Bitcoin Forum
May 29, 2024, 12:57:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bitkapital ICO - Birinci Aşama Sonlandı  (Read 8249 times)
kriptopara
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
June 02, 2016, 04:20:38 PM

tamam da sayısı az diye bile bile insanları riske atmamak gerek bence .

zamanında japon hukumeti mtgox ile ilgili bir onlem alsaydı daha dogru olmazmıydı ?

dusunsenize bu tur projeler az japonya icin napalım destekleyelim diye bir acıklama yaptıgını japon hukumetinin ?

testi kırılmadan once onlem almalı ve riskli projelere yaklasmamak gerek .

btcturk ele alalım ornegin . ( btcturk e de karsıyım bicok acıdan , ancak elimizde en iyisi bu ) . arkasında merit grubu var . yani saglam . bu projede ise sadece zuhtucan , hayalleri ve vaatleri .

btcturkun bile yuzde yuz guvenli olmadıgı bu garantiyi kimsenin veremeyecegi bir ortamdan bahsediyoruz .

boyle sıkıntılı projeler olacagına hic proje olmasın daha iyi .

yani diyelim hic binamız yok , onune gelen bina yapsın ne deprem ne baska bisey icin kontrol yapmayalım derseniz 1999 olayı gibi olur . binalar en ufak olayda yıkılır .

zuhtucan da bir arsacı ve muteahitci  veli gibi coker turk kriptopara dunyasına . ben adımın lekelenmesini istemem dogrusu kriptopara olarak .

kaldı ki diyelim btcturk islem hacmi 100 kat artsa ona da bir hacker musallat olur ansızın . icten veya dıstan Smiley siz anladınız ne ima ettigimi . simdi karpeles hayali bir hacker saldırısı ve  iflas kanunlarına sıgınıp  gununu guın ediyor binlerce bitcoin le beraber .

dikkatli olun . boyle sakat yerli projeyi desteklemektense , saglam yabancı projeyi desteklemek daha iyidir .

wings cıkıyor mesela ona yatırım yapın . dao lisk ucuzken ona yatırım yapın . btc ye yapın
hadi ltc ye yapın hernekadar desteklemesemde . en azından onların getirisi ve kredibiliteleri var .

ama bu projenin yok . tamamen hayal urunu .

vitalikle zuhtucanı yanyana koyun ve projelerini karsılastırın . sonuca ulasacaksınız . tum kazanc ve kanıtlara ragmen bile insanlar eth icin dao icin balon diyebiliyoır

madem oyle ise bu proje tamamen balon ve hayal urunudur .

hani cointurk gecen bi yazı yazdı ya onecoinle ilgili ben de aynı yazıyı bu proje icin yazıyoır ve altına imzamı atıyorum .

batan yatırımcılar icin bir yazı daha yazacagım gunu geldiginde . soz ...zuhtucan miami sahillerinde surf yaparken Smiley ( bir waves uzerinde - mecaz -  )
JollyTrades (OP)
Hero Member

Activity: 602
Merit: 500

View Profile
June 02, 2016, 05:17:45 PM
Last edit: June 04, 2016, 10:45:36 PM by JollyTrades

Arkadaşlar,

Benim yerim yurdum, çalıştığım yer bellidir. Eylül'de doktoraya başvuracağım, isterseniz Kim Milyoner Olmak İster programının tarihinden hesaplayın bakın, ayrıca hocalarımın yeri Levent Kurt'un ofisine birkaç adım mesafede. 50 bin doları alıp kaçtım diyelim, hadi ortada sözleşme filan bile yok diyelim, adımın dolandırıcıya çıkması benim için ne demek bir düşünün. Beni o okula bir daha adım attırırlar mı bir düşünün.

Sonra bir de Miami'ye uçak biletlerine bakın. 50 bin doları alıp kaçarak neler yapabilirim ben, bir düşünün. Ha şunu da düşünün; şu ana kadar hangi ICO'da fon toplayan kişinin imzalı ve nüfus cüzdanı örnekli bir fonlama anlaşması uygulaması yapılmış, bir bakın. Biraz araştırırsanız benim ODTÜ'de araştırma görevlisi olduğumu bulabilirsiniz. Araştırma görevlilerinin maaşına bir bakın, benim doktora boyunca kazanacağım parayı şöyle bir hesaplayın, 50 bin dolar için oradaki işimden olmaya değer miymiş bir de siz değerlendirin.

Maalesef ağzı olan konuşuyor, bir yerde Vitalik'in danışmanı olduğunu iddia ediyor, sonra ETH'in bir aya 20 doları bulacağını söylüyor, bir yerde de ETH uzun dönem yatırımdır diyor... Sonra gelmiş burada insanlar kısa dönemde kar etmeyi amaçlar diyor. Bir yerde WAVES'e scam diyor, başka bir yerde WAVES'e yatırım yapın diyor... Kısacası, ne dediğini kendisi de bilmiyor.

Her projenin karşısında böyle çığırtkanlar vardır, ama istediği kadar çığırtsın biz 40 hisseden 12'sini sattık, hayırlı olsun!
kriptopara
Member
**

View Profile
June 02, 2016, 05:31:27 PM

neden sileyim ki ben sozumun arkasındayım .

2 senede sen projeni yapana kadar waves kalır mı acaba ? yoksa nxt gibi tarihin tozlu sayfalarında mı kalır ( aynı ekip hazırlıyor wavesi ) hadi iyi niyetlisin diyelim ama bu yetmez bu projeler icin .

sanıyormusun ki o karpeles olsun cryptsy olsun saygın olmayan egitimsiz cahil insanlar mı ? senin yuz katın egitim ve saygınlıga sahipler .

onun icin lafların bos laf .

basarılı olmayacak bir projeyi bastan gorup sezmek deneyim ister  . bilgi siter . benim sahip oldugum seyler yani ve gorevim de bilmeyen insanları uyarmak sonra agızları yanmasın diye .

ama ne yazık ki bu ulkede senin gibilere inanan cok cahil adamlar var malesef ki onlar icin yapacak birsey yok ben zamanında onceden uyarımı yaptım .

proje battıgında tekrar gorusuruz . sen miamide aldıgın villada otururken ( ha adını da waves bit kapital villa olarak degistir havan olsun )
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
June 02, 2016, 05:43:11 PM

50k$'a miami'de villa alınabiliyormuş vay anasını Grin Grin

Can sen bizim (henüz para göndermedim ama olsun Grin ) paraları alıp kaçarsan Miami'de 50.000$'a aldığın villayı basar şu müziği sana işkence olsun diye 7/24 dinletirim Grin
https://www.youtube.com/watch?v=KQ34vndCWeA

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 02, 2016, 05:44:27 PM

gereksiz bir tartışma sürüyor, projeyi 2 açıdan değerlendirmek lazım.
1- scam mi değil mi, bence değil,  çünkü adamın adı sanı belli kimliği belli , topladığı para milyon dolarlar değil, imzalı sözleşme yapıcam diyor daha ne yapsın. benim için yeterli , yetmeyen bu işlere hiç bulaşmasın zaten, parasını yıllık %10 dan banka faizine yatırsın

2- bu proje tutar mı!!, bence bu konu tatışmaya açık, benimde tutmayacağı yönünde düşüncem var, ancak yerli bir proje olduğu işin mhanbostancıdan 1/10 hisse alıp ufakta olsa destek olucam.

bu arada benim için kriptopara nın dediklerinin kıymeti olması içün kimliğini adını sanını açıklaması lazım, işkembeden desteksiz atmak, bana birşey ifade etmiyor.

not: bu arada kriptopara nın  forumun gedikli üyelerinden birinin troll hesabı olabileceğini düşünüyorum. kesin kanıtım yok, sadece bir his

kriptopara
Member
**

View Profile
June 02, 2016, 05:55:27 PM

arkadaslar kimligin belli olması vs scam leri gizlemeye yetmez . karpelesin de kimligi belli yeri adresi belli . digerlerinin de

cahil diyorum ya oyle malesef .

50 bin usdye villa alır dedim mi ? yapılan yatırım bunla sınırlı mı olacak ?

50 bin usd ye boyle bir projenin basarıya ulasması mumkun degil .

proje dedigin en az 1 milyon usd yatırım alır

e zuhtucan bunun yarısını alsa . 1+1 villa alır merak etmeyin  Smiley

cakma projeye oyle villa nolucak .

alın size bir link ve fotograf bakalım ne ve kim oldugunu anlayabilecekmisiniz

http://vtdigger.org/2015/07/08/sec-investigates-vermont-internet-service-company-founder/

http://i1.wp.com/vtdigger.org/wp-content/uploads/2015/07/JoshFerari.jpg?w=604

zuhtu de villasıyla boyle poz verir . yatırım yapanlar da kimligine ve sozlesmeye bakıp bakıp ic gecirir Smiley
JollyTrades (OP)
Hero Member

View Profile
June 02, 2016, 06:48:20 PM

Bitkapital'in en büyük avantajları arasında güvenliği sayıyoruz.

Neden?

Çünkü Bitkapital yeni nesil bir borsa olarak merkezi bir sunucu tarafından işletilmeyecek.

Peki bu ne demek?

Mt.Gox, Gatecoin vs. gibi hack'lenme vakaları neden oluyor?

Kullanıcıların milyonlarca doları nasıl oluyor da çalınıyor?

Cevap basit: Güvenlik önlemleri ne kadar iyi alınmış olursa olsun, her sistemin bir açığı oluyor. Bankalar bile hack'leniyor, sonra ancak yasal yollarla geri alabiliyorlar paraları, o da hacker'ı bulurlarsa.

Peki Bitkapital'in farkı ne?

Farkı şu: Bitkapital merkezi bir sisteme dayanmıyor, blokzinciri üzerinde işliyor. Yani kullanıcıların hem BTC'leri hem de TL'leri, hacker ataklarına karşı çok daha güvenli bir ortamda, kullanıcıların kendi online cüzdanlarında saklanıyor.

Cüzdanınızda göreceğiniz TL, Bitkapital'in internet sitesinde olmayacak.

Aynen BTC de öyle, hiçbir borsanın tekelinde olmayacak.

Bitkapital'in sitesi hack'lense bile, olan sadece bizim web sayfamıza olacak, sizin koinlerinize değil.

İşte bu yüzden Bitkapital!

karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
June 02, 2016, 07:03:47 PM

@karmenali,

Türkiye'deki melek yatırımcı ağlarına başvurduk. Beş başvurudan bir tanesi geri döndü, onların da cevabı negatifti. Dediğiniz doğru, %1'lik hissenin 1250 USD olması şaka gibi bir rakam. Bizim hesaplarımız şirketin değerlemesinin bunun 4 katı olduğu yönünde. Fonlamanın ilerleyen aşamalarında fiyatın gerçek değerlemeye doğru kaymasını planlıyoruz.

Birinci aşamadaki katılımcılara bu kadar ucuz fiyat önermemizin sebebi ise, en kötü ihtimali düşünmemiz. En kötü ihtimalle, şirket Seri A fonlamaya hiç giremese bile yatırımcılara standartlara göre tatmin edici bir kar sunmak için bu yolu seçtik. İlk aşamada katılmayan yatırımcılar bu en kötü ihtimal durumunda yine kar edebilecekler fakat kar oranı standartların altında kalacak.

Hisselerin bu kadar ucuz olmasının bir diğer nedeni ise bu tarz ilerici teknolojik finans şirketlerinin kar marjının geleneksel finans işletmelerine göre çok daha düşük olması. Biz transfer başı komisyon almıyoruz, dikkatinizi çekerim. Dolayısıyla, asıl kazanç bir nevi "sürümden kazanma"ya yönelik olacak, o da ancak hizmetlerimizi ödeme lisansı, aracı kurum lisansı gibi atılımlarla geliştirmeyle mümkün. Daha ortada hiçbir elle tutulur ürün ya da servis yokken de bu tarz lisanslamalara başvurmak için gereken meblağı toplamak pek mümkün değil. Yani kademeli yükselişi planlamak zorundaydık, ve öyle yaptık. Bunun da dezavantajı, her aşamada, bir sonraki aşamaya geçememe ihtimalimizi de hesaplamak zorunda oluşumuz, ve değerlemeyi ona göre yapmamız.

Saygılar,

Jian
böyle bir platform elinde sonunda gerçekleşecek zaten. Aksi halde exhchange şirketleri btc piyasasına ve btc nin doğal çıkış noktası ile zıt hareket ederek zarar veriyor.Bu sebeple böyle bir sistem en az btc nin ortaya çıkması kadar iyi ve gerekli bir şey. Benimde hayalim olduğu fakat kodlama bilmediğim için yapamadığım proje ile benzettiğim için söylüyorum.Böyle bir projenin bu kadar ucuza gitmesi beni bile geri durmaya yöneltiyorsa işiniz zor demektir.Platformun işleyişine dair somut şeyler ortaya koyarsanız küçük bir demo tarzı  iyi olabilir.
kriptopara
Member
**

View Profile
June 02, 2016, 07:27:13 PM

zaten sorun burda . sistem guzel ama kisi zaman ve mekan yanlıs . artık bunu da yorumlamıycam . forumun cahil olmayan cok bilmis uyeleri basta cakir ve gibiler anlasın ne demek istedigimi .

millet bu tur projeler yaparken onlarca kisiyi bir araya getiriyor , dedigim gibi milyonlarca usd topluyor da bi kısmı yine de basarısız oluyor . demek istedigim de zaten tam da buydu 50 bin usd ile bisey olmaz .

yok merkeziymis degilmis gec bunları . zaten biliyoruz. ama kontrol sende zuhtucan . iste bu sorun ve proje cok amatorce ç copypaste ç

zuhtucan bundan boyle senin can ını alıyorum sana zuhtu dicem bundan boyle .

ee iste zuhtu olursa projenin adı olacagı varacagı son belli zaten .

projenin adını da zuhtukapital olarak degistir . bundan fazlasını bit kelimesini hak etmiyor  .

ZUHTUKAPITAL BY ZUHTU Smiley

indi bindi vurdu kactı zuhtu yakında blockchainde hizmetinizde : merkezi olmayan ama zuhtu adlı tek kisiye baglı proje ... Smiley

JollyTrades (OP)
Hero Member

View Profile
June 02, 2016, 07:32:55 PM

böyle bir platform elinde sonunda gerçekleşecek zaten. Aksi halde exhchange şirketleri btc piyasasına ve btc nin doğal çıkış noktası ile zıt hareket ederek zarar veriyor.Bu sebeple böyle bir sistem en az btc nin ortaya çıkması kadar iyi ve gerekli bir şey. Benimde hayalim olduğu fakat kodlama bilmediğim için yapamadığım proje ile benzettiğim için söylüyorum.Böyle bir projenin bu kadar ucuza gitmesi beni bile geri durmaya yöneltiyorsa işiniz zor demektir.Platformun işleyişine dair somut şeyler ortaya koyarsanız küçük bir demo tarzı  iyi olabilir.

@karmenali,

Bitkapital ile kullanacağınız Waves cüzdanı bir iki gün içerisinde kullanıma açılacak, ancak tam fonksiyonel olmayacağından, vaat ettiklerimizi o versiyon üzerinden görmek biraz hayal gücü gerektirebilir. Cüzdan açıldığı zaman kullanıcı perspektifinden neyin nasıl işleyeceğini özetleyen bir görsel anlatım yazmayı düşünüyorum. Tam fonksiyonel cüzdan için ise yazın sonlarına kadar beklemeniz gerekebilir.

Bu arada platformun geliştirilmesi için aylık 20 bin USD'lik bir yazılımcı masrafı var Waves ekibinin. Bu para yalnızca back-end için çalışan 4 yazılımcının maaşı. Bitkapital, tek başına bir proje değil, merkezsiz bir projeler bütününün bir parçası sadece. Altyapı Waves ekibi tarafından sağlanıyor, bize düşeni yapmak için ise 50 bin dolardan fazlasına ihtiyacımız yok.

Saygılar,

Jian
kriptopara
Member
**

View Profile
June 02, 2016, 07:36:03 PM

ee işte hayali di,yorum ya zaten .

tam hayali projeler . nxt in de basına gelecek burada da gelecek onumuze . bitkapital gişbi bi cok scam proje ile dolacak waves o da cokecek hooopp ordan baska projeye atla .

nxt ten neden waves e gecti ekip sizcce ?

vurdu kactı indi bindi Smiley
runomata
Full Member

Activity: 134
Merit: 101

View Profile WWW
June 03, 2016, 01:05:56 PM

BU PROJE BİR HAYALDİR!(Ya Gerçek Olursa?)

1. Bu projeye para yatırırsanız paranız uçup gidebilir. (Ya her şey bir şekilde yolunda gider ve projeye inanan 3-5 adam sayesinde proje hayata geçerse? Bitkapital'in iş modelindeki hayalin gerçek olma ihtimalini düşünmemeye güdülenmiş herkes.. Tersini düşünün biraz..)

2. 1.250$ benim için önemli bir miktar riske atamam. ( Ne güzel söylüyorsun işte, yatırım yapma güzel kardeşim...)

3. Bu proje dolandırıcılık kokuyor, uzak durun, paranızı alıp kaçacak bu zat, Miami'de ezecek sizin paralarınızı.. (Bunu yazan, ima edenler; bana adlarınızı, soyadlarınızı ve adreslerinizi gönderseniz de ben size bir hakaret bir de tazminat davası açsam sırf bu ithamlarınız için.. İtham ettiğiniz adam da bu tazminatları BitKapıtal'in giriş sermayesi yapsa.. ne de güzel olurdu..

4. Projenin temeli yok, fikrin ayakları yere basmıyor falan filan. (Tamam işte hayal kuruyor adam.. Bırakın harekete geçsin, adım atsın.. Verecek paranız yok anladık, bari enerjisini tüketip bitirmeyin insanların.. Yapıcı sorular sorun! Eleştirilerinizi koyun ortaya,  projeyi irdeleyin sorgulayın!  Facebook, Harvard yurt odalarında bir bilgisayarda 19-20 yaşlarında kodlanırken nereye kadar planlandı bir fikriniz var mı? Mark çıkıp yaw böyle bir projem var, biraz para lazım gelin ortak edeyim sizi deseydi yine aynı bıdı bıdıları yapardınız biliyorum.. Bu projeyi facebook ile karşılaştırmıyorum, hemen kalemşörlüğe soyunmayın.. Sadece şunu görün; Mark'ın 2004 yılında bir hayali vardı!)

5. Türklerden böyle proje falan çıkmaz yea.. Kesin bi iş çevirecek.. ( Evet, buradan da anlıyoruz ki; bir gün sen bir proje üretirsen alıp paraları kaçacaksın! Çünkü sen, kendin gibi biliyorsun başkasını!)

Bu projenin oturduğu ana ayakları anladım. Hayal edilen kısmını da az çok kavrayabiliyorum.
Bu hayale ortak olmaya karar verdim! Elimden gelen tüm desteği bu projenin başarıya ulaşması için vereceğim..

Neden mi?

Sizin gibi negatif, adam sendeci, üretmeyen, adam gibi soru sormayı, fikir sorgulamayı ve tartışmayı bilmeyen, hayal etmeyen, inanmayan ve utanmadan insanların hayallerini dolandırıcı yaftasıyla ziftlemeye çalışan iyi niyetli görünen "cin fikirli kötümser insanlardan" kurtulmadan bir iş yapmanın mümkün olmadığını bildiğim için..

iyi ki 2 yıldır sizin gibileri dinlemiyorum, iyi ki CoinTürk'ü kurarken ve yaşatma mücadelesi verirken sizin gibilerin düşüncelerine ( büyük kısmınızı tenzih ediyorum dostlar...) kulak tıkayıp inandığım yolda yürüdüm. Benim hayalime inanan dostlar edindim ve birlikte büyüdük..

Şimdi...

Bitkapital başarılı olacak diye bir iddiam yok.. Ama inanıyorum.. Başarılı olmaması için bir sürü sebep var ama başarılı olmasını istiyorum..
Başarılı olsun ki Coindesk'te "A new project from Turkey..." başlıklı yazıyı okuyabilelim gururla, keyifle...

Paranız yoksa, destek olamayacak durumdaysanız sizi anlarım.. Eleştirmek isteyebilirsiniz, kafanıza yatmayan noktaları vardır, sizi anlarım.. Eleştirilerinizdeki üsluba dikkat edin.. Soru sorun.. Cevaplamak için hevesle bekleyen bir adam var karşınızda.. Katkı sağlayın.. Ama yeter arıtk! Dolandırıcı/hırsız muamelesi yapmayın daha fazla! Biraz yüzünüz kızarsın!
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
June 03, 2016, 01:47:34 PM

@runomata nın yazısına imzamı atarım!
Güven sorununu öne süren arkadaşlar bitkapital'in asıl amacının merkezsiz platform üzerinde merkezsiz bir exchange sitesi olduğunu anlamamakta neden bu kadar ısrar ediyorlar?!
Endişelenebileceğiniz tek husus Zühtücan'ın parayı alıp proje ile hiç ilgilenmemesi olur ki bu da pek mümkün gözükmüyor.
Doktora yapacak, yeri yurdu kimliği belli tertemiz genç birine benziyor Smiley
Proje başladıktan sonra ise onu kullanıp reklamını yapmak, anlatmak bizlere düşüyor.
Elimizi taşın altına koyacağımıza (maddi,manevi) hezeyanlarla iftiralar atıyoruz, yazıktır!
Son olarak da, jet fadıl'ın milyonları götürdüğü güzel ülkemde proje üretmeye çalışan genç bir arkadaşın binleri götürmesi benim zoruma gitmez hoşuma gider Wink

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1518

View Profile
June 03, 2016, 02:03:47 PM

İnsanların özgür düşüncelerinden rahatsız olanlar hayatları boyunca hiçbir şeyi başaramazlar. Kurdukları siteden yalan yanlış haberler yaparak insanları yanlış yönlendirmekten başka bir şey yapmayanların burada gelip ahkam kesmeleri oldukça gülünç. Siz gidin Waves 40'a katladı diye sahte haberler yaparak cahil kitlenizi kandırın.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
kriptopara
Member
**

View Profile
June 03, 2016, 02:20:42 PM
Last edit: June 03, 2016, 02:39:44 PM by kriptopara

RUNOMATA ADLI KISIYE CEVAPTIR :

kardeşim para var yok olayı değil olay : paramı neden bu tür başarısızlığı yuzde 99 baştan belli bir projeye yatırayım ? giderim btc yer yatırırım temmuz ayında öncesi ve sonrası fiyat artışına kesin gözüyle bakılıyorken . yatırımım kazancla bana donecegi garantiye yakınken ( elbette btc de de mtgox olayından sonra piyasanın cokmesi gibi bir durum her an olabilir bunun da farkındayım ) ama bitkapital diye ne idugu belli olmayan bir projeyle btc karsılastırmak ferrari ile bir esegi karsılastırmaya benzer .

dikkatini cekerim esek dedim at demedim ( yani beygir , biliyosdun arabalar beygişr gucuyle calısır , yani 1 beygir bile gucu yok bu projenin , tamamen balon )

senin bilgilerin ve tecrubelerin  kadar benim de bilgim ve tecrubem var merak etme . amacım bu deneyim ve bilgilerime dayanarak insanları bilinclendirip dfogru yerlere kanalize ederek yonlendirmek ve kayıplarını onlemek .

hee ortada hakaret ve tazminatlık bir durum yok . zaten bak kendi kendini ele verdin .iste sırf bu nedenle biz turkler bir proje basaramadı basaramıyor .

bu sekilde sacma bir proje olmas . sirket kurmak icin yatırımcıların kimliginialacak sirkete ortak yapacak hisselerle , onları da kimbilir ne tur sorunlarla sıkıntılarla kanun onunde cesitli zorluklarla basbasa bırakacak ilerde .

hem kripto para dunyasında bu sekilde bir uygulama geregi yok . hersey blockchainde zaten . yani hem son model arabaların oldugu bir yarısa katılacak projemiz var diyor hem de esekle yola cıkmaya kalkıyor . yani eski klasik yontemlerle .

madem kimlik gerekiyor bunu daha profesyonel bir sekilde blockverify blocksign gibi hizmetlerle yapmıs olsa en azından bu bile ciddiyetini gosterirdi projenin .

tekrar belirtiyorum merak etme sen btc duymamısken ben biliyordum , yatırım yapıyordum . buyuk kazanımlarım oldu .

hem cointurk ne yapıyor kısaca  ? yurtdısında cıkan haberlerin tercumesini . bunla mı ovunuyorsun ? ben cointurku basarılı bulmuyorum kardes sirket bitcoinadamı da .hep kopye projeler benim gorusume gore . ozgun ne kattınız kriptopara dunyasına ?=

hakaret ten tazminattan bahsediyorsunuz tekrar belirtiyorum ortada boyle bir durum yok . kaldı ki kriptopara dunyası demokratik bir dunyadır . ozgurluklerin  oıldugu bir dunyadır . cesitliligin oldugu bir dunyadır . buna adapte olamıyor  elestirilere farklı goruslere acık degilseniz , en ufak elestiride  hakaret edilldi , tazminat hakkım  var gibi bir tutum sergilemeniz de cok ilginc .

boyle bir tavırla beni susturabileceginizi mi dusunuyorsunuz ? karsınızda sizin cahil bilgisiz kucuk bir cocuk yok .

bir de haklı oldugunuzu dusunuyorsanız su anda da gereken davaları acabilirsiniz . adresime kimligime gerek yok . siz mahkemeye savcıya basvurun onlar beni bulur ben de gereken acıklamaları savunmayı yaparım merak etmeyin .

sırf birine projenin scam oldugunu basarısız olacagını soylemek hakarete de girmez  tazminata da . cunku mahkeme savunma istiyecek . bana goruslerimi delillerimi soracak . ben de gereken teknik acıklamaları yapacagım . goruslerimi sunacagım ancak elimde ilerde yapılacak , yapılacagı iddia edilen bir proje icin delil sunamam . aynı sekilde zuhtu de sunamaz gerceklesmemis bir proje icin yani zuhtu de siz de davayı kaybedersiniz .

denemek isterseniz gidin gereken yerlere basvurun . ben gereken  mucadeleye hazırım .
 yeterki daha ayagı yere basan projeler olsun ve turk insanı bu forum kullanıcıları zarar gormesin ve kriptopara ismi scam ile anılmasın .

