Bitcoin Forum
May 07, 2024, 03:12:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: ... Hırsızlıktır  (Read 1993 times)
by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
September 16, 2016, 08:32:31 PM

- hatalar yapan bir firma varsa onların tutumuna karşılık hata yapmak doğru bir hareket göstermez. Eğer çoluk çocuk çalıştırıyorlarsa ürünlerini alma ve ç-alma. Alternatifleri kullan.
- İnsanların emekleri, türk gavur diye ayrılamaz. He çok seviyorsan türkün yaptığı pardus u kullan. Gidip gavurun kini ç-alma.
- Doğruluk evrenseldir. Ülkelerin politikaları da yanlış olabilir, bu demek değil ki çalmak bu ülkede yasal ve doğru bir hale geliyor. Senin vergin çok, finlandiya gidiyor her vatandaşına senin asgari ücretinden çok vatandaşlık maaşı bağlıyor. Bu senin ülkenin bok olduğunu gösteriyor. Gömlek değiştirir gibi ülke değiştirebilirsin. Eğer yok ülke sevdalısıyım toprak bağımlısıyım diyorsan, otur çalış. Çalma.

Bir de şöyle düşünün;
Ülkenin durumunun vahim olması - ekonomik anlamda -, sizi hırsızlığa mı itmeli? Hayır. Çalışın, düzgün çalışın. Beğeneceğin ülkeye göç edin. Türkiye de şöyle böyle diye atıp tutmaya gerek yok. Emek her yerde emek, gavur da olsa emek, türkte olsa emek. Empati de kurabilmek gerek.
Hırsızlığa örnek olacak durumlardan bahsettim evet, ama bu ülkenin sorunlarıyla farklı çarpanlarla bu durumları güzelleştiremezsin-iz. Doğru değil.

küçükken; " o menim saçımı çekti bende onun kini.."
büyüyünce; " onlarda daha ucuz bizde vergi çok, vergi kaçıralım anasını satalım bedava kullanalım.."

Özetle, şöyle olunca böyle olunca gibi başlangıçlarla sonunu o zaman hırsızlık olmaz diye bitiren arkadaşlar için üzülüyorum, yapacak birşey yok herkesin kendi fikri.

signature not found.
1715094729
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715094729
Reply with quote  #2

1715094729
Report to moderator
1715094729
Hero Member
*

Ignore
1715094729
Reply with quote  #2

1715094729
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715094729
Hero Member
*

Ignore
1715094729
Reply with quote  #2

1715094729
Report to moderator
rikudou
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

Alenktrik Teknikeri

View Profile
September 16, 2016, 11:26:25 PM

Aldığım Laptopu Win10 'a Güncelleyip Lisanslı Yaptım.
9 Dolara Orjinal Office 2016 Sahibiyim. (MS ve Çalıştığım Şirketin Anlaşması Gereği 9 Dolar)
7zip Kullanıyorum.
Comodo İnternet Security Free Versiyon Kullanıyorum.
Sanatçılara Ait Müzikleri de Youtube 'daki Resmi Kanallarından Dinliyorum, Yeşilçam ve Diğer Filmleri Resmi Kanallardan İzleyerek Yapımcıların Para Kazanmasına Katkıda Bulunuyorum.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
September 17, 2016, 10:03:57 AM

Windows'un ücretsiz olması gerektiğini düşünüyorum.
Windows neden ücretsiz olsun ki? Açık kaynak kodlu alternatifler zaten ücretsiz, bilgisayar alırken bile içinde Windows yüklüyse ayrıca para saçıyorsunuz...
LaBlanj
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
September 17, 2016, 03:51:48 PM

Win8 dışında hayatım boyunca hiç lisans ücreti odemedim. En çok kullandığım Windows is, corel ve photoshop... Ben onlardan yazılım caldim evet ama onlar asla batmadı hatta 100 e katlandı varlıkları. Sanırım onlar izin veriyor korsan kullanıma. Bilinirlikleri ve kullanılabilirlik artsın diye.

▄▄▄                                          ███                ▄▄▄     ███
███                                          ███               ▐███▌    ███
███                                          ███                ▀▀▀     ███
███        ▄███████▄   ▐███▄█████▄     ▄▄███████ ▄▄███████▄▄    ███   ███████▄
███       ████▀  ████  ▐████▀▀████▌   ████▀▀██▀▄████▀▀▀▀▀███▌   ███   ▀▀███▀▀▀
███      ▐████▄▄▄████  ▐███    ███▌  ████    ▄████▀▄█▌   ▐███   ███     ███
███      ▐███▀▀▀▀▀▀▀▀  ▐███    ███▌  ███▌   ████▀▄███▀   ▐███   ███     ███
███       ████▄    ▄▄  ▐███    ███▌  ████▄   ▄█████▀▄█   ████   ███     ███▄ ▄▄
▀████████  ▀████████▀  ▐███    ███▌   █████████▀▀  ████████▀    ███     ▀█████▀

ALL YOU NEED IS LOAN

▄▄██████▄▄
       ▄▄██████████████▄▄
    ▄▄████████████████████▄▄
 ▄████████████████████████████▄
████████████▌  █████████████████
████████████▌  █████████████████
███████▀▀      ███▀      ▀██████
██████   ▄██▄▄▀▀  ▄▄▄██▄   █████
█████▌  ████    ▄▀  ████   █████
█████▌  ▐███▄▄▀▀  ▄▄████   █████
██████   ▀▀▀   ▄▄█▀  ▀▀   ▄█████
████████▄▄▄▄███████▄▄▄▄▄████████
▀██████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀████████████████▀▀
          ▀▀▀██████▀▀▀
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
September 17, 2016, 04:04:42 PM

Hanginiz filmi gidip orjinal alıyorsunuz  Grin ( 10-20tl olsa gidip alalım?)
Sinemaya verilen paraya acımam keyfi başkadır. Ama bir kere izleyip evde kaybolacak dvdlere 50-100 lirası para vermeye karşıyım.
1ay daha beklerim nete düşünce herhangi film sitesinden izlerim acelemiz mi var kaçmıyor film  Grin
Zaten filmler 1ay boyunca sinemadan başka yerde yayınlanmaz dvdleri satışa sunulmaz. Yapımcılar sinemalarda kamyonla parayı kaldırır. İkinci part dvd satışlarıdır zaten oradan da çorbanın dibini sıyırırlar pekde ihtiyaçları yoktur.
Oyuncular Dünyanın en güzel konumlarında tatillerini yaparken, süper lüks sürat arabalarıyla gezerken, Yüzlerce milyonluk yatlarıyla dalga köpürtme keyfi yaparken ben filmlerini internetten para kazanmaya çalışan parlak zekalı film sitesi işletmecilerinden izlemişim çok mu Smiley
İnternetten film izlemek ülkemizde caizdir. Ülkemizde her halltan vergi ile zikiliyoruz zaten.

alpsea
Copper Member
Hero Member

View Profile
September 17, 2016, 04:06:05 PM

Win8 dışında hayatım boyunca hiç lisans ücreti odemedim. En çok kullandığım Windows is, corel ve photoshop... Ben onlardan yazılım caldim evet ama onlar asla batmadı hatta 100 e katlandı varlıkları. Sanırım onlar izin veriyor korsan kullanıma. Bilinirlikleri ve kullanılabilirlik artsın diye.
Ev kullanıcılarını pek takmazlar. Şirket olarak ( reklamcı, tasarımcı vb ) kullananlara geçiriyorlar cezayı.. Ticari kullanıma giriyor.

oli123123
Legendary
*

View Profile
September 17, 2016, 08:31:42 PM

Hanginiz filmi gidip orjinal alıyorsunuz  Grin ( 10-20tl olsa gidip alalım?)
Sinemaya verilen paraya acımam keyfi başkadır. Ama bir kere izleyip evde kaybolacak dvdlere 50-100 lirası para vermeye karşıyım.
1ay daha beklerim nete düşünce herhangi film sitesinden izlerim acelemiz mi var kaçmıyor film  Grin
Zaten filmler 1ay boyunca sinemadan başka yerde yayınlanmaz dvdleri satışa sunulmaz. Yapımcılar sinemalarda kamyonla parayı kaldırır. İkinci part dvd satışlarıdır zaten oradan da çorbanın dibini sıyırırlar pekde ihtiyaçları yoktur.
Oyuncular Dünyanın en güzel konumlarında tatillerini yaparken, süper lüks sürat arabalarıyla gezerken, Yüzlerce milyonluk yatlarıyla dalga köpürtme keyfi yaparken ben filmlerini internetten para kazanmaya çalışan parlak zekalı film sitesi işletmecilerinden izlemişim çok mu Smiley
İnternetten film izlemek ülkemizde caizdir. Ülkemizde her halltan vergi ile zikiliyoruz zaten.
Evet, uzun bir süredir korsan kullandığım tek şey sanırsam film ve diziler. Aslında Netflix kullanırım fakat ne Türkiye'de geniş bir katalogu var ve de AKK denen bir bela var başımızda, geceleri download limitini kaldıran paketten aldım Uydunet için, indirip istediğim vakit izliyorum, AKK tüm streaming servislerinin kullanımını öldürüyor resmen. Hırsızlık olduğunu düşünmüyorum.
Ergenekon
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 500

View Profile
September 18, 2016, 04:24:51 PM

Biz ogrenci adamiz 100 dolar windows a nasil verecegiz Smiley evt ubuntu vs varda tam nasil kullanildigini bilmedigim icin biraz daha windoes kullanabilirim Smiley
dewilboys
Sr. Member

View Profile
September 19, 2016, 12:47:38 AM
Last edit: September 19, 2016, 01:00:32 AM by dewilboys

- hatalar yapan bir firma varsa onların tutumuna karşılık hata yapmak doğru bir hareket göstermez. Eğer çoluk çocuk çalıştırıyorlarsa ürünlerini alma ve ç-alma. Alternatifleri kullan.
- İnsanların emekleri, türk gavur diye ayrılamaz. He çok seviyorsan türkün yaptığı pardus u kullan. Gidip gavurun kini ç-alma.
- Doğruluk evrenseldir. Ülkelerin politikaları da yanlış olabilir, bu demek değil ki çalmak bu ülkede yasal ve doğru bir hale geliyor. Senin vergin çok, finlandiya gidiyor her vatandaşına senin asgari ücretinden çok vatandaşlık maaşı bağlıyor. Bu senin ülkenin bok olduğunu gösteriyor. Gömlek değiştirir gibi ülke değiştirebilirsin. Eğer yok ülke sevdalısıyım toprak bağımlısıyım diyorsan, otur çalış. Çalma.

Bir de şöyle düşünün;
Ülkenin durumunun vahim olması - ekonomik anlamda -, sizi hırsızlığa mı itmeli? Hayır. Çalışın, düzgün çalışın. Beğeneceğin ülkeye göç edin. Türkiye de şöyle böyle diye atıp tutmaya gerek yok. Emek her yerde emek, gavur da olsa emek, türkte olsa emek. Empati de kurabilmek gerek.
Hırsızlığa örnek olacak durumlardan bahsettim evet, ama bu ülkenin sorunlarıyla farklı çarpanlarla bu durumları güzelleştiremezsin-iz. Doğru değil.

büyüyünce; " onlarda daha ucuz bizde vergi çok, vergi kaçıralım anasını satalım bedava kullanalım.."

Özetle, şöyle olunca böyle olunca gibi başlangıçlarla sonunu o zaman hırsızlık olmaz diye bitiren arkadaşlar için üzülüyorum, yapacak birşey yok herkesin kendi fikri.

İnsanlar ilk zamanlarda beri  bilgiyi paylaşarak , biriktirerek bu noktalara geldi. Eğer bilim ile ilgileniyorsanız bilim insanlarının aynı dönemde yaşayan diğer bilim insanlarıyla sürekli fikir alışverişi yaptıklarını , yeni buldukları teorileri birbirlerine mektup yazarak onlarında  gelişmesine katkıda bulunduklarını görürsünüz. Ör: galieo ile kepler

bunlar yaptıkları teleskopları birbirlerine satmadılar mesela ; al sende şurdan bak belki benim görmediğim bir şeyler bulursun dediler birbirlerine

Ürettikleri bilgi ve diğer bir sürü şeyi insanlık yararı için yapan o zeki insanlar fakir olarak ölürken , microsoft zaten deli gibi para kazanmış ve bilimi insanlık zararına kullanıyorken ben neden ona para vereyim ki ?
Evet kötüye kullanıyor , ilerde şirketlerin pazarlama rekabeti arttığında data mining ortaya çıkacak zaten.

Şimdi gelelim microsoft'a ya da oyun yapımcılarına , ya da müzisyenlere. Elbette bu insanlar bu saçma olarak niteleyeceğimiz bir sürü icat çıkarırken iyi ve faydalı işler yapanlarıda oluyor. Hatta hiç sevmesem bile popüler müzik , bilime ve teknolojiye katkı bile sağladı.

E... bu insanlar bedava vermek zorunda mı yaptığı oyun ya da müziği. Elbette şu anki ekonomik sistemde ben bile yapmam. Küba kanser ilaçlarını bedava dağıtıyor , abd ilaç piyasasından tc nin ağzına bile sıçıyor nasıl olacak bu iş diyorsanız haksız sayılmazsınız. Ama yapcak bir şey yok sistem bu.

Velhasıl kardeşim ben sana şu an kapitalizmi en başından anlatamam o kadar merak ediyorsan git aç birkaç kitap oku öğren.Burada gelip bana "+"  insanlık kasma. Onun yerine oku öğren.Araştırma yap , hangi yerlerde korsan ; ne ve hangi sebeplerle kullanılıyor diye , anket veri analizi lazımsa yardımcı olurum.

Ve ben sana neden kullandığımı söyleyeyim.Bu sistemi bildiğim için , onların benden fazlasıyla çaldıklarının belki de  milyarda birini almış olsam da hoşuma gitmesi ve adaleti sağladığımı düşünmem.

Üstte yazdığın "bu senin devletinin suçu " cümlene de şöyle  bir cevap vereyim : Fatura tutarına bak ve bana ne gördüğünü söyle ; evet elektrik şirketinin yavşaklığı , evet ona da devlet sebep oluyor ve evet o  devlete de dünya daki sistem sebep oluyor. Umarım anlamışsındır.

edit: Bu şirketler pazarlama taktikleri ile tüketici alışkanlıklarını değiştirerek insanları bu tüketime mecbur bırakırken. Sen çıkmış linux kullan diyorsun bak bakalım linux nasıl ortaya çıkmış. Sanki firmalar böyle rakipleri olmalarından çok mutluymuş gibi.

Bende üzülüyorum insanların yeni çıkan i iphone almak için böbreklerini satmalarına , ama öncelikle ona bunu satın almasını mecbur kılan sosyal sınıf baskısının temel sebebine inmeden o insanları aptal diye sınıflandırmak , yaftalamak daha kolayımıza geliyor. Sen de haklısın ben hırsızım , küçükken arkadaşlarım anlata anlata bitiremedikleri gta , call of duty gibi oyunları internetten indirip , o sosyal sınıfta kendime yer edinme çabasında olduğum için .Kusura bakma henüz yaşım küçüktü , böyle muhabbetlerde birşeyler paylaşmak iyidir sanıyordum. Babamın da bana o kadar para verecek durumda olmaması da cabası , onun da bu işte payı var.
Affet Tongue

by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
September 19, 2016, 07:19:19 AM

Bir de şöyle düşünün;

İnsanlar ilk zamanlarda beri  bilgiyi paylaşarak , biriktirerek bu noktalara geldi. Eğer bilim ile ilgileniyorsanız bilim insanlarının aynı dönemde yaşayan diğer bilim insanlarıyla sürekli fikir alışverişi yaptıklarını , yeni buldukları teorileri birbirlerine mektup yazarak onlarında  gelişmesine katkıda bulunduklarını görürsünüz. Ör: galieo ile kepler

bunlar yaptıkları teleskopları birbirlerine satmadılar mesela ; al sende şurdan bak belki benim görmediğim bir şeyler bulursun dediler birbirlerine

Ürettikleri bilgi ve diğer bir sürü şeyi insanlık yararı için yapan o zeki insanlar fakir olarak ölürken , microsoft zaten deli gibi para kazanmış ve bilimi insanlık zararına kullanıyorken ben neden ona para vereyim ki ?
Evet kötüye kullanıyor , ilerde şirketlerin pazarlama rekabeti arttığında data mining ortaya çıkacak zaten.

Şimdi gelelim microsoft'a ya da oyun yapımcılarına , ya da müzisyenlere. Elbette bu insanlar bu saçma olarak niteleyeceğimiz bir sürü icat çıkarırken iyi ve faydalı işler yapanlarıda oluyor. Hatta hiç sevmesem bile popüler müzik , bilime ve teknolojiye katkı bile sağladı.

E... bu insanlar bedava vermek zorunda mı yaptığı oyun ya da müziği. Elbette şu anki ekonomik sistemde ben bile yapmam. Küba kanser ilaçlarını bedava dağıtıyor , abd ilaç piyasasından tc nin ağzına bile sıçıyor nasıl olacak bu iş diyorsanız haksız sayılmazsınız. Ama yapcak bir şey yok sistem bu.

Velhasıl kardeşim ben sana şu an kapitalizmi en başından anlatamam o kadar merak ediyorsan git aç birkaç kitap oku öğren.Burada gelip bana "+"  insanlık kasma. Onun yerine oku öğren.Araştırma yap , hangi yerlerde korsan ; ne ve hangi sebeplerle kullanılıyor diye , anket veri analizi lazımsa yardımcı olurum.

Ve ben sana neden kullandığımı söyleyeyim.Bu sistemi bildiğim için , onların benden fazlasıyla çaldıklarının belki de  milyarda birini almış olsam da hoşuma gitmesi ve adaleti sağladığımı düşünmem.

Üstte yazdığın "bu senin devletinin suçu " cümlene de şöyle  bir cevap vereyim : Fatura tutarına bak ve bana ne gördüğünü söyle ; evet elektrik şirketinin yavşaklığı , evet ona da devlet sebep oluyor ve evet o  devlete de dünya daki sistem sebep oluyor. Umarım anlamışsındır.

edit: Bu şirketler pazarlama taktikleri ile tüketici alışkanlıklarını değiştirerek insanları bu tüketime mecbur bırakırken. Sen çıkmış linux kullan diyorsun bak bakalım linux nasıl ortaya çıkmış. Sanki firmalar böyle rakipleri olmalarından çok mutluymuş gibi.

Bende üzülüyorum insanların yeni çıkan i iphone almak için böbreklerini satmalarına , ama öncelikle ona bunu satın almasını mecbur kılan sosyal sınıf baskısının temel sebebine inmeden o insanları aptal diye sınıflandırmak , yaftalamak daha kolayımıza geliyor. Sen de haklısın ben hırsızım , küçükken arkadaşlarım anlata anlata bitiremedikleri gta , call of duty gibi oyunları internetten indirip , o sosyal sınıfta kendime yer edinme çabasında olduğum için .Kusura bakma henüz yaşım küçüktü , böyle muhabbetlerde birşeyler paylaşmak iyidir sanıyordum. Babamın da bana o kadar para verecek durumda olmaması da cabası , onun da bu işte payı var.
Affet Tongue

18 yaşından küçüklerin suçları devletlerce hafifletici görülür, canını sıkma.
Dinen de suçlarının günah sayılabilmesi için bazı şartlar var, yine canını sıkma geçmişin için.
Kapitalizmi senden öğrenecek değilim. Olayın neresinden bakarsan bak.
Dar kafalılık etmediğin sürece yorumlarını kale alırım. Git elektrik faturasına bak. Sonra aç devletin elektrik şirketlerinde uygulayabilecekleri politikalar vergiler, üst limit alt limit olaylarını oku. O limitler dahilinde sonra dön bak seni nasıl ayakta dütüyor şirketler.
Ama bu ihaleyi verenler, ona uygun yasalarla ihale şartlarıyla gayet halk yandaşı yapabilirdi bunları. Öyle değil. Kaçakçılığın tavan yaptığı yerde, kaçak kullananın kini günü gününe ödeyen adamın da karşıladığı bir ülke de . Gerisi boş laf.

Lafı dolandırmaya gerek yok.
Kapitalizm, elektrik, gta geç onları gel beni ikna et, bu işler hırsızlığa girmez de.Ciddi olarak ikna et inandığın şeye beni.Ama hem insanı olarak hem vicdanı olarak beni rahatlat, ondan sonra sana kazandıracağım para yıllık 6 rakamlı olacak.

signature not found.
oli123123
Legendary
*

View Profile
September 19, 2016, 02:12:00 PM

Biz ogrenci adamiz 100 dolar windows a nasil verecegiz Smiley evt ubuntu vs varda tam nasil kullanildigini bilmedigim icin biraz daha windoes kullanabilirim Smiley
Windows kullanmayın? Ben de öğrenciyim, Linux çok daha güvenli, ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir alternatif...
dewilboys
Sr. Member

View Profile
September 19, 2016, 02:15:28 PM

Bir de şöyle düşünün;

Affet Tongue

18 yaşından küçüklerin suçları devletlerce hafifletici görülür, canını sıkma.
Dinen de suçlarının günah sayılabilmesi için bazı şartlar var, yine canını sıkma geçmişin için.
Kapitalizmi senden öğrenecek değilim. Olayın neresinden bakarsan bak.
Dar kafalılık etmediğin sürece yorumlarını kale alırım. Git elektrik faturasına bak. Sonra aç devletin elektrik şirketlerinde uygulayabilecekleri politikalar vergiler, üst limit alt limit olaylarını oku. O limitler dahilinde sonra dön bak seni nasıl ayakta dütüyor şirketler.
Ama bu ihaleyi verenler, ona uygun yasalarla ihale şartlarıyla gayet halk yandaşı yapabilirdi bunları. Öyle değil. Kaçakçılığın tavan yaptığı yerde, kaçak kullananın kini günü gününe ödeyen adamın da karşıladığı bir ülke de . Gerisi boş laf.

Lafı dolandırmaya gerek yok.
Kapitalizm, elektrik, gta geç onları gel beni ikna et, bu işler hırsızlığa girmez de.Ciddi olarak ikna et inandığın şeye beni.Ama hem insanı olarak hem vicdanı olarak beni rahatlat, ondan sonra sana kazandıracağım para yıllık 6 rakamlı olacak.

Şirket kar amacı güden kuruluştur. Sen eğer onlara limit aralığı belirlersen onlar üst limiti oynar.
Hiçbirini geçmiyorum , seni ikna etmek zorunda da değilim.Seni ne insani ne de vicdani olarak rahatlatma gibi bir yarışa da girmem.
Şunu bil yeter ,  doğrular görecelidir ve kişiden kişiye değişir. Ben doğrularımı önce kendi kafamda tez - antitez ile senteze ulaşarak elde etmeye çalışır ve bunlara bilim penceresinden bir daha göz atarım.
Seninle aynı fikirde olanların bile bu fikirde olma sebepleri senden farklilik gösterir.
 Farklı açıdan bakmadığın  , kendi düşüncelerinin yanılma payını hesaba katmadığın sürece  seni kimse ikna edemez zaten.

6 haneli rakamı bana kazandır bende o  parayla  korsan kullananların sebep olduğu açığı ödeyeyim bu şekilde ikimizin de içi rahat olur Wink
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
September 19, 2016, 07:26:35 PM

Bu sistemi ayakta tutan korsan yazilim ve muzik.
Kopyalanamaz, crack edilemez yapmak oyle aman aman zor birsey degil. Sadece uretim maliyetini dolayisi ile perakende satis fiyatini artirir.
Korsan yazilim olmasaydi windows bu kadar populer olabilirmiydi ? Bak mac os a, ucretsiz, ama yukleyecegin donanim pahali. Bu kadar meshur olan sarkici turkucu artist korsan sayesinde bu kadar tanindi, korsan olmasaydi belkide cogu olmayacakti. Zaten cok sevdigin muzigi gider itunestan satin alirsin yada yuksek kalite dinlemek istiyorsan cd sini alirsin ki cogu kimse boyle yapiyor. Film keza oyle, begenirsin gider yuksek kalite blurayini alirsin.
  Cunku yazilim ve muzik endustrisinde iade diye birsey yoktur. ben bunu begenmedim al geri diyemezsin.
Bonzai
Sr. Member

Activity: 350

Presale Starts on 30th of November

View Profile
September 19, 2016, 07:55:01 PM

Korsan yazılım, kitap, film vs. olmadan asıl şirketler bile kazanamaz. Boşuna geyik yapmayın. Korsanı çıkaran da korsana ses çıkarmayan da aynı şirketler. Korsan olmazsa varlıklarına varlık katamazlar. Parası olan gitsin orjinalini alıp destek olsun olmayanda korsanı alsın bu kadar basit. Bugüne kadar korsandan şikayet edipte fakirleşen birini ya da bir şirketi hiç görmedim, duymadım.
alpsea
Copper Member
Hero Member

View Profile
September 20, 2016, 12:44:35 AM

Bu sistemi ayakta tutan korsan yazilim ve muzik.
Kopyalanamaz, crack edilemez yapmak oyle aman aman zor birsey degil. Sadece uretim maliyetini dolayisi ile perakende satis fiyatini artirir.
Korsan yazilim olmasaydi windows bu kadar populer olabilirmiydi ? Bak mac os a, ucretsiz, ama yukleyecegin donanim pahali. Bu kadar meshur olan sarkici turkucu artist korsan sayesinde bu kadar tanindi, korsan olmasaydi belkide cogu olmayacakti. Zaten cok sevdigin muzigi gider itunestan satin alirsin yada yuksek kalite dinlemek istiyorsan cd sini alirsin ki cogu kimse boyle yapiyor. Film keza oyle, begenirsin gider yuksek kalite blurayini alirsin.
  Cunku yazilim ve muzik endustrisinde iade diye birsey yoktur. ben bunu begenmedim al geri diyemezsin.
Müthis cevap. Konuya cuk oturdu!

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: