Bitcoin Forum
May 18, 2024, 01:16:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum Classic  (Read 33001 times)
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
August 01, 2016, 02:46:39 PM

vay arkadaş ne biçim bir harelet 23 den alayım dite direttim şimdi nereye getti bu saatten sonrada yer edinmeyen bir parada alınması çok risk
tabi herkesind üşüncesi böyle oluncada yukarı hareket daha da artırıyorlar cezbetmek için sanırım ... kazananlara hayırlıolsun Cheesy
1melyun
Hero Member

Activity: 546
Merit: 501

View Profile
August 01, 2016, 08:23:17 PM

Profit/Loss: +0.06226936 BTC
benden bu kadar.. çok daha fazlasını kazanabilirdim, hele ilk aldığımda 0.001'in altındaydı. 1 BTC'den çok daha fazlasını kazanırdım. Bundan sonrasını riskli görüyorum, ayrıca takip etmekten yoruldum. Belki de trade yapmayı beceremiyorum.

Şu şekilde trade yaptığımı da belirteyim:
Misal 1 BTC var elimde ve ETC fiyatı 0.00347930. Birazcık düşeceğine inanıyorsam 0.1 BTC ile alıyorum buradan, sonra fiyat 0.00343'de düşüyor. Duruma göre 0.2 ya da daha fazlasıyla tekrar alıyorum. Bir nevi "martingale" denebilir. Tekrar 0.00347930 bu seviyeye geldiğinde kâr etmiş olunur, düşmeye devam ederse son parayla da alınır ve evliya sabrıyla beklenir.

Profesyonel ve sürekli olarak bu işi yapan birinden duyduğum tam aksi yönde bir pozisyon alma var, şöyle ki;
-Zarara geçerken hiç sabretmeden nereden dönersen dön sat
-Kardayken sabretmeyi bekle, optimum noktada sat ( Sabretmeyi bilen kazanır, sabrı zarar ederken değil, kazanırken göster)
-Alış: düşüşlerde değil de yükselişlerde kademeli olarak al. (Sermayeyi 5 parçaya bölerek ilk  alış emrinden sonra belli yüzde dilimleri halinde 5 hamlede alış işlemini gerçekleştir.)

Doğru yada yanlış, kendisi bu şekilde hala işlem görüyor.
doğru strateji ama yanlış noktalarda alım yapıyorsun
düşerken belirli noktalar belirle ve alım yap , yükselirken de satış YAPMAN LAZIM.  Seçtiğin noktalar birbiriyle uyumlu olmalı
0.0025 alış
0.0026 alış
0.0027 alış
0.00255 satış
0.00265 satış
0.00275 satış
örnekte olduğu gibi pozisyonlar seçilebilir. Örneğin 0.0034 şu an aldık , 0.0032 olunca bir daha alım yapmalısınız 0.003 olunca almalısınız.Alım hacminiz size bağlı ama ilk işlem de elinizdeki sermaye ye bağlı olarak en min. mu tercih etmelisiniz.Daha sonraki aynı yöndeki işlemlerde biraz daha sert olmalı ki kar alabilesiniz.Bu işlemlerden zarar etme ihtimaliniz yok denecek kadar az ama borsada Smiley
Btc de işler biraz daha tehlikeli şu an etc yi satıp yarın bir bakmışsınız 0.01 olmuş ve uzun bir sürede inmiyecek olursa ayvayı yediniz. Smiley
Öyle durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ya da eth aldınız yarın dibi görüp coin ölebilir.
bu taktik forex te işe yarar ama burada devlet garantisi olmadığı için , olağandışı bir sürü hareketlilik yaşanmakta bazen sebepsiz yere dump - pump yaşanmakta.Ona göre dikkat edin neye yatırım yaptığınıza Smiley
MesutCan
Hero Member

Activity: 714
Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
August 01, 2016, 08:26:37 PM

benden bu kadar.. çok daha fazlasını kazanabilirdim, hele ilk aldığımda 0.001'in altındaydı. 1 BTC'den çok daha fazlasını kazanırdım. Bundan sonrasını riskli görüyorum, ayrıca takip etmekten yoruldum. Belki de trade yapmayı beceremiyorum.

