Bitcoin Forum
September 01, 2024, 05:47:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Redoslijed radnji za pravilan ulazak u Bitcoin priču  (Read 1316 times)
ShivatheMighty (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
August 23, 2016, 06:13:06 PM
 #1

Dakle, koji su otprilike koraci, finese, detalji... potrebni da bi se dobio dobar pregled ove priče? Plus što imam nekih pitanja koja zasad čak ne znam ni definirati, ali kroz priču vjerojatno ćemo doći do toga.
Lauda
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2674
Merit: 2965


Terminated.


View Profile WWW
August 23, 2016, 06:59:25 PM
Last edit: August 23, 2016, 07:20:34 PM by Lauda
 #2

Dakle, koji su otprilike koraci, finese, detalji... potrebni da bi se dobio dobar pregled ove priče?
O kakvoj "priči" vi pričate i što zapravo želite od ove teme? Kako stvari trenutno stoje, ova tema nema nekog smisla.

"The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks"
😼 Bitcoin Core (onion)
ShivatheMighty (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
August 23, 2016, 07:29:49 PM
 #3

Možda nisam dobro pregledao ovu sekciju pa mi je promaklo da već postoji ovakva tema, ako da onda isprika, ako ne onda ima smisla napraviti i ovdje malu listu potrebnih koraka da se pokrene Bitcoin posao, valjda? Usput sam mislio i da se pomogne novima (kao ja) savjetima i o opasnostima ili prevarama oko Bitcoin računa, možda da se navede bar one najočitije probleme i prijevare, stranice... koje valja zaobilaziti. I tako to. I, kako rekoh, usput ću*ćemo dodavati pitanja.

No, ako sam previdio ovakvu temu onda još jednom isprika.
Lauda
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2674
Merit: 2965


Terminated.


View Profile WWW
August 23, 2016, 07:39:51 PM
 #4

Niste predvidjeli ništa, a i ako ima ovakva tema vec je zasigurno zastarjela. Samo nije mi baš jasno što želite ovdje, uputstva kako početi koristiti Bitcoin?

...ovdje malu listu potrebnih koraka da se pokrene Bitcoin posao, valjda?
Želite pokrenuti neki svoj biznis sa Bitcoinom, npr. neka stranica za kockanje kao što je Primedice?

Usput sam mislio i da se pomogne novima (kao ja) savjetima i o opasnostima ili prevarama oko Bitcoin računa, možda da se navede bar one najočitije probleme i prijevare, stranice... koje valja zaobilaziti.
Ne postoji "Bitcoin račun". Postoje Bitcoin novčanici, raznih vrsta: hardware wallets, full wallets/clients, SPV, online wallets. Poredao sam ih prema preporučenosti s lijeva naprema desno (Napomena: Hardware wallets se moraju kupiti, a full wallets i SPV su besplatni za skinuti). Što se tiče prevara:
1) Zaobilazite cloud mining.
2) Zaobilazite investor-based-games i slične stranice koje davaju veliki povrat (ROI) u kratko vrijeme.
3) Zaobilazite nove članove na forumu bez poznatog iskustva u vezi trgovanja (to se može da vidi na "trust-rating").
4) Zaobilazite IPO/altcoin i slično, naročito ako ste bez iskustva.

Naravno pročitajte: [WIP] Neslužbena lista Bitcointalk.org pravila/smjernica/FAQ

Pretpostavljam da još niste pribavili Bitcoin, bilo to kupnjom ili drugim metodama?

"The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks"
😼 Bitcoin Core (onion)
ShivatheMighty (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
August 23, 2016, 07:51:22 PM
 #5

Iskreno, ni ja nisam siguran što točno želim. Hehe. Danas sam počeo čitati o ovome i poprilično toga usvojio, ali mi je velika zbrka. Skinuo sam electrum wallet, to je valjda ovo pod "hardware wallets", a onda mi nije jasno kako ga ja nisam morao kupiti ako se plaćaju? Ili možda uopće ne govorimo o istoj stvari?

Što se tiče želja, da, možda želim i neku ideju kao što je ova o stranici za kockanje, hehe.

Hvala na savjetima što i koga zaobilaziti. Također me zanima, vidio sam da na nekim stranicama traže ime i prezime, da li je obavezno staviti svoje, ako se to traži? I ono, usput ću postavljati pitanja kako budu dolazili problemi. Smiley

Hvala na strpljenju.
Lauda
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2674
Merit: 2965


Terminated.


View Profile WWW
August 23, 2016, 07:58:37 PM
 #6

Iskreno, ni ja nisam siguran što točno želim. Hehe. Danas sam počeo čitati o ovome i poprilično toga usvojio, ali mi je velika zbrka.
Najbolje bi bilo da malo razmislite o tome što vam nije jasno i sastavite jednu listi konkretnih pitanja ovdje pa cemo vam pomoci.

Skinuo sam electrum wallet, to je valjda ovo pod "hardware wallets", a onda mi nije jasno kako ga ja nisam morao kupiti ako se plaćaju? Ili možda uopće ne govorimo o istoj stvari?
Electrum je SPV wallet. Hardware wallet su fizicki novcanici koji dolaze kao u raznim oblicima, npr. u obliku USB-a. Primjer takvog novcanika je Ledger. Međutim, to vam nije potrebno osim ako želite sačuvati veću količinu novca na duže periode. Electrum je vrlo dobar odabir SPV novčanika, i generalno za početnike.

Također me zanima, vidio sam da na nekim stranicama traže ime i prezime, da li je obavezno staviti svoje, ako se to traži?
O kojim stranicama govorimo? Zavisi koliko cijenite vašu privatnost i anonimnost. Ako govorite o stranicama na kojim se može kupiti Bitcoin (zvane "exchanges"), npr. Bitstamp, onda morate unijeti ispravne podatke te cete ih morati i dokumentacijom potvrditi.

"The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks"
😼 Bitcoin Core (onion)
ShivatheMighty (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
August 23, 2016, 08:07:16 PM
Last edit: August 23, 2016, 09:10:21 PM by ShivatheMighty
 #7

Quote
O kojim stranicama govorimo? Zavisi koliko cijenite vašu privatnost i anonimnost. Ako govorite o stranicama na kojim se može kupiti Bitcoin (zvane "exchanges"), npr. Bitstamp, onda morate unijeti ispravne podatke te cete ih morati i dokumentacijom potvrditi.

Upravo to, da, nije mi bilo jasno trebam li staviti svoje ime i prezime, a pogotovu mi se to ne uklapa u priču o anonimnosti u svezi glede poreza i slično, pa me zbunilo.

Polako ću dokučiti, valjda, gdje moram, a gdje nije preporučljivo ostavljati podatke. Za danas mi je dosta učenja, hehe.

Lauda
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2674
Merit: 2965


Terminated.


View Profile WWW
August 23, 2016, 09:14:16 PM
 #8

Upravo to, da, nije mi bilo jasno trebam li staviti svoje ime i prezime, a pogotovu mi se to ne uklapa u priču o anonimnosti u svezi glede poreza i slično, pa me zbunilo.
Bitcoin je pseduo-anoniman, to znači da možete da ostanete anonimni kompletno ukoliko znate što radite i nastojite se držati toga. Međutim, nije predstavljen kao način zaobilaženja poreza (iako je moguce, pogotovo gdje fali regulacije glede zakona). Postoje stranice poput localbitcoin, gdje se dogovorite sa anonimnom osobom (naravno gledate da imaju vec reputaciju tu) i mozete da "keš" da kupite Bitcoin. Postoje i druge alternative zavisno gdje živite (npr. Bitcoin-Bon u Austriji).

Polako ću dokučiti, valjda, gdje moram, a gdje nije preporučljivo ostavljati podatke. Za danas mi je dosta učenja, hehe.
Mozda vam je najbolje da se pridružite #bitcoin-hr IRC kanalu gdje možete direktno postavljat pitanja meni i drugim ljudima u kanalu. Za to pročitajte ovu temu: IRC - #bitcoin-hr.

"The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks"
😼 Bitcoin Core (onion)
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!