Bitcoin Forum
June 28, 2024, 02:05:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: DAO. takipte kalalım  (Read 6971 times)
kriptopara (OP)
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
May 15, 2016, 12:37:42 PM

dao ethereumun temelinde var zaten

dao da bu temel uzerine kurulu.

https://ethereum.org/dao
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
May 15, 2016, 01:35:31 PM

DAO ya çevirdiğimiz ether leri  şuanda henüz kullanamıyoruz heralde dimi ? satamıyoruz yada harcayamıyoruz.  O na göre belirli bir miktarda yatırmak istiyorum.
Ve bunları kullanabileceğimiz zaman hakkında bir bilginiz var mı ?
isvicre
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
May 15, 2016, 01:52:01 PM

DAO ya çevirdiğimiz ether leri  şuanda henüz kullanamıyoruz heralde dimi ? satamıyoruz yada harcayamıyoruz.  O na göre belirli bir miktarda yatırmak istiyorum.
Ve bunları kullanabileceğimiz zaman hakkında bir bilginiz var mı ?

DAO ön satışı 2 hafta daha sürüyor. Ondan sonra borsalarda trade yapabileceksiniz. Bu 2 hafta içinde satış yapmak isterseniz OpenLedger buna imkan sağlıyor.
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
May 15, 2016, 02:09:19 PM

12gün kala, 1milyar dao üretildi... Bu nereye gidiyor.. Diyelim ico satişi bittiginde 2milyar dao uretilse, bunun birim fiyati kaç cent olacak ki...  Valla nereye gidecek anlamadim.. Çoğaldikca degersizlesecek gibi geldi bana.. Nedersiniz?
CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
May 15, 2016, 02:22:08 PM

aynen öyle olacak, satışa çıktığında da 1 cent felan olur herhalde ilk başta. umarım daha az olmaz.  Grin
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
May 15, 2016, 09:54:33 PM

12gün kala, 1milyar dao üretildi... Bu nereye gidiyor.. Diyelim ico satişi bittiginde 2milyar dao uretilse, bunun birim fiyati kaç cent olacak ki...  Valla nereye gidecek anlamadim.. Çoğaldikca degersizlesecek gibi geldi bana.. Nedersiniz?

aynen öyle olacak, satışa çıktığında da 1 cent felan olur herhalde ilk başta. umarım daha az olmaz.  Grin

Hayır arkadaşlar bence DAO yu, tipik altcoinlerde olduğu gibi bilindik enflasyonel bir yaklaşımla değerlendirmemek gerektiğini düşünüyorum. DAO yu tüm diğerlerinden ayrı tutmak gerek biliyorsunuz bu başka birşey. DAO nun ETH ile etkileşimli olarak çok farklı bir fiyatlandırma dengesi ve stratejisi olacağını düşünüyorum. Belki ilk zamanlarda bu denge hemen oturmayabilir bilemeyiz ancak ilerleyen aylarda netleşecektir. Özellikle DAO ile finanse edilecek ilk proje koşmaya ve başarı ışığı göstermeye başladığında hep beraber göreceğiz etkisini.

DAO nun sayısının çok olması beni tedirgin etmek yerine aksine heyecanlandırıyor. Çünkü DAO, ethereum'u bugünlere getirmeyi başarmış güçlü bir ekibin elinde. Onlar DAO nun değerini yükseltecek projeler ve çalışmalarla başarılar sağladıkça, toplam DAO sayısınca değerlenme çarpanını düşünürsek, bu hem Ethereum hem Slock.it ekibinin finansal gücüne muazzam güç katacaktır acizane kanaatimce.
isvicre
Hero Member

Activity: 826

View Profile
May 15, 2016, 10:03:18 PM

aynen öyle olacak, satışa çıktığında da 1 cent felan olur herhalde ilk başta. umarım daha az olmaz.  Grin

1 sent falan olamaz. Zaten şu anda 10 sent civarında 1 DAO'nun maliyeti.
100 DAO = 1 ETH ilk 14 gün, son gün 100 DAO = 1.5 ETH olacak. 1 ETH = 0.022 BTC. Ona göre hesaplayın işte.
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
May 15, 2016, 10:52:53 PM

Ben yatırılan ether tutarı ve şuan almış olduğu yatırımın dolar değeri ile ilgili birşey söylemek istiyorum.
1- Ethereum u mantık olarak beğeniyorum
2- Bağışlanan ethereum miktarı ve içerisinde yer alan artık yönetici diyeyim ben ona ekipte ethereum cu ekiple aynı olmasından dolayı onların oraya ethereum kaydırarak tutarı yüksek gösterdiklerini düşünüyorum.
3- Yatan ethereum ve Dolar karşılığına baktığımızda şuan 0.0217 de mesela onla 100m $ yatırım almış gözüküyor buradan da ethereum un gereğinden çok fazla yüksek değerde olduğunu anlıyoruz. Çünkü bozdurmaya kalksalar o 100m $ i fiziki paraya çeviremezler ether çakılır o kadar ethereum satışına. Parça parça satacaklar desek şuan için ethereum u pompalayanlar, senin benim gibi alanlar aynı kitle bir cycle var burada yeni kitle girişi olmadan bu fiyatlar gülünç geliyor.
4- DAO gerçekten güzel birşey.
5- Projeleri ne kadar beğensemde içimden bir ses parayı oradan oraya oradan oraya çevirerek bizim elimizdeki paraları alıyorlarmış hissine kapılıyorum. Yani bizim elimize geçen birşey yok. Bitcoin yarılanmasından önce bitcoinleri verdik ethereum aldık. O da yetmedi onları verdik DAO aldık. Hadi  hayırlıısı. Pozisyon btc de olmalıydı gibi hissediyorum Smiley

signature not found.
mortuu
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
May 16, 2016, 04:16:35 AM

Arkadaşlar asıl DAO başlığı şurada https://bitcointalk.org/index.php?topic=1470128.0 .
perfectmoneywallet
Full Member

Activity: 140
Merit: 100

View Profile
May 16, 2016, 05:59:26 AM

ben yatırıma 1850 tl ile başlıcam ya batarız ya kazanırız artık şansımıza  Smiley

ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
May 16, 2016, 12:50:10 PM

Neden yatırım için   "SON GÜN" diye bir şey var ? Yani son gün geldikten sonra DAO ' ya bir daha yatırım yapılamayacak mı ?  Böyle  "Koşun, acele edin, kaçırmayın, son gün şu zaman" tarzı milleti galyana getirip panik havası yaratmaya çalışan oluşumlara şüphe ile yaklaşıyorum.
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
May 16, 2016, 01:55:47 PM

Neden yatırım için   "SON GÜN" diye bir şey var ? Yani son gün geldikten sonra DAO ' ya bir daha yatırım yapılamayacak mı ?  Böyle  "Koşun, acele edin, kaçırmayın, son gün şu zaman" tarzı milleti galyana getirip panik havası yaratmaya çalışan oluşumlara şüphe ile yaklaşıyorum.

Öyle türden bir oluşum yok ortada. DAO gerçekten büyük destek alan bir proje. Son gün yok elbette. Konu başlığı ön satış fiyatlarının avantajlı olduğunu düşünen kesimi ilgilendiriyor diyebiliriz.
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
May 16, 2016, 02:09:06 PM

Normalde hadi koşun kaçtı tarzı bir şey yok ortada fakat @kriptopara nickli arkadaş yine farkını ortaya koymuş. Ne dediğimi anlamak için son postlarına bakmanız yeterli olacaktır.

