Bitcoin Forum
May 18, 2024, 12:30:59 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bugün Kötü bir olay oldu  (Read 2865 times)
Dammitt (OP)
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
September 26, 2016, 07:44:40 PM

Arkadaşlar bugün eve geldiğimde bizim köpeğe bir sokak köpeği saldırmış zor nefes alıyordu. Annemde ne olduğunu anlamamış dışarıya tuvaleti için sabah çıkarmış kucağına alıyım derken arkadan sinsice parkı sahiplenen köpek saldırmış o arada annemde yere düşmüş tabi pençe atmış sanırım resimde bir yeri gözüküyor diğer bacağında daha var o arada kafasını getirmiş.

Allahtan son dakkada annem onu arabanın altına doğru itmese parçalayabilirdi allah korumuş diyebiliriz şerefsiz onun bunun köpeği kaç kre belediyeye desekde şu köpeği surdan almadı kaçıncı vukuatı bu köpeğin. Bizim evin önünü sahipleniyor ordaki parkı ve küçük köpek gördümü saldırıyor bir gün elimde kalıcak sizce ne yapabiliriz nasıl kurtulcaz bu köpekten.? Bu arada bizim köpek 3-4 gün boyunca yürüyemicek ayağa kalkamıyor topallıyor diyebilirim.

Burada ise kortizonun etkisinde uykusu var.

sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
September 26, 2016, 08:03:04 PM

Geçmiş olsun.

gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
September 26, 2016, 08:12:33 PM
Last edit: September 26, 2016, 09:14:45 PM by gorkem

gecmıs olsun ... beledıyeye kaldıysan hıc bır bok olmaz ya gıt cek vur ya da zehırle..
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
September 26, 2016, 08:37:32 PM

Geçmiş olsun köpeklerin yarası çok ağır olmadığı sürece kısa sürede iyileşiyorlar.
Çekip vurmak yakışmaz hocam köpek sahibi olarak gözlemlediğim bi durum var. Bir mahallenin bir semtin halkının nasıl olduğunu anlamak için sokak köpeklerine bakmak yeterli. Sonuçta bu sokak köpekleri insanlar yüzünden bu hale geliyor saldırgan köpek diye bir şey yoktur.
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
September 26, 2016, 08:38:10 PM

Bir canlının canını sizi veya sevdiklerinizi tehdit etmedikçe almak doğru olmaz. Zaten aslına bakarsanız  "Sokak köpeği" diye birşey de olmaması gerekir. Çünkü köpek; Tehlikeli olabilme potansiyeli yüksek, saldırabilen, zarar verebilen, insanları ürkütüp korkutabilen bir varlıktır.

Bisiklet veya motor ile seyir halinde olan bir kişi köpeklerin yanından geçerken köpeklerin ani tepkisi ve o kişinin peşine koşturmaları sonucu panikleyen insan kaza yapıp yaralanabiliyor. Bisiklet yada motordan düşebiliyor.  Bundan dolayı köpeklerin, insanların yoğun bulunduğu semtlerde başı boş halde ortalıkta gezmemeleri gerekir.

Aynı tehlike köpeğin kendisi içinde geçerlidir. Çünkü insanda isterse köpekleşebilir ve daha tehlikeli olabilir. Ezebilir, dövebilir, öldürebilir.  İnsan bunu zevk içinde yapabilir, korunmak ve korumak amaçlıda yapabilir.

Bu durumda iş belediyeye düşüyor.    Geçmiş olsun umarım dostunuz kısa zamanda iyileşir.
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
September 26, 2016, 09:13:44 PM

2 yaşındaki kızıma saldıran bir sokak köpek korkudan bir süre kekelemesine sebep oldu. hayvan sever olmama rağmen yakaladığım ilk fırsatta 1 şarjör mermi boşalttım. pişman da değilim. köpek bile köpekliğini bilecek, bilmiyorsa geberip gidecek, cezası yok şu an yasalarda öldürmenin.
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
September 26, 2016, 10:03:32 PM

Öldürmek biraz fazla olabilir diye düşündüm açıkçası bir önerim olacak yapılabilirmi acaba köpek aşırı derecede saldırgansa bir veteriner çağırılıp uyuşturucu iğne vurulduktan sonra bir barınağa teslim edilebilirmi?
Dammitt (OP)
Hero Member

View Profile
September 26, 2016, 10:31:10 PM

Saolun arkadaşlar belediye ile goruscez çünkü uzun zamandır olan bir şey bu yine oldu herkes şikayetçi zaten o köpekten.  Köpeğin kendisi küçük köpekleri görünce çıldırıyor ve hemen atlıyor bir kaç kişiyi yaralamis bile.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
September 26, 2016, 11:31:41 PM

Bir canlının canını sizi veya sevdiklerinizi tehdit etmedikçe almak doğru olmaz. Zaten aslına bakarsanız  "Sokak köpeği" diye birşey de olmaması gerekir. Çünkü köpek; Tehlikeli olabilme potansiyeli yüksek, saldırabilen, zarar verebilen, insanları ürkütüp korkutabilen bir varlıktır.

Bisiklet veya motor ile seyir halinde olan bir kişi köpeklerin yanından geçerken köpeklerin ani tepkisi ve o kişinin peşine koşturmaları sonucu panikleyen insan kaza yapıp yaralanabiliyor. Bisiklet yada motordan düşebiliyor.  Bundan dolayı köpeklerin, insanların yoğun bulunduğu semtlerde başı boş halde ortalıkta gezmemeleri gerekir.

Aynı tehlike köpeğin kendisi içinde geçerlidir. Çünkü insanda isterse köpekleşebilir ve daha tehlikeli olabilir. Ezebilir, dövebilir, öldürebilir.  İnsan bunu zevk içinde yapabilir, korunmak ve korumak amaçlıda yapabilir.

Bu durumda iş belediyeye düşüyor.    Geçmiş olsun umarım dostunuz kısa zamanda iyileşir.
Motorla gecerken kopek saldirmasi sonucu düsmüstük arkadasla. Yavas oldugumuz icin gülüp geçtik.
Onun öncesindede bisiklet yolunda motorla giderken bir bayani heyecanlandirip düsürmüstük istmeden. Adalet sanirim Smiley
Bu arada @Dammitt  hocam kopek kopegi isirir. Cogu hayvan birbirinden nefret eder. Düsünemeyen bir varlığın cezasını kesmek size düşmez, vicdan azabı çekersiniz o kopegin canini alirken yerde tepinmesi aklinizdan cikmaz.
Becerebilirseniz uzerine ağ tarzinda birseyler atin veya yakalamaya calisin ormanlik alana goturup atın. Orda yolunu bulsun hayvan.
Bende evde hem kuş hem kedi besliyorum tedbirli olmalisiniz burada sizin hatainizda var. Kedim 7/24 kuşu izliyor ama zıplasada yetisemeyecek mesafede  Wink

xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
September 26, 2016, 11:40:55 PM

Motorla gecerken kopek saldirmasi sonucu düsmüstük arkadasla. Yavas oldugumuz icin gülüp geçtik.
Onun öncesindede bisiklet yolunda motorla giderken bir bayani heyecanlandirip düsürmüstük istmeden. Adalet sanirim Smiley
Bu arada @Dammitt  hocam kopek kopegi isirir. Cogu hayvan birbirinden nefret eder. Düsünemeyen bir varlığın cezasını kesmek size düşmez, vicdan azabı çekersiniz o kopegin canini alirken yerde tepinmesi aklinizdan cikmaz.
Becerebilirseniz uzerine ağ tarzinda birseyler atin veya yakalamaya calisin ormanlik alana goturup atın. Orda yolunu bulsun hayvan.
Bende evde hem kuş hem kedi besliyorum tedbirli olmalisiniz burada sizin hatainizda var. Kedim 7/24 kuşu izliyor ama zıplasada yetisemeyecek mesafede  Wink

Hocam sizinkide kuşa eziyet. Sürekli yüksek adrenalinden kalp spazmı geçirecek hayvan. Vicdan azabı cidden çekiyor insan.
Arkadaşla beraber köpeğin motor lu bisikletlilere saldırdığı bir yerden bisikletlerle geçmek zorunda kalmıştık. Yol düz olduğundan çok geriden başlayıp 21 vitese kadar çıktık, insanlarda pek geçmiyordu. Arkadaşım benden 1 bisiklet boyu önde gidiyordu, köpek arkadaşın peşine takıldı benimde önümden seyrediyordu. Bildiğin 21 vitesdeyiz ve köpek bizim hızımızda koşuyordu, en son arkadaşı bırakıp bir anda durmasıyla benim kullandığım bisikletin pedalı suratına çarptı, köpeğin ciyaklama sesini duydukça içim acıyordu. Kaza dahi olsa buna resmen zemin hazırlamıştık. Birdahada köpeği oralarda görmedik, sahibinede hiç denk gelmedik. Sokak köpeğide değildi orada bahçesine salıyordu sahibi, kaç kez uyardıysakda "Benim oğlum yapmaz öyler şeyler, dimi oğlum hanimiş birtanem..." nidalarıyla takılıyordu. Buda bir anımdır.
ozgr
Legendary
*

View Profile
September 26, 2016, 11:43:32 PM

Bu arada @Dammitt  hocam kopek kopegi isirir. Cogu hayvan birbirinden nefret eder. Düsünemeyen bir varlığın cezasını kesmek size düşmez, vicdan azabı çekersiniz o kopegin canini alirken yerde tepinmesi aklinizdan cikmaz.
Bende evde hem kuş hem kedi besliyorum tedbirli olmalisiniz burada sizin hatainizda var. Kedim 7/24 kuşu izliyor ama zıplasada yetisemeyecek mesafede  Wink

Köpekler hızlı dönen tekerlek ve motor sesine heyecanlanıyor doğal olarak tepki veriyor Smiley köpek köpeği ısırır diye kesin bir şey yok.
Köpeğimi dolaştırırken ilk başta mahallenin sokak köpeği sürüsü üzerimize gelip havlıyordu tepki veriyordu
bi gün köpeğimi tuttum tasmasını taktım mama ve kemikle üzerine yürüdük uygun beden diliyle mamalarını verdim sonra yavaş yavaş bizimkiyle koklaştırdım.
Şimdi köpeğim olsun olmasın köpekler gelip selam veriyor üzerime atlıyor yanımda yürüyor.
Düşünemiyor lafına kesinlikle katılmıyorum düşünüyorlar rüya görüyorlar bazı bi kaç aptal köpek ırkı dışında ağızları var dilleri yok..
alpsea
Copper Member
Hero Member

Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
September 26, 2016, 11:49:43 PM

Köpekler hızlı dönen tekerlek ve motor sesine heyecanlanıyor doğal olarak tepki veriyor Smiley köpek köpeği ısırır diye kesin bir şey yok.
Köpeğimi dolaştırırken ilk başta mahallenin sokak köpeği sürüsü üzerimize gelip havlıyordu tepki veriyordu
bi gün köpeğimi tuttum tasmasını taktım mama ve kemikle üzerine yürüdük uygun beden diliyle mamalarını verdim sonra yavaş yavaş bizimkiyle koklaştırdım.
Şimdi köpeğim olsun olmasın köpekler gelip selam veriyor üzerime atlıyor yanımda yürüyor.
Düşünemiyor lafına kesinlikle katılmıyorum düşünüyorlar rüya görüyorlar bazı bi kaç aptal köpek ırkı dışında ağızları var dilleri yok..

Kopekleri daha dogrusu hayvanlari cok severim. İnsana göre karsilastirma yaptim dusunememesini.
İstisna olarak soyledim. Issız yolda saldircakmis gibi kosup havlayan kopegi sakinlestirip severim. Onlar da kendini sevenin sevgisini anlayabiliyor. Ama beyinlerini anlamak zor. Ne zaman ne yapacagina %100 garanti verilemez.
https://m.youtube.com/watch?v=9jJLALGjBNY

ozgr
Legendary
*

View Profile
September 27, 2016, 12:03:47 AM

Kopekleri daha dogrusu hayvanlari cok severim. İnsana göre karsilastirma yaptim dusunememesini.
İstisna olarak soyledim. Issız yolda saldircakmis gibi kosup havlayan kopegi sakinlestirip severim. Onlar da kendini sevenin sevgisini anlayabiliyor. Ama beyinlerini anlamak zor. Ne zaman ne yapacagina %100 garanti verilemez.
https://m.youtube.com/watch?v=9jJLALGjBNY
Haklısın heyecanlarına yenik düşebiliyorlar bazen ama çoğunlukla insanlar yüzünden bu hale geliyorlar.
Pitbull işte o aptal ırklardan bi tanesi o anda yapılacak doğru şey arka patilerinden havaya kaldırmak şiddetle daha fazla inatlaşıyor hayvan.
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
September 27, 2016, 05:11:06 AM

Saolun arkadaşlar belediye ile goruscez çünkü uzun zamandır olan bir şey bu yine oldu herkes şikayetçi zaten o köpekten.  Köpeğin kendisi küçük köpekleri görünce çıldırıyor ve hemen atlıyor bir kaç kişiyi yaralamis bile.

geçenlerde haberlerde izlemiştim ensesinden yarasa ısırmış adamı adam ne olduğunu bile anlamamış önemsememiş, kuduz olmuş öldü mü kaldı mı bilmiyorum, işin içinde insan hayatına tehdit varsa o köpeğin hala o sokakta dolaşması büyük yanlış, ya gebertin ya da barınağa verdirin bir an önce.
Nboramir
Sr. Member

Activity: 538
Merit: 250

View Profile
September 27, 2016, 08:32:27 AM

Öncelikle çok geçmiş olsun umarım bir an önce iyileşir köpeğiniz. Bizim mahallede de aynı turden bir köpek var özellikle kışları başımıza bela oluyor ama belediyeden bugüne kadar hiç bir yardım göremedik daha da göremeyiz diye düşünüyorum sonuçta çok daha önemli işleri varmış Smiley
rikudou
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

Alenktrik Teknikeri

View Profile
September 27, 2016, 02:36:15 PM

Geçmiş Olsun Sad
Bizim Burda da Köpekleri Topluyorlar, Kulaklarına Küpeleri Takıp Tekrardan Salıyorlar. Her Taraf Köpek Doldu Bizim Oralarda da.
Çete Gibi Geziyorlar.  Angry

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
sokusimafuckusima
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 250

View Profile
September 27, 2016, 03:31:32 PM

bir psikoloğa gösterin şokun etkisenden uzunca birsüre çıkamayacak gibi görünüyor.
Geçmiş olsun acil şifalar dilerim.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
CryptoTalk.org| 
MAKE POSTS AND EARN BTC!
🏆
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
September 27, 2016, 05:28:20 PM

Geçmiş olsun öncelikle  köpeğin çabuk toparlar kanımca ama köpeğinin psikolojisi bozulmuş olabilir ona birazdaha fazla ilgi göstermek gerek . Sokakta ki saldıran köpeğe gelince , sende köpek sahibisin unutma senin köpeğinin şartları dışardaki köpekten daha iyi benim sana önereceğim sokaktaki köpeği mahalle olarak sahiplenin ona bir kulube yapın bakımını üstlenin zamanla sizlere ve hayvanlarınıza alışacaktır böylece bir dost daha kazanmış olursunuz.
Dammitt (OP)
Hero Member

View Profile
September 27, 2016, 06:45:34 PM

Arabam olsa onu yaparım kesin ama maalesef yok.

Geçmiş olsun öncelikle  köpeğin çabuk toparlar kanımca ama köpeğinin psikolojisi bozulmuş olabilir ona birazdaha fazla ilgi göstermek gerek . Sokakta ki saldıran köpeğe gelince , sende köpek sahibisin unutma senin köpeğinin şartları dışardaki köpekten daha iyi benim sana önereceğim sokaktaki köpeği mahalle olarak sahiplenin ona bir kulube yapın bakımını üstlenin zamanla sizlere ve hayvanlarınıza alışacaktır böylece bir dost daha kazanmış olursunuz.

Yalnız dikkatinizi çekerim Köpek bizim bulunduğumuz parkı sahiplenmiş durumda arkadaşlar buda demek oluyorki yarın bir gün biz yine çıkardıkmı aynı şekilde yine saldırcak ve köpek boyundan küçüklere saldırıyor ve gücü ona yetiyor şu ana kadar 150-200 tane köpeği hastanelik ve koma etmiş ve vukuatı fazla olan bir şey belediye bakmıyor herkes şikayetçi ama maalesef bizim bölgedende gitmiyor hep orda diyebiliriz.
cakir
Legendary
*

Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
September 27, 2016, 06:59:53 PM

annenize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum
nedense hayvan severler duyar kasmak için sadece köpek saldırıya uğramış gibi yazmış Cheesy Cheesy

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#