Bitcoin Forum
July 05, 2024, 01:13:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Çocukluktaki mahalle anılarınız...  (Read 1697 times)
RagnarLothbrok41
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile
October 22, 2017, 04:07:29 PM

Saklambaç oynarken aynı gün içinde aynı yerden (göbeğimin sağ kısmından) yarımşar saat arayla arıların soktuğu gün gelir koşuyorum ebelemek için koşarken sokuyor çıkıyorum pansumanını (artık toprakdır kaşıkdır) yapıyorum iniyorum saklanmak için yere yatarken sokuyor çıkıyorum tekrar kaşık çamur vs sonra iniyorum direğin arkasında saklanırken sokuyor arılarla bi alıp veremediğim de yoktur aslında sinek gibi bok yok etmek ve kan emmek adlı 2 saçma hijyen dışı işlevleri olan hayvanlardan sa arı gibi bal yapan polenlerle uğraşan yaratıkları severim hiç bi zaman da zarar vermem yani ama onların bi derdi var sanırım Smiley

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
● PLINKO  (+) ROULETTE ║ BITVEST ║ |7| SLOTS    ▼ BIT SPIN
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
chilii
Member
**

Activity: 70

View Profile
October 26, 2017, 07:06:02 PM

Evde kedimiz vardı anneme sürekli ona kıyafet ördrtüp giydirirdim. Renkli renkli birsürü kıyafeti vardı. Çocukları olunca onlarada ördürtmüştüm.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
October 26, 2017, 07:09:56 PM

Mahalledeki çocuklardan birisi kardeşimi dövmüştü. Ben de gidip onu dövmüştüm, annesi balkondan bağırmıştı ben de böyle artistlik yapmıştım falan kendi halimde kahramandım ya. O günü unutamıyorum  Cheesy

Chucky94
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile
October 26, 2017, 08:58:34 PM

Çok fazla anım var herkes gibi ama en çok arkadaşlarımdan birinin babası bir camping işletiyordu ve oraya gidiyorduk yazın orda kendimize ait çadırımız vardı arkadaşlarımızla orda oynadığımız şişe çevirmeler tabular anlattığımız hikayeler vs unutulmaz anılardır orası bizim mahallemiz sayılır bence çok uzun süre geçirdik sonuçta Cheesy
Mustafablci
Member
**

View Profile
October 26, 2017, 09:18:42 PM

6 Yaşındaydım mahalleden bi çocuk bizim eve bakıyordu ''ne bakıyon la'' dedim burası benim öğretmenimin evi dedi atıştık şuan çocuk en iyi arkadaşım