Bitcoin Forum
May 05, 2024, 09:57:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: CoinFlux - Serviciu de schimb [official]  (Read 40871 times)
BtcXchange_Support
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 174
Merit: 100


www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange


View Profile WWW
September 29, 2017, 03:33:45 PM
 #101

Care este procedura in caz ca nu va plac documentele oferite de client. Va transfera bitcoin, apoi ii cereti hartii. Daca nu va plac hartiile, ce faceti? Tineti bitcoinii? Raportati la autoritati?

Deci:
- clientul va transmis btc
- ia-ti cerut hartii
- nu va dat hartii

Si ati hotarat sa folositi toate puterea statului impotriva clientului. Cum poate fi normal asta? Ati putut simplu sa-i intoarceti bitcoinii si sa inchideti intrebarea, in schimb ati hotarat sa faceti raul maxim pentru clientul vostru care va aduce bani.

Ati muscat mana care va hraneste.

www.BTCxCHANGE.com | ICO Market | International Cryptocurrency Exchange
1714903063
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714903063

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714903063
Reply with quote  #2

1714903063
Report to moderator
1714903063
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714903063

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714903063
Reply with quote  #2

1714903063
Report to moderator
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714903063
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714903063

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714903063
Reply with quote  #2

1714903063
Report to moderator
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
September 29, 2017, 04:17:37 PM
 #102

Ne gandim la o metoda de a face informatiile mai clare in ceea ce privesc sumele pentru care solicitam documente justificative.
Deci nu stiti inca care e suma care considerati ca e "mare" dar totusi aveti 2 cazuri?
Mie unu mi se pare incredibil asa ceva...

Chiar pare ca luati niste decizii arbitrar si oricine se poate trezi cu astfel de probleme.

Asa se vede cel putin din afara. Ai numit o lege si o directiva la inceputul postului, care insa nu specifica nimic de BTC sau crypto, nu?

Si apoi, daca ar specifica, ar specifica sume clare, precise, cuantificabile. Ori tu zici ca abia acum va ganditi la toate astea...

Deci practic legile de la inceputul postului sint nominalizate doar ca sa dea un vag aer de legitimitate deciziei?

Legile mentionate nu imi permit sa va dau informatii despre procedurile mele si sa va spun cum puteti evita mecanismul de prevenire a spalarii banilor. Mesajul e insa ca pentru tranzactii normale (la noi tranzactia medie e in jur de 7K RON) nu ai dece sa te ingrijorezi in vreun fel despre aceasta problema.

De aceea am spus ca vom cauta o solutie ca sa facem lucrurile transparente, probabil prin niste niveluri de conturi cu limite. Sau alta varianta. E in analiza.

Vlad

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
dana1474855511
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
September 29, 2017, 04:29:43 PM
 #103

Ne gandim la o metoda de a face informatiile mai clare in ceea ce privesc sumele pentru care solicitam documente justificative.
Deci nu stiti inca care e suma care considerati ca e "mare" dar totusi aveti 2 cazuri?
Mie unu mi se pare incredibil asa ceva...

Chiar pare ca luati niste decizii arbitrar si oricine se poate trezi cu astfel de probleme.

Asa se vede cel putin din afara. Ai numit o lege si o directiva la inceputul postului, care insa nu specifica nimic de BTC sau crypto, nu?

Si apoi, daca ar specifica, ar specifica sume clare, precise, cuantificabile. Ori tu zici ca abia acum va ganditi la toate astea...

Deci practic legile de la inceputul postului sint nominalizate doar ca sa dea un vag aer de legitimitate deciziei?

Legile mentionate nu imi permit sa va dau informatii despre procedurile mele si sa va spun cum puteti evita mecanismul de prevenire a spalarii banilor. Mesajul e insa ca pentru tranzactii normale (la noi tranzactia medie e in jur de 7K RON) nu ai dece sa te ingrijorezi in vreun fel despre aceasta problema.

De aceea am spus ca vom cauta o solutie ca sa facem lucrurile transparente, probabil prin niste niveluri de conturi cu limite. Sau alta varianta. E in analiza.

Vlad


asta trebuia sa scrii demult nu sa faci tu lucruri pe ascuns !! urat din partea ta vlad urat
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
September 29, 2017, 04:36:47 PM
 #104

@ BtcXchange: eu tie ti-am fost client, coinfluxului nu.
De aia iti zic ca nu imi place ca te bagi pe pagina oficiala a concurentei. Arata jenant. Zau.

Altfel:
- daca X-ulescu vrea sa imi vanda o arma eu refuz si merg mai departe?
- daca y-ulescu vrea sa imi vanda droguri zic pas si tac?

- daca Q-ulescu mi-a bagat crypto intr-o adresa de care autoritatile stiu ca este a mea (prezumez...aiurea prezumez, serviciile stiu sigur) eu reintorc suma si fac pe niznaiul? Mai ales ca vad ca a fost anuntat inainte ca ii cere explicatii.
Dar daca autoritatile ajung sa ma suspecteze de malversatiuni?
Daca o sa ma acuze ca nu am anuntat tentativa (daca este, ca nu stim ce este) de spalare bani, introducere fonduri in spatiul UE, etc?

Acuma, daca eu eram patitul, prezentam dovezi asa cum am, ce am.
Dar eu as face asta pentru ca ma stiu fara musca pe caciula.

In cele din urma: daca e o tentativa de eliminare concurenta?
In fond daca cineva imi spune ca imi cere explicatii si eu tot trimit BTC se desprind 2 variante, cel putin:
- trimit anume si apoi fac tambalau, ca asta am vrut
- sau (si asta imi vine sa cred mai repede...totusi...dupa limbaj, gestionare de situatie, etc) habar nu am de lumea crypto, de aia financiara si nici nu visez ca poate cineva sa ma intrebe ceva pentru ca "eu am auzit ca in crypto e totul anonim".
bg17aw
Member
**
Offline Offline

Activity: 125
Merit: 10


View Profile
September 29, 2017, 05:02:36 PM
 #105

Legile mentionate nu imi permit sa va dau informatii despre procedurile mele si sa va spun cum puteti evita mecanismul de prevenire a spalarii banilor. Mesajul e insa ca pentru tranzactii normale (la noi tranzactia medie e in jur de 7K RON) nu ai dece sa te ingrijorezi in vreun fel despre aceasta problema.

De aceea am spus ca vom cauta o solutie ca sa facem lucrurile transparente, probabil prin niste niveluri de conturi cu limite. Sau alta varianta. E in analiza.

Vlad
Deci acum ne acuzi si ca vrem sa spalam bani... ce naiba ma Vlad, tu vinzi bitcoin in afara coinfluxului, ca persoana fizica, ce dumnezeu o tot dai atata cu limbajul asta de lemn? Cand faci o tranzactie din aia cu cash, speli bani?

Bineinteles ca trebuie sa faci lucrurile transparente, trebuia sa le faci de mult.

Ai fost intrebat de mai multi useri si sigur de mine CARE E SUMA AIA LA CARE VA APUCATI VOI SA CHEMATI POLITIA.
Ai spus "sume foarte mari", zi ce inseamna sume f mari! Ce o tot dai cotita? Ai aplicat procedeul asta de 2 ori la 2 tranzactii, zi la ce suma, ce e atat de greu?

Analizati acum abia suma, dupa ce ati aplicat treaba deja?

Chiar am inceput sa imi pierd rabdarea, mi se pare total aiurea ce faceti voi.
Tranzactii normale??? Ce inseamna omule tranzactii normale? Unde scrie la voi pe site "tranzactie normala inseamna o tranzactie pana la suma de X" si "sume f mari inseamna Y"?

Tot arunci vorbe care nu spun nimic. Intai era vorba de 30 BTC, acum ai scris ca 20 BTC, zi clar, peste X BTC noua ni se pare suspect si poate si de ce, ca asa vreti voi, ca asa scrie in lege etc?
BtcXchange_Support
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 174
Merit: 100


www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange


View Profile WWW
September 29, 2017, 05:04:36 PM
 #106

@ BtcXchange: eu tie ti-am fost client, coinfluxului nu.
De aia iti zic ca nu imi place ca te bagi pe pagina oficiala a concurentei. Arata jenant. Zau.

Altfel:
- daca X-ulescu vrea sa imi vanda o arma eu refuz si merg mai departe?
- daca y-ulescu vrea sa imi vanda droguri zic pas si tac?

- daca Q-ulescu mi-a bagat crypto intr-o adresa de care autoritatile stiu ca este a mea (prezumez...aiurea prezumez, serviciile stiu sigur) eu reintorc suma si fac pe niznaiul? Mai ales ca vad ca a fost anuntat inainte ca ii cere explicatii.
Dar daca autoritatile ajung sa ma suspecteze de malversatiuni?
Daca o sa ma acuze ca nu am anuntat tentativa (daca este, ca nu stim ce este) de spalare bani, introducere fonduri in spatiul UE, etc?

Acuma, daca eu eram patitul, prezentam dovezi asa cum am, ce am.
Dar eu as face asta pentru ca ma stiu fara musca pe caciula.

In cele din urma: daca e o tentativa de eliminare concurenta?
In fond daca cineva imi spune ca imi cere explicatii si eu tot trimit BTC se desprind 2 variante, cel putin:
- trimit anume si apoi fac tambalau, ca asta am vrut
- sau (si asta imi vine sa cred mai repede...totusi...dupa limbaj, gestionare de situatie, etc) habar nu am de lumea crypto, de aia financiara si nici nu visez ca poate cineva sa ma intrebe ceva pentru ca "eu am auzit ca in crypto e totul anonim".


Noi nu ne bagam pe ascuns pe pagina asta. Vorbim din numele nostru (in diferenta de Coinflux care nu vine sub numele propriu). Si spunem intrebari foarte concrete, aici merge vorba nu doar despre cazul asta dar de industrie in general. Va explicam din cunostinta de cauza ca legile referite de Coinflux nu se aplica la el. El este un simplu SRL. Nu este banca, nu este institutie de plata, nu este emitent de moneda electronica, asigurator, dealer in metale pretioase s.a.m.d (toti termeni juridici) si nu are treaba sa raporteze tranzactii, nu este entitate raportoare.

Deoarece bitcoinul nu este nicicum reglamentat (nu este mentionat in nici o lege). Cartofii sunt mai reglamentati ca bitcoinul. Si faptul ca Nistor a raportat tranzactia la autoritati e decizia sa constienta, nu este obligat de nici o lege. Cand vinzi cartofi, raportezi clientii la spalare de bani? Deci Coinflux avea latitudine in aceasta intrebare, si cea mai simpla solutie era sa-i returneze bitcoinii clientului. Nu, statul nu stie wallet-ul lui Nistor. Si chiar si daca la-r cunoaste nu ar exista nici un fel de pretentie la tranzactia data, deoarece ar putea demonstra ca nu a fost acceptata si a fost returnata clientului (are emailuri, chat-uri, tot ce vrei si tranzactia de pe blockchain). In aceasta situatie cum ar putea sa-l traga la raspundere pe Nistor statul? Ar spune ca nu a primit documentele cerute si gata. Pentru ce sa fie judecat? El e judecator? politist? sa se expuna pe marginea legalitatii unei tranzactii?

Din acest motiv actiunile lui Coinflux reprezinta intr-un fel o crima inpotriva clientului sau. Nistor s-a comportat ca pe timpul comunismului si a scris o hartie pe clientul sau.



www.BTCxCHANGE.com | ICO Market | International Cryptocurrency Exchange
bg17aw
Member
**
Offline Offline

Activity: 125
Merit: 10


View Profile
September 29, 2017, 05:06:19 PM
 #107

@ BtcXchange: eu tie ti-am fost client, coinfluxului nu.
De aia iti zic ca nu imi place ca te bagi pe pagina oficiala a concurentei. Arata jenant. Zau.
Mie mi se pare jenant ca le tot iei apararea, cand e evident ca ceva nu e cum trebuie.
Pagina oficiala a concurentei? E un topic ca oricare altul si oricine poate posta, daca nu, un moderator sa rezolve situatia.

Mie mi se pare ca aducerea pe topic si a punctului de vedere al altui om implicat in genul asta de afacere face bine noua, astora care vrem sa ne lamurim, ca de la Vlad e clar ca avem doar o opinie personala a lui si atat, din perspectiva lui.
bg17aw
Member
**
Offline Offline

Activity: 125
Merit: 10


View Profile
September 29, 2017, 05:09:16 PM
 #108

- daca Q-ulescu mi-a bagat crypto intr-o adresa de care autoritatile stiu ca este a mea (prezumez...aiurea prezumez, serviciile stiu sigur) eu reintorc suma si fac pe niznaiul? Mai ales ca vad ca a fost anuntat inainte ca ii cere explicatii.
Dar daca autoritatile ajung sa ma suspecteze de malversatiuni?
Daca o sa ma acuze ca nu am anuntat tentativa (daca este, ca nu stim ce este) de spalare bani, introducere fonduri in spatiul UE, etc?
Deci daca ai un QR code pe site sau o adresa chiar aici pe forum in semnatura si spui ca astepti donatii, tu zici ca pe toate le dai la serviciile secrete sa vada daca nu cumva ti-a donat Pablo Escobar, sau cum?
bg17aw
Member
**
Offline Offline

Activity: 125
Merit: 10


View Profile
September 29, 2017, 05:13:22 PM
 #109

Acuma, daca eu eram patitul, prezentam dovezi asa cum am, ce am.
Dar eu as face asta pentru ca ma stiu fara musca pe caciula.
Poate insa nu mai apucai pt ca ei au hotarat sa iti blocheze monezile si sa reclame la nu stiu ce organe.
Poate pur si simplu ai refuzat sa prezinti dovezile si ti-ai cerut banii inapoi, ca te-ai enervat ca desi nu scrie niciunde in ToS ca ar fi o problema daca depui o suma mai mare, apare acum din neant aceasta regula.

Sint multe chestii ridicole aici, una din ele fiind si afirmatia ca a cerut oficiului anti spalare bani raspuns in 48 de ore, altfel ii da drumu la tranzactie...

Deci cumva a somat oficiul, si daca in 48 de ore nu raspunde (maine e sambata!!) tranzactia e ok... ca prin magie.
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
September 29, 2017, 05:19:56 PM
Last edit: September 29, 2017, 05:41:07 PM by Martisor-Sobru
 #110

Din acest motiv actiunile lui Coinflux reprezinta intr-un fel o crima inpotriva clientului sau. Nistor s-a comportat ca pe timpul comunismului si a scris o hartie pe clientul sau.

Of, dragilor.  Smiley

Uite un sfat nu doar pentru voi: nu stiu cati sunt constienti ca si acest forum este monitorizat.
Crypto e un vector puternic pentru entitati foooarte abjecte ("drumul matasii", nu?  Grin )

Nu poti sa zici, in numele tau de firma, ca reintorceai banii, ca taceai malc, ca nu te intereseaza decat multumirea clientului, etc.
Ca ai atras atentia celor abjecti ca esti disponibil ...dar ai atras si atentia serviciilor ca trebuie sa fie atente cu tine.
In fond motivele lui Vlad sunt la fel de valabile pentru oricine. Nu a facut anuntul de pomana. Profitul de acolo sunt sigur ca ii placea si lui.

Dar mai e o chestie. Daca voi, declarati "disponibilitatea" asta pentru ca serviciile v-au cerut sa atrageti si pe cei "de neastras"?
Glumesc. Evident.  Grin

Editez: uite BtcXchange cum gandesc acum: voi ziceti ca nu anuntati. Cei rai profita de o astfel de tacere declarata si lucreaza cu voi (evident o fac tacut, nu va implica) Serviciile opereaza si intr-o rea zi va inchid (sa blocheze pe aia rai)
Daca eu am bani la voi stau cu degetul in gura.
Nu e riscant pentru mine, client parlit dar cinstit? Cam este.

Atentie la logica si implicatii.  Cheesy

*************
Doamne, cat de delicios este crypto.
Ma distrez la maxim mereu.
MARIUS848
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
September 29, 2017, 05:46:26 PM
 #111

Plangere penala la astia! Se cred ANAF+BNR+DIICOT!
acuma cred ca o sa dea BTC-UL furat contului oficial de BTC al statului pana la solutionarea problemei!
HOTILOR
BtcXchange_Support
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 174
Merit: 100


www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange


View Profile WWW
September 29, 2017, 05:52:31 PM
 #112

Din acest motiv actiunile lui Coinflux reprezinta intr-un fel o crima inpotriva clientului sau. Nistor s-a comportat ca pe timpul comunismului si a scris o hartie pe clientul sau.

Of, dragilor.  Smiley

Uite un sfat nu doar pentru voi: nu stiu cati sunt constienti ca si acest forum este monitorizat.
Crypto e un vector puternic pentru entitati foooarte abjecte ("drumul matasii", nu?  Grin )

Nu poti sa zici, in numele tau de firma, ca reintorceai banii, ca taceai malc, ca nu te intereseaza decat multumirea clientului, etc.
Ca ai atras atentia celor abjecti ca esti disponibil ...dar ai atras si atentia serviciilor ca trebuie sa fie atente cu tine.
In fond motivele lui Vlad sunt la fel de valabile pentru oricine. Nu a facut anuntul de pomana. Profitul de acolo sunt sigur ca ii placea si lui.

Dar mai e o chestie. Daca voi, declarati "disponibilitatea" asta pentru ca serviciile v-au cerut sa atrageti si pe cei "de neastras"?
Glumesc. Evident.  Grin

Editez: uite BtcXchange cum gandesc acum: voi ziceti ca nu anuntati. Cei rai profita de o astfel de tacere declarata si lucreaza cu voi (evident o fac tacut, nu va implica) Serviciile opereaza si intr-o rea zi va inchid (sa blocheze pe aia rai)
Daca eu am bani la voi stau cu degetul in gura.
Nu e riscant pentru mine, client parlit dar cinstit? Cam este.

Atentie la logica si implicatii.  Cheesy

*************
Doamne, cat de delicios este crypto.
Ma distrez la maxim mereu.



Noi vorbim in termeni juridici, dvs speculati deaceea ce spuneti nu este relevant in cazul dat.

www.BTCxCHANGE.com | ICO Market | International Cryptocurrency Exchange
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
September 29, 2017, 06:00:31 PM
 #113

Noi vorbim in termeni juridici, dvs speculati de aceea ce spuneti nu este relevant in cazul dat.

Evident ca speculez.
Dar cand a fost inchis BTC-E, iuii mama ce emotie am avut (aveam setat sa mearga la ei parlita mea de minare si sa transform in bunul si dragutul BTC)

Si azi cand accesez linkul si vad siglele stapanilor lumii postate acolo imi simt matele ca se strang.   Shocked

Dupa asa o experienta ajungi (mai mult in serios decat in gluma) sa preferi un schimb care respecta legea pana la nivel atomic decat un schimb prea prietenos.
BtcXchange_Support
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 174
Merit: 100


www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange


View Profile WWW
September 29, 2017, 06:02:29 PM
 #114

Si va repetam, coinflux nu are de unde sa stie ca a fost o crima, nu este politie. A cerut documente si nu a primit. Atat.

Posibil ca a facut raportarea ca sa-si asigure fundul, ca vrea comisionul de pe tranzactie si daca vine raspuns pozitiv de la spalare de bani isi pun comisionul in buzunar. Dar oare se merita sa raportezi clientul la autoritati doar pentru a castiga comisionul de pe tranzactie? A cerut voe de la client? A intrebat daca este de acord clientul sa fie verificat la autoritati? De ce nu este normala o astfel de discutie?

Putea sa-i zica asa:

"Uite ai 3 variante:
1. Ne dai documentele X,Y si Z
2. Trimitem o cerere la autoritati si daca ne dau pozitiv mergem mai departe
3. Iti returnam banii"

www.BTCxCHANGE.com | ICO Market | International Cryptocurrency Exchange
dana1474855511
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
September 29, 2017, 06:10:23 PM
 #115

iam cerut in seara respectiva sami dea un raspuns.....btc inapoi sau banii cash a 2 a zi pe contul bancar si omul a luato cu capul mare,raspundea numai la misto la fiecare 5 cuvinte pronuntate de mine zicea....sarutmana.....lipsa de respect fata de clientii sai
BtcXchange_Support
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 174
Merit: 100


www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange


View Profile WWW
September 29, 2017, 06:10:51 PM
 #116

Noi vorbim in termeni juridici, dvs speculati de aceea ce spuneti nu este relevant in cazul dat.

Evident ca speculez.
Dar cand a fost inchis BTC-E, iuii mama ce emotie am avut (aveam setat sa mearga la ei parlita mea de minare si sa transform in bunul si dragutul BTC)

Si azi cand accesez linkul si vad siglele stapanilor lumii postate acolo imi simt matele ca se strang.   Shocked

Dupa asa o experienta ajungi (mai mult in serios decat in gluma) sa preferi un schimb care respecta legea pana la nivel atomic decat un schimb prea prietenos.

Pai el cere buletinul. Face KYC. Cei de la btc-e nu faceau.

www.BTCxCHANGE.com | ICO Market | International Cryptocurrency Exchange
HrN
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 339
Merit: 250



View Profile
September 29, 2017, 07:30:33 PM
 #117

Bai Vlad Nistor,
Tu iti bati joc de clienti in ultimul hal.

Hai sa iti spun un lucru. Am cumparat BTC la sub 1$ si am uitat de ei... dupa o perioada m-am trezit ca am o suma la care nici nu visam.
De unde sloboz as putea aduce eu dovezi pe kktul ala al tau de site daca as tranzactiona suma mare atata timp cat tranzactia mea a fost pe mtgox?
Tin sa te informez ca mtgox a fost inchis acum cativa ani, dar cauta pe google ca nu am eu timp sa iti dau explicatii.

Scammer fara principii ce esti! Te-ai facut cu 120.000$ de pe urma altor persoane! Si inca ceva. Eu am pornit odata o discutie pe urma coinflux; daca imi vad datele personale: carte de identitate, poza cu mine si alte minunatii de cand m-ai pacalit sa-mi confirm contul, iti umplu gura cu carbit si iti bubuie capul! si mai ales de asta, ma duc la toate organele competente ca sa te linistesti.. nu-mi pas amie unde imi stochezi datele mele, offline sau online.

Btcx si bitcoinromania sunt cei mai buni... smantana asta de coinflux merita reclamata la diicot si la toate autoritatile...
Da-i banii omului inapoi, ca stie cine esti si poate te trezesti fara ce ai intre picioare!
Apropo de asta, cum dracu sa scoti 120.000$ pe contul tau bancar?!

.()_().
bg17aw
Member
**
Offline Offline

Activity: 125
Merit: 10


View Profile
September 29, 2017, 07:32:20 PM
 #118

iam cerut in seara respectiva sami dea un raspuns.....btc inapoi sau banii cash a 2 a zi pe contul bancar si omul a luato cu capul mare,raspundea numai la misto la fiecare 5 cuvinte pronuntate de mine zicea....sarutmana.....lipsa de respect fata de clientii sai
posteaza ceva un printscreen ca sa sustii afirmatiile.
problema e ca probabil si tu i-ai agasat prin modul tau de a comunica cu ultimatumuri, multe semne de exclamare, si fara cratime.
Si stim deja ca Vlad e sensibil ca "comentariile negative" si raspunde cu aceeasi moneda. Am patit-o si eu.
bg17aw
Member
**
Offline Offline

Activity: 125
Merit: 10


View Profile
September 29, 2017, 07:37:54 PM
 #119

Of, dragilor.  Smiley

Uite un sfat nu doar pentru voi: nu stiu cati sunt constienti ca si acest forum este monitorizat.

Of dracule...
Ai postat de atatea ori in topicul asta si numai speculatii fara acoperire, prezumtii si opinii fanteziste.

Mi-e f greu sa cred ca tu nu esti interesat sa stii daca BTCXchange sau Coinflux ti-ar putea confisca sumele pt ca... " e o suma f mare" dar sa refuze sa iti comunice ce inseamna "suma f mare" pt ei.

In momentul asta e clar ca Vlad refuza sa comunice ce inseamna suma mare pt ei dar aplica discretionar masuri la "anumite sume"??

Chiar nu vezi ca ceva nu merge aici? Sa nu mai zic ca e f probabil sa fi reactionat asa doar ca a fost deranjat de atitudinea clientului, de vreme ce nu are nimic stabilit pe nici unde ce inseamna suma mare si ce nu.

Mai e ceva... poate depun azi un singur BTC la ei si maine valoreaza 100.000$ si mi-l blocheaza ca e "suma mare"
Sau poate nu... nu stim, nu avem nici o siguranta pt ca refuza sa ne spuna ce suma e pt el "suma mare"
HrN
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 339
Merit: 250



View Profile
September 29, 2017, 07:57:29 PM
 #120

Eu spun urmatoarele.
Vlad nistor vrea sa isi insuseasca cei 30 BTC la el in cont.
Trebuie facuta reclamatie la toate organele competente.
- ANAF-ul pentru evaziuni fiscale (iti dai seama ca are si el depozite in bTC nedeclarate. Si mai ales bani pe care nu-i poate dovedi)
- politia pentru furt si santaj
- DIICOT-ul pentru fraude cu banii oamenilor.
E deajuns sa-l pui 30 zile dupa gratii, apoi va trebui sa dovedeasca imobiliarele, automobilele si alte kkturi pe numele lui. Chiar daca a incercat sa fie "iubitor de legi".

Mult succes, frate. Sper sa iti recuperezi banii de la teparii astia.
Nu am tranzactionat nici macar 1 leu pe coinflux si ma bucur ca am folosit doar bitcoinromania.ro si btcxchange. Astia sunt baieti de nota 20!

.()_().
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!