Bitcoin Forum
June 17, 2024, 04:34:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »  All
  Print  
Author Topic: Bitkapital.com  (Read 32568 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
ekin1912
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
December 24, 2016, 01:56:19 PM

Örneğin 1 Btc ne kadar komisyon alıyorsunuz ben göremedim ?

sistem çok karışık bir video yada kullanım klavuzu yok mudur ?

hesap onayı yapmadan btc alım satım gönderim yapamıyormuyuz ?
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
December 24, 2016, 02:57:08 PM

Nufus cuzdanini tutarak, hirsiz pozlu foto istiyormusunuz sizde? Koinim gibi... Yoksa btc turk gibi uzerimize kayitli bir fatura ve surucu belgesi arkali onlu tarattirip gondersen btc & TL alim-satim yapabiliyormuyuz?

Nufus cuzdanini tutarak, hirsiz pozlu foto istiyormusunuz sizde? Evet istiyoruz, çünkü sizin gibi yüzlerce kişi kayıt oluyor ve kimin hırsız olup olmadığını bilmiyoruz Smiley
tipe bakıpmı hırsız olup olmadığını anlıyorsunuz? Bence cok sacma bir kural. 18 yasındaki cocuk bu dediğinizi belki yapabilir ama aklı basında kimse bu şekilde poz vermek istemez. Ayrıca baskasının kimliğiyle islem yapmak istese adam yine yapar. o fotonun ustune kendi fotosunu yapıstırıp pvc ile kaplatır. O şekilde selfie ceker gonderir. Anlıyamazsınız. internetten sahte kimlik cıkartıp onla selfie cektirir yine anlıyamazsınız.
lewentkurt
Full Member

Activity: 218
Merit: 100

View Profile WWW
December 24, 2016, 05:44:16 PM

Örneğin 1 Btc ne kadar komisyon alıyorsunuz ben göremedim ?

sistem çok karışık bir video yada kullanım klavuzu yok mudur ?

hesap onayı yapmadan btc alım satım gönderim yapamıyormuyuz ?

Komisyonlar hk bilgi: https://destek.bitkapital.com/portal/kb/articles/komisyonlar

Video hazırlanıyor çok yakında yayınlanacak.

Onay olmadan işlem yapılamıyor.
lewentkurt
Full Member

View Profile WWW
December 24, 2016, 05:49:33 PM

Nufus cuzdanini tutarak, hirsiz pozlu foto istiyormusunuz sizde? Koinim gibi... Yoksa btc turk gibi uzerimize kayitli bir fatura ve surucu belgesi arkali onlu tarattirip gondersen btc & TL alim-satim yapabiliyormuyuz?

Nufus cuzdanini tutarak, hirsiz pozlu foto istiyormusunuz sizde? Evet istiyoruz, çünkü sizin gibi yüzlerce kişi kayıt oluyor ve kimin hırsız olup olmadığını bilmiyoruz Smiley
tipe bakıpmı hırsız olup olmadığını anlıyorsunuz? Bence cok sacma bir kural. 18 yasındaki cocuk bu dediğinizi belki yapabilir ama aklı basında kimse bu şekilde poz vermek istemez. Ayrıca baskasının kimliğiyle islem yapmak istese adam yine yapar. o fotonun ustune kendi fotosunu yapıstırıp pvc ile kaplatır. O şekilde selfie ceker gonderir. Anlıyamazsınız. internetten sahte kimlik cıkartıp onla selfie cektirir yine anlıyamazsınız.

Bizim koyduğumuz bir kural değil bu, yasalara göre kiminle çalıştığımızı bilmemiz lazım. Bizim için asıl olan kullanıcının bu şekilde verdiği beyanıdır. Dediğiniz selfi onayını bitstamp ve bitfinex gibi işini doğru yapan çok sayıda exchange yapıyor. Neden gerekli olduğuyla ilgili önceki sayfalarda açıklama yapmıştım, bakabilirsiniz.
lewentkurt
Full Member

View Profile WWW
December 24, 2016, 05:51:33 PM

Bitkapital canlı sohbet odasına giriş için link: https://telegram.me/joinchat/DDaKUkAvmerTY-JCaKKBsw

Destek kısmında bir çok soruya cevap bulabileceğiniz makale ve sıkça sorular sorular yayınlanmıştır: https://destek.bitkapital.com/portal/kb
ekin1912
Newbie
*

View Profile
December 24, 2016, 07:30:30 PM

levent bey teşekkürler ...

Tek sıkıntı yönü sadece ziraat bankası ile 7 gün işlem yapmanız..

Eminim forumda finansbank enpara kulananların sayısı fazladır. ilgili banka ile de çalışırsanız güzel olur..

havale eft ve hesap işletim ücreti almadığından herkes enparayı seçiyor..
lewentkurt
Full Member

View Profile WWW
December 24, 2016, 09:10:32 PM

levent bey teşekkürler ...

Tek sıkıntı yönü sadece ziraat bankası ile 7 gün işlem yapmanız..

Eminim forumda finansbank enpara kulananların sayısı fazladır. ilgili banka ile de çalışırsanız güzel olur..

havale eft ve hesap işletim ücreti almadığından herkes enparayı seçiyor..

Bir sayfa geriye gidin bu konuda onun da cvbı var orda..

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1591785.msg17257334#msg17257334
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
December 25, 2016, 04:19:33 PM

Btcturk bu isi fatura ve surucu belgesiyle nasil yapiyorsa/yaptiysa sizde yapabilirsiniz.

Yukaridaki arkadasin dedigi gibi 18-20 yasinda birisi hic dusunmeden bu isi yapabilir ama yaşi daha ileri olan birisi, herhangi bir terslikte basina neler gelebilecegini tahmin edebilir.

Koca bitfinex gibi bir borsa guvenlik acigindan binlerce BTC çaldirabiliyorsa, YAHOO gibi eski ve buyuk bir firma 1milyondan fazla kullanicilarinin bilgilerini caldirabiliyorsa, daha dun kurulmus bir siteye guvenip, ne için cekildiği bariz olan bu dokumani sizlere teslim etmek/emanet etmek nekadar mantikli...

Bu sekilde verilecek dokuman ilerideki bir olumsuzlukta  basinizi belaya sokma olasiligi yuksek.. Ben size soyleyim..

Birisi diyebilir poloniex te istiyor bunu arkadas diye... Polo 2000$ a kadar istemiyor.. O da GUNLUK LİMİT. Bu arada koinim veya kapital kimki kendini poloyla kiyaslayacak
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
December 25, 2016, 05:47:53 PM

Kimlik onayı için bir alternatif yaratılamaz mı? Bir çok borsa küçük işlemler için kimlik onaysız çekim limiti veriyor.
İllegal saçma sapan bir şey yaptığımız yok ama insan kimliği arkalı önlü bide selfie çekip atmaya çekiniyor.
ekin1912
Newbie
*

View Profile
December 25, 2016, 06:22:04 PM

Bende diğer arkadaşlara katılıyorum günlük 1 btc bozum alım işlemi yapıyorum ama kimlik çekip selfie yapmayacağım

üye oldum ama bu selfie olayı kaldırılırsa kullanacağım ..
JollyTrades (OP)
Hero Member

Activity: 602
Merit: 500

View Profile
December 25, 2016, 06:37:17 PM

Bitkapital Neden Kullanıcıların Fotoğrafını İstiyor?

Bu yüzden: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1591785.msg17106944#msg17106944
runomata
Full Member

Activity: 134
Merit: 101

View Profile WWW
December 25, 2016, 08:50:27 PM

Kimlik onayı için bir alternatif yaratılamaz mı? Bir çok borsa küçük işlemler için kimlik onaysız çekim limiti veriyor.
İllegal saçma sapan bir şey yaptığımız yok ama insan kimliği arkalı önlü bide selfie çekip atmaya çekiniyor.

Bende diğer arkadaşlara katılıyorum günlük 1 btc bozum alım işlemi yapıyorum ama kimlik çekip selfie yapmayacağım

üye oldum ama bu selfie olayı kaldırılırsa kullanacağım ..

Burada asıl konu şu;

Hiçbir yasal düzenleme olmadığı için tüm taraflar kendi lehine olacak şekilde mümkün olan en üst güvenlik tedbirini almaya çalışıyor. Kullanıcı, kendisini yaptığı işle ilgili olarak hukuki anlamda güvende hissetmediği için anonim kalmak istiyor.. İşletme ise riskin büyük kısmını üzerine alarak bu platformu hayata geçiriyor ve yarın devletten gelecek sorulara cevap verebilmek adına mümkün olan en detaylı veriyi topluyor kullanıcıdan. Aslında işletme çok da meraklı değil selfie li yazılı kağıtlar almaya.. Kullanıcı da haklı olarak neden böyle saçma bir belge alıyorsunuz serzenişinde bulunuyor..

Şimdi size kısa bir örnek vereyim; hepinizin başına geliyor bu aslında her gün.. ama çoğu zaman nedenini sorgulamadan yapıp geçiyoruz. Örn: Bankaya, vergi dairesine, Turkcell'e, Türk Telekom'a ya da tapuya gidip bir işlem yaptığınızda, karşı tarafla bir sözleşme imzaladığınızda yaşadığınız bir olay bu.. Çoğu yerde evraka imza atarken, imzanızın üstüne/altına "okudum" yazmanız isteniyor.
Bir insan bir kağıdın altına neden imza atar? Yukarıda yazanları okuduğunu ve kabul ettiğini göstermek için değil mi? Peki neden "okudum" yazıyoruz?

Durumun vahimliği burada başlıyor. Çünkü Türkiye'de bazı mahkemeler şöyle kararlar veriyor. ---- her ne kadar tüketici sözleşmeyi imzalamış olsa da sözleşmeyi okumadan imzaladığı anlaşıldığından ve bu durum Türkiye'de bir adet haline geldiğinden ve kendi aleyhine olan sözleşme hükmünden haberdar olmadığından......vs. ---- Şimdi banka bu karar sonrası tüketiciyi kandırmış olduğu için ödüyor tüketicinin zararını... sorun yok, adaletin kestiği parmak acımaz..
Sonra banka ne yapıyor? Yeni sözleşmelerinde tüketiciye "okuduğunu" beyan etmesini istiyor.. 1-2 yıl yeni mahkeme kararı çıkmıyor ve sadece "okudum" yazarak devam ediyor işlerine kurumlar ve tüketiciler..(okuyorlar mı? OKUMUYORLAR:) ) Sonra bir gün --okudum-- da yetmez diyor bir mahkeme ve bu sefer boş kutucuklar koyuluyor sözleşmelerin üstüne.. İçine de "yukarıda yazan maddeleri okudum, anladım kabul ediyorum!" yazması isteniyor tüketiciden...

Bütün bunları anlattıktan sonra meşhur selfie ye gelelim Smiley)

Kullanıcı Kripto Para borsasına girerken ne yapacağını biliyor mu? Biliyor var sayalım.. Kötü niyetli mi? Değil varsayalım.. Türk Lirasını / USD'yi / EUR'yu borsanın banka hesabına gönderiyor ya.. işte bütün olay orada başlıyor.. buraya yazıp hiçbirinizin iştahını kabartmayacağım ama emin olun kripto para alemindeki kullanıcıların %85 i hiç de saf değil.. Acayip olaylar döndürüyorlar.. Borsaların sürekli sıkıntı yaşıyor olması sizin de dikkatinizi çekmiyor mu? Bunun sebebi ne olabilir diye düşünüyor musunuz? Bu adamlar neden bizim fotoğraflı selfie lerimizi istiyor diye gerçekten soruyor ve biraz düşünüyor musunuz bunun olası sebeplerini??

Ben size söyleyeyim, hiç biri o selfileri yazıcıda basıp duvarına asma derdinde değil.. Tek dertleri, başlarına gelen onlarca vakıada kendisini hukuk sistemine karşı korumak ve makul bir cevap verebilmek.. Ha kimler için geçerli bu durum? O kurnaz tilkiler için.. Sadece al/sat yapan, şüpheli işlemi olmayanların zaten çekinecek bir şeyi de yok..

Yarın bir gün olmaz ya.. diyelim ki oldu.. Mali şubeden Arif komiser size, oğlum sen bitkapital'de Bitfinex'te Bitstamp'te ne yapıyorsun dediğinde  "boynunu büküp 10 yaşında çocuk gibi, "bilmiyoyum amca" demeyecekseniz rahatça " kripto para alım/satımı yapıyorum" diyebilecekseniz korkacak hiçbir şeyiniz yok..

Çünkü borsalarda aylarca işlem yapan bazı tilkiler bankaya/polise gidip, "ben bu siteyi hiç bilmiyorum diyebiliyor!!"
Borsa da buyurun bu fotoğrafı demek zorunda kalıyor... Şaka gibi değil mi?? Smiley Şaka değil, gerçek...
Dünyada içinde insan olan tüm koruyucu ve kısıtlayıcı tedbirler yaşanan olaylar sonucu alınır.. Taraflar tam anlamıyla dürüst davransa hiçbir belgeye gerek kalmadan işlemler yapılırdı zaten..

Aslında kripto eko sisteminin merkeziyetsiz sistem mantığı da bunun gerçekleşmesini sağlayacak bir gün.. Ne gün? bilmiyorum.. bir gün..(bu konu ayrı bir tartışma konusu olduğu için bu başlığı sabote etmek istemiyorum.)
sevgiler..
yalcin
Newbie
*

View Profile
December 29, 2016, 09:17:50 PM

Üç gün önce hesap açtım BitKapital'den, selfie çekip yolladım, bir kaç saat içinde hesabım onaylandı. Bu ana kadar herşey çok güzel. Ama bugün hesaba para yükleyim dedim, eft yaptım, bekledim, bekledim, bekledim... Hala hareket yok. Destekten bir mesaj atayım bilgi alayım dedim, giremedim. Meğer destek bölümüne girebilmek için ayrı bir kullanıcı adı/parola gerekiyormuş. Onu da çözdük, destek hesabımı açıp mesajımı yolladım, hala bekliyorum, bekliyorum... Her halde haftanın (yılın Smiley son günü çözülür de ben de torunlarıma " Evladım biz bu işlere tee 2016 yılında girdik" diyebilirim..
huzurkan
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 522

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
December 30, 2016, 05:55:15 AM

Merak ettiğim şu bitkapital cüzdanımıza bitcoin aldık. Ve orada saklamak istiyoruz. Ne kadar güvenli? Eğer çok güvenli diyorsanız diğer cüzdanları kullanmaya gerek Yok mu?

,gaaaaaaaagaaaaaaaaaaaaagaaaaaaaag,
           ,aP8b    _,dYba,       ,adPb,_    d8Ya,
         ,aP"  Yb_,dP"   "Yba, ,adP"   "Yb,_dP  "Ya,
       ,aP"    _88"         )888(         "88_    "Ya,
     ,aP"   _,dP"Yb      ,adP"8"Yba,      dP"Yb,_   "Ya,
   ,aPYb _,dP8    Yb  ,adP"   8   "Yba,  dP    8Yb,_ dPYa,
 ,aP"  YdP" dP     YbdP"      8      "YbdP     Yb "YbP  "Ya,
I8aaaaaa8aaa8baaaaaa88aaaaaaaa8aaaaaaaa88aaaaaad8aaa8aaaaaa8I
`Yb,   d8a, Ya      d8b,      8      ,d8b      aP ,a8b   ,dP'
  "Yb,dP "Ya "8,   dI "Yb,    8    ,dP" Ib   ,8" aP" Yb,dP"
    "Y8,   "YaI8, ,8'   "Yb,  8  ,dP"   `8, ,8IaP"   ,8P"
      "Yb,   `"Y8ad'      "Yb,8,dP"      `ba8P"'   ,dP"
        "Yb,    `"8,        "Y8P"        ,8"'    ,dP"
          "Yb,    `8,         8         ,8'    ,dP"
            "Yb,   `Ya        8        aP'   ,dP"
              "Yb,   "8,      8      ,8"   ,dP"
                "Yb,  `8,     8     ,8'  ,dP"  
                  "Yb, `Ya    8    aP' ,dP"    
                    "Yb, "8,  8  ,8" ,dP"
                      "Yb,`8, 8 ,8',dP"
                        "Yb,Ya8aP,dP"
                          "Y88888P"
                            "Y8P"
                              "

Free TON

PEER-TO-PEER MULTY-BLOCKCHAIN SYSTEM
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬TON SURF - OFFICIAL WALLET ▬▬▬▬

▄███████████████████▄
        █████████████████████
▄█████  █████████████████████
██████  ████             ████
███     █████████████████████
██████  ████             ████
██████  █████████████████████
███     █████████████████████
███████ ▀███████████████████▀
▀███████▄▄▄▄▄▄▄       ▀████
  ████▌                 ██ 
  ▐██▌                     
   █▌

TELEGRAM
FORUM
WIKI
AsyaYarba
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
December 30, 2016, 07:17:12 AM

Üç gün önce hesap açtım BitKapital'den, selfie çekip yolladım, bir kaç saat içinde hesabım onaylandı. Bu ana kadar herşey çok güzel. Ama bugün hesaba para yükleyim dedim, eft yaptım, bekledim, bekledim, bekledim... Hala hareket yok. Destekten bir mesaj atayım bilgi alayım dedim, giremedim. Meğer destek bölümüne girebilmek için ayrı bir kullanıcı adı/parola gerekiyormuş. Onu da çözdük, destek hesabımı açıp mesajımı yolladım, hala bekliyorum, bekliyorum... Her halde haftanın (yılın Smiley son günü çözülür de ben de torunlarıma " Evladım biz bu işlere tee 2016 yılında girdik" diyebilirim..

Merhaba,

Para transferiniz hesabımıza bugün ulaştığından işleminiz bugün gerçekleştirilmiştir.
yalcin
Newbie
*

View Profile
December 30, 2016, 09:17:51 AM

Merhaba,

Para transferiniz hesabımıza bugün ulaştığından işleminiz bugün gerçekleştirilmiştir.

Teşekkür ederim, harikasınız.
JollyTrades (OP)
Hero Member

Activity: 602
Merit: 500

View Profile
December 30, 2016, 09:50:31 AM

Merak ettiğim şu bitkapital cüzdanımıza bitcoin aldık. Ve orada saklamak istiyoruz. Ne kadar güvenli? Eğer çok güvenli diyorsanız diğer cüzdanları kullanmaya gerek Yok mu?

Eldeki verilere bakılarak, Bitkapital ile erişeceğiniz Bitshares cüzdanının, Poloniex, Bitfinex gibi merkezi borsalardan daha güvenli olduğu, ancak doğrudan Bitcoin cüzdanı olan, çoklu imzaya olanak veren Copay gibi, ya da 2FA ile korunan Trezor gibi cüzdanlardan daha güvenli olmadığı söylenebilir. Bitshares ekosistemindeki çalışmalarla Bitshares blokcinciri ve Bitcoin blokzinciri arasında doğrudan takasa olanak veren "atomik swap" işlemleri geliştirilmektedir; bu özellik geldiğinde, Bitshares cüzdanının Copay, Trezor ya da eşdeğer güvenlikteki diğer cüzdanlarla aynı kategoride değerlendirilmesi gerekir.
maximan2008
Sr. Member

Activity: 300
Merit: 250

View Profile
January 01, 2017, 10:59:59 AM

Bitkapital yöneticileri; daha önce ki mesajlarımda da belirttiğim gibi api bağlantı hataları üzerine çalışmalarınızı hızlandırmanız gerekmektedir. yaklaşık 5 10 dk lık sürelerle tekrar tekrar bağlantı kurmaya çalışıyorum ancak sürekli bağlantı yok uyarısı alıyorum. farklı sunucuları da denediğim halde aynı. bu sorun  ciddiye alınması gereken bir problemdir. ddos saldırı alıyor olsanız anlayış gösterirdim ama herhangi bir saldırı olmadığı halde bu şekilde bağlantı kurulamaması kabul edilir değildir. iyi çalışmalar...
lewentkurt
Full Member

View Profile WWW
January 01, 2017, 07:29:17 PM

Bitkapital yöneticileri; daha önce ki mesajlarımda da belirttiğim gibi api bağlantı hataları üzerine çalışmalarınızı hızlandırmanız gerekmektedir. yaklaşık 5 10 dk lık sürelerle tekrar tekrar bağlantı kurmaya çalışıyorum ancak sürekli bağlantı yok uyarısı alıyorum. farklı sunucuları da denediğim halde aynı. bu sorun  ciddiye alınması gereken bir problemdir. ddos saldırı alıyor olsanız anlayış gösterirdim ama herhangi bir saldırı olmadığı halde bu şekilde bağlantı kurulamaması kabul edilir değildir. iyi çalışmalar...

Bu konu listemizde ilgileniyoruz, teşekkürler..

Bu arada Bitkapital rehber videolarımız yayınlanmıştır: Youtube sayfamızdan göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCITzqxB8k9kqYFf_nV9vDsg
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
January 02, 2017, 12:48:07 PM

bugün bitkapitali hediye 250 kapital vesilesi ile inceledim.
genel olarak fena değil, btc satın aldım sorunsuz şekilde çekim yaptım. süreç gayet hızlı çalıştı,
yanlız derinlik çok zayıf, sistemin btc ve kapital anlamında desteklenmesi lazım.
btcturk bunu yapıyordu ilk başlarda. en azından bir süre hacim artana kadar özellikle satış anlamında desteklenirse, uluslararası borsalara yakın rakabetçi bir fiyat oluşur ,buda kullanıcı sayısının artmasını sağlar.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »  All
  Print  

Jump to: