sen de aynı gözlemleri/deneyleri yapıp aynı sonuçlara ulaşabiliyorken) bu makaleleri okumamayı tercih edip bir din kitabının dediklerini koşulsuz nasıl kabul edebilir insan?..

Yani siz o yazılan kitaptaki "duvara toslamaları" ve çarpıklıkları görmüyorsunuz da sürekli gelişen ve gerçeğe daha da yaklaşan bir kuramı mı eleştiriyorsunuz?..

Bugün kullandığınız aşı, ilaç, tıbbi ürün vs. binlerce devanın evrim kuramından yararlanılarak bulunduğunu biliyor musunuz?..
mmmtr
Sr. Member

View Profile
March 26, 2016, 02:30:33 PM

Benim en çok merak ettiğim, ortada binlerce bilimsel makale varken (yani bu makaleleri inceleyip sen de aynı gözlemleri/deneyleri yapıp aynı sonuçlara ulaşabiliyorken) bu makaleleri okumamayı tercih edip bir din kitabının dediklerini koşulsuz nasıl kabul edebilir insan?..

Yani siz o yazılan kitaptaki "duvara toslamaları" ve çarpıklıkları görmüyorsunuz da sürekli gelişen ve gerçeğe daha da yaklaşan bir kuramı mı eleştiriyorsunuz?..

Bugün kullandığınız aşı, ilaç, tıbbi ürün vs. binlerce devanın evrim kuramından yararlanılarak bulunduğunu biliyor musunuz?..

Dostum hadi bizimkiler evrim makalelerini okumadan sallıyorlar yanlış diye sen gerçekten Kuran-ı kerimi gerçek anlamda okuyup inceledin mi ?
dr1980m
Hero Member

Activity: 938

View Profile
March 26, 2016, 02:33:46 PM

İnsanlığın yıllardır tartıştığı ve orta yol bulamadığı bir konu..
Burada da bir sonuca bağlanmasını elbet beklemiyorum..
Sadece herkes düşüncesini yazsa ve saygı çerçevesinde cevap yazılsa yeterli..
İnançlı bir insanım ve doktor olarak üniversitede araştırma görevlisiyim..
Yani olaya her iki açıdanda bakıp, gören bir insanım Smiley
Her iki taraf açısından de haklılık payı var ve tecrübelerim bu konuda net yorum yapmama engel..
Dediğim gibi insanlığım yıllar boyu tartışmaya devam edeceği bir konu... Sonuca ulaşılamayacak bir tartışma..
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: