Bitcoin Forum
May 05, 2024, 07:52:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yeni Bitcoin Bilgilendirme Sitesi  (Read 890 times)
mr.karakus (OP)
Newbie
*

Activity: 21
Merit: 0

View Profile
June 25, 2016, 10:17:18 PM

Herkese Hayırlı Ramazanlar,

Sitemizin Amacı Aklınıza Takılan Soruların Cevabını Bulmak Ve Siz Değerli Kullanıcıların Sorunlarını Elimizden Geldiği Şekilde En Aza İndirmek , Tamamen Çözümlemektir Ve Güncel Para Kazanma Metodları İle Güncel Faucet Listesi de sitemizde Mevcuttur...

Site'nin "Nasıl Yapılır" Kategorisi Altında Blog Sistemi Vardır;
Bu Blog Sistemi Size Videolu Anlatımlar Yaparak Aklınızdaki Soruları , Takıldığınız Kısımları Daha İyi Anlamanıza Ve Karşılaştığınız Sorunları Daha Kolay Çözmenize Yarayacaktır...

Sitemiz yeni açılmış olup geliştirilme aşamasındadır ve siz değerli üyelerin de düşüncesini almak isterim, Tasarım , sitedeki eksiklikleri, düzeltilmesi gereği duyduğunuz kısımları , Gerekli Gördüğünüz Konuları , Videoları vb. şeyleri bana iletmenizi rica ederim.

Site: http://bitcoindiscuss-tr.com/
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714938758
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714938758
Reply with quote  #2

1714938758
Report to moderator
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
June 25, 2016, 10:54:25 PM

Blogun ana sayfasında css yüklenemiyori bir bakıver ona. (alt sayfalarda css düzgün yükleniyor).

bu arada maç skoru mu veriyon birader Sad
Canlı Sonuçlar
Bitcoin Durumu.
Açık Kaynaklı

Bitcoin açık kaynaklı bir yazılımdır. Bitcoin'in sahibi yoktur ve kimse onu kontrol edemez.
Bitcoin'i kimse kontrol edemiyorsa nasıl geliştiriliyor peki?
Kendi kendini idame ettiren bir YZ (AI)'ye mi sahip?
Gavin, Jeff, Gregory falan bu kişiler de zaten bitcoin YZ'nin bir parçası herhalde.

Tam Kontrol
Bitcoin işlemleri askeri düzeyde kriptografiyle sağlanır. Kimse sizin adınıza para talep edemez ve ya ödeme yapamaz.
Hangi askeri düzeydeki kriptografiymiş merak ettim bak. Yoo aslında ben senin adına para talep edebilirim.
"Hadi beyler pamuk eller cebe, mr.karakus'a para gönderin: 1kxcfzN2coUU6hC3d6gMydFLqwYAzpek2" (faucetbox videonda geçen sana ait adres mesela, bak nasıl da senin adına para istedim gördün mü?)
Anonim
Bitcoin, kötü kullanıcıların hesabınızdaki paraları çekebebileceği bir kredi kartı numarası bulundurmaz. Kimliğinizi ele vermeden ödeme yapabilirsiniz.
Yoo bitcoin anonim değildir. Pseudo-Anonym'dir. Deanonimize işlemleri çoğu kişi tarafından bilinmese de bir adresin kime ait olduğu bulunabilir.
Bak mesela yukarıdaki adresin sahibi sensin değil mi Orkun?
Orkun mu? Orkun da nereden çıktı dersen: http://whois.domaintools.com/bitcoindiscuss-tr.com
O adresle yapılan, yapılacak olan tüm işlemler artık seninle bağdaştırılabilir olmuştur.
Anonimlik nerede peki?
Yukarıda dediğim gibi tam olarak anonim değil. Pseudo (sahte) anonim.

Mobil

Bitcoin ödemesi alabilmek için tek ihtiyacınız olan Bitcoin cüzdan aplikasyonundaki QR kodunu göstermek ve arkadaşınızın telefonuyla taramasını sağlamaktır. Ya da iki NFC destekleyen telefonu birbirine dokundurabilirsiniz.
Neyin QR kodunu göstermek? Özel anahtarın QR kodunu gösterirsen para geleceği yerde gidebilir Grin

Bedava Veya Çok Ucuz Gönderim Ücretleri

Bitcoin gönderme talebinde bulunduğunuzda madencilere ödemeniz gereken cüzi bir miktar vardır. Ne kadar az ücret öderseniz işleminizin onaylanması o kadar uzun sürer.
Tam olarak öyle değil ama neyse, bu konuda uzuuuuuuun uzun yazmak gerek uzatmayayım.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
mr.karakus (OP)
Newbie
*

View Profile
June 25, 2016, 11:32:48 PM

Blogun ana sayfasında css yüklenemiyori bir bakıver ona. (alt sayfalarda css düzgün yükleniyor).

bu arada maç skoru mu veriyon birader Sad
Canlı Sonuçlar
Bitcoin Durumu.
Açık Kaynaklı

Bitcoin açık kaynaklı bir yazılımdır. Bitcoin'in sahibi yoktur ve kimse onu kontrol edemez.
Bitcoin'i kimse kontrol edemiyorsa nasıl geliştiriliyor peki?
Kendi kendini idame ettiren bir YZ (AI)'ye mi sahip?
Gavin, Jeff, Gregory falan bu kişiler de zaten bitcoin YZ'nin bir parçası herhalde.

Tam Kontrol
Bitcoin işlemleri askeri düzeyde kriptografiyle sağlanır. Kimse sizin adınıza para talep edemez ve ya ödeme yapamaz.
Hangi askeri düzeydeki kriptografiymiş merak ettim bak. Yoo aslında ben senin adına para talep edebilirim.
"Hadi beyler pamuk eller cebe, mr.karakus'a para gönderin: 1kxcfzN2coUU6hC3d6gMydFLqwYAzpek2" (faucetbox videonda geçen sana ait adres mesela, bak nasıl da senin adına para istedim gördün mü?)
Anonim
Bitcoin, kötü kullanıcıların hesabınızdaki paraları çekebebileceği bir kredi kartı numarası bulundurmaz. Kimliğinizi ele vermeden ödeme yapabilirsiniz.
Yoo bitcoin anonim değildir. Pseudo-Anonym'dir. Deanonimize işlemleri çoğu kişi tarafından bilinmese de bir adresin kime ait olduğu bulunabilir.
Bak mesela yukarıdaki adresin sahibi sensin değil mi Orkun?
Orkun mu? Orkun da nereden çıktı dersen: http://whois.domaintools.com/bitcoindiscuss-tr.com
O adresle yapılan, yapılacak olan tüm işlemler artık seninle bağdaştırılabilir olmuştur.
Anonimlik nerede peki?
Yukarıda dediğim gibi tam olarak anonim değil. Pseudo (sahte) anonim.

Mobil

Bitcoin ödemesi alabilmek için tek ihtiyacınız olan Bitcoin cüzdan aplikasyonundaki QR kodunu göstermek ve arkadaşınızın telefonuyla taramasını sağlamaktır. Ya da iki NFC destekleyen telefonu birbirine dokundurabilirsiniz.
Neyin QR kodunu göstermek? Özel anahtarın QR kodunu gösterirsen para geleceği yerde gidebilir Grin

Bedava Veya Çok Ucuz Gönderim Ücretleri

Bitcoin gönderme talebinde bulunduğunuzda madencilere ödemeniz gereken cüzi bir miktar vardır. Ne kadar az ücret öderseniz işleminizin onaylanması o kadar uzun sürer.
Tam olarak öyle değil ama neyse, bu konuda uzuuuuuuun uzun yazmak gerek uzatmayayım.

İlk önce yorumun için teşekkür ederim ...

Şimdiye kadar 3 bilgisayar 2 tablet 2 telefon da denedim hiçbir sıkıntı olmadı css konusunda acaba adblock kullanıyorsanız engeliyor olmasın .

Canlı Sonuçlar kısmını en yakin zamanda duzeltecegim , bu eksikliği söylediğiniz için teşekkür ederim.

QR kodu olayı dediğimiz "bitcoin wallet" android uygulamasindaki receive adress bölümüdür private key değildir ama yazıdan öyle anlaşılıyor ise kusura bakmayın Smiley

Evet benim adima para talep edebilirsiniz ama mesela bankadan havale yollarken benim ismimi Orkun Karakuş demeniz yetiyor değil mi ama bitcoin de Orkun Karakuş diyip gonderim yapamiyorsunuz. Gönderim yaptirabilmeniz için receive keyimi bilmeniz gerekmektedir sizde yorumunuzda bahsettiginiz gibi benim videomda gorup yazmissiniz receive keyimi ama ben oyle bir video cekmeseydim bunu bulamayacaktiniz degil mi ? Kisaca bu kisi receive keyini paylasmadikca siz onun icin para alma isteginde bulunamazsiniz cunku elinizde bir receive key bulunmamaktadir Smiley

Anonim lik konusunda aslında anlatılmak istenen siz kredi kartınızla bir yerde ödeme yaptığınızda faturanizda adınız yazıyor fakat bitcoin ile ödeme yaptığınızda adınız çıkmıyor çünkü bitcoin hesabı açarken banka hesabı gibi kişisel bilgilerinizle acmiyorsunuz. Tabiki istenilse hesap hareketlerinizden odemelerinizden takip edilebilir ip adresinizden bulunabilirsiniz. Hiç bir program yalın hali ile sizi ANONIM yapmaz anonim olmak için biraz da sizin efor sarfetmeniz gerekiyor eğer bu kadar anonim olmak istiyorsaniz yurtdisindan sizin log kayıtlarınınİz tutmayan (aslında tutuyorlar ama polislere tutmuyoruz diyip vermiyorlar) bir kaç makine alıp araya 3 4 proxy birden sokup anonimliginizi üst seviyeye çıkarabilirsiniz fakat böyle şeylere ne gerek var sonüçte kaçakçılık yapmıyoruz ve bitcoin  yasal Smiley

Aslinda Sizde haklisiniz herkesin yorumlayısi farklı olabilir hatta çoğu konuda bende sizinle aynı dusuncedeyim  ama siteyi yorum şeklinde değilde bitcoin.org sitesinde yazan resmi yazılar kapsamında yazdım ki okuyanlar benim yorumumu okumak yerine kendi yorumlarını çıkarsınlar diye Smiley

Yorumun için tekrardan teşekkür ederim , iyi forumlar Smiley
mr.karakus (OP)
Newbie
*

View Profile
June 26, 2016, 12:02:04 PM

Css Sorunları Düzeltildi,
Mobil İşletim Sistemleri İçin Optimazyon Yapıldı,
Faucet Listesi'nin Karışıklığı Düzeltildi,
"Canlı Sonuçlar" Yazısı Düzeltildi,
Blog Hataları Kısmen Düzeltildi.(Blog Teması Yüklenmiyor İse ; Chrome Kullanıyor İseniz Sağ Üstte Çıkan Gri Kalkan a Basıp İzin Ver Diyiniz)
Pages: [1]
  Print  

Jump to: