Bitcoin Forum
May 02, 2024, 11:14:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6]  All
  Print  
Author Topic: Bitkapital - Türk lirasını blokzincirine taşıyoruz  (Read 14983 times)
CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
June 16, 2016, 07:33:45 PM

cointurk ekibi yani.  Grin cointurk ün niye öyle bir haber yaptığı anlaşıldı şimdi.
1714648482
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714648482
Reply with quote  #2

1714648482
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1014

View Profile
June 16, 2016, 08:07:28 PM

Demek WAVES 80 kat arttı hemen Bitkapital'e yatırım yapın haberleri bu yüzden ortaya çıktı. Tam anlamıyla skandaldı, konu şimdi açıklığa kavuştu. Smiley
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
June 16, 2016, 08:14:39 PM

coin-türk ekibinin bu oluşuma destek vermesi gayet normal bence. Sonuçta yerli bir proje. Başarılar diliyorum. Ayrıcada merak ediyorum gerçekten başarıya ulaşabilecek mi. Sermaye olarak yatırım yapmasam da başarıya ulaşmasını istediğim bir proje.
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
June 16, 2016, 10:16:49 PM

waves başarısız olsursa buda başarısız olacak sanırım... (?)
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
June 17, 2016, 10:53:38 AM

@mhanbostancı çıkmak isterse kendisinin %1'lik hissesinin katılımcılarına fonlamanın ikinci aşamasındaki %0.1'lik hisselerden dağıtılacaktır, ya da başkaları çıkmak isterlerse @mhanbostancı'ya kendi hissesi kadar %0.1'lik hisselerden verilip şirketin resmi ortağı olma hakkı kendisinde kalacaktır. Kimse mağdur olmasın.

Benimle ortak yatırım yapan arkadaşlara öm ile danıştım. tek tek olur larını alıyorum.
Ensendeyim Joly Smiley seninle resmi ortak olacağım.
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
June 17, 2016, 02:23:45 PM

proje hayata geçer ve muhtemelen başarılı olacaktır diye düşünüyorum.

sonuçta her zaman bir borsaya ihtiyaç var ve özellikle fon gibi yapılanmalara gidilmesi projeyi daha da destekleyecektir...

JollyTrades (OP)
Hero Member

Activity: 602

View Profile
June 18, 2016, 07:10:09 PM

Türkçe borsa sayfası şuna benzeyecek: https://bitkapital.com/borsa

Kullanıcı deneyiminin sadeliği ve kolaylığını ön planda tutmayı amaçladık. Görüşleriniz bizim için bitcoin'den kıymetlidir.
M.Cnl
Member
**

Activity: 105
Merit: 10

View Profile
June 19, 2016, 12:28:23 AM

JollyTrades

Benim tam olarak anlayamadığım bazı noktalar var yardımcı olursan memnun olurum... Şimdi ICO nun ikinci aşamasındayız. Diyelimki bu aşamada yatırım yaptım ve ortak oldum projeye. Ortaklık sonrası elde edeceğim gelir tam olarak nereden sağlanacak ben hangi kazanca ortak olmuş olacağım? Sadece Exchange deki komisyon gelirlerine mi? yoksa kullanıcıların yatırdığı TL lerin bankada durduğu sürece kazandıracağı faiz vs gibi gelirlerde varmı? Veya benim bilmediğim anlayamadığım başka gelirlerde vardır belki net olarak gelirin şundan şundan olacak diye anlatabilirsen çok memnun olurum.

Projende başarılar diliyorum... Emeklerinin karşılığını alman dileğiyle...
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
June 19, 2016, 02:50:53 PM

Oldukça şekillenmiş ve anlaşılır hale gelmiş olay. Başarılar dilemekten başka bir şey gelmiyor şu an elimizden.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
JollyTrades (OP)
Hero Member

View Profile
June 19, 2016, 05:02:34 PM

JollyTrades

Benim tam olarak anlayamadığım bazı noktalar var yardımcı olursan memnun olurum... Şimdi ICO nun ikinci aşamasındayız. Diyelimki bu aşamada yatırım yaptım ve ortak oldum projeye. Ortaklık sonrası elde edeceğim gelir tam olarak nereden sağlanacak ben hangi kazanca ortak olmuş olacağım? Sadece Exchange deki komisyon gelirlerine mi? yoksa kullanıcıların yatırdığı TL lerin bankada durduğu sürece kazandıracağı faiz vs gibi gelirlerde varmı? Veya benim bilmediğim anlayamadığım başka gelirlerde vardır belki net olarak gelirin şundan şundan olacak diye anlatabilirsen çok memnun olurum.

Selamlar,

Tam olarak dediğin gibi, iki gelir kaynağı var. 1) Komisyon gelirleri, 2) Bitkapital'in hesabında duran TL'lerin faiz gelirleri. Bu iki kazancın toplamı Bitkapital Exchange'in karı olacak. Yatırım yapan ortaklar da bu karın tamamına ortak olacaklar.

Bu en basit haliyle bir kriptopara borsası olarak Bitkapital Exchange'in geliri. 2 sene sonrası için, aracı kurum lisansı alma planımız var. Bu gerçekleşirse eğer, herhangi bir FOREX ya da hisse senedi borsası broker'ı gibi iş yapacağız. Yani şu an borsada sadece BTC, ETH ve para birimleri var ya, aracı kurum olduğumuzda Akbank, Türk Hava Yolları gibi hisse senetlerini de blokzincirine taşımış olacağız. O zaman yine gelirimiz yalnızca işlem komisyonları ve bankada duran paranın faizi olacak, ancak bu durumda işlem hacmimiz çok daha artmış olacak çünkü yalnızca kriptopara borsası olmaktan çok daha fazlası olmuş olacağız.
M.Cnl
Member
**

Activity: 105
Merit: 10

View Profile
June 19, 2016, 06:58:41 PM

JollyTrades

Selamlar,

Tam olarak dediğin gibi, iki gelir kaynağı var. 1) Komisyon gelirleri, 2) Bitkapital'in hesabında duran TL'lerin faiz gelirleri. Bu iki kazancın toplamı Bitkapital Exchange'in karı olacak. Yatırım yapan ortaklar da bu karın tamamına ortak olacaklar.

Bu en basit haliyle bir kriptopara borsası olarak Bitkapital Exchange'in geliri. 2 sene sonrası için, aracı kurum lisansı alma planımız var. Bu gerçekleşirse eğer, herhangi bir FOREX ya da hisse senedi borsası broker'ı gibi iş yapacağız. Yani şu an borsada sadece BTC, ETH ve para birimleri var ya, aracı kurum olduğumuzda Akbank, Türk Hava Yolları gibi hisse senetlerini de blokzincirine taşımış olacağız. O zaman yine gelirimiz yalnızca işlem komisyonları ve bankada duran paranın faizi olacak, ancak bu durumda işlem hacmimiz çok daha artmış olacak çünkü yalnızca kriptopara borsası olmaktan çok daha fazlası olmuş olacağız.

Teşekkür ederim şimdi herşey daha net oldu benim için 😉
teramit
Legendary
*

Activity: 1869
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
June 28, 2016, 10:18:14 PM

şimdi örnekleme yaparsak özetle şunumu anlamalıyız ben türkiyede yaşıyorum ve çindeki teyze oğluna para göndermek istiyorum  western union tarzı ödeme araçlarına komisyon vermek istemiyorum paramı jolly trade hesaplarına havale veya eft gönderip daha sonra wave sistemi üzerindende teyzeoğlunun çindeki bir banka hesabına gönderilmesini talep ediyorum bu durumda işlem ücretleri bazında ne kadar avantajımız olacak.

Bu dediğinizi yapmak için ayrı bir coin'e ihtiyaç yok ki
cebinde nakit parası olan ve bitcoin cüzdanını kullanmayı bilen 2 kişi aracılığı ile bu transfer çok kolaylıkla gerçekleştirilebilir.
netekim bu yöntemle milletler arası havale EFT çok rahatça yapılabiliyor.
ABD deki arkadaşım bana BTC gönderiyor. bende o btc karşılığı TL yi Ankara'da annesine elden nakit veriyorum ne olmuş yani?
bundan farklı ne olacak açıklarsanız sevinirim.
sizin söylediğiniz sistem çift taraflı iki tarafında bitcoinle ilgilenmesi gerekiyor en azından exchange bazında
benim bahsettiğm olayda tek taraf yeterli alıcı taraf sadece bankasıyla muhatap oluyor coin piyasasıyla ilgisi veya bilgisi olmaksızın bu hizmetten faydalanma imkanına sahip olmuş olacak.
niye bitcoinle uğraşıyoruz ki para transferi için
düşük miktarlar için transferwise yüksek miktarlar için swift var Smiley
iki durumda da bitcoin bilgisine gerek yok , dünyadaki insanların %99 unu adını dahi duymadığını düşünürsek TW yada swift halen en mantıklı yollar.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
June 28, 2016, 10:25:28 PM

şimdi örnekleme yaparsak özetle şunumu anlamalıyız ben türkiyede yaşıyorum ve çindeki teyze oğluna para göndermek istiyorum  western union tarzı ödeme araçlarına komisyon vermek istemiyorum paramı jolly trade hesaplarına havale veya eft gönderip daha sonra wave sistemi üzerindende teyzeoğlunun çindeki bir banka hesabına gönderilmesini talep ediyorum bu durumda işlem ücretleri bazında ne kadar avantajımız olacak.

Bu dediğinizi yapmak için ayrı bir coin'e ihtiyaç yok ki
cebinde nakit parası olan ve bitcoin cüzdanını kullanmayı bilen 2 kişi aracılığı ile bu transfer çok kolaylıkla gerçekleştirilebilir.
netekim bu yöntemle milletler arası havale EFT çok rahatça yapılabiliyor.
ABD deki arkadaşım bana BTC gönderiyor. bende o btc karşılığı TL yi Ankara'da annesine elden nakit veriyorum ne olmuş yani?
bundan farklı ne olacak açıklarsanız sevinirim.
sizin söylediğiniz sistem çift taraflı iki tarafında bitcoinle ilgilenmesi gerekiyor en azından exchange bazında
benim bahsettiğm olayda tek taraf yeterli alıcı taraf sadece bankasıyla muhatap oluyor coin piyasasıyla ilgisi veya bilgisi olmaksızın bu hizmetten faydalanma imkanına sahip olmuş olacak.
niye bitcoinle uğraşıyoruz ki para transferi için
düşük miktarlar için transferwise yüksek miktarlar için swift var Smiley
iki durumda da bitcoin bilgisine gerek yok , dünyadaki insanların %99 unu adını dahi duymadığını düşünürsek TW yada swift halen en mantıklı yollar.

transferwise reel para aktarımını gene bitcoin ile yapıyor ki Smiley Adamların iç havuzunda gene bitcoin dönüyor ne zannediyorsunuz?
JollyTrades (OP)
Hero Member

View Profile
June 30, 2016, 10:42:21 PM

Saygıdeğer forum üyeleri, Waves takipçileri ve Bitkapital yatırımcıları,

1 Haziran 2016'da başlayan yatırım toplama sürecinin birinci ve ikinci aşamaları 30 günün sonunda bugün sona ermiştir. Bitkapital'in %25'ini temsil eden kripto-varlıklar yatırımcılara dağıtılmış olup, bu kripto-varlıkları Colu hesaplarında tutan yatırımcılar isterlerse şirketin kurulum sürecinde Bitkapital'in yasal hissedarı olabileceklerdir. Şirketin yasal hissedarı olmak isteyen yatırımcıların, 15 Temmuz 2016 tarihine kadar, noter tasdikli nüfus cüzdanlarını kendilerine email olarak gönderilecek olan adrese posta ile yollamaları gerekmektedir. Bunu yerine getirmeyen yatırımcılar Bitkapital'in yasal ortağı olamayacaklardır, fakat kar payları sahip oldukları kripto-varlık ile yine güvence altındadır.

Waves platformu üzerinde tanımlanacak bir kripto-varlık ile Bitkapital'in kar payı hisseleri temsil edilecektir, ve yasal ortak olmayan yatırımcılar kar paylarını platform üzerinde tanımlı bu kripto-varlık üzerinden alacaklardır. Söz konusu kripto-varlıklar şu an Colu platformunda tanımlı olan kripto-varlıkların yerine geçecek, ve istenildiğinde Waves platformu üzerinde alınıp satılabilecektir. Bu kripto-varlıkların bir kısmını ya da tamamını alıp satmak, ticaretini yapmak, ve kar paylarından faydalanmak, Bitkapital'in kullanıcılara sunacağı Türkçe Waves cüzdanı üzerinden mümkün olacaktır.

Fonlama sürecinde bazı yanlış anlamalara neden olan bir karışıklığı gidermek adına, diğer projemiz olan yatırım fonu projesini an itibarı ile ana sayfamızdan çıkardık. Bitkapital şu andan itibaren yatırım fonunu değil, yalnızca Türk lirası geçidini kapsamaktadır. Bu Türk lirası geçidi kullanıcıların Waves platformuna TL ile katılmalarını sağlayacak olup, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde kurulacak olan şirketimiz tarafından işletilecektir.

Waves platformunun ve üzerinde kurulacak olan Bitkapital'in, yatırımda bulunan ve bulunmayan herkese hayırlı olması dileğiyle,

Bitkapital

PS. Bitkapital ile ilgili güncellemeleri Wavestalk'tan takip edebilirsiniz: https://wavestalk.org/turkish/bitkapital
Pages: « 1 2 3 4 5 [6]  All
  Print  

Jump to: