Bitcoin Forum
July 02, 2024, 10:23:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: ICONOMI - Platforma de administrare Fonduri  (Read 17300 times)
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
September 19, 2016, 10:35:50 PM
 #101

Treaba asta nu o stiam  Grin deci vom avea si carduri Visa

Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
September 20, 2016, 02:14:23 AM
 #102

Treaba asta nu o stiam  Grin deci vom avea si carduri Visa


ziceau ca pe langa carduri, vor accelera si procesul de dezvoltare  a platformei si ca au gasit sau ceva de genul, investitori noi, posibil din China, sa vedem ce fonduri vor colecta in zilele care au mai ramas.
Averim
Member
**
Offline Offline

Activity: 515
Merit: 12


View Profile
September 20, 2016, 03:28:04 AM
 #103

Treaba asta nu o stiam  Grin deci vom avea si carduri Visa


ziceau ca pe langa carduri, vor accelera si procesul de dezvoltare  a platformei si ca au gasit sau ceva de genul, investitori noi, posibil din China, sa vedem ce fonduri vor colecta in zilele care au mai ramas.
astea sunt carduri normale, ca oricare altul sau au ceva diferit? si inca  ceva,  pe siteul Iconomi este o scala sau cum se numeste, de la 0 cred si pana la 21k Btc, am inteles ca pana acum s-au strans cam 8000 Btc dar nu inteleg care este faza cu 21 de mii, pana la suma aia trebuie sa ajunga? si daca nu vor ajunge ce se intampla?
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
September 20, 2016, 05:24:13 AM
 #104

Treaba asta nu o stiam  Grin deci vom avea si carduri Visa


ziceau ca pe langa carduri, vor accelera si procesul de dezvoltare  a platformei si ca au gasit sau ceva de genul, investitori noi, posibil din China, sa vedem ce fonduri vor colecta in zilele care au mai ramas.
astea sunt carduri normale, ca oricare altul sau au ceva diferit? si inca  ceva,  pe siteul Iconomi este o scala sau cum se numeste, de la 0 cred si pana la 21k Btc, am inteles ca pana acum s-au strans cam 8000 Btc dar nu inteleg care este faza cu 21 de mii, pana la suma aia trebuie sa ajunga? si daca nu vor ajunge ce se intampla?
Vor fi carduri cat se poate de normale ca sa le spun asa. Pentru a evita supra-finantarea, Iconomi  a setat un prag maxim de 21,000 BTC, oricum nu cred ca-l vor atinge pana pe 29 septembrie, pragul minim era de 2000 BTC, daca nu atingeau pragul minim pana la sfarsitul campaniei Ico, cred ca s-ar fi restituit sumele investite.. parca asa erau termeni..
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
September 20, 2016, 03:08:57 PM
 #105

incredibil ce mult a scazut  cantitatea de ICN  pentru recompensa Twitter  Sad acum 3 zile aveam aproape dublu, pana la sfarsit nu mai raman cu nimic in conditiile in care am peste 4 saptamani de cand tot  redistribui tweeturile  lor.
intr-un timp chiar ma bucuram ca se mai strang si de acolo ceva "bucati".
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
September 20, 2016, 04:06:49 PM
 #106

incredibil ce mult a scazut  cantitatea de ICN  pentru recompensa Twitter  Sad acum 3 zile aveam aproape dublu, pana la sfarsit nu mai raman cu nimic in conditiile in care am peste 4 saptamani de cand tot  redistribui tweeturile  lor.
intr-un timp chiar ma bucuram ca se mai strang si de acolo ceva "bucati".

Stai linistit ca nu esti singurul si nici ultimul in aceasta situatie si pana pe 29 mai este destul.


