Bitcoin Forum
May 05, 2024, 04:27:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: CoinFlux - Serviciu de schimb [official]  (Read 40871 times)
CoinFlux
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
January 26, 2018, 06:34:53 AM
 #241

Mi se pare ciudat ca nu oferiti serviciul de "wallet"  in EUR pentru cetatenii romani.

Norma 4 a BNR reglementeaza moneda in care se pot face tranzactii intre companii si persoane fizice. In Romania e permis doar in RON.
1714926473
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714926473

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714926473
Reply with quote  #2

1714926473
Report to moderator
1714926473
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714926473

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714926473
Reply with quote  #2

1714926473
Report to moderator
1714926473
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714926473

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714926473
Reply with quote  #2

1714926473
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714926473
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714926473

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714926473
Reply with quote  #2

1714926473
Report to moderator
1714926473
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714926473

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714926473
Reply with quote  #2

1714926473
Report to moderator
IonCreanga
Member
**
Offline Offline

Activity: 233
Merit: 32


View Profile WWW
January 27, 2018, 10:41:39 AM
Last edit: January 27, 2018, 11:27:38 AM by IonCreanga
 #242

Am si io o intrebare.
De ce nu incepeti voi sa faceti demersurile necesare de a va acredita ca banca? Asa cum incearca astia de la TENX.
Si cu transparenta care va caracterizeaza, sa ne spuneti si noua cum stau lucrurile.
Asa aflam si noi prostimea cine, de la cine si pe ce criterii primeste acreditare de banca in tara asta.
Daca nu ne ajuta la mare lucru' practic, macar stim si noi incotro sa ne indreptam injuraturile.

vlad230
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 616
Merit: 279



View Profile
February 06, 2018, 10:50:57 AM
 #243

Mi-ar placea daca as putea sa setez un pret la care vreau sa cumpar/vand o moneda si comanda sa se execute doar atunci cand moneda virtuala atinge pragul respectiv.

Aveti in plan sa implementati asa ceva?
MikeAngel
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 40
Merit: 0


View Profile WWW
February 15, 2018, 01:53:37 PM
 #244

Am petrecut mult timp in discutii cu diverse banci in ultimele luni pentru a gasi o solutie mai buna decat CEC sau BancPost, iar discutiile incep sa se apropie de final. Speram sa avem detalii in urmatoarele saptamani. Din pacate, multe banci refuza sa lucreze cu servicii de schimb de monede digitale deoarece nu suntem reglementati.

Echipa CoinFlux

Nu inteleg cum de ati fost refuzati de ING, daca bitcoinromania lucreaza cu ei. Daca ceva nu e reglementat, asta nu insemna ca o banca va poate refuza. Ce v-au invocat?

Bancile nu spun motivul de refuz. Maxim spun avem libertatea de a ne alege clientii.
Si daca ar spune pe drept: Nea Coinflux, Cryptocoin.pro, xchange y noi cu voi clienti facem maxim cateva mii pe an, riscam amenzi de peste 100 miii euro de la BNR in schimb.. chiar credeti ca ne riscam. Ai putea face ceva?

bg17aw
Member
**
Offline Offline

Activity: 125
Merit: 10


View Profile
February 15, 2018, 04:30:34 PM
 #245

Bancile nu spun motivul de refuz. Maxim spun avem libertatea de a ne alege clientii.
Si daca ar spune pe drept: Nea Coinflux, Cryptocoin.pro, xchange y noi cu voi clienti facem maxim cateva mii pe an, riscam amenzi de peste 100 miii euro de la BNR in schimb.. chiar credeti ca ne riscam. Ai putea face ceva?
se pare ca intre timp ING a inchis treaba si cu Coinflux. Acum conturile lor sint la BP.
Enygma2002
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
February 17, 2018, 04:12:28 PM
 #246

Mi-ar placea daca as putea sa setez un pret la care vreau sa cumpar/vand o moneda si comanda sa se execute doar atunci cand moneda virtuala atinge pragul respectiv.

Aveti in plan sa implementati asa ceva?

Subscriu!
badexample
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
February 23, 2018, 08:14:36 AM
 #247

Salut,
Nu vă recomand coinflux. Oamenii sunt foarte neserioși.

Mi-am facut cont, mi-am trimis actele pentru validare și mi-au blocat/închis contul fără nicio altă explicație.
Le-am trimis un e-mail și răspunsul lor este mai jos:

Quote
Colegii mei de la departamentul de verificari, au trecut prin procesul de KYC
(Know Your Client) si au decis sa nu deschida o relatie comerciala cu
dumneavoastra. Motivele sunt confidentiale si nu le cunoastem nici noi.
Imi pare rau pentru aceasta situatie.

Nu știu ce și unde fac respectivii verificări, deoarece nu am niciun fel de istoric negru vis-a-vis de bănci sau unde ar mai putea face ei verificări.

Sau or fi zis ca sunt rrom din cauza bronzului de iarnă și asta ar fi și mai grav.
dghervas
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
February 23, 2018, 08:23:36 PM
 #248

Am cont pe coinflux de aproape 2 luni. Nu au fost probleme la procesul de verificare, ba chiar a durat foarte puțin. Am deja câteva tranzacții făcute în toate sensurile, mai puțin crypto-crypto. Totul merge uns inclusiv retragerile care sunt teoretic întârziate momentan.
Am apelat și la suport pentru o mica întrebare... Mi-au răspuns imediat și m-au lămurit.
Mi-am creeat cont pe acest forum special pentru a posta aici.
Mi-aș dori sa pot tranzacționa și monezi mai puțin importante cum ar fi DCR.

Mulțumesc pentru servicii, îmi doresc să cresteti și să păstrați transparenta și comunicarea,

Daniel
crypto90
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 92
Merit: 1


View Profile
February 25, 2018, 10:05:32 AM
 #249

La prima vedere mi se parea un site interesant ale carui servicii am zis ca le voi incerca in viitorul apropiat...dar mai apoi, cand am citit ca e nevoie de poza la buletin si alte cele, adica practic oferirea tuturor datelor "pe tava", NOT! Chiar daca ti se spune ca datele vor fi protejate si alte cele, niciodata, dar niciodata nu se ofera CNP si seria de buletin asa aiurea pe Internet....pacat! Veti pierde multe persoane interesate daca o sa continuati in acest mod
Labrader
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 24


View Profile
February 25, 2018, 11:17:19 AM
 #250

Ma indoiesc ca in februarie 2018 vei mai gasi prea usor un serviciu care sa schimbe fiat-crypto si sa nu-ti ceara date de indentificare. Surubul s-a strans cam din toamna anului trecut.
dghervas
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
February 26, 2018, 09:30:33 PM
 #251

Poți găsi servicii de schimb in $ sau EUR care se afla in "no man's land" și care nu cer decât contul in care sa livreze banii dar îmi inspiră mai multa încredere coinflux.
In completare la review-ul anterior am făcut și crypto-crypto exchange fara probleme.
Labrader
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 24


View Profile
March 21, 2018, 01:38:45 PM
Last edit: March 21, 2018, 01:55:08 PM by Labrader
 #252

Coinflux renunta la tranzactiile cu bancile romanesti si prin lei. Se muta exclusiv pe euro.

Chestia e ca nu au implementat facilitatea de ordine tip limita si nu vad ce avantaj mai au fata de Kraken, unde oricum descarca ordinele si fata de care au implicit un curs mai slab. Un alt aspect neplacut este ca au anuntat la limita aceasta modificare, cu mai putin de doua zile inainte sa se produca. Puteau sa anunte mai din timp, dar probabil nu le convenea cursul crypto de acum doua zile. Azi nu-mi convine mie. Cand te lacomesti, nu castigi nimic, asta credeam ca o stie orice negustor.
vlad230
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 616
Merit: 279



View Profile
March 21, 2018, 07:24:24 PM
Last edit: March 21, 2018, 08:42:17 PM by vlad230
 #253

Coinflux renunta la tranzactiile cu bancile romanesti si prin lei. Se muta exclusiv pe euro.

Chestia e ca nu au implementat facilitatea de ordine tip limita si nu vad ce avantaj mai au fata de Kraken, unde oricum descarca ordinele si fata de care au implicit un curs mai slab. Un alt aspect neplacut este ca au anuntat la limita aceasta modificare, cu mai putin de doua zile inainte sa se produca. Puteau sa anunte mai din timp, dar probabil nu le convenea cursul crypto de acum doua zile. Azi nu-mi convine mie. Cand te lacomesti, nu castigi nimic, asta credeam ca o stie orice negustor.

Exact la asta ma gandeam si eu cand am primit mailul de la ei...

Optiunea cu ordine de tip limita am mentionat-o si eu mai sus in urma cu ceva timp dar se pare ca nu a existat interes pt implementare, cred ca stiau ca nu va tine mult distractia cu bancile. E destul de aiurea sa pazesti tu cursul in loc sa fie ceva automat.

Kraken le va inghiti business-ul ramas, asta e clar. Oricum multa lume nu il folosea doar din considerentul ordinelor tip limita.

Daca nu era suficient, bancile le-a pus si cruce. Asta e, a fost ok cat a durat, pacat ca dispar din optiunile de exchange si bancile castiga lupta cu monedele virtuale.
Labrader
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 24


View Profile
March 21, 2018, 07:32:56 PM
 #254

Kraken le va inghiti business-ul ramas, asta e clar. Oricum multa lume il folosea doar din considerentul ordinelor tip limita.
Eu ii foloseam din considerentul ca lucrau direct cu lei, nu mai trebuia sa pazesc si cursul euro. Lipsa ordinelor limita era si este foarte deranjanta, pazitul cursului te epuizeaza psihic. Sau cel putin pe mine. Acum insa Kraken ofera tot ce ofera Coinflux si multe in plus, deci pentru mine isi pierd avantajul pe care-l aveau.

pacat ca dispar din optiunile de exchange si bancile castiga lupta cu monedele virtuale.
In Romania. Ca deobicei, noi contra curentului. Cand G20 a spus ca nu e cazul sa reglementeze crypto si nu e niciun pericol la adresa economiei existenta crypto.
MarauderV
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 17
Merit: 1


View Profile
March 21, 2018, 08:23:43 PM
Merited by Labrader (1)
 #255

Cand G20 a spus ca nu e cazul sa reglementeze crypto si nu e niciun pericol la adresa economiei existenta crypto.
Adevarat la G20 au zis ca nu este cazul pentru reguli in crypto dar la conferinta de presa tipul ala chelios francez a zis 3 chestii pe care cred ca nu multi le-au prins dar poate sunt eu paranoic si am inteles diferit.
1)bancile sunt cu mult in urma cand vine vorba de transferuri internationale (monedele virtuale sunt mai rapide bla bla bla)
2)bancile trebuie sa ajunga din urma crypto cand din punct de vedere al transferurilor internationale
3)desi au fost de acord sa nu impuna reguli cand vine vorba de monede virtuale,au fost multi care au dorit "sa ne puna piedica" si la urmatoarea intrunire in iulie se va vorbi 100% de sugestii pentru reglementari
vlad230
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 616
Merit: 279



View Profile
March 21, 2018, 08:51:30 PM
 #256

Kraken le va inghiti business-ul ramas, asta e clar. Oricum multa lume nu il folosea doar din considerentul ordinelor tip limita.
Eu ii foloseam din considerentul ca lucrau direct cu lei, nu mai trebuia sa pazesc si cursul euro. Lipsa ordinelor limita era si este foarte deranjanta, pazitul cursului te epuizeaza psihic. Sau cel putin pe mine. Acum insa Kraken ofera tot ce ofera Coinflux si multe in plus, deci pentru mine isi pierd avantajul pe care-l aveau.

pacat ca dispar din optiunile de exchange si bancile castiga lupta cu monedele virtuale.
In Romania. Ca deobicei, noi contra curentului. Cand G20 a spus ca nu e cazul sa reglementeze crypto si nu e niciun pericol la adresa economiei existenta crypto.

Am uitat un "nu" si asta a cam stricat logica in post. Scuze, l-am adaugat.

Si eu ii foloseam pt ca era mult mai simplu sa cumpar monede direct cu RON (desi era destul de enervant sa astept pana cand banii ajungeau wallet...) dar si pt mine era obositor sa urmaresc cursul tot timpul cand vreau sa vind/cumpar.

S-ar putea sa se fi schimbat ceva recent, de regula BNR urmareste deciziile BCE, poate cineva din domeniu mai bine informat ne poate lamuri.

Xander Cash
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile
March 22, 2018, 07:15:45 PM
 #257

Voi, cei care sustineti ca Kraken este peste CoinFlux, nu ati avut deloc probleme cu acel exchange? Am citit zeci de plangeri vis-a-vis de acest exchange. Doar am citit cateva zeci, pentru ca plangerile sunt de ordinul miilor ; sunt si multe videoclipuri postate pe YouTube in legatura cu defectele Kraken-ului.
Labrader
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 24


View Profile
March 22, 2018, 09:46:43 PM
 #258

Am vorbit din perspectiva facilitatilor oferite utilizatorilor. Acum Coinflux s-a transformat intr-un alt exchange oarecare, care ofera putine facilitati, adica doar schimb direct din euro si atat.
AlexxB
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 19
Merit: 0


View Profile
March 26, 2018, 02:04:06 PM
 #259

A facut cineva vre-un schimb cu noua "reglementare" in contul de EUR?

https://mistertango.com/en/about-us/
https://mistertango.com/lt/

Electronic payment company, din Lithuania, are cineva more info sau experienta?

Multumesc anticipat
sparg
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 280
Merit: 110



View Profile
March 26, 2018, 06:11:27 PM
 #260

Se poate retrage acum de pe Kraken direct in contul personal?

Adica daca eu am eth pot sa vand in dolari si sa trasfer in lei in contul de ING?
Poate sa-mi confirme cineva care a facut o retragere de acest fel ? Si daca da cum a functionat?

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!