Misal 1 BTC var elimde ve ETC fiyatı 0.00347930. Birazcık düşeceğine inanıyorsam 0.1 BTC ile alıyorum buradan, sonra fiyat 0.00343'de düşüyor. Duruma göre 0.2 ya da daha fazlasıyla tekrar alıyorum. Bir nevi "martingale" denebilir. Tekrar 0.00347930 bu seviyeye geldiğinde kâr etmiş olunur, düşmeye devam ederse son parayla da alınır ve evliya sabrıyla beklenir.

Profesyonel ve sürekli olarak bu işi yapan birinden duyduğum tam aksi yönde bir pozisyon alma var, şöyle ki;
-Kardayken sabretmeyi bekle, optimum noktada sat ( Sabretmeyi bilen kazanır, sabrı zarar ederken değil, kazanırken göster)
-Alış: düşüşlerde değil de yükselişlerde kademeli olarak al. (Sermayeyi 5 parçaya bölerek ilk  alış emrinden sonra belli yüzde dilimleri halinde 5 hamlede alış işlemini gerçekleştir.)

düşerken belirli noktalar belirle ve alım yap , yükselirken de satış YAPMAN LAZIM.  Seçtiğin noktalar birbiriyle uyumlu olmalı
0.0025 alış
0.0026 alış
0.0027 alış
0.00255 satış
0.00265 satış
0.00275 satış
örnekte olduğu gibi pozisyonlar seçilebilir. Örneğin 0.0034 şu an aldık , 0.0032 olunca bir daha alım yapmalısınız 0.003 olunca almalısınız.Alım hacminiz size bağlı ama ilk işlem de elinizdeki sermaye ye bağlı olarak en min. mu tercih etmelisiniz.Daha sonraki aynı yöndeki işlemlerde biraz daha sert olmalı ki kar alabilesiniz.Bu işlemlerden zarar etme ihtimaliniz yok denecek kadar az ama borsada Smiley
Btc de işler biraz daha tehlikeli şu an etc yi satıp yarın bir bakmışsınız 0.01 olmuş ve uzun bir sürede inmiyecek olursa ayvayı yediniz. Smiley
Öyle durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ya da eth aldınız yarın dibi görüp coin ölebilir.

borsanın komisyonlarını dahil etmeden böyle bir işlem yaparsanız %100 zarar edersiniz benden söylemesi Cheesy
1melyun
Hero Member

View Profile
August 01, 2016, 08:28:13 PM

-Alış: düşüşlerde değil de yükselişlerde kademeli olarak al. (Sermayeyi 5 parçaya bölerek ilk  alış emrinden sonra belli yüzde dilimleri halinde 5 hamlede alış işlemini gerçekleştir.)

düşerken belirli noktalar belirle ve alım yap , yükselirken de satış YAPMAN LAZIM.  Seçtiğin noktalar birbiriyle uyumlu olmalı
0.0025 alış
0.0026 alış
0.0027 alış
0.00255 satış
0.00265 satış
0.00275 satış

borsanın komisyonlarını dahil etmeden böyle bir işlem yaparsanız %100 zarar edersiniz benden söylemesi Cheesy
Smiley  iyi bir ayrıntı o da var fee leri hesaplayıp noktaları öyle belirleyin
citydance
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 0

View Profile
August 01, 2016, 09:17:54 PM
Last edit: August 02, 2016, 04:16:10 AM by citydance

takipte kalın ciddi bir pump bekliyorum , öncesinde bir kar dump ı gelebilir.Alış emri yüksek , hash oranında ciddi bir artış olursa yükselmeye devam edecektir. Kendi fikrim yatırım önerisi değildir Smiley

edit : içime doğdu Smiley bunu yazarken 0.0035 seviyelerindeydi 0.0043 seviyelerine kadar yükseldi.O kadar takibe rağmen kazanabildim mi birşeyler hayır Sad 
o sırada btc de de bir hareketlilik vardı korkudan btctürk e aktardım tüm btc leri , oysa kaçısı etc ile de yapabilirdim.Her neyse işte bunların hepsi tecrübe  Undecided
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
August 02, 2016, 05:17:10 AM

noluo lan

0.005 e geldı etc. eth 16 ya dustu.

