Bitcoin Forum
April 26, 2024, 05:26:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 »  All
  Print  
Author Topic: ICONOMI - Platforma de administrare Fonduri  (Read 17277 times)
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
October 25, 2016, 05:10:43 PM
 #161

deocamdata niciun exchange hmmm ( exceptand liqui.io) nicio miscare nici pe Poloniex nici pe Bittrex, destul de interesant
1714152367
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714152367

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714152367
Reply with quote  #2

1714152367
Report to moderator
1714152367
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714152367

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714152367
Reply with quote  #2

1714152367
Report to moderator
1714152367
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714152367

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714152367
Reply with quote  #2

1714152367
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714152367
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714152367

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714152367
Reply with quote  #2

1714152367
Report to moderator
bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
October 25, 2016, 05:22:58 PM
 #162

deocamdata niciun exchange hmmm ( exceptand liqui.io) nicio miscare nici pe Poloniex nici pe Bittrex, destul de interesant
A fost listat pe Kraken Tongue se poate tranzactiona in  perechile XBT/ICN si ETH/ICN

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
October 26, 2016, 11:36:17 AM
 #163

Pretul este destul de stabil, sa speram ca Poloniex se va misca repede si va lista Iconomi chiar daca momentan nu au facut nici un anunt in acest sens. Kraken este ok insa are o interfata UI foarte neprietenoasa ( cel putin eu nu ma impac deloc cu ea)
bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
October 26, 2016, 11:50:28 AM
 #164

Pretul este destul de stabil, sa speram ca Poloniex se va misca repede si va lista Iconomi chiar daca momentan nu au facut nici un anunt in acest sens. Kraken este ok insa are o interfata UI foarte neprietenoasa ( cel putin eu nu ma impac deloc cu ea)
Va urma si Poloniex-ul si Bittrex-ul ( momentan cei de la "Trex" sunt ocupati cu pregatirile pentru listarea ANS) insa este nevoie de rabdare si intelegere, cat despre pret, nebunia va incepe dupa ce Iconomi va plati prima transa de dividente.

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
October 26, 2016, 11:59:54 AM
 #165

Pretul este destul de stabil, sa speram ca Poloniex se va misca repede si va lista Iconomi chiar daca momentan nu au facut nici un anunt in acest sens. Kraken este ok insa are o interfata UI foarte neprietenoasa ( cel putin eu nu ma impac deloc cu ea)
Va urma si Poloniex-ul si Bittrex-ul ( momentan cei de la "Trex" sunt ocupati cu pregatirile pentru listarea ANS) insa este nevoie de rabdare si intelegere, cat despre pret, nebunia va incepe dupa ce Iconomi va plati prima transa de dividente.
Bittrex a listat deja ANS deci se pot pregati pentru ICN. Personal, din cate am vazut in ultima vreme, Bittrex are prostul obicei sa "omoare" pretul, cel putin eu asa am observat ( este doar un punct de vedere personal si atat). Liqui.io are probleme cu depunerile ( sunt persoane care asteapta  si cate 16 ore) acestea sunt procesate manual ( din cate am observat  retragerile  functioneaza in modul automat) Deci prefer Poloniex-ul.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
October 26, 2016, 01:12:26 PM
 #166

Odata cu plata dividentelor catre detinatorii de ICN, pretul o sa creasca, este inevitabil. Cei care cumpara la  pretul curent vor realiza un profit frumos in viitor. Astept o crestere in  urmatoarele zile dar mai ales, saptamana viitoare.
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
October 30, 2016, 09:21:41 AM
 #167

La cat a scazut in ultimele zile, sa speram ca va creste ( momentan pretul este sub cel de ICO, cu tot cu cresterea BTC-ului)
Nu am vandut nimic inca si intr-un fel imi pare rau pentru ca puteam sa cumpar mai mult acuma.
bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
November 04, 2016, 04:28:49 PM
 #168

La cat a scazut in ultimele zile, sa speram ca va creste ( momentan pretul este sub cel de ICO, cu tot cu cresterea BTC-ului)
Nu am vandut nimic inca si intr-un fel imi pare rau pentru ca puteam sa cumpar mai mult acuma.
Relax, o sa creasca  in viitor posibil odata cu lansarea fondurilor Iconomi si cu prima plata  a dividentelor catre detinatorii de ICN, pretul este stabil momentan ceea ce este un lucru cat se poate de bun.

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
December 04, 2016, 02:46:23 PM
 #169

La cat a scazut in ultimele zile, sa speram ca va creste ( momentan pretul este sub cel de ICO, cu tot cu cresterea BTC-ului)
Nu am vandut nimic inca si intr-un fel imi pare rau pentru ca puteam sa cumpar mai mult acuma.
Relax, o sa creasca  in viitor posibil odata cu lansarea fondurilor Iconomi si cu prima plata  a dividentelor catre detinatorii de ICN, pretul este stabil momentan ceea ce este un lucru cat se poate de bun.
Din ce se vehiculeaza, fondurile de investitii se vor lansa pe 17 Decembrie 2016. Am tot urmarit tranzactionarile de pe Kraken si observ o acumulare de ICN. Probabil cineva stie ceva. Sper sa fie intr un ceas bun.
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
December 07, 2016, 01:06:57 PM
 #170

La cat a scazut in ultimele zile, sa speram ca va creste ( momentan pretul este sub cel de ICO, cu tot cu cresterea BTC-ului)
Nu am vandut nimic inca si intr-un fel imi pare rau pentru ca puteam sa cumpar mai mult acuma.
Relax, o sa creasca  in viitor posibil odata cu lansarea fondurilor Iconomi si cu prima plata  a dividentelor catre detinatorii de ICN, pretul este stabil momentan ceea ce este un lucru cat se poate de bun.
Din ce se vehiculeaza, fondurile de investitii se vor lansa pe 17 Decembrie 2016. Am tot urmarit tranzactionarile de pe Kraken si observ o acumulare de ICN. Probabil cineva stie ceva. Sper sa fie intr un ceas bun.
Acumuleaza evident, motivele fiind lesne de inteles. Oricum pe Kraken cineva manipuleaza la greu piata.. Ieri scazuse pana la 0.000210 dupa care  a urmat o crestere pana la 0.000234 ..deci...
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
December 08, 2016, 12:01:15 AM
 #171

La cat a scazut in ultimele zile, sa speram ca va creste ( momentan pretul este sub cel de ICO, cu tot cu cresterea BTC-ului)
Nu am vandut nimic inca si intr-un fel imi pare rau pentru ca puteam sa cumpar mai mult acuma.
Relax, o sa creasca  in viitor posibil odata cu lansarea fondurilor Iconomi si cu prima plata  a dividentelor catre detinatorii de ICN, pretul este stabil momentan ceea ce este un lucru cat se poate de bun.
Din ce se vehiculeaza, fondurile de investitii se vor lansa pe 17 Decembrie 2016. Am tot urmarit tranzactionarile de pe Kraken si observ o acumulare de ICN. Probabil cineva stie ceva. Sper sa fie intr un ceas bun.
Acumuleaza evident, motivele fiind lesne de inteles. Oricum pe Kraken cineva manipuleaza la greu piata.. Ieri scazuse pana la 0.000210 dupa care  a urmat o crestere pana la 0.000234 ..deci...
Un ex. concret, azi, sa dus pana la ...239 acum a scazut la ...224. Am stat si am privit ca ... blegul...
xcajun21
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 742
Merit: 252


View Profile
December 18, 2016, 05:23:14 PM
 #172

Am schimbat Icn de câteva ori pe Kraken și liqui.io, este moneda preferata pana la wings,  Egs și Time.  
Prețul a avut maxim 0.00032000 BTC,  bănuiesc datorita unor mișcări în orarul lor. Parca pe 28 dec?
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
December 21, 2016, 02:17:55 PM
 #173

Am schimbat Icn de câteva ori pe Kraken și liqui.io, este moneda preferata pana la wings,  Egs și Time.  
Prețul a avut maxim 0.00032000 BTC,  bănuiesc datorita unor mișcări în orarul lor. Parca pe 28 dec?
A fost si 0.000415 acum insa este pe scadere 0.000324  pentru ca.. BTC-ul creste. Cine are acum BTC sa cumpere face o treaba buna.
Anticipez ca odata cu stabilizarea pretului BTC-ului  ICN u isi va reveni.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
December 21, 2016, 06:31:39 PM
 #174

Am schimbat Icn de câteva ori pe Kraken și liqui.io, este moneda preferata pana la wings,  Egs și Time.  
Prețul a avut maxim 0.00032000 BTC,  bănuiesc datorita unor mișcări în orarul lor. Parca pe 28 dec?
A fost si 0.000415 acum insa este pe scadere 0.000324  pentru ca.. BTC-ul creste. Cine are acum BTC sa cumpere face o treaba buna.
Anticipez ca odata cu stabilizarea pretului BTC-ului  ICN u isi va reveni.
Deja  isi revine, ai anticipat  bine. Pretul bitcoinului sa stabilizat si ICN-ul  urca iar, 391 momentan. Cine a vandut ieri la peste 400 si a cumparat azi la 320 ( chiar 300 pe Liqui) a facut ceva profit frumos.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
December 24, 2016, 01:37:05 AM
 #175

Fondul ICNX se va lansa pe data de 28 Dec 2016 dupa care Iconomi va incepe sa distribuie dividentele celora  care detin tokenuri ICN.
Sunt eligibili toti cei care detin tokenuri ICN  in walleti Ethereum, la care au control absolut ( detin cheia privata).
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
December 27, 2016, 12:51:58 PM
 #176

Este adevarat ca au amanat lansarea fondului  ICNX pentru inceputul anului viitor?
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
December 27, 2016, 01:15:46 PM
 #177

Este adevarat ca au amanat lansarea fondului  ICNX pentru inceputul anului viitor?
Asa se pare, acum am citit si eu informatia. Lansarea a fost amanata pentru anul 2017 ( inceputul anului)
Decizia amanarii a fost luata dupa ce ( zic ei), investitorii mari au sugerat  acest lucru. Nu stiam de ce a scazut pretul peste noapte..(  bine  in afara de cresterea btc-ului)
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
December 27, 2016, 01:38:42 PM
 #178

Este adevarat ca au amanat lansarea fondului  ICNX pentru inceputul anului viitor?
Asa se pare, acum am citit si eu informatia. Lansarea a fost amanata pentru anul 2017 ( inceputul anului)
Decizia amanarii a fost luata dupa ce ( zic ei), investitorii mari au sugerat  acest lucru. Nu stiam de ce a scazut pretul peste noapte..(  bine  in afara de cresterea btc-ului)

Nici nu stiu, o fi bine o fi rau, observ ca pretul a scazut destul de mult de la 0.000354 la 0.000235  iar acum sa stabilizat la 0.000280. Daca stiam  de miscarea asta vindeam ieri si cumparam azi mai ieftin si mai mult  Sad
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
December 27, 2016, 02:10:35 PM
 #179

Este adevarat ca au amanat lansarea fondului  ICNX pentru inceputul anului viitor?
Asa se pare, acum am citit si eu informatia. Lansarea a fost amanata pentru anul 2017 ( inceputul anului)
Decizia amanarii a fost luata dupa ce ( zic ei), investitorii mari au sugerat  acest lucru. Nu stiam de ce a scazut pretul peste noapte..(  bine  in afara de cresterea btc-ului)

Nici nu stiu, o fi bine o fi rau, observ ca pretul a scazut destul de mult de la 0.000354 la 0.000235  iar acum sa stabilizat la 0.000280. Daca stiam  de miscarea asta vindeam ieri si cumparam azi mai ieftin si mai mult  Sad
Era de asteptat o schimbare/veste etc..In ultimele zile unii cu pile ( probabil prieteni cu cei de la Iconomi) au aruncat cantitati mari de ICN (200-300 de mii)  cu siguranta stiau  ceva.. apoi au cumparat ieftin. Nici nu vreau sa ma gandesc  ce profit au facut. Nu am nimic impotriva insa  peste tot oamenii sunt la fel.. ai pile.. te invarti  nu ai.. stai si te uiti ca prostul.. Asta e buba.
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
December 28, 2016, 01:09:50 AM
 #180

Aiurea treaba. Cineva stia de amanarea lansarii platformei  de acum doua zile ( cel mai probabil o scurgere de informatii din interior) si astfel a avut timp si a stiut cand sa arunce vreo 360 mii de tokenuri ICN, normal probabil cumparandu-le inapoi  la un pret mult mai mic .
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!