Un articol despre ultimele stiri si informatii: https://medium.com/@ltcrstrbrt/iconomi-actualizari-importante-76db4ed0fded#.9q3x2yudo
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
September 20, 2016, 08:39:47 PM
 #107

incredibil ce mult a scazut  cantitatea de ICN  pentru recompensa Twitter  Sad acum 3 zile aveam aproape dublu, pana la sfarsit nu mai raman cu nimic in conditiile in care am peste 4 saptamani de cand tot  redistribui tweeturile  lor.
intr-un timp chiar ma bucuram ca se mai strang si de acolo ceva "bucati".

sa speram ca vor reusi cei care se ocupa de Campania  media sa filtreze  si sa blocheze  toate conturile care au "spamat" la greu, citisem pe forumul principal, ca erau conturi de twitter care au redistribuit tweet-uri vechi de acum o luna.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
September 20, 2016, 11:52:18 PM
 #108

incredibil ce mult a scazut  cantitatea de ICN  pentru recompensa Twitter  Sad acum 3 zile aveam aproape dublu, pana la sfarsit nu mai raman cu nimic in conditiile in care am peste 4 saptamani de cand tot  redistribui tweeturile  lor.
intr-un timp chiar ma bucuram ca se mai strang si de acolo ceva "bucati".

sa speram ca vor reusi cei care se ocupa de Campania  media sa filtreze  si sa blocheze  toate conturile care au "spamat" la greu, citisem pe forumul principal, ca erau conturi de twitter care au redistribuit tweet-uri vechi de acum o luna.
Intr-un fel toata harababura asta ma face sa trag o concluzie: Iconomi prezinta interes.
Astept sa se termine odata Ico-ul ca altfel nu raman cu prea mare lucru din recompensa Twitter.
bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
September 21, 2016, 12:32:25 AM
 #109

Sa aveti grija cu exchange-ul Liqui.io, respectivii au anuntat ca au listat tokenul ICN care defapt este un IOU, mai pe limba noastra si intelesul tuturor, exchange-ul a cumparat o anumita cantitate de ICN ( cum au facut cei de la Yobit cu wave si lisk) insa nu a intrat  in posesia ICN -ului (  este imposibil pentru ca inca nu sa terminat ico-ul deci nu a inceput distribuirea) iar acum ei "tranzactioneaza" acea cantitate fictiva. Sa aveti grija daca doriti sa cumparati de pe acest exchange.

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
Averim
Member
**
Offline Offline

Activity: 515
Merit: 12


View Profile
September 21, 2016, 05:15:11 AM
 #110

Sa aveti grija cu exchange-ul Liqui.io, respectivii au anuntat ca au listat tokenul ICN care defapt este un IOU, mai pe limba noastra si intelesul tuturor, exchange-ul a cumparat o anumita cantitate de ICN ( cum au facut cei de la Yobit cu wave si lisk) insa nu a intrat  in posesia ICN -ului (  este imposibil pentru ca inca nu sa terminat ico-ul deci nu a inceput distribuirea) iar acum ei "tranzactioneaza" acea cantitate fictiva. Sa aveti grija daca doriti sa cumparati de pe acest exchange.
poi asa ceva nu se numeste inselatorie? vand ceva ce nu detin inca ( sper ca am inteles bine) si cine garanteaza ca dupa ce vor primi monezile  de la Ico, vor credita utilizatorii care au cumparat de pe casa lor de schimb? de evitat astfel de "posibilitati"
bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
September 21, 2016, 08:12:42 PM
 #111

Sa aveti grija cu exchange-ul Liqui.io, respectivii au anuntat ca au listat tokenul ICN care defapt este un IOU, mai pe limba noastra si intelesul tuturor, exchange-ul a cumparat o anumita cantitate de ICN ( cum au facut cei de la Yobit cu wave si lisk) insa nu a intrat  in posesia ICN -ului (  este imposibil pentru ca inca nu sa terminat ico-ul deci nu a inceput distribuirea) iar acum ei "tranzactioneaza" acea cantitate fictiva. Sa aveti grija daca doriti sa cumparati de pe acest exchange.
poi asa ceva nu se numeste inselatorie? vand ceva ce nu detin inca ( sper ca am inteles bine) si cine garanteaza ca dupa ce vor primi monezile  de la Ico, vor credita utilizatorii care au cumparat de pe casa lor de schimb? de evitat astfel de "posibilitati"
Tocmai deasta am spus, pentru ca exista sanse ca lumea sa isi piarda banii, nu garanteaza nimeni nimic si mizerii s-au intamplat si la case mai mari. Deci fiti cu bagare de seama.

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
September 23, 2016, 01:28:13 AM
 #112

Inca 6 zile de ICO, peste 5,2 milioane de dolari si vreo 2051 de investitori. Fondul Iconomi.Performance va fi lansat mult mai repede decat era planificat, posibil imediat dupa terminarea campaniei ICO.
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
September 23, 2016, 02:05:20 PM
 #113

Inca 6 zile de ICO, peste 5,2 milioane de dolari si vreo 2051 de investitori. Fondul Iconomi.Performance va fi lansat mult mai repede decat era planificat, posibil imediat dupa terminarea campaniei ICO.
ICONOMI.PERFORMANCE era planificat pentru trimestrul 4 (2016) din ce am citit eu in "roadmap-ul" Iconomi, dar cu cat mai repede cat atat mai bine. Sper sa functioneze bine si sa aduca profit asa cum au promis ei.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
September 23, 2016, 03:42:33 PM
 #114

Inca 6 zile de ICO, peste 5,2 milioane de dolari si vreo 2051 de investitori. Fondul Iconomi.Performance va fi lansat mult mai repede decat era planificat, posibil imediat dupa terminarea campaniei ICO.
ICONOMI.PERFORMANCE era planificat pentru trimestrul 4 (2016) din ce am citit eu in "roadmap-ul" Iconomi, dar cu cat mai repede cat atat mai bine. Sper sa functioneze bine si sa aduca profit asa cum au promis ei.
Da asa era planificat, insa proiectul a primit un feedback pozitiv in China la DevCon2 plus fondurile colectate pana in prezent. Lucrurile astea au contribuit intr-un fel la accelerarea dezvoltarii fondului Performance. Sa vedem cum se va prezenta la lansare.
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
September 23, 2016, 10:14:32 PM
 #115

stau si ma gandesc la o chestie, daca vrem carduri  trebuie sa ne dezvaluim indentitatea ( adresa nume etc) ori scopul in sine, si ma refer inca de la inceputuri,  era acela ca persoanele ( si tranzactiile) sa ramana anonime. Parca asta era filosofia Bitcoin-ului nu? suna putin a "institutie bancara" sau gresesc eu?
bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
September 23, 2016, 11:49:42 PM
 #116

stau si ma gandesc la o chestie, daca vrem carduri  trebuie sa ne dezvaluim indentitatea ( adresa nume etc) ori scopul in sine, si ma refer inca de la inceputuri,  era acela ca persoanele ( si tranzactiile) sa ramana anonime. Parca asta era filosofia Bitcoin-ului nu? suna putin a "institutie bancara" sau gresesc eu?
Nimeni nu te obliga sa ai card de la ei, este doar o alegere personala, si pe de alta parte cei care au cumparat token-uri cu moneda fiat, oricum au datele inregistrate. Pe de alta parte ai dreptate in privinta  ideilor de tranzactii anonime, etc, insa din pacate lucrurile se indreapta incet incet in alta directie. Apropos, ati simtit cutremurul?

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
September 24, 2016, 12:39:34 AM
 #117

stau si ma gandesc la o chestie, daca vrem carduri  trebuie sa ne dezvaluim indentitatea ( adresa nume etc) ori scopul in sine, si ma refer inca de la inceputuri,  era acela ca persoanele ( si tranzactiile) sa ramana anonime. Parca asta era filosofia Bitcoin-ului nu? suna putin a "institutie bancara" sau gresesc eu?
Nimeni nu te obliga sa ai card de la ei, este doar o alegere personala, si pe de alta parte cei care au cumparat token-uri cu moneda fiat, oricum au datele inregistrate. Pe de alta parte ai dreptate in privinta  ideilor de tranzactii anonime, etc, insa din pacate lucrurile se indreapta incet incet in alta directie. Apropos, ati simtit cutremurul?
mda, nu m-am gandit la cei care au cumparat ICN-uri  folosind moneda fiat, acum mi-a picat fisa, greseala mea.
l-am simtit, chiar ma pregateam sa ma culc, cam urata treaba.
allsir
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 279
Merit: 250


View Profile
September 24, 2016, 03:57:19 AM
 #118

stau si ma gandesc la o chestie, daca vrem carduri  trebuie sa ne dezvaluim indentitatea ( adresa nume etc) ori scopul in sine, si ma refer inca de la inceputuri,  era acela ca persoanele ( si tranzactiile) sa ramana anonime. Parca asta era filosofia Bitcoin-ului nu? suna putin a "institutie bancara" sau gresesc eu?
Nimeni nu te obliga sa ai card de la ei, este doar o alegere personala, si pe de alta parte cei care au cumparat token-uri cu moneda fiat, oricum au datele inregistrate. Pe de alta parte ai dreptate in privinta  ideilor de tranzactii anonime, etc, insa din pacate lucrurile se indreapta incet incet in alta directie. Apropos, ati simtit cutremurul?
mda, nu m-am gandit la cei care au cumparat ICN-uri  folosind moneda fiat, acum mi-a picat fisa, greseala mea.
l-am simtit, chiar ma pregateam sa ma culc, cam urata treaba.
ultima saptamina a ramas , nu bine daca va trebui sa folosesiti card , personale date sint ca tare nu pentru toti , mai putin stiu mai bine pentru noi
Averim
Member
**
Offline Offline

Activity: 515
Merit: 12


View Profile
September 24, 2016, 09:00:37 AM
 #119

stau si ma gandesc la o chestie, daca vrem carduri  trebuie sa ne dezvaluim indentitatea ( adresa nume etc) ori scopul in sine, si ma refer inca de la inceputuri,  era acela ca persoanele ( si tranzactiile) sa ramana anonime. Parca asta era filosofia Bitcoin-ului nu? suna putin a "institutie bancara" sau gresesc eu?
Nimeni nu te obliga sa ai card de la ei, este doar o alegere personala, si pe de alta parte cei care au cumparat token-uri cu moneda fiat, oricum au datele inregistrate. Pe de alta parte ai dreptate in privinta  ideilor de tranzactii anonime, etc, insa din pacate lucrurile se indreapta incet incet in alta directie. Apropos, ati simtit cutremurul?
mda, nu m-am gandit la cei care au cumparat ICN-uri  folosind moneda fiat, acum mi-a picat fisa, greseala mea.
l-am simtit, chiar ma pregateam sa ma culc, cam urata treaba.
ce vreti sa spuneti? ca pot sa existe probleme pntru cei care au platit prin transfer bancar? eu nu am nimic impotriva datelor personale atata timp cat nu sunt folosite sau vandute catre alte companii, asa cum s-a mai intamplat
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
September 24, 2016, 09:46:46 AM
 #120

stau si ma gandesc la o chestie, daca vrem carduri  trebuie sa ne dezvaluim indentitatea ( adresa nume etc) ori scopul in sine, si ma refer inca de la inceputuri,  era acela ca persoanele ( si tranzactiile) sa ramana anonime. Parca asta era filosofia Bitcoin-ului nu? suna putin a "institutie bancara" sau gresesc eu?
Nimeni nu te obliga sa ai card de la ei, este doar o alegere personala, si pe de alta parte cei care au cumparat token-uri cu moneda fiat, oricum au datele inregistrate. Pe de alta parte ai dreptate in privinta  ideilor de tranzactii anonime, etc, insa din pacate lucrurile se indreapta incet incet in alta directie. Apropos, ati simtit cutremurul?
mda, nu m-am gandit la cei care au cumparat ICN-uri  folosind moneda fiat, acum mi-a picat fisa, greseala mea.
l-am simtit, chiar ma pregateam sa ma culc, cam urata treaba.
ce vreti sa spuneti? ca pot sa existe probleme pntru cei care au platit prin transfer bancar? eu nu am nimic impotriva datelor personale atata timp cat nu sunt folosite sau vandute catre alte companii, asa cum s-a mai intamplat
Probleme.... nu stiu, cred ca mai mult este vorba de un discomfort  creat de faptul ca identitatea investitorului este cunoscuta, pe de alta parte din ce stiu eu, companiile firmele etc care proceseaza date cu caracter personal trebuie sa fie autorizate  de  unele institutii. nu stiu cum sta treaba in cazul celor de la ICONOMI insa, Slovenia face parte din Uniunea Europeana si ma gandesc ca legislatia este cam aceeasi ca pe la noi.
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!