Bitcoin Forum
May 06, 2024, 06:23:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: CoinFlux - Serviciu de schimb [official]  (Read 40872 times)
bg17aw
Member
**
Offline Offline

Activity: 125
Merit: 10


View Profile
September 29, 2017, 11:29:25 AM
 #81

@bg17aw: Pai ai zis sa dau detalii.
Eu le-am dat cum m-am priceput (suma aia era un exemplu. Nu ai inteles?)

Dar in cele din urma nu conteaza cum se aduna simpatia sau ostilitatea intre noi.
Important este ca se schimba lucrurile.
Ne adaptam sau nu (cat de simpla este platitudinea asta  Cheesy )
Nu stiu de ce simpatii/ostilitati vorbim, hai sa lasam aprecierele personale.
Dai detalii doar cand stii despre ce vorbesti. Cum adica "ai inteles?"? Ai precizat undeva ca e doar un exemplu?
Hai sa il lasam pe Vlad sa ne raspunda ce inseamna "suma mare" (tu chiar nu esti interesat sa afli cifra exacta?) la care se adreseaza ei politiei.

Si hai sa il lasam pe Vlad sa ne spuna si daca este trecut pe undeva in termeni si conditii asta, si daca nu, de ce.

Nu trebuie sa te simti dator sa raspunzi in locul lui, mai ales ca nu ai informatiile.
Am inteles punctul tau de vedere, nu e cazul sa il tot repeti.

Vlad vad ca apare online dar nu raspunde. Poate asteapta un moment de respiro, dar daca noi tot postam inutilitati...
1715019796
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715019796

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715019796
Reply with quote  #2

1715019796
Report to moderator
1715019796
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715019796

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715019796
Reply with quote  #2

1715019796
Report to moderator
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715019796
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715019796

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715019796
Reply with quote  #2

1715019796
Report to moderator
AlexSimion
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 1078
Merit: 210


★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!


View Profile
September 29, 2017, 11:52:34 AM
 #82

Deci pana la urma nu stim exact despre ce suma f mare e vorba , ca cei de la Coinflux sa blocheze tranzactia ?

Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
September 29, 2017, 12:19:53 PM
 #83

Am inteles punctul tau de vedere, nu e cazul sa il tot repeti.

Ia uite ce m-ai intrebat, pe mine:
Quote
Daca poti detalia un pic unde gresesc, sint incepator in domeniu dar as vrea sa inteleg, si e clar ca tu ai mai multa experienta.
 

Si nu am spus "ai inteles?" am spus "nu ai inteles?" (primul e dur, cazul doi e amical)

Una peste alta dialogul meu cu tine inceteaza (cel putin pe subiectul asta)
Bafta.

In alta ordine de idei Vlad nu poate sa spuna o suma fixa (cred eu)
Sa nu sperie clientii.
De fapt nici nu exista "suma fixa de alarmare". Nici legi pentru crypto specifice nu exista.

La fiat, treceri peste granite, exista suma aia fixa.
La tranzactii in numerar iar exista suma fixa zilnica.
Dar ce declanseaza alarmarea sistemului financiar e cu cantec (exista o limita la care trebuie anuntat organul, totusi. Parca 10.000)
Probabil paterne anume, dar si asta tine de temperamentul oficialului care o face sau nu o face (sperios: sufla si in iaurt, curajos sau lenes: o lasa sa curga)

Insa o suma mare (ca e mare nu doar pentru Romania) declanseaza alarma la toate nivelele.
In rest este cum dovedesc multe din discutiile ariei romanesti: la unii merge ani de zile, la altii nu le merge.
Si daca spune Vlad o cifra si daca nu spune, cifra respectiva nu e valabila mult timp...sau in toate cazurile (ca una doua vine o "circulara")

Daca omul cauta certitudini e timpul sa inteleaga ca alta e calea (repet: in crypto nu degeaba se schimba mai nou adresele cu fiecare tranzactie. Daca nici din asta nu invatam...)


MikeAngel
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 40
Merit: 0


View Profile WWW
September 29, 2017, 12:23:33 PM
 #84

Deci pana la urma nu stim exact despre ce suma f mare e vorba , ca cei de la Coinflux sa blocheze tranzactia ?

Pai nu a spus ca e vorba de 30BTC care vroia sa ii schimbe in FIAT.. deci vorbim de peste 120.000$ sau 500.000 RON, in functie de cum preferi.
Nea Sandu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 478
Merit: 285


Crypto Way is the only Way!


View Profile WWW
September 29, 2017, 12:28:17 PM
 #85

Clientul nostru stapanul nostru. Asa este normal sa fie.

https://goanadupabitcoin.ro/analize-generale/coinflux-sechestru-pe-bani.html


Goana dupa Bitcoin

▬▬▬▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
  ▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬
..DMEX ..

Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
September 29, 2017, 12:46:37 PM
 #86

Clientul nostru stapanul nostru. Asa este normal sa fie.

https://goanadupabitcoin.ro/analize-generale/coinflux-sechestru-pe-bani.html

 Grin Evident.
Concurenta in domeniu nu rateaza ocazia, face si ea reclama de genul: "noi nu suntem paranoici. Noi suntem calzi, buni si blanzi"

Parerea mea este sa nu va bazati pe nimeni. Chiar pe nimeni. Doar pe voi.
La o adica asa schimba toti foaia, au, au.

Nea Sandu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 478
Merit: 285


Crypto Way is the only Way!


View Profile WWW
September 29, 2017, 12:51:49 PM
 #87

Clientul nostru stapanul nostru. Asa este normal sa fie.

https://goanadupabitcoin.ro/analize-generale/coinflux-sechestru-pe-bani.html

 Grin Evident.
Concurenta in domeniu nu rateaza ocazia, face si ea reclama: "noi nu suntem paranoici. Noi suntem calzi, buni si blanzi"

Parerea mea este sa nu va bazati pe nimeni. Chiar pe nimeni. Doar pe voi.
La o adica asa schimba toti foaia, au, au.


ai vazut doar banneru...

Ideea este sa ne punem toti in locul prietenului nu a pagubitului.
Ii recomanzi un prieten un exchange, ii faci cont, faci vorbele, trimiti BTC-ul si apar Surprize! Surprize! (Cand, tu esti client vechi si ai schimbat la coinflux mult mai mult de 30 btc si nu ai avut probleme de genu)
 


Goana dupa Bitcoin

▬▬▬▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
  ▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬
..DMEX ..

bg17aw
Member
**
Offline Offline

Activity: 125
Merit: 10


View Profile
September 29, 2017, 01:10:48 PM
 #88

In alta ordine de idei Vlad nu poate sa spuna o suma fixa (cred eu)
Sa nu sperie clientii.
De fapt nici nu exista "suma fixa de alarmare". Nici legi pentru crypto specifice nu exista.
Omule... mai opreste-te un pic mai lasa si pe Vlad sa raspunda...
Vlad a zis "Aceasta este o cerinta legala in cazul sumelor foarte mari"
Deci daca exista o cerinta legala, ea e pe o suma fixa. De ce nu a precizat-o Vlad de la inceput, sa nu ne mai perpelim, greu de spus.
Pe de o parte admiti ca nu stii, pe de alta tot postezi speculatiile tale ca si cum ai sti.

Daca e o cerinta legala, trebuie sa ni se spuna legea, suma, si sa fie trecuta in termeni si conditii la coinflux pe site.
Mai ales ca a spus ca s-a mai intamplat si in trecut.

Deci nu, nu se schimba suma zilnic cum pari tu sa insinuezi si deci nu e cazul sa ne-o spuna.
Daca tu nu vrei sa afli cele de mai sus, ok, dar nu mai tot incerca sa explici si altora ca nu ar trebui sa afle.
Transparenta e cheia, si Vlad e evident ca acum are mai multe info ca noi dar nu le sharuieste.
bg17aw
Member
**
Offline Offline

Activity: 125
Merit: 10


View Profile
September 29, 2017, 01:12:23 PM
 #89

blogul ala e concurenta?
Mi se pare de bun simt ideea din articol ca trebuia sa ii returneze monezile si sa ii spuna nu dorim sa lucram cu dvs.
Daca banca ii punea sechestru pe sume si chema politia, nici Vlad nu era prea fericit.
El de fapt se bazeaza doar pe faptul ca daca si CEC ii inchide conturile, ii da totusi voie sa si le mute in alta parte... unde, nu se stie.
Opinii si opinii, in nici un caz nu mi se pare ca e un caz alb si negru.
Cu siguranta din punctul de vedere al unui client, imi place mai mult abordarea de la BTCXchange.

A informat coinflux clientul "Cf legii X trebuie sa ne prezentati Y pt sume peste Z"? Se pare ca nu.
Daca scria pe undeva, nici nu mai era cazul, clinetul nu mai depunea monezile la ei in the first place.
bg17aw
Member
**
Offline Offline

Activity: 125
Merit: 10


View Profile
September 29, 2017, 01:32:12 PM
 #90

Pai nu a spus ca e vorba de 30BTC care vroia sa ii schimbe in FIAT.. deci vorbim de peste 120.000$ sau 500.000 RON, in functie de cum preferi.
Vorbim strict de 30BTC, valoarea poate fi 30 de lei sau orice alta valoare maine, nu are importanta, intrucat Vlad a declansat o reclamatie inainte de schimb.
Deci nu, nu vorbim de lei, nici de dolari, nu exista o limita trecuta nici unde pe site (din cate stiu eu, poate e pe undeva si asta astept sa clarifice coinflux/Vlad).

zoltanb
Member
**
Offline Offline

Activity: 162
Merit: 24


View Profile
September 29, 2017, 01:40:55 PM
 #91

blogul ala e concurenta?
Mi se pare de bun simt ideea din articol ca trebuia sa ii returneze monezile si sa ii spuna nu dorim sa lucram cu dvs.
Daca banca ii punea sechestru pe sume si chema politia, nici Vlad nu era prea fericit.
El de fapt se bazeaza doar pe faptul ca daca si CEC ii inchide conturile, ii da totusi voie sa si le mute in alta parte... unde, nu se stie.
Opinii si opinii, in nici un caz nu mi se pare ca e un caz alb si negru.
Cu siguranta din punctul de vedere al unui client, imi place mai mult abordarea de la BTCXchange.

A informat coinflux clientul "Cf legii X trebuie sa ne prezentati Y pt sume peste Z"? Se pare ca nu.
Daca scria pe undeva, nici nu mai era cazul, clinetul nu mai depunea monezile la ei in the first place.

Hmm... Interesant. Ceea mai mare problema este ca aceste limite la care se aprind niste beculete nu sunt specificate clar in TOS.
Plus, exista niste mecanisme foarte clare prin care poti limita ca o tranzactie peste o anumita suma sa nu fie acceptata... De ex.: daca cineva initiaza o tranzactie de 30 de bitcoini, software-ul il opreste, si is spune foarte clar: "Nu puteti initia o tranzactie mai mare de x bitcoini sau y eur." Deci pana la urma btc-ul nici nu ar fi fost trimis catre coinflux. Deci, si aici e o problema.

Dar, problema principala vine inspre intreaga industrie (desi nu suntem multi deocomdata), se pot trezi toate serviciile asimilate cryptomondelor cu niste vizite de la fel de fel de autoritati, care pot stopa / incetini developmentul in aceasta industrie.
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
September 29, 2017, 01:44:08 PM
 #92

Deci pana la urma btc-ul nici nu ar fi fost trimis catre coinflux. Deci, si aici e o problema.

De trimis pare ca a fost trimis.
Altfel nu asistam la episodul "poale in cap"
dana1474855511
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
September 29, 2017, 01:46:32 PM
 #93

problema este ca domnul vlad nistor a uitat de unde a plecat a uitat vremurile din 2014 cand facea si el trade pe localbtc a uitat knd a inceput de la 0 si acuma are impresia ca daca a facut niste bani tot pe urma noastra comunitatea "customers" se crede mai nou buricul pamantului !!! -30BTC

am vrea sa ne dovedeasca si el prin acte inceputul carieriei sale in btc !! cu acte cu dovezi cu tot !! la ce ora a scos bitcoinii din mina?!?!?
bg17aw
Member
**
Offline Offline

Activity: 125
Merit: 10


View Profile
September 29, 2017, 01:56:52 PM
 #94

Hmm... Interesant. Ceea mai mare problema este ca aceste limite la care se aprind niste beculete nu sunt specificate clar in TOS.
Plus, exista niste mecanisme foarte clare prin care poti limita ca o tranzactie peste o anumita suma sa nu fie acceptata... De ex.: daca cineva initiaza o tranzactie de 30 de bitcoini, software-ul il opreste, si is spune foarte clar: "Nu puteti initia o tranzactie mai mare de x bitcoini sau y eur." Deci pana la urma btc-ul nici nu ar fi fost trimis catre coinflux. Deci, si aici e o problema.
Exact.. ce simplu era si cata publicitate negativa evitau. Negativa atat pt ei cat si pt bitcoin in general.
Cum sa iei banii si apoi sa spui "auziti, dar de unde ii aveti, ca noi nu vi-i mai dam inapoi acuma, sa stiti" ? Pt mine nu are logica.
bg17aw
Member
**
Offline Offline

Activity: 125
Merit: 10


View Profile
September 29, 2017, 02:00:25 PM
 #95

problema este ca domnul vlad nistor a uitat de unde a plecat a uitat vremurile din 2014 cand facea si el trade pe localbtc
Nu vreau sa te incurajez (nu imi place deloc cum scrii cu atatea semne de exclamatie) dar am vazut pe cineva aici pe forum spunand ca a cumparat de la Vlad ca pers fizica in aprilie 2017 daca nu ma insel, si ca "nu a mai trecut prin site-ul lor".

Si eu as cumpara de la el fara ezitare, daca e un curs mai bun ca pe site, dar nu m-as fi gandit sa il intreb "dar de unde ai atatia BTC ca sa vinzi?" sau invers, "de unde ai atatia RON/USD etc?".

Legea cica mai zice si ca orice tranzactie de peste 5000 ron parca trebuie facuta numai cu banca, nu cu cash, altfel e ilegal...
De aceea nu cred ca e corect sa ne batem nici unul cu pumnul in piept ca noi respectam legea la virgula
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
September 29, 2017, 02:44:41 PM
Last edit: September 29, 2017, 02:55:21 PM by vladnistor
 #96

Salut,

Momentan nu putem sa facem precizari suplimentare despre tranzactia mentionata in contextul legislatiei de prevenire a spalarii banilor si finantarii actelor de terorism: Legea 656/2002: http://www.onpcsb.ro/pdf/Legea%20656-2002.PDF, care implementeaza Directiva Europeana 849 http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=celex%3A32015L0849.

Putem spune ce am spus deja: in acest caz, clienta a fost informata cu 20 minute inainte de initierea tranzactiei ca i se vor solicita informatii privind sursa fondurilor. A primit aceasta informatie pe chat ca raspuns la o intrebare daca poate sa efectueze o tranzactie in valoare de 20 bitcoin. Informatia s-a trimis automat de sistemul de chat pe emailul care l-a confirmat la deschiderea contului.

Despre cele doua editoriale aparute putem spune ca nu este vorba despre vreun sechestru (poate fi impus de autoritati, si presupune un litigiu) sau de o confiscare (care inseamna trecerea unui bun in patrimoniul statului). Conform celor mentionate anterior, tranzactia a fost suspendata.

Sursa fondurilor se refera la originea fondurilor. Se refera la activitatea desfasurata care a generat fondurile. Indiferent ca vorbim de RON sau de bitcoin sau alta moneda. De exemplu investii, salariul, vanzari de bunuri sau imobile, mosteniri, dividende, imprumuturi, si altele. Bitcoin nu apar pur si simplu din neant. Acestia se cumpara cu niste bani, se primesc in urma prestarii unor servicii, sau se mineaza, si se pastreaza intr-un portofel, cel mai des propriu.

Despre subiectul suspendarii tranzactiilor, pot sa va spun ca din peste 32,000 tranzactii am suspendat 2. Aceasta masura este una exceptionala si o luam doar in cazuri serioase. Faptul ca vrei sa tranzactionezi o suma mai mare nu duce sub nici o forma automat la suspendarea vreunei tranzactii.

Daca ati cumparat monede de la CoinFlux sau un alt serviciu si ele se apreciaza considerabil, nu veti avea o problema in a efectua tranzactiile. La fel, daca ati cumparat monede la preturi foarte reduse si ele au crescut, la fel, nu veti avea probleme. Sau daca ati tranzactionat altcoins care au crescut la randul lor. In cazul tranzactiilor mari, colegii mei va intreaba despre activitatea care o desfasurati cu monedele, care nu inseamna automat ca exista o problema. Doar incercam sa intelegem activitatea. Avem clienti care desfasoara o arie foarte larga de activitati si fiecare presupune diferite riscuri. Unii au cumparat ETH de la noi la 8-12 EUR. Ar fi ridicol sa ii intrebam in momentul in care vor sa ii vanda de unde au banii de ETH, stiind ca i-au cumparat la inceputul anului chiar de la noi.

Ne gandim la o metoda de a face informatiile mai clare in ceea ce privesc sumele pentru care solicitam documente justificative. Avem in analiza mai multe optiuni. Am preferat sa nu abordam initial aceasta varianta pentru a oferi o experienta mai buna clientilor nostri, si acest lucru a fost valabil in toate cazurile mai putin cele 2. Vom reveni cu detalii cand am luat o hotarare clara in acest sens. In schimb, am luat legatura cu fiecare client individual pentru a intelege activitatea, si in baza informatiilor care le-am primit, am putut sa decidem daca continuam relatia sau nu. Am incercat sa avem o relatie apropiata cu clientii nostri.

Nu suntem politia bitcoin, dar respectam legislatia din domeniul identificarii clientului si a prevenirii spalarii banilor. Nu putem permite ca prin serviciul nostru sa se desfasoare activitati de spalare de bani, fraude sau alte infractiuni economice sau de finantare a terorismului sau a altor activitati ilegale. Asta inseamna cateodata sa punem intrebari suplimentare unor clienti. Rezultatul este un serviciu mai curat si mai sigur pentru toti utilizatorii nostri.

O dupamiaza excelenta,

Echipa CoinFlux





Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
BtcXchange_Support
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 174
Merit: 100


www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange


View Profile WWW
September 29, 2017, 02:53:19 PM
 #97

Si de ce nu ati intors bitcoinii clientului daca nu doreati sa faceti tranzactia?

Ati putut sa-i intoarceti bitcoinii si sa-i blocati contul. Pentru ce sa-l raportati la autoritati si sa ii faceti probleme
omului?

www.BTCxCHANGE.com | ICO Market | International Cryptocurrency Exchange
dana1474855511
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
September 29, 2017, 02:56:48 PM
 #98

Salut,

Momentan nu putem sa facem precizari suplimentare despre tranzactia mentionata in contextul legislatiei de prevenire a spalarii banilor si finantarii actelor de terorism: Legea 656/2002: http://www.onpcsb.ro/pdf/Legea%20656-2002.PDF, care implementeaza Directiva Europeana 849 http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=celex%3A32015L0849.

Putem spune ce am spus deja: in acest caz, clienta a fost informata cu 20 minute inainte de initierea tranzactiei ca i se vor solicita informatii privind sursa fondurilor. A primit aceasta informatie pe chat ca raspuns la o intrebare daca poate sa efectueze o tranzactie in valoare de 20 bitcoin. Informatia s-a trimis automat de sistemul de chat pe emailul care l-a confirmat la deschiderea contului.

Despre cele doua editoriale aparute putem spune ca nu este vorba despre vreun sechestru (poate fi impus de autoritati, si presupune un litigiu) sau de o confiscare (care inseamna trecerea unui bun in patrimoniul statului). Conform celor mentionate anterior, tranzactia a fost suspendata.

Sursa fondurilor se refera la originea fondurilor. Se refera la activitatea desfasurata care a generat fondurile. Indiferent ca vorbim de RON sau de bitcoin sau alta moneda. De exemplu investii, salariul, vanzari de bunuri sau imobile, mosteniri, dividende, imprumuturi, si altele. Bitcoin nu apar pur si simplu din neant. Acestia se cumpara cu niste bani, se primesc in urma prestarii unor servicii, sau se mineaza, si se pastreaza intr-un portofel, cel mai des propriu.

Despre subiectul suspendarii tranzactiilor, pot sa va spun ca din peste 32,000 tranzactii am suspendat 2. Aceasta masura este una exceptionala si o luam doar in cazuri serioase. Faptul ca vrei sa tranzactionezi o suma mai mare nu duce sub nici o forma automat la suspendarea vreunei tranzactii.

Daca ati cumparat monede de la CoinFlux sau un alt serviciu si ele se apreciaza considerabil, nu veti avea o problema in a efectua tranzactiile. La fel, daca ati cumparat monede la preturi foarte reduse si ele au crescut, la fel, nu veti avea probleme. Sau daca ati tranzactionat altcoins care au crescut la randul lor. In cazul tranzactiilor mari, colegii mei va intreaba despre activitatea care o desfasurati cu monedele, care nu inseamna automat ca exista o problema. Doar incercam sa intelegem activitatea. Avem clienti care desfasoara o arie foarte larga de activitati si fiecare presupune diferite riscuri. Unii au cumparat ETH de la noi la 8-12 EUR. Ar fi ridicol sa ii intrebam in momentul in care vor sa ii vanda de unde au banii de ETH, stiind ca i-au cumparat la inceputul anului chiar de la noi.

Ne gandim la o metoda de a face informatiile mai clare in ceea ce privesc sumele pentru care solicitam documente justificative. Avem in analiza mai multe optiuni. Am preferat sa nu abordam initial aceasta varianta pentru a oferi o experienta mai buna clientilor nostri, si acest lucru a fost valabil in toate cazurile mai putin cele 2. Vom reveni cu detalii cand am luat o hotarare clara in acest sens. In schimb, am luat legatura cu fiecare client individual pentru a intelege activitatea, si in baza informatiilor care le-am primit, am putut sa decidem daca continuam relatia sau nu. Am incercat sa avem o relatie apropiata cu clientii nostri.

Nu suntem politia bitcoin, dar respectam legislatia din domeniul identificarii clientului si a prevenirii spalarii banilor. Nu putem permite ca prin serviciul nostru sa se desfasoare activitati de spalare de bani, fraude sau alte infractiuni economice sau de finantare a terorismului sau a altor activitati ilegale. Asta inseamna cateodata sa punem intrebari suplimentare unor clienti. Rezultatul este un serviciu mai curat si mai sigur pentru toti utilizatorii nostri.

O dupamiaza excelenta,

Echipa CoinFlux









dar de ce nu raspunzi la toate intrebarile care iti sunt adresate si doar la ce vrei tu?!
dana1474855511
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
September 29, 2017, 03:02:55 PM
 #99

Si de ce nu ati intors bitcoinii clientului daca nu doreati sa faceti tranzactia?

Ati putut sa-i intoarceti bitcoinii si sa-i blocati contul. Pentru ce sa-l raportati la autoritati si sa ii faceti probleme
omului?

pentru ca omu ia decizii singur si el e buricul pamantului
bg17aw
Member
**
Offline Offline

Activity: 125
Merit: 10


View Profile
September 29, 2017, 03:26:25 PM
 #100

Ne gandim la o metoda de a face informatiile mai clare in ceea ce privesc sumele pentru care solicitam documente justificative.
Deci nu stiti inca care e suma care considerati ca e "mare" dar totusi aveti 2 cazuri?
Mie unu mi se pare incredibil asa ceva...

Chiar pare ca luati niste decizii arbitrar si oricine se poate trezi cu astfel de probleme.

Asa se vede cel putin din afara. Ai numit o lege si o directiva la inceputul postului, care insa nu specifica nimic de BTC sau crypto, nu?

Si apoi, daca ar specifica, ar specifica sume clare, precise, cuantificabile. Ori tu zici ca abia acum va ganditi la toate astea...

Deci practic legile de la inceputul postului sint nominalizate doar ca sa dea un vag aer de legitimitate deciziei?
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!