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
redhack
Legendary
*

Activity: 1860
Merit: 1015

View Profile
May 16, 2016, 07:12:40 PM

Son günü var çünkü bir daha DAO üretilmeyecek. 28 Mayıs'a kadar alamazsınız daha sonra borsalardan başkasının DAO'sunu almaya çalışacaksınız.
Oylamada ne kadar ağırlığınızın olduğunu DAO miktarınız belirliyor. O yüzden buradaki balinalar sayıca daha fazla ve yapacakları hareketler diğer coinlere göre çok daha farklı olacak.
CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
May 17, 2016, 06:07:14 PM

Projeler şimdiden gelmeye başladı bile.  Grin

http://offline.computer/hermicity/
http://coin-turk.com/avustralyali-genc-insansiz
kriptopara (OP)
Member
**

View Profile
May 19, 2016, 02:00:19 AM

guzel projeler . bu arada 150 milyon usd yatırımı gecti dao . 1 milyar usd ye kosuyor Smiley
kriptopara (OP)
Member
**

View Profile
May 19, 2016, 02:20:03 AM

daohub.org sitesine bakarsanız gorursunuz kac gun kaldıgını .

ethereum da bu sekildeydi 1 btc ile 2000 ethereum alınabiliyodu onsatısta ve onun da suresi vardı . bu sureyi kacıranlar gecmis olsun Smiley cok pisman oldu sonra hem de cok .

Normalde hadi koşun kaçtı tarzı bir şey yok ortada fakat @kriptopara nickli arkadaş yine farkını ortaya koymuş. Ne dediğimi anlamak için son postlarına bakmanız yeterli olacaktır.
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301

📌 peerguess.com 📌

View Profile
May 19, 2016, 10:09:09 AM

ethereum da bu sekildeydi 1 btc ile 2000 ethereum alınabiliyodu onsatısta ve onun da suresi vardı . bu sureyi kacıranlar gecmis olsun Smiley cok pisman oldu sonra hem de cok .

hepsi eth. gibi olacak diye bir kaide yok... eth bence büyük bir boşluğu doldurdu. o treni kaçıranlar diğer büyük projelere balıklama atlıyorlar.
ben eth. trenini kaçırdım ama bu dao yada waves'de bunlar gibi olacak anlamına gelmiyor..

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
emrek
Sr. Member

Activity: 409
Merit: 250

View Profile
May 19, 2016, 10:18:54 AM

Neden yatırım için   "SON GÜN" diye bir şey var ? Yani son gün geldikten sonra DAO ' ya bir daha yatırım yapılamayacak mı ?  Böyle  "Koşun, acele edin, kaçırmayın, son gün şu zaman" tarzı milleti galyana getirip panik havası yaratmaya çalışan oluşumlara şüphe ile yaklaşıyorum.

hepsi eth. gibi olacak diye bir kaide yok... eth bence büyük bir boşluğu doldurdu. o treni kaçıranlar diğer büyük projelere balıklama atlıyorlar.
ben eth. trenini kaçırdım ama bu dao yada waves'de bunlar gibi olacak anlamına gelmiyor..
Dao için toplanan Ethereum miktarı hakkında ne düşünüyorsunuz. Dolar karşılığı olarak Ethereum ön satışından daha yüksek. Ancak o tarihteki piyasanın para hacmiyle, şimdiki para hacmini kıyaslarsak, şimdi dao da toplanan para miktarı fazla mı yoksa normal mi.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▄▄▄███████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▀▀▀████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

INTRODUCING WAVES
ULTIMATE ASSET/CUSTOM TOKEN BLOCKCHAIN PLATFORM

★ Hero/Legendary Member:
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301

📌 peerguess.com 📌

View Profile
May 19, 2016, 10:25:34 AM

Dao için toplanan Ethereum miktarı hakkında ne düşünüyorsunuz. Ethereum ön satışından daha yüksek. Ancak o tarihteki piyasanın para hacmiyle, şimdiki para hacmini kıyaslarsak, şimdi dao da toplanan para miktarı fazla mı yoksa normal mi.

hangi proje olursa olsun inanıyorsanız yatırım yapın ama sizi üzmeyecek paralar olsun(çöpe atabileceğiniz gibi düşünün).. çünkü 150M usd günümüz şartlarında para değil. 1 paralı kişiyi bağlasalar spekülasyon için 150M usd günlük harçlık olan insanlar var.. yani istedikleri gibi oyun yaparlar.

Bazen hiç beklenmeyen bir proje tutar bazen çok ümitli olan projeler tutmaz.. Bunu kimse kesin söyleyemez.. Mantık işleseydi hep akıllı insanlar zengin olurdu Smiley

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: