Bitcoin Forum
June 17, 2024, 07:43:05 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 »  All
  Print  
Author Topic: Bitkapital.com  (Read 32568 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
1melyun
Hero Member

Activity: 546
Merit: 501

View Profile
March 06, 2017, 09:50:38 PM

Bu projenin tl yi blockchain sistemine aktarmak olduğunu sanıyordum uzun süre bakmamıştım buraya , şimdi bakıyorumda exchange sitesinden öteye gidememiş proje

Proje 2016 Kasım'dan bu yana hayatta. 4 ayda finansal devrim yaratmamızı mı beklemiştiniz? : )
Bitshares projesini kopyalayıp yapıştır yaparak devrim yapamazsın zaten.Kopyala yapıştırı bırak , bir altcoinin ağında asset kurma işlemine benzer bir hareketle platform çıkarmışsınız. Bu da üstteki cevap tarzınıza yapılmış bir iğneleme olarak dursun.
Yoksa bu tür gelişmelere bile aç bir toplum olarak platformun sağlayacağı faydayı gözardı edemem.
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
March 07, 2017, 08:28:26 AM

Bu projenin tl yi blockchain sistemine aktarmak olduğunu sanıyordum uzun süre bakmamıştım buraya , şimdi bakıyorumda exchange sitesinden öteye gidememiş proje

Proje 2016 Kasım'dan bu yana hayatta. 4 ayda finansal devrim yaratmamızı mı beklemiştiniz? : )
Bitshares projesini kopyalayıp yapıştır yaparak devrim yapamazsın zaten.Kopyala yapıştırı bırak , bir altcoinin ağında asset kurma işlemine benzer bir hareketle platform çıkarmışsınız. Bu da üstteki cevap tarzınıza yapılmış bir iğneleme olarak dursun.
Yoksa bu tür gelişmelere bile aç bir toplum olarak platformun sağlayacağı faydayı gözardı edemem.

Devrim beklemiyoruz ama işlevsellik bekliyoruz, hem altyapı hem destek açısından.

Altyapı zaten bağımsız geliştiriliyor o zaman geriye destek kısmını halletmek kalıyor.

JollyTrades (OP)
Hero Member

Activity: 602
Merit: 500

View Profile
March 07, 2017, 08:36:17 AM

Devrim beklemiyoruz ama işlevsellik bekliyoruz, hem altyapı hem destek açısından.

Altyapı zaten bağımsız geliştiriliyor o zaman geriye destek kısmını halletmek kalıyor.

Açıklığa kavuşturmak adına belirteyim, biz Bitshares'in ana geliştirici ekibiyle çalışıyoruz ve Bitshares'in kendi gelişimine de aktif olarak katkıda bulunuyoruz. Bitshares'i geniş, merkezsiz bir iş ağı olarak düşünebilirsiniz. Merkezsiz Otonom Şirket (Decentralized Autonomous Company) tabirini de kullanıyorlar. Bitshares üzerinde iş yapan çoğu şirket birbiriyle bu merkezsiz ortaklık dolayımı ile kooperasyon içindeler (kendini bütün sistemden izole olarak konumlandıran, teknolojik altyapıyı kullansa da komüniteye dahil olmayan yapılanmalar da var), ve kimisi çok kimisi az Bitshares'in genel olarak geliştirilmesine katkı sağlar. Dediğiniz doğru, tek başımıza devrim yaratmak peşinde değiliz, parçası olsak yeterli : ) Sonuç olarak, Bitshares'i Bitkapital'den tamamen ayrı, bağımsız bir dinamiği olan bir "altcoin" olarak görmek doğru olmaz.
Gorkem07
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
March 08, 2017, 09:17:23 AM

Bitkapitalde TL giriş çıkışı kesinlikle çok kötü. 2 saatte bir check çok uzun.

Gönderdiğin para oraya ulaşana kadar piyasa alt üst oluyor  Cheesy

Tl yatırdığımda 1189 dolardı hala yatmadı bekliyorum 1205 dolar oldu . Kar akıp gidiyor hala da yatmasını bekliyorum
btclife01
Sr. Member

View Profile
March 08, 2017, 11:39:48 AM

(normalde beklemek sorun olmayabilir ama) ne yazık ki piyasadaki dalgalanmalarda bitkapitale TL giriş-çıkışı (süre olarak) can sıkabiliyor.
Gorkem07
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
March 08, 2017, 01:04:54 PM

(normalde beklemek sorun olmayabilir ama) ne yazık ki piyasadaki dalgalanmalarda bitkapitale TL giriş-çıkışı (süre olarak) can sıkabiliyor.

yok aga çektim parayı şuan bitkapital ölü 4.580den alış koydum maşallah tık yok Smiley neyse Bizim burdan alış yapıcam artık bakalım para geri çekme kaç saatde gelir Huh
btclife01
Sr. Member

View Profile
March 08, 2017, 02:45:13 PM

yok aga çektim parayı şuan bitkapital ölü 4.580den alış koydum maşallah tık yok Smiley neyse Bizim burdan alış yapıcam artık bakalım para geri çekme kaç saatde gelir Huh

Hacim çok düşük; işlemler genelde günlük. Yani sabah emir veriyorsun akşam kontrol ediyorsun. Hala istenilen seviyede değil (belki de öyledir!).
maximan2008
Sr. Member

Activity: 300
Merit: 250

View Profile
March 16, 2017, 12:15:48 AM

şu anda Türkiyede, ethereum trade'i yapılabilinen tek borsa. belkide kimse henüz farkında değil. şu anda borsa açık, satış alış olmamasına rağmen trade engine aktif ve kullanılabilecek durumda.
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
March 20, 2017, 05:04:50 AM

Bu hafta bitcoin düşme evresindeyken 4300 den bitcoinimi bozdurduğumda alım için fırsat beklediğim borsaydı. Cuma sattığım bitcoinin fiyatı, şans eseri cumartesi günü 3400 e kadar düşmüştü heyecan yapmış 3-5 kuruş kazanıcam diye(0.03 btc) bitkapitale tekrardan giriş yapıp bitcoin almak için fırsat kolluyordum. Bitkapitale girdim ve ne göreyim preev kuru 3480 tl iken bitkapitalde bitcoin 4599 tl.Türkiyedeki tüm borsalar 3600 seviyesine inmiş iken bitkapital 4599 tl. 2 gün sonra bugün tekrar girdiğimde ise 4500 tl olduğunu görüyorum. İçeride kullanıcı kalmadığını galiba son ben kaldım, 2-3 yönetici veya mini balinanın bitcoini güncel fiyatının 1000 lira üstüne keyfi olarak satmaya çalıştığını düşünüyorum.
btclife01
Sr. Member

View Profile
March 20, 2017, 10:34:41 AM

Bu hafta bitcoin düşme evresindeyken 4300 den bitcoinimi bozdurduğumda alım için fırsat beklediğim borsaydı. Cuma sattığım bitcoinin fiyatı, şans eseri cumartesi günü 3400 e kadar düşmüştü heyecan yapmış 3-5 kuruş kazanıcam diye(0.03 btc) bitkapitale tekrardan giriş yapıp bitcoin almak için fırsat kolluyordum. Bitkapitale girdim ve ne göreyim preev kuru 3480 tl iken bitkapitalde bitcoin 4599 tl.Türkiyedeki tüm borsalar 3600 seviyesine inmiş iken bitkapital 4599 tl. 2 gün sonra bugün tekrar girdiğimde ise 4500 tl olduğunu görüyorum. İçeride kullanıcı kalmadığını galiba son ben kaldım, 2-3 yönetici veya mini balinanın bitcoini güncel fiyatının 1000 lira üstüne keyfi olarak satmaya çalıştığını düşünüyorum.

Ne yazık ki hacim çok düşük.

Anlık değil belki günlük takipten dolayı, alıcı da satıcı da zarar etmeyeceğini düşündüğü fiyatı giriyor.

Bu da alım satım arasındaki makasın çok fazla açık olmasına sebep oluyor.
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
March 20, 2017, 10:47:28 AM

fiyatları belirleyen site sahibi değil, alıcı olan senle satıcı olan başkası,
Şu borsa işleri ile uğraşıyorsunuz ama mantığı neden anlamak istemiyorsunuz anlamıyorum.

borsaya sadece komisyonu, arabirimi, para yatırma çekme ile ilgili durumlarda laf söyleyebilirsiniz.
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
March 20, 2017, 11:05:24 AM

fiyatları belirleyen site sahibi değil, alıcı olan senle satıcı olan başkası,
Şu borsa işleri ile uğraşıyorsunuz ama mantığı neden anlamak istemiyorsunuz anlamıyorum.

borsaya sadece komisyonu, arabirimi, para yatırma çekme ile ilgili durumlarda laf söyleyebilirsiniz.

haklısın. ben borsaya felsefesine bir şey demiyorum zaten. kullanan kalmamış diyorum. içeride kalanlarda muhtemelen keyfi satıcılar, bitmiş yani belkide son kullananlardan biri bendim. o derece şuan al sat yapılacak bir yer asla ve asla değil. bende artık bıraktım. umarım bir gün değeri anlaşılır ve yoğun bir kullanıcı kitlesine ulaşır bizde burayı kullanırız. Mesela bir örnek vereyim şuan bit kapital'de LTC fiyatı alsanız 13 dolar sizce bunun mantığı nedir ? Keyfi satıcıların olduğu işlem hacmi sıfıra yakın bir yer. Altyapısına hayran kaldığım ama umduğumu bulamadığım bir yer oldu.
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
March 21, 2017, 08:40:27 AM

bitkapitalin kullanılmama sebebini, her işlem için ücret ödenmek zorunda olunulduğundan dolayı olduğunu düşünüyorum. (bu cümleyi ögelerine ayırana priv key vercem)

demem şu ki: düşük bir işlem ücreti bile olsa emir girip çıkarken ücret ödenmesi anlık fırsatların kaçırılmasına neden olacağı için küçük bir miktar bile olsa düşündürüyor. bunu belirleyenin bitkapital olmadığını biliyorum. ama yeni açılan bir borsa bile bitkapitalden hızlı yayılmasına şaşmamalı. bence asıl sıkıntı bu. çözümü var mı bilmem ama kullanıcıları iten şey bu olabilir.

For rent...
HakanYAZICI
Full Member

Activity: 195
Merit: 111

View Profile
March 21, 2017, 08:53:40 AM

haklısınız hocam. İşlem ücreti oldukça net ve bir yerde alınsa insanlar yine kullanır ama böyle parça parça olunca "bizi mi koparıyorlar acaba" diye bir şey geliyor insanın aklına.

(bu cümleyi ögelerine ayırana priv key vercem)

imla hatalarını görmezden geldim hocam Cheesy

gizli özne: ben

nesne: bitkapitalin kullanılmama sebebini

zarf tümleci: her işlem için ücret ödenmek zorunda olunulduğundan dolayı olduğunu

yüklem: düşünüyorum.

coinvs.net - kripto paralar hakkında temel bilgiler. canlı bitcoin borsaları
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
March 21, 2017, 09:39:14 AM

haklısınız hocam. İşlem ücreti oldukça net ve bir yerde alınsa insanlar yine kullanır ama böyle parça parça olunca "bizi mi koparıyorlar acaba" diye bir şey geliyor insanın aklına.

zarf tümleci: her işlem için ücret ödenmek zorunda olunulduğundan dolayı olduğunu

Bence bir tip hakkedildi. Smiley
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
March 21, 2017, 09:54:41 AM

Bence bir tip hakkedildi. Smiley
priv keyi ben gönderdim tip sizden o zaman 1PB4kGg1HWjmxoeq5zZptMaFKw43tVTnpv

bu arada bitkapitaldeki cüzdanım hard fork olması durumunda ne olacak? BU'ya göre var mı bi geliştirme?

For rent...
emreunsal10
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 256

View Profile
March 21, 2017, 10:09:52 AM

Paribu çok etkili oldu bence kullanımın hacmin azalmasında..

Ayrıca 3 yerli borsadan da hard fork durumunda alacakları pozisyonla ilgili bilgi bekliyorum ancak hiçbir yerde bu bilgiyi göremedim, bilgisi olan varsa bitkapital ve diğer iki borsanın(koinim, paribu) alacağı pozisyonu yazabilir mi?
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
March 21, 2017, 10:43:20 AM

priv keyi ben gönderdim tip sizden o zaman 1PB4kGg1HWjmxoeq5zZptMaFKw43tVTnpv

Olay bana nasıl intikal etti arada, anlamadım Smiley
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
March 21, 2017, 11:19:25 AM

Ayrıca 3 yerli borsadan da hard fork durumunda alacakları pozisyonla ilgili bilgi bekliyorum ancak hiçbir yerde bu bilgiyi göremedim, bilgisi olan varsa bitkapital ve diğer iki borsanın(koinim, paribu) alacağı pozisyonu yazabilir mi?

Muhafazakarız biz, aynen devam.
emreunsal10
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 256

View Profile
March 21, 2017, 01:07:45 PM

Muhafazakarız biz, aynen devam.

bence mutlaka bir değişiklik yapılacaktır, en azından yol planları bellidir..
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 »  All
  Print  

Jump to: