Bitcoin Forum
May 05, 2024, 06:08:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: CoinFlux - Serviciu de schimb [official]  (Read 40872 times)
Bobses
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
January 03, 2018, 07:20:43 PM
 #201

Salut
Sunt începător în tranzațiile cu crypto. Colegii mi-au recomandat CoinFlux și mi-am făcut cont. Am făcut și ordinul de plată de la ING către CoinFlux - mâine ar trebui să intre banii.
Până la urmă, wallet-ul recomandat de CoinFlux rămâne tot Jaxx? Am văzut că nu suportă destul de multe monede la "modă", cum ar fi Stellar, de exemplu.
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714932496
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714932496

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714932496
Reply with quote  #2

1714932496
Report to moderator
1714932496
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714932496

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714932496
Reply with quote  #2

1714932496
Report to moderator
sandpiper
Member
**
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 10


View Profile
January 04, 2018, 08:19:23 PM
 #202

Quote
You may see delays of up to 24 hours before your deposits may be credited to your RON wallet, or your order is fulfilled. If price is important to you, please consider using the deposit option in your wallet instead of a buy order. Due to the large volume of incoming deposits to our accounts, our bank is unable to show incoming payments in real-time. As such, we process all deposits that are visible on our account, as they become visible. Unfortunately, a large portion of deposits are only displayed on our account after the bank generates the end-of-day statement, at 21:30 - 23:30 CET the same day, or the following morning. We will process deposits as soon as they become available. Our bank is aware of the issue, but due to the limitations of their system, are unable to provide a fix at this time. We are working on opening alternate bank accounts in order to eliminate the issue, but, banking is difficult due to the unregulated nature of our business. If depositing money in your CoinFlux RON wallet is time-sensitive, please consider sending your payment before 09:30 CET using the 'Urgent' (In regim de urgenta) option. Urgent payments are visible before normal payments are processed at around 12:00 CET. Contact your bank for information about how to send such a payment. You may purchase digital currencies 24/7 with the money available in your wallet.

Due to the high volume of new accounts, there is currently a wait time of about 12 hours before new accounts can start trading. Our staff is working overtime to validate your account as soon as possible. Please note that we only verify accounts during business hours.


Nu este normal ca un transfer in RON sa nu ajunga in cont dupa 4 decontari bancare! Daca este o problema a CEC-ului, de ce nu schimbati banca?! Mesajul de mai sus apare in fiecare zi de la inceputul lunii decembrie, dar nu aveti niciun plan pentru remedierea situatiei?!
Merlinboy
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
January 11, 2018, 12:13:07 AM
 #203

Pentru Vlad Nistor - astept de cateva zile actualizarea contului si nimic, inteleg ca sunteti ocupati dar chiar asa de greoi sa fie sistemul ?

Sunt noob in ale crypto monezilor, as vrea sa achizitionez ETH prin coinflux si as vrea sa folosesc EURO dintr-un cont de la Libra, totusi nu am inteles inca pe deplin cum trebuie si cum se pot stoca ulterior intr-un portofel electronic. Astept un ledger, pe care l-am comandat, insa nu stiu cand va veni...
Labrader
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 24


View Profile
January 11, 2018, 10:09:36 PM
Last edit: January 11, 2018, 10:43:42 PM by Labrader
 #204

Coinflux e in maintanance pentru ca e in desfasurare marele upgrade de la Kraken si deci nu au unde sa descarce ordinele. Trebuia sa dureze doua ore si s-au intins toata ziua. Coinflux nu are ce sa faca decat sa astepte. Cand esti intr-o piata mica depinzi de cei mari ca sa poti asigura lichiditate.

LE: Cred ca vladnistor a vazut mesajul meu si a scris pe site cam acelasi lucru. DAR eu am scris aici inaintea lui!  Grin
sandpiper
Member
**
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 10


View Profile
January 13, 2018, 10:22:48 AM
 #205

Coinflux e in maintanance pentru ca e in desfasurare marele upgrade de la Kraken si deci nu au unde sa descarce ordinele. Trebuia sa dureze doua ore si s-au intins toata ziua. Coinflux nu are ce sa faca decat sa astepte. Cand esti intr-o piata mica depinzi de cei mari ca sa poti asigura lichiditate.

Wow. deja se ingroasa treaba cu Kraken. Cam nasol daca nu au o solutie de backup sa descarce ordinele altundeva.
letranger_1942
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
January 13, 2018, 06:04:07 PM
 #206

Am transferat niște eth din coinflux în binance. Aveți vreo idee cat durează tranzacția?
Alin998
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 49
Merit: 0


View Profile
January 13, 2018, 08:32:38 PM
 #207

Zile?
Când am schimbat Ehter pe un alt excange să cumpăr o altă monedă, a durat maximum 30 de minute.

Pe Coinflux, în vremurile lor bune (când nu era afluxul acesta de clienți), când am cumpărat BTC, a durat o zi.
Labrader
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 24


View Profile
January 14, 2018, 09:24:07 PM
 #208

La transferul de ETH spre unele exchange-uri se intampla urmatoarea chestie: adresa ta de pe exchange e un smart contract care face... ceva. Probabil iti alimenteaza tie contul  si apoi muta ETH in hot-wallet-ul lor. Am remarcat ca unii au setat foarte mic gas price (e de inteles, ca dau de la ei). De aceea uneori dureaza mult pana acel smart contract ruleaza.
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
January 15, 2018, 11:45:39 PM
 #209

Quote
You may see delays of up to 24 hours before your deposits may be credited to your RON wallet, or your order is fulfilled. If price is important to you, please consider using the deposit option in your wallet instead of a buy order. Due to the large volume of incoming deposits to our accounts, our bank is unable to show incoming payments in real-time. As such, we process all deposits that are visible on our account, as they become visible. Unfortunately, a large portion of deposits are only displayed on our account after the bank generates the end-of-day statement, at 21:30 - 23:30 CET the same day, or the following morning. We will process deposits as soon as they become available. Our bank is aware of the issue, but due to the limitations of their system, are unable to provide a fix at this time. We are working on opening alternate bank accounts in order to eliminate the issue, but, banking is difficult due to the unregulated nature of our business. If depositing money in your CoinFlux RON wallet is time-sensitive, please consider sending your payment before 09:30 CET using the 'Urgent' (In regim de urgenta) option. Urgent payments are visible before normal payments are processed at around 12:00 CET. Contact your bank for information about how to send such a payment. You may purchase digital currencies 24/7 with the money available in your wallet.

Due to the high volume of new accounts, there is currently a wait time of about 12 hours before new accounts can start trading. Our staff is working overtime to validate your account as soon as possible. Please note that we only verify accounts during business hours.


Nu este normal ca un transfer in RON sa nu ajunga in cont dupa 4 decontari bancare! Daca este o problema a CEC-ului, de ce nu schimbati banca?! Mesajul de mai sus apare in fiecare zi de la inceputul lunii decembrie, dar nu aveti niciun plan pentru remedierea situatiei?!


Lucram activ la asta. Suntem in discutii cu 3 banci, dar discutiile decurg greu pentru ca domeniul este nereglementat, iar volumele noastre de operatiuni bancare numeroase. Asteptam raspuns de la una din banci saptamana aceasta pentru un cont colector, fingers crossed.

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
January 15, 2018, 11:48:50 PM
 #210

Am transferat niște eth din coinflux în binance. Aveți vreo idee cat durează tranzacția?

In general, ETH, ETC si LTC se trimit spre clienti in 1-2 minute de la momentul tranzactiei. Majoritatea platilor pe care le facem pe ETH, ETC si LTC se confirma in retea in cateva minute. Din pacate sunt momente cand datorita congestiei pe diferitele retele, poate dura putin mai mult, cum e cazul bitcoin, unde poate dura pana la cateva ore.

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
January 15, 2018, 11:51:03 PM
 #211

La transferul de ETH spre unele exchange-uri se intampla urmatoarea chestie: adresa ta de pe exchange e un smart contract care face... ceva. Probabil iti alimenteaza tie contul  si apoi muta ETH in hot-wallet-ul lor. Am remarcat ca unii au setat foarte mic gas price (e de inteles, ca dau de la ei). De aceea uneori dureaza mult pana acel smart contract ruleaza.

Ca in orice retea, fee-ul dicteaza prioritatea. Daca te grabesti, platesti mai mult. Daca nu, nu Smiley

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
January 15, 2018, 11:51:59 PM
 #212

Zile?
Când am schimbat Ehter pe un alt excange să cumpăr o altă monedă, a durat maximum 30 de minute.

Pe Coinflux, în vremurile lor bune (când nu era afluxul acesta de clienți), când am cumpărat BTC, a durat o zi.

Cu banii din portofelul de RON de pe site poti cumpara instant la pretul afisat. Momentan poate dura si 24 sa ajunga banii la noi, dar dupa ce au ajuns, merge foarte repede.

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
January 16, 2018, 12:01:26 AM
 #213

Pentru Vlad Nistor - astept de cateva zile actualizarea contului si nimic, inteleg ca sunteti ocupati dar chiar asa de greoi sa fie sistemul ?

Sunt noob in ale crypto monezilor, as vrea sa achizitionez ETH prin coinflux si as vrea sa folosesc EURO dintr-un cont de la Libra, totusi nu am inteles inca pe deplin cum trebuie si cum se pot stoca ulterior intr-un portofel electronic. Astept un ledger, pe care l-am comandat, insa nu stiu cand va veni...

Noi recomandam jaxx.io ca wallet. Poti sa il incerci pana iti vine Ledger.

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
Labrader
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 24


View Profile
January 16, 2018, 12:55:30 PM
 #214

La transferul de ETH spre unele exchange-uri se intampla urmatoarea chestie: adresa ta de pe exchange e un smart contract care face... ceva. Probabil iti alimenteaza tie contul  si apoi muta ETH in hot-wallet-ul lor. Am remarcat ca unii au setat foarte mic gas price (e de inteles, ca dau de la ei). De aceea uneori dureaza mult pana acel smart contract ruleaza.
Ca in orice retea, fee-ul dicteaza prioritatea. Daca te grabesti, platesti mai mult. Daca nu, nu Smiley
E chiar mai aiurea, asa au ei setarile. Tu pui gas price bun si monedele ajung repede in acel smart contract. E, mai departe dureaza mult pana ruleaza smart contractul lor si nu ai ce sa-i faci, nu ai control. Poloniex procedeaza astfel.
sandpiper
Member
**
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 10


View Profile
January 16, 2018, 01:04:20 PM
 #215

1. Aveti idee ce comisioane si cat dureaza sa-mi deschid un cont la CEC? O sa-mi fie groaza sa stau cu toti pensionarii la coada, dar se pare ca asta e singura cale pentru conflux.

2. Din contul CEC intra imediat banii in portofelul Coinflux?
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
January 16, 2018, 01:48:25 PM
 #216

1. Aveti idee ce comisioane si cat dureaza sa-mi deschid un cont la CEC? O sa-mi fie groaza sa stau cu toti pensionarii la coada, dar se pare ca asta e singura cale pentru conflux.

2. Din contul CEC intra imediat banii in portofelul Coinflux?

Din pacate cu issue actual ajuta doar partial, pentru ca nu reusesc sa ne arate tranzactiile in timp real in zilele lucratoare decat pana la ora 11-12. Te-ar ajuta pentru a trimite bani dimineata sau in weekend oricand. Sper sa avem vesti despre problema cu contul in urmatoarele 7-14 zile.

Vlad

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
barenziah
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 21
Merit: 0


View Profile
January 16, 2018, 03:10:33 PM
 #217

Salut Vlad, poti oferi te rog un raspuns la intrebarea de aici? (pusa pe un alt thread):

"Inteleg ca si COINFLUX sunt pe lista neagra ING / BT ? Conform raspunsului lor la un review pe facebook:
Screenshot: https://i.imgur.com/qVAyvFH.png

Poate confirma cineva de la COINFLUX informatia? E un aspect important..."


Sunt sanse de inchidere de conturi? Merci.
Labrader
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 24


View Profile
January 16, 2018, 03:20:50 PM
 #218

Mi-as dori foarte mult sa vad la coinflux posibilitatea de a introduce ordine de tip limita. Pentru o zi cu fluctuatii ar fi foarte utila o astfel de functie. Acum singura posibilitate de a obtine un anumit pret vizat este sa stai cu ochii lipiti de monitor.
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
January 16, 2018, 03:31:15 PM
Last edit: January 16, 2018, 04:43:39 PM by vladnistor
 #219

Salut Vlad, poti oferi te rog un raspuns la intrebarea de aici? (pusa pe un alt thread):

"Inteleg ca si COINFLUX sunt pe lista neagra ING / BT ? Conform raspunsului lor la un review pe facebook:
Screenshot:

Poate confirma cineva de la COINFLUX informatia? E un aspect important..."


Sunt sanse de inchidere de conturi? Merci.

Fiecare banca are politica proprie in legatura cu monedele virtuale. Multe au interdictie de la grup sa lucreze cu servicii de schimb. Nu trebuie sa fie ceva specific CoinFlux ca o banca sa nu vrea sa lucreze cu noi, cum e cazul Credit Europe, Garanti, Piraeus sau OTP. Banca Transilvania are in ToS ca nu permite, dar nu vad sa faca enforcement.

Avem clienti din toate bancile. Daca nu faci lucruri ciudate nu iti inchide nici o banca contul.

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
January 16, 2018, 04:16:22 PM
 #220

Mi-as dori foarte mult sa vad la coinflux posibilitatea de a introduce ordine de tip limita. Pentru o zi cu fluctuatii ar fi foarte utila o astfel de functie. Acum singura posibilitate de a obtine un anumit pret vizat este sa stai cu ochii lipiti de monitor.

E pe lista Smiley

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!