siz onecoinle ilgili bir yazı yazdınız cointurk olarak , iste ben de diyorum ki aynı yazıyı da ben kriptopara icin yazıyorum altına da imzamı atıyorum . zuhtru ve siz bana dava acma hakkına sahip seniz bunu dusunuyorsanız bu hakka onecoin sahipleri de sahip o  zaman . kimse gorusunu belirtmesin o zaman . herkes her projeye yatırım yapsın paralarını kaybetsin sonra karsısında paralarını istediginde geri alamasın .

yok oyle dunya yok oyle turkiye .
o is ancak kıbrısta olur .

iste biz de tam bu uyarıyı yapıyoruz . olay jet fadıl olayına donmesin istiyoruz .

hatırlarsanız ne saglam bir projeydi jet fadıl !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

imza isimli araba . vay vay vayyyyyy

televizyonlarda gastelerde boy boy reklamları cıktı . herkes yatırım yaptı noldu sonra ?

zuhtu nun projesi de   bence aynsıı olur .  hatta projecik diyelim . cunku zaten bu waves icinde yapılacak bir proje . yatırıma vs gerek yok .

waves ekibi yapsın yatırımı madem , cunku turk borsası acılması waves in de degerini artıracaktır . ne gerek var yatırıma . insanlar da yatırım yaparsa waves e yapar zuhtuye degil . burda sorun zuhtunun para istemesi . deseki waves e yatırım yapın eyvallah .

bir projeden kendine pay cıkarmaya calısıyor . sorun bu .

ayrıca ben waves 40 kat arttıo diye birsey demedim bunu soyleyenleri bilinclendiriyorum dikkat edin o fiyatlar fake diye  . zuhtunun projesinin fake oldugu gibi benim gorusume gore .

simdi gitsin kim dava acmak istiyorsa acsın da herkes neyin ne oldugunu gorsun makheme onunde .

testi kırılmadan uyarıyı yapacaksın . testi kırıldıktan sonra is isten gecer . siz hic nasreddin hoca hikayesi bilmiyormusunuz ?

bilenler icin bu proje aynı nasreddinin gole yogurt calıp ya tutarsa demesine ve de yol kenarına dikenli bitk ekip gecen koyunların yunu ona takılacak egiricem kumas yapacam satacam borcumu odeyecem demesine benziyo

zuhtu de modern nasreddin hoca  sanıyo galiba kendini . e bu da hakaret olmasa gerek , tazminata konu olmasa gerek Smiley

gidin gidin zuhtunun pesinden gidin de batınca proje o zaman dovunup durursunuz . uzerine bir soguk su icersiniz

ayrıca : zuhtunun bana yazmıs oldugu iddialar davaya konu olacak unsurlar iceriyor

@kriptopara'nın safsatalarını ...

ve diger ifadeleri .

birsey belirtmeden once isin tum ayaklarını dusunmek gerek .

burda da projede de bu yok . tum ayakları dusunulmemis eksik bir proje . 99.99 kadar eksik hem de Smiley
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1518

View Profile
June 03, 2016, 02:45:14 PM

Kriptopara o laf sana değildi. Şu habere bak: http://coin-turk.com/waves80-kat-degerlendi

Bu haberin yapılış amacı nedir? Aşağıya bakınca asıl amacı görüyoruz.

Waves platformuna bağlı olarak hizmet etmesi planlanan Türkiye’nin yeni kripto para borsası Bitkapital’in ICO’su ise dün başladı. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. CoinTürk olarak, Bitkapital’i Türkiye kripto para ekosistemi için önemli bir girişim olarak değerlendiriyoruz.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
kriptopara
Member
**

View Profile
June 03, 2016, 03:10:19 PM

ben degerlendirmiyorum malesef . madem basında yer alacaksanız kriptopara dunyasında ozgur olacaksınız demokratik olacaksınız ? olmayacaksanız turkiye dısında degerlendirin calısmalarınızı cunku kim ne derse desin turkiye ozgur demokratik bagımsız . tum vesayetlerden , gecmisindeki tum bozuk hastalıklı karanlık  zihniyetlerden kurtulmus bir ulke olacaktır , bu yonde ilerliyor . ne askeri vesayet ne de diger vesayetlerden kurtulmus ozgur demokratik bir ulkedir aynı zamanda duzgun kriptopara projelerinin gelisebilecegi projeler .

madem zuhtu projene guveniyorsun . hadi DAO icinde yap projeni . ac oylamaya . alırsan yatırım yaparsın . ha ben demokratik degilim ozgur demokratik olan DAO icinde yapamam projemi diyorsan o baska .

yalnız 50 000 usd istiyorsan yuzde 20 sini yatırman gerek onceden ve yuzde 20  oy alamasan da bu yatırdıgın para yanar . ona gore yuzde 50 altında kalırsa aldıgın  oy ( 20 ustu 50 altı ) yatırdıgın parayı alır cekilirsin . 50 ustu oy alırsa yatırıma hak kazanırsın .

