Bitcoin Forum
May 08, 2024, 09:37:45 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »  All
  Print  
Author Topic: Bitkapital.com  (Read 32564 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
December 01, 2016, 09:49:18 PM

ben şirketten bağlandım evden bağlanamıyorum.

API sunucusu bağlantısı yok.

Lütfen bilgisayarınızın saat ayarını kontrol edin.
Saat ayarının doğru olduğuna emin olduktan sonra bu sayfayı yenileyebilirsiniz. Bilgisayar saati doğru olduğu halde bu uyarıyı alıyorsanız, saati 5 dakika ileri ve geri almayı deneyin, ve bu sayfayı yenileyin. Cüzdanınıza erişimi sağladıktan sonra saati tekrar normale alabilirsiniz. Eğer hala bu uyarıyı alıyorsanız lütfen destek birimimizle irtibata geçin.

Diyor. Sat ayarlarını değiştirdim ama değişiklik olamdı.

Merhaba;

Ben saati 5 dakika geri alınca siteye girebildim ama sorun garip geldi.

İyi dileklerimle
1715204265
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715204265
Reply with quote  #2

1715204265
Report to moderator
1715204265
Hero Member
*

Ignore
1715204265
Reply with quote  #2

1715204265
Report to moderator
1715204265
Hero Member
*

Ignore
1715204265
Reply with quote  #2

1715204265
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715204265
Hero Member
*

Ignore
1715204265
Reply with quote  #2

1715204265
Report to moderator
1715204265
Hero Member
*

Ignore
1715204265
Reply with quote  #2

1715204265
Report to moderator
lewentkurt
Full Member

Activity: 218
Merit: 100

View Profile WWW
December 06, 2016, 12:35:10 PM

az önce siteye kayıt oldum. açıkçası hayal kırıklığı yaşadım.
tl çekim işlemleri dışındada btc/ltc/eth yatırıp çekmek için kimlik onayı istiyor.
bu haliyle koinimden pek bir farkı kalmadı benim açımdan.

Eğer tl markete girmeyecekseniz bitshares içinde kripto para göndermek veya çekmek için herhangi bir onay gerekmiyor. Tl / btc değişimi yapmak istiyorsanız kimlik onaylamak zorundasınız, bugün sıkı kimlik denetimi yapan borsalar bile kapanabiliyorken böyle bir beklenti içinde olmak çok yanlış , öyle bi dünya yok malesef.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
December 06, 2016, 01:11:15 PM

tl çekim işlemleri dışındada btc/ltc/eth yatırıp çekmek için kimlik onayı istiyor.

Eğer tl markete girmeyecekseniz bitshares içinde kripto para göndermek veya çekmek için herhangi bir onay gerekmiyor. Tl / btc değişimi yapmak istiyorsanız kimlik onaylamak zorundasınız, bugün sıkı kimlik denetimi yapan borsalar bile kapanabiliyorken böyle bir beklenti içinde olmak çok yanlış , öyle bi dünya yok malesef.

benim istediğim site içerisinde kimlik onayı olmadan btc/tl trade ypabilmek. btc olarak siteye gircem. trade yapıp yine btc olarak çıkıcam siteden. tl çekim yapmak istemiyorum. bunun içinde kimlik onayı isteniyor
CoinTürk
Sr. Member

Activity: 421
Merit: 250

View Profile WWW
December 06, 2016, 01:29:08 PM

benim istediğim site içerisinde kimlik onayı olmadan btc/tl trade ypabilmek. btc olarak siteye gircem. trade yapıp yine btc olarak çıkıcam siteden. tl çekim yapmak istemiyorum. bunun içinde kimlik onayı isteniyor

İşin içine TL girdiği zaman işler değişiyor, kripto paralar arasında trade yapılabilir fakat TL ile yapılamaz. Bu şirketlerin kullanıcılara eziyet olsun diye yaptığı bir uygulama değil, özellikle bizim gibi ülkelerde hem dolandırıcılık olayları çok fazla hemde para ve bankacılıkla ilgili konular çok sıkı denetim altında.

Levent
goraset
Legendary
*

View Profile
December 06, 2016, 02:34:59 PM

İşin içine TL girdiği zaman işler değişiyor, kripto paralar arasında trade yapılabilir fakat TL ile yapılamaz. Bu şirketlerin kullanıcılara eziyet olsun diye yaptığı bir uygulama değil, özellikle bizim gibi ülkelerde hem dolandırıcılık olayları çok fazla hemde para ve bankacılıkla ilgili konular çok sıkı denetim altında.

Levent

aslında işin içine teknik olarak tl girmiyor, tl eşdeğeri bitshare de tanımlı open.tl giriyor,yada siz ne olarak tanımladıysanız ,  bir nevi asset  aslında bu, resmi olarak hiçbir geçerliliği yok.
mevzu dolandırıcılıksa o konuda diyecek birşeyim yok.
kesinlikle eminim  can ankara daki  toplantıdaki sunumunda tl çekimi dışında anonim kalınabileceğini açıkça belirtmişti,tabi o günden sonra köprünün altından çok sular geçti, çok şey değişti waves den bitsharese geçildi.

dediğim gibi bende siteyi baltalamak için yazmıyorum, sizin kadar olmasada küçük bir ortağıyım biyerde.
bende daha özgür, daha güvenilir, daha kullanışlı  bir borsa istiyorum.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
December 06, 2016, 02:42:35 PM

aslında işin içine teknik olarak tl girmiyor, tl eşdeğeri bitshare de tanımlı open.tl giriyor,yada siz ne olarak tanımladıysanız ,  bir nevi asset  aslında bu, resmi olarak hiçbir geçerliliği yok.
kesinlikle eminim  can ankara daki  toplantıdaki sunumunda tl çekimi dışında anonim kalınabileceğini açıkça belirtmişti,tabi o günden sonra köprünün altından çok sular geçti, çok şey değişti waves den bitsharese geçildi.

dediğim gibi bende siteyi baltalamak için yazmıyorum, sizin kadar olmasada küçük bir ortağıyım biyerde.
bende daha özgür, daha güvenilir, daha kullanışlı  bir borsa istiyorum.

Hocam aslında seni beni tutan bir durum yok.
Bitshares cüzdanını illaki cuzdan.bitkapital.com dan kullanmak zorunda değiliz.
herhangi bir bitshares wallet ekranından openBTC ile KAPITAL satın almak aynı şekilde cüzdanında tuttuğun KAPITAL ile openBTC alman mümkün.
Bu saydığım işlemler için bitkapital ile bir bağın yok. sadece elindeki KAPITAL i TL ye çevirmek istersen bitkpital e register olmak durumundasın.
haricinde tamamen anonimsin. Hatta bu şekilde tamamen anonim kalmak isteyenlere ben bir hizmet verebilirim Smiley
10.000 TL yi bitkapital e deposit ederim karşılığında 10.000 KAPITAL alırım koyarım kenara. Forumdan biri Bitshares cüzdanına KAPITAL istediğinde bana EFT yapar. Bende onun bitshares adresine karşılığı KAPITAL gönderirim.
bunun içinde ufak bir komisyon alırım. Smiley ama günün birinde yeniden TL ye dönmek isterseniz el mecbur register olunacak.
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
December 06, 2016, 03:39:10 PM

aslında işin içine teknik olarak tl girmiyor, tl eşdeğeri bitshare de tanımlı open.tl giriyor,yada siz ne olarak tanımladıysanız ,  bir nevi asset  aslında bu, resmi olarak hiçbir geçerliliği yok.
kesinlikle eminim  can ankara daki  toplantıdaki sunumunda tl çekimi dışında anonim kalınabileceğini açıkça belirtmişti,tabi o günden sonra köprünün altından çok sular geçti, çok şey değişti waves den bitsharese geçildi.

bende daha özgür, daha güvenilir, daha kullanışlı  bir borsa istiyorum.

Hocam aslında seni beni tutan bir durum yok.
Bitshares cüzdanını illaki cuzdan.bitkapital.com dan kullanmak zorunda değiliz.
herhangi bir bitshares wallet ekranından openBTC ile KAPITAL satın almak aynı şekilde cüzdanında tuttuğun KAPITAL ile openBTC alman mümkün.
Bu saydığım işlemler için bitkapital ile bir bağın yok. sadece elindeki KAPITAL i TL ye çevirmek istersen bitkpital e register olmak durumundasın.
haricinde tamamen anonimsin. Hatta bu şekilde tamamen anonim kalmak isteyenlere ben bir hizmet verebilirim Smiley
10.000 TL yi bitkapital e deposit ederim karşılığında 10.000 KAPITAL alırım koyarım kenara. Forumdan biri Bitshares cüzdanına KAPITAL istediğinde bana EFT yapar. Bende onun bitshares adresine karşılığı KAPITAL gönderirim.
bunun içinde ufak bir komisyon alırım. Smiley ama günün birinde yeniden TL ye dönmek isterseniz el mecbur register olunacak.
bizi ifşa etmeyeceğinin garantisi nedir?
ya da senin hesaplarına giren-çıkan para takip edilirse devletin bizi ifşa etmeyeceği ne malum?

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1015

View Profile
December 06, 2016, 04:33:34 PM

ya da senin hesaplarına giren-çıkan para takip edilirse devletin bizi ifşa etmeyeceği ne malum?

Coinbase bile tüm kullanıcı bilgilerini ABD'nin eline teslim ettikten sonra geri kalmış Ortadoğu ülkelerinde otoriteye karşı kullanıcı haklarını savunacak hiçbir şirket bulunmuyor. İstendiği zaman tüm kişisel bilgileri devletle paylaşırlar. Fişlemenin alasının yapıldığı ülkede bunun olmayacağını söylemek komik olurdu.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
December 06, 2016, 06:24:50 PM

Çakır abi gene önemli bir noktaya parmak basmış. Devlet istedikten sonra her şeyi ve herkesi takip eder ki.
Türk kullanıcıların Bitshares yapısını kullanmaya başlaması bile bence güzel bir gelişme olur.
Eğer doğru şekilde kullanılabilir ise genel işlem hacmi açısından bitkapital bizlere ilaç gibi gelecek.
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
December 06, 2016, 08:26:18 PM

Çakır abi gene önemli bir noktaya parmak basmış. Devlet istedikten sonra her şeyi ve herkesi takip eder ki.
Türk kullanıcıların Bitshares yapısını kullanmaya başlaması bile bence güzel bir gelişme olur.
Eğer doğru şekilde kullanılabilir ise genel işlem hacmi açısından bitkapital bizlere ilaç gibi gelecek.
Huh
Bitkapital şirkeitnin mhan'dan ne farkı var?
Yüzüme yakın kimlik tutup selfi çekmemi istiyorlar. Böyle saçma iş mi olur?
Anonimlik yok bu piyasada. Yok onu ordan şunu burdan vs al ile olmuyor bu işler.

Nakit para ile elden satın almalarda bile karşı taraf sizin kim olduğunuzu biliyor ya da en azından bir eşkaliniz oluyor karşı tarafta...

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
December 06, 2016, 09:10:51 PM

Anonimlik yok bu piyasada. Yok onu ordan şunu burdan vs al ile olmuyor bu işler.

Nakit para ile elden satın almalarda bile karşı taraf sizin kim olduğunuzu biliyor ya da en azından bir eşkaliniz oluyor karşı tarafta...

bitkapital, bir tüzel kişilik, ben adamın biriyim Smiley
bitkapital, Bitshares ağı için TL deposit yapabileceğiniz bir geçit noktası. Nasıl BTC deposit etmek için openledger varsa TL içinde bitkapital var.
Bu selfi olayını öyle yada böyle yapmak durumunda çünkü bağlı bulunduğu hesap verdiği resmi kurumlar, mahkemeler, kolluk kuvvetleri var.

Reel paraya dokunduğun anda illaki  deşifre olacaksın;
elden işlem yapsan eşkalin belli
localbitcoins den veya forumdan yapsan EFT/Havale yapacaksın adın soyadın tckmliğin iban numaran belli.
görüldüğü üzere sonu yok bunun.

lewentkurt
Full Member

Activity: 218
Merit: 100

View Profile WWW
December 07, 2016, 09:03:15 AM
Last edit: December 07, 2016, 10:43:08 AM by lewentkurt

Huh

TL veya diğer fiat para birimleriyle Bitcoin alma veya satma işlemlerinde süreç nasıl işlerse işlesin anonim kalmak mümkün değil aslında. Aklınıza ne geliyorsa, Mhan'ın da dediği gibi, bütün olasılıkları değerlendirin, illaki bir yerde kim olduğunuz anlaşılır. Selfi işleri genelde dolandırıcılık vakaları için isteniyor ve istenmek zorunda, bugün bütün dünyada neredeyse aynı yöntem ile onay yapılıyor.

Örneğin localbitcoins'de başıma gelen bi olayı anlatayım. Localbitcoins de bir kullanıcı parasını banka hesabıma göndererek benden bitcoin almak istedi ve trade açtı. Bende hesabıma TL'yi gönderin dedim, adam gönderdi, kontrol ettim banka hesabımı para gerçekten gelmişti. Olay aslında iki taraf için de bitmiş görünüyor değil mi Smiley Bende öyle zannettim ama gerçek bu değilmiş malesef. Aradan bir kaç hafta geçti ve bizim Cointurk üzerinden bir kişi bize ulaştı, adam benim ismimi aratmış ve şansına bizim siteden bize ulaşmış. Bitcoin almak için Levent Kurt un hesabına para gönderdiğini söylüyor, ama bitcoin'leri gönderilmemiş. Hemen tabi Onur'la birlikte olayı araştırdık ve bu arkadaşla görüştük ve gerçeği anladık. Bu arkadaş kodbozdurma.com adında bir siteden bitcoin almak istemiş ve sitenin söylediği bir hesaba TL göndermiş, sitenin bu arkadaşa gönderdiği hesap benim localbitcoins deki banka hesabım. Yani dolandırıcı olan kodbozdurma, bu arkadaşa benim local deki banka hesabımı veriyor ve para yatırmasını söylüyor, para yattıktan sonrada bana localden yazıp para hesabınıza geçti bitcoinleri release edin diyor, bende hesaba bakıyorum gerçekten para gelmiş deyip bitcoin i release ediyorum. Böylece dolandırıcıya Bitcoin gidiyor, kimliğini açık etmeden de diğer arkadaşı dolandırıyor ve ona bitcoin göndermiyor tabiki. Sonrasında Onur avukat olarak arkadaşa destek verdi ve dolandırıcıları savcılığa şikayet ettiler, en son ne oldu orasını çok bilmiyorum.

Bu sadece bir örnek, şimdi bu tarz işlerin her gün onlarcasının yaşandığı bir dünyada, kimlik vs istemeden her gün yüzlerce işlemin döndüğü yüzlerce banka giriş çıkışının olduğu bir platform bu tür problemlerle başa çıkılabilir mi? Cevap: MÜMKÜN DEĞİL, anonim kalmak herkesin bir kullanıcı olarak benim de istediğim bir konu; ama mevcut şartlarda mümkün değil.

Edit: Bu onay olaylarına sıcak bakmayan arkadaşlar, eğer aklınızda bu sürecin kimlik bilgileri vs olmadan nasıl güvenilir bir şekilde işletileceğine dair fikriniz varsa paylaşın tartışalım, hep beraber değerlendirelim, uygulanabilir olursa uygulayalım..

needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
December 07, 2016, 07:15:30 PM

Bitshares zaman hatası veriyor bir türlü giriş yapamadım Angry

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
graviteta
Sr. Member

Activity: 415
Merit: 250

View Profile
December 08, 2016, 12:14:49 AM

keşke şu bitkapital açılsa da, alım-satım yapabileceğimiz güvenilir bir yer olsa.. btcturkten sonra düzgün biryer kalmadı. Undecided

▄▄▄                                          ███                ▄▄▄     ███
███                                          ███               ▐███▌    ███
███                                          ███                ▀▀▀     ███
███        ▄███████▄   ▐███▄█████▄     ▄▄███████ ▄▄███████▄▄    ███   ███████▄
███       ████▀  ████  ▐████▀▀████▌   ████▀▀██▀▄████▀▀▀▀▀███▌   ███   ▀▀███▀▀▀
███      ▐████▄▄▄████  ▐███    ███▌  ████    ▄████▀▄█▌   ▐███   ███     ███
███      ▐███▀▀▀▀▀▀▀▀  ▐███    ███▌  ███▌   ████▀▄███▀   ▐███   ███     ███
███       ████▄    ▄▄  ▐███    ███▌  ████▄   ▄█████▀▄█   ████   ███     ███▄ ▄▄
▀████████  ▀████████▀  ▐███    ███▌   █████████▀▀  ████████▀    ███     ▀█████▀

ALL YOU NEED IS LOAN

▄▄██████▄▄
       ▄▄██████████████▄▄
    ▄▄████████████████████▄▄
 ▄████████████████████████████▄
████████████▌  █████████████████
████████████▌  █████████████████
███████▀▀      ███▀      ▀██████
██████   ▄██▄▄▀▀  ▄▄▄██▄   █████
█████▌  ████    ▄▀  ████   █████
█████▌  ▐███▄▄▀▀  ▄▄████   █████
██████   ▀▀▀   ▄▄█▀  ▀▀   ▄█████
████████▄▄▄▄███████▄▄▄▄▄████████
▀██████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀████████████████▀▀
          ▀▀▀██████▀▀▀
AsyaYarba
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
December 08, 2016, 01:46:48 AM

keşke şu bitkapital açılsa da, alım-satım yapabileceğimiz güvenilir bir yer olsa.. btcturkten sonra düzgün biryer kalmadı. Undecided

Merhaba,

Bitkapital kullanıma açık durumdadır.
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
December 11, 2016, 05:09:58 PM

Lewentkurt a katılıyorum, dolandırıcılık almış başını gidiyor ve dünyada hiç bir şirketleşmiş yapı kimliksiz işlem yaptırmaz.

Ancak temelde Bitkapital borsanın sahibi değil ve borsayı kontrol etmiyor. Sadece merkeziyetsiz takas sistemi üzerinde tanımlı Kapital tokenlarını satıyor. Herkes kendi cüzdanına sahip. Bitshares üzerinde sadece Kapital / BTC değil, Kapital ile girip BTC ye döndükten sonra istediğiniz tüm kripto-değerler üzerinde işlem yapabilirsiniz. Kapital almak veya elinizdeki kapitali satıp TL ye dönmek için kimlik bilgileri şart. Sonuçta bankacılık sistemi devreye giriyor ve Bitkapital Trading Ltd. fonları.

Ancak eğer TL ile çıkış yapmayacaksanız ve sadece al-sat yapıp Bitcoin ile hareket edecekseniz, gerçek şu ki Bitkapital üzerinden üye olmanıza gerek yok.

Bitshares sonuçta merkeziyetsiz bir borsa. OpenLedger veya Bitshares Lite indirip hesap açabilir. Bitcoinlerinizi platforma gönderip, Kapital / Bitcoin pazarını bulup işlem yapabilirsiniz.

ancak Kapital almak/satmak istediğinizde belirttiğim gibi ne yazık ki kimlik bilgisi gerekir.

goraset
Legendary
*

View Profile
December 11, 2016, 05:23:32 PM

Lewentkurt a katılıyorum, dolandırıcılık almış başını gidiyor ve dünyada hiç bir şirketleşmiş yapı kimliksiz işlem yaptırmaz.

Ancak temelde Bitkapital borsanın sahibi değil ve borsayı kontrol etmiyor. Sadece merkeziyetsiz takas sistemi üzerinde tanımlı Kapital tokenlarını satıyor. Herkes kendi cüzdanına sahip. Bitshares üzerinde sadece Kapital / BTC değil, Kapital ile girip BTC ye döndükten sonra istediğiniz tüm kripto-değerler üzerinde işlem yapabilirsiniz. Kapital almak veya elinizdeki kapitali satıp TL ye dönmek için kimlik bilgileri şart. Sonuçta bankacılık sistemi devreye giriyor ve Bitkapital Trading Ltd. fonları.

Ancak eğer TL ile çıkış yapmayacaksanız ve sadece al-sat yapıp Bitcoin ile hareket edecekseniz, gerçek şu ki Bitkapital üzerinden üye olmanıza gerek yok.

Bitshares sonuçta merkeziyetsiz bir borsa. OpenLedger veya Bitshares Lite indirip hesap açabilir. Bitcoinlerinizi platforma gönderip, Kapital / Bitcoin pazarını bulup işlem yapabilirsiniz.

ancak Kapital almak/satmak istediğinizde belirttiğim gibi ne yazık ki kimlik bilgisi gerekir.

kapital/tl dönüşümü yapmak istemiyorum . aradığım cevap buydu teşekkürler.
bitsharese pek hakim değilim. openledgere üye olup deniycem ilk fırsatta
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
December 11, 2016, 06:33:41 PM
Last edit: December 11, 2016, 06:49:45 PM by Zz

Peki KAPITAL isimli asset herzaman 1 TL ye mi karşılık gelecek?
misal ben bir japon yatırımcıyım ak sakallı panda rüyama girdi ve  Türk lirasının değerinin artacağını düşünüyorum.
elimde 10.000 USD sermayem var. gittim bununla 13 BTC aldım. openledger a deposit yaptım.
bitshares cüzdanımda 13 openbtc var. efektif fiyattan elimdeki 13 openbtc yi KAPITAL'e çevirmek istiyorum. ama çeviremiyorum.
çünkü. piyasada hepi topu 8 openBTC lik KAPITAL var.

benim Türklirası yatırım planım suya düştü.

goraset
Legendary
*

View Profile
December 11, 2016, 06:42:24 PM

misal ben bir japon yatırımcıyım ak sakallı panda rüyama girdi ve  Türk lirasının değerinin artacağını düşünüyorum.
elimde 10.000 USD sermayem var. gittim bununla 13 BTC aldım. openledger a deposit yaptım.
bitshares cüzdanımda 13 openbtc var. efektif fiyattan elimdeki 13 openbtc yi KAPITAL'e çevirmek istiyorum. ama çeviremiyorum.

şurda paylaşılmış
https://twitter.com/bitkapital/status/807711788359909376
1 m kapital gözüküyor ama, bitsharesi biraz kullanıp çözmek lazım, birde BKT var o ne acaba
AsyaYarba
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
December 11, 2016, 07:31:32 PM

kapital/tl dönüşümü yapmak istemiyorum . aradığım cevap buydu teşekkürler.
bitsharese pek hakim değilim. openledgere üye olup deniycem ilk fırsatta

Merhaba,

Dolar, Euro gibi para birimleriyle borsaya katılmak istemiyorsanız OpenLedger'a kayıt olmanıza gerek yok. Cüzdanınıza direkt olarak BTC, ETH, ve LTC yükleyerek işlemlere başlayabilirsiniz.

misal ben bir japon yatırımcıyım ak sakallı panda rüyama girdi ve  Türk lirasının değerinin artacağını düşünüyorum.

https://i.imgur.com/WrKYHyd.png

13 open.BTC'yi KAPITAL'e çevirmek için, BTC/KAPITAL piyasasında 13 BTC'lik alım emri olması yeterlidir. Piyasada sirkülasyonda olan KAPITAL miktarı, Bitkapital'e gönderilen TL miktarı kadar olacaktır zira 1 KAPITAL = 1 TL eşitliği geçerlidir.

şurda paylaşılmış
https://twitter.com/bitkapital/status/807711788359909376
1 m kapital gözüküyor ama, bitsharesi biraz kullanıp çözmek lazım, birde BKT var o ne acaba

Bitkapital'in hesabında satılmaya hazır olarak 1 milyon KAPITAL bulunuyor, evet, ancak bu miktar sabit değil, talep arttığında artırılabilir.

BKT, Bitkapital'in ICO katılımcılarına dağıtılan "fantom hisseler". Bitkapital kendi resmi hissedarlarına kar payı dağıtımı gerçekleştirdiğinde BKT sahipleri de aynı oranda kar payını KAPITAL olarak Bitshares hesaplarına alacaklar.

Bitshares kullanım kılavuzuna şu adresten ulaşabilirsiniz: https://destek.bitkapital.com/portal/kb/articles/c%C3%BCzdan-%C3%B6zellikleri-ve-kullanma-klavuzu
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »  All
  Print  

Jump to: