Bitcoin Forum
May 05, 2024, 09:15:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: CoinFlux - Serviciu de schimb [official]  (Read 40871 times)
sandpiper
Member
**
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 10


View Profile
December 10, 2017, 07:47:00 PM
 #181

Cred ca daca facem un sondaj scurt, sub 1% dintre toti utilizatorii romani de pe bitcointalk au cont la CEC Bank.
Mai deschideti si voi un cont la ING sau BT.
1714900535
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714900535

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714900535
Reply with quote  #2

1714900535
Report to moderator
1714900535
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714900535

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714900535
Reply with quote  #2

1714900535
Report to moderator
1714900535
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714900535

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714900535
Reply with quote  #2

1714900535
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
sandpiper
Member
**
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 10


View Profile
December 12, 2017, 10:04:11 AM
 #182

buna seara colegi...am si eu o problema cu domnii de la coinflux...am facut ieri un request sa schimb 30 btc si se pare ca domnul vlad nistor vrea sa imi puna fundul pe banii mei...este vorba de 30 btc oameni buni !! tot imi cere sa ii fac dovada btc?!?!?pai da domne am cumparat cand era mai jos si am vandut mai sus care este problema?!!? sau orice ban pus la ciorap trebuie neaparat sa fie in banca si asa mai departe?!?!? de ce mai este cryptomoneda ca sa fie anonima!!

DUPA CE AM FACUT PLATA IN CONTUL LUI A INCEPUT EL+COLEGII LUI FEL SI FEL DE CONDITII!!

DOMNUL VLAD NISTOR NU ESTE AUTORITATE STATALA SA AIBE DREPTUL SA IMI PUNA EL IN HOLD TRANSFERUL!!! REFUZA SA IMI RASPUNDA LA INTREBAREA ACEASTA !!!




-30BTCBTCBTCBTC

Care e deznodamantul acestei povesti? La cat a crescut BTC din septembrie pana acum, suspendarea tranzactiei ar deveni cel mai bun lucru care i s-a intamplat "pagubitei".
alligator76
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
December 12, 2017, 11:21:38 AM
 #183

citeste aici

https://goanadupabitcoin.ro/analize-generale/tranzactia-coinflux-aprobata.html
adiman73
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0


View Profile
December 13, 2017, 10:37:44 AM
 #184

ce teapa si-a luat asta cu cei 30 bitcoin la pret de 3500 $ Smiley .
lar   prețul de acum de 17000$ cred ca il face se zgârie pe ochi    Grin
liviux
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 112



View Profile
December 21, 2017, 02:53:01 PM
 #185

Vin si eu sa comentez aici pentru cei care sunt noi si reticenti (foarte bine) si cauta informatii despre site-ul asta pe net.
O firma foarte buna in ceea ce face, suportul foarte profi, promt, transferul a mers fara probleme, etc.
Recomand, au si cele mai bune preturi de pe piata din Romania daca nu ma insel, cred ca cu greu se poate gasi o solutie mai convenabila daca vrei sa-ti cumperi Bitcoin in Romania.
sandpiper
Member
**
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 10


View Profile
December 21, 2017, 04:55:14 PM
 #186

Vin si eu sa comentez aici pentru cei care sunt noi si reticenti (foarte bine) si cauta informatii despre site-ul asta pe net.
O firma foarte buna in ceea ce face, suportul foarte profi, promt, transferul a mers fara probleme, etc.
Recomand, au si cele mai bune preturi de pe piata din Romania daca nu ma insel, cred ca cu greu se poate gasi o solutie mai convenabila daca vrei sa-ti cumperi Bitcoin in Romania.

Recomand pentru cumparare crypto! Cel putin pe LTC, au cu 10-20% mai putin decat pe oricare exchange accesibil din Ro. Ma enerveaza ca au conturile exclusiv la CEC si trebuie sa astepti transfer interbancar, iar, nu de putine ori, au fost intarzieri din cauza unor probleme la sistemul informatic CEC.

OpticFlames
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 0


View Profile
December 21, 2017, 07:27:24 PM
 #187

Vin si eu sa comentez aici pentru cei care sunt noi si reticenti (foarte bine) si cauta informatii despre site-ul asta pe net.
O firma foarte buna in ceea ce face, suportul foarte profi, promt, transferul a mers fara probleme, etc.
Recomand, au si cele mai bune preturi de pe piata din Romania daca nu ma insel, cred ca cu greu se poate gasi o solutie mai convenabila daca vrei sa-ti cumperi Bitcoin in Romania.

Recomand pentru cumparare crypto! Cel putin pe LTC, au cu 10-20% mai putin decat pe oricare exchange accesibil din Ro. Ma enerveaza ca au conturile exclusiv la CEC si trebuie sa astepti transfer interbancar, iar, nu de putine ori, au fost intarzieri din cauza unor probleme la sistemul informatic CEC.



Cec = Un sistem imbatranit !
melcqq
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
December 22, 2017, 12:54:58 AM
 #188

ma bag si eu ca musca in lapte, mi se pare un pic absurd sa zici ca este ok sa iti dai toate datele de pe card, dar CNP-ul sau cartea de identitate nu.


O intrebare pentru echipa coinflux:

Daca autoritatile solicita informatii privind un anumit client de al vostru sau o anumita adresa de btc care a tranzactionat la voi pe site, cum actionati?
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
December 22, 2017, 01:24:52 PM
 #189

ma bag si eu ca musca in lapte, mi se pare un pic absurd sa zici ca este ok sa iti dai toate datele de pe card, dar CNP-ul sau cartea de identitate nu.


O intrebare pentru echipa coinflux:

Daca autoritatile solicita informatii privind un anumit client de al vostru sau o anumita adresa de btc care a tranzactionat la voi pe site, cum actionati?

Pentru a utiliza serviciul este nevoie sa ne furnizezi informatiile pe care le solicitam.

Autoritatiile pot sa foloseasca parghiii legale pentru a afla informatii de le orice companie. Toate solicitarile de acest tip se analizeaza de catre avocatii nostri pentru a determina legalitatea solicitarii si masura in care suntem obligati sa furnizam informatii.

O zi buna!

Vlad

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
01KDY
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
December 23, 2017, 07:34:22 PM
 #190

Eu am incercat sa imi fac cont azi 23.12.2017. Am dat toate datele, am trimis poza de la buletin si nu mi-au acceptat activarea contului. S-a mai intamplat cuiva sa nu ii accepte sa i se faca cont chiar daca a bagat toate datele corect exact ca in documentul de identitate? Aveti idee daca mai exista vreo sansa sa imi fac cont? Va multumesc
eadriki
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 10


View Profile
December 23, 2017, 09:36:36 PM
 #191

Sun destul de rapizi cu transferurile bancare .. cam intr.o zi

 *Image Removed*
MarauderV
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 17
Merit: 1


View Profile
January 01, 2018, 11:46:12 AM
 #192

Trebuie sa am 2FA activat pentru a retrage bani?
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
January 01, 2018, 11:59:58 AM
 #193

Trebuie sa am 2FA activat pentru a retrage bani?

Nu este nevoie, dar recomandam sa il activezi pentru siguranta contului.

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
nicolae20188
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 30
Merit: 0


View Profile
January 01, 2018, 01:36:53 PM
 #194

Oameni buni ...adica daca nu ai cont bancar la CEC Bank nu putem depune bani in coinflux? daca am cont la transilvania sau ing nu pot sa depun bani la coinflux? asta chiar e ceva de noaptea mintii. Inteleg ca doar cei cu conturi bancare la CEC bank pot cumpara bitcoin de pe coinflux?
DerPirate
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
January 01, 2018, 02:12:27 PM
 #195

Oameni buni ...adica daca nu ai cont bancar la CEC Bank nu putem depune bani in coinflux? daca am cont la transilvania sau ing nu pot sa depun bani la coinflux? asta chiar e ceva de noaptea mintii. Inteleg ca doar cei cu conturi bancare la CEC bank pot cumpara bitcoin de pe coinflux?

Nu cred sa fie asa. Eu am cumparat fara probleme si nu am cont la CEC. Am cont inafara tarii la o banca din Germania. Am depus euro si am cumparat direct cu euro fara sa mai fac vreo conversie in lei. Din punctum meu de vedere, pana acum nota 10. Dar doar am cumparat. Nu cred insa sa fie vreo problema nici la vanzare. Initial mi-am deschis cont la btcxchange dar vazand ca doar bitcoin se pot achizitiona de acolo, am decis sa incerc cu coinflux. Si bine am facut.
nicolae20188
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 30
Merit: 0


View Profile
January 01, 2018, 04:11:53 PM
 #196

Eu nu am zis ca nu sunt buni, dar ma mira ca in Romania permite depunerea de ron in contul lor doar prin transfer bancar si acela sa fie de la CEC Bank ...eu nu stiu ce banci accepta ei in straintatate, dar in Romania se pare ca doar cu CEC Bank trebuie sa lucrezi cu ei. E penibil ...adica eu ma duc acum sa imi deschid cont bancar la CEC Bank sa fac o depunere la ei ...ca transilvania ing etc le sta in gat.
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
January 01, 2018, 04:24:18 PM
 #197

Eu nu am zis ca nu sunt buni, dar ma mira ca in Romania permite depunerea de ron in contul lor doar prin transfer bancar si acela sa fie de la CEC Bank ...eu nu stiu ce banci accepta ei in straintatate, dar in Romania se pare ca doar cu CEC Bank trebuie sa lucrezi cu ei. E penibil ...adica eu ma duc acum sa imi deschid cont bancar la CEC Bank sa fac o depunere la ei ...ca transilvania ing etc le sta in gat.

Poti sa depui bani in portofelul tau prin transfer bancar folosind orice cont bancar pe numele tau deschis la orice banca in moneda portofelului.
Poti sa cumperi prin ordin cu transfer bancar din orice banca.
Nu permitem depunerile la casieriile bancii.

Nu scrie nicaieri ca ai nevoie de cont la CEC pentru a folosi serviciul.

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
nicolae20188
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 30
Merit: 0


View Profile
January 01, 2018, 04:46:52 PM
 #198

Taote astea le-am citit si eu pe forum, dar spunandu-mi ca pot depune bani prin transfer de la orice banca asta ma multumeste.Eu am cont la Transilvania si as dori sa depun lei in portofelul coinflux...asta dupa data de 3 cand se deschide banca ...sper sa nu intampin probleme si sa mearga depusi banii.aaaa si inca ceva...cand doresc sa retrag banii de pe coinflux ..ii voi retrage tot in contul transilvania? sau pot sa ii retrag in ce cont doresc eu?
Mirugame_
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 23
Merit: 0


View Profile
January 02, 2018, 09:38:10 PM
 #199

Salut. Eu am folosit CoinFlux de mai multe ori. Transfer RON din Raiffeisen Online in portofelul RON de pe CoinFlux, iar apoi schimb (in ETH, de exemplu) și indic adresa la care sa fie trimiși ETH.
Transferul ETH e f rapid. De așteptat am avut doar după bănci... și aici depinde de Raiffeisen dacă au probleme, de CEC dacă au probleme... am avut și transferuri de RON ce au durat aproape 2 zile. Era o problema la CEC, anunțată pe site-ul CoinFlux.
Sper sa ajute acest post.
Mircea.
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
January 02, 2018, 10:05:51 PM
 #200

Taote astea le-am citit si eu pe forum, dar spunandu-mi ca pot depune bani prin transfer de la orice banca asta ma multumeste.Eu am cont la Transilvania si as dori sa depun lei in portofelul coinflux...asta dupa data de 3 cand se deschide banca ...sper sa nu intampin probleme si sa mearga depusi banii.aaaa si inca ceva...cand doresc sa retrag banii de pe coinflux ..ii voi retrage tot in contul transilvania? sau pot sa ii retrag in ce cont doresc eu?

Din walletul de RON poti retrage spre un cont al tau din care am primit bani in prealabil. De exmplu contul bancar din care ai depus in wallet.


Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!