10 .000 $ yatırman lazım yani DAO ya basvurdugunda  ovundugun projenle .  he o kadar param yok dersen , baskalarının paralarıyla yapacagım projeyi onların parasını riske atıcam , anlkasmada da yer aldıgı gibi bagıs niteliginde toplayacagın yatırımdan ki bu da hic bir sorumlulugun olmadıgını gosterir ( hem neden o sozlesmelerin resmini koydun sadece de word olarak yayınlamadın ? ) alıntı yapıp foruma yazmasın diye insanlar belki de .

sunu da belirteyim madem 10 000 usd yatıracak kadar paran yok veya o kadar projene guenöiyorsan senin yaptıgın ise anadoluda elin s. ile gerdege girmek denir .

he bundan pay cıkarmak isteyen olursa da sunu simdiden belirteyim . bu bir atasozudur hakaret degil ( nasıl ki kopekler istedi diye atlar olmez de bir romen atasozudur ) . o nedenle simdiden  mahkemeye basvurmayı dusunen kisi ve kisilere  avukatlık ucreti - tazminat - mahkeme masrafları vs kaybınız buyuk olur simdiden soylim .

tekrar belirtiyorum zuhtu :

busenin yaptıgın is bence en iyi niyetle elin s. ile gerdege girmektir . git kardesim madem kendine guveniyosun kendi s. le gerdege gir de o zaman gorelim . goster kendini .

su kim milyonerden odul aldın mı almadınmı bilmiyorum aldınsa onu riske et .

10 .000 usd kadar riske et DAO da guvenen insanlar olursa sana DAO ile destek verir zaten . hadi bunu yap o zaman biz de evet gercekten ciddi bir proje diyelim , ancak o sekilde ikna olabilirim ben , hadi beni ve benim gibi dusuneneleri ikna et zuhtu .

ben ve benim gibilerin bosa atacak parası yok . malesef . hadi DAO ya dogru devam et zuhtu . , madem almısısn  12 birim yatırım onları yatır DAO ya ordan devam et yatırım talebine .
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
June 03, 2016, 04:39:48 PM

Güzel ve iddialı bir proje. Proje ile ilgili videolu sunumlarınız varmı? What is Bitcoin tarzı kısa süreli videolar güzel olurdu. Waves başarılı olur ve şirketin orta/uzun vadeli planları tutarsa ilk hissedarlara iyi kazanç getirebilir. Kısa vadeli yatırımcılar için iyi bir seçenek gibi durmuyor. Sabır gerektiren bir proje. Başarılı olmasını umut ediyorum. Ben genellikle kısa vadeli yatırımlar yapmama rağmen benim açımdan şartlar uygun olursa yatırım yapabilirim. Diğer projeleri genellikle kar amaçlı katılırım fakat bu projeye destek olmak için bile katılabilirim.

İstediğiniz miktarı toplamanın zor olacağını sanmıyorum. Forumu okuyupta hiç yazmayan bir sürü yatırımcı var. Siz ona buna laf yetiştirmektense projenizi nasıl daha iyi anlatırsınız ona odaklanın.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 03, 2016, 04:41:09 PM

Kriptopara o laf sana değildi. Şu habere bak: http://coin-turk.com/waves80-kat-degerlendi

Bu haberin yapılış amacı nedir? Aşağıya bakınca asıl amacı görüyoruz.

Waves platformuna bağlı olarak hizmet etmesi planlanan Türkiye’nin yeni kripto para borsası Bitkapital’in ICO’su ise dün başladı. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. CoinTürk olarak, Bitkapital’i Türkiye kripto para ekosistemi için önemli bir girişim olarak değerlendiriyoruz.

bu haber harbiden çok gereksiz haber. coin-turk e yakışmadı. bence bu konuda düzeltme yayınlamalılar. yobitten de kaldırıldı zaten. adamların sahtekar olduğunu waves ekibi bile açıkladı. coin-turk haber yaptı.

cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
June 03, 2016, 04:42:28 PM

Grin Grin Grin
tipik ampul kafası; iyi bir şeyler yapmaya çalışanları karalayıp ama arka planda *kendi çalıp çırpması*
buna ek olarak başkalarını da kendisi gibi *hırsız* görmesi.
Grin Grin Grin

"kişi kendinden bilir işi"

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#