etc de 6000 btc sell order var ama 9000 btc lık buy order var. tahmınlerımız gerceklesıyor mu yer mı degıstırıyorlar ?
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
August 02, 2016, 05:29:11 AM

Bundan sonra dump yapildiginda 1btc alip sabirla bekleyecegim. Çılgın kazanç fırsatları var bi gun telefonu acmadik 50 olmus aq yine kacirdik

alpsea
Copper Member
Hero Member

Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
August 02, 2016, 05:33:33 AM

0.0025 alış
0.0026 alış
0.0027 alış
0.00255 satış
0.00265 satış
0.00275 satış

fee denen olay %0.15 yani hiçbirşey değil. Arkadasin yazdiklari gibi takiliyorum 1 haftadir ana bakiyemi %25 arttirdim ornek veriyorum 27 al 278 sat desek 8$ kazansam salliyorum 0.50$ gidiyor

1melyun
Hero Member

View Profile
August 02, 2016, 07:25:32 AM

Örnekteki stratejiyi sabaha doğru etc de uyguladım , akşam fotoğraf atarım düşük işlem hacmiyle yaptığım ve ufak bir hata yüzünden kazancım.az oldu.kazancın az olma sebepleri
1 ) yanlışlıkla bir defa satış işlemi yapmam gerekiyordu , 2 defa yapmışım .
2 ) satış yapabilmem için marj ticaretine ihtiyacım vardı , daha önce hiç işlem yapmadığım bitfinex te yaptım işlemleri ve stop limit girmeden işlem yaptım.
3 ) btc deki dump ı görünce onada kurtarma planı hazırlıyacam diye btc mi bir yerden bir yere çektim , al- sat yaptım zaman kaybettim.
4 ) kar da olan etc mi çok erken sattım . çünkü bu wall yıkılmaz dedim ve gerçek anlamda yıkıldı geri çekme neredeyse olmadı. Tebrik ediyorum ilk defa böyle birşey görüyorum.
Bu yüzden bir sonraki dump ta elinizde iyi bir etc saklayın gümbür gümbür geliyor.
Sermayem az olduğu için eth ye ters işlem giremedim marjım yetmezdi beklemek için ama  kaçırdık işte.

Not: etc deki bu pump ın en büyük  sebebi bence btc deki düşüştü.Adamlar btc nin dolar seviyesindeki durumunu garantiye alacan derken kar da etti.
Bu yüzden bodozlama atlamayın . Smiley
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301
Merit: 1000

📌 peerguess.com 📌

View Profile
August 02, 2016, 07:28:14 AM

bu artış bana şunu gösteriyor piyasa tamamen manipulasyon üzerine kurulmuş.. hacklenmiş bir çatal'da fiyatlar böyle oynayabiliyorsa, teknolojiye yada yapıya yatırım değil.. rant'a yatırım var demektir.
alırken dikkat edin, bence tamamen koyun sürüsüne yönelik hareketler.

ytd.

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
August 02, 2016, 07:43:43 AM

bu artış bana şunu gösteriyor piyasa tamamen manipulasyon üzerine kurulmuş.. hacklenmiş bir çatal'da fiyatlar böyle oynayabiliyorsa, teknolojiye yada yapıya yatırım değil.. rant'a yatırım var demektir.
alırken dikkat edin, bence tamamen koyun sürüsüne yönelik hareketler.

ytd.

Gerçekten ilginç. Sonuçta hard fork sırasında eski chain i de ayakta tutabilirlerdi herkes geçti Attacker in elinden ETH leri almak istedi çoğunluk. Ki çoğunluk DAO ya da yatırım yapmıştı. Şimdi bu neyin kafası da tarihe gömülmeye çalışan ve 'eth' ere kıl kapmış bir grubun sloganlar eşliğinde atlayıp zıplamasına müsade ediyor anlamıyorum.
Trader ler kar peşinde her zaman eyvallah. Miner karlı zincir bulma peşinde tamam. Ama ?? ETC yi canlı tutmaya katkı sağladıklarının farkında değil mi bu miner ve trader lar ?
Bende bu soruyu soruyorum kendi kendime
edit: / https://www.youtube.com/watch?v=QsJXX2OpuB0

signature not found.
jk21
Newbie
*

Activity: 46
Merit: 0

View Profile
August 02, 2016, 07:47:11 AM
Last edit: August 02, 2016, 08:11:10 AM by jk21

ethereumdan classic kazmaya geçmek istiyorum günlük classic kazancım ether kazancımı geçecekmi bunu deneyeceğim nanopool minergate vs birşeyler buldum claymore dual miner kazıyormuş  hangi poolu kullanıyorsunuz kazan varmı burada?
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
August 02, 2016, 08:09:38 AM

bu classici bir yerde patlatacaklar ama patladıgında cok fena gomulecek millet. elektronik para tarihinin en buyuk vurgunu bu olacak bence. arada al sat yapıp 3-5 kazanıyoruz ama birileri fena aglıyacak.
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
August 02, 2016, 08:19:05 AM

Etc de herkes çıkacağına inana kadar yükseltecekler ondan sonra milletin kucağına verecekler. En azından XMR de öyle olmuştu. Çocuğu kucağına alanlardan biride bendim. Önemli olan bu etc yi kaça kadar yükseltecekler. 5 $ mı yapacaklar 10$ mı yapacaklar. Ben eth çalan hırsızın yerinde olsam 10$ çıkarır sonra milletin kucağına bırakırdım.
by rallier
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
August 02, 2016, 08:22:43 AM

Etc de herkes çıkacağına inana kadar yükseltecekler ondan sonra milletin kucağına verecekler. En azından XMR de öyle olmuştu. Çocuğu kucağına alanlardan biride bendim. Önemli olan bu etc yi kaça kadar yükseltecekler. 5 $ mı yapacaklar 10$ mı yapacaklar. Ben eth çalan hırsızın yerinde olsam 10$ çıkarır sonra milletin kucağına bırakırdım.
10 $ çıkarttığında hedeflediği 50m $ eline almış olur.
Bu arada DAO cu Hacker hatunmuş https://steemit.com/crypto-news/@eeks/dao-attacker-has-drained-etc-dao-ethereum-classic
Kafası çok çalışıyor bu hatunun

signature not found.
cabsav
Legendary
*

View Profile
August 02, 2016, 08:23:19 AM

0.01 e kadar yolu var bence. vurgun buyuk olacak. mtgox falan hakgetire olacak bu vurgundan sonra
bileq
Legendary
*

Merit: 1068

View Profile
August 02, 2016, 08:27:54 AM

etc den vurduklarini eth exp steem cilerin kafasina vura vura dumpa surukluyorlar. bu haftasonu ne olur merakla bekliyorum kisisel gorusum etc nin kafasina vuracaklari yonunde
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
August 02, 2016, 09:24:05 AM

ETH-ETC tahteravalli oynamaya devam edeceğe benziyor Smiley açıkcası bu durum şahsen çok hoşuma gitti. Hangisi diğerini düşürdüyse ona bin stratejisindeyim. Mesela şimdi 0.0172 den eth baldan tatlı geldi aldım biraz tabi daha aşağılara sarkabileceği riskini de kabullenebilmek kaydıyla. Zaten geri yükselişler hızlı oluyor. Tahteravallide eth yukarı etc aşağı olursa da eth yi satar etc alırım beklentisindeyim bakalım tutacak mı nasip Smiley
by rallier
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
August 02, 2016, 09:46:27 AM

ETH Dev ekibi elinde 1.1m  ETC var hala tutuyorlar ben dump amaçlı kafalarına vururlar sanmıştım.
http://etherscan.io/accounts buradaki adreslerin her birinin balance larını http://classic.aakilfernandes.com/#/ buradan kontrol edebilirsiniz.

signature not found.
cabsav
Legendary
*

View Profile
August 02, 2016, 09:55:21 AM

ETH Dev ekibi elinde 1.1m  ETC var hala tutuyorlar ben dump amaçlı kafalarına vururlar sanmıştım.
http://etherscan.io/accounts buradaki adreslerin her birinin balance larını http://classic.aakilfernandes.com/#/ buradan kontrol edebilirsiniz.
yakında vururlar. 1-2sinde hareket oldugu zaman takip eden arkadaslar uyarırsa sevinirim. o walletlar harekete gectimi dump geliyor demektir.
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 »  All
  Print  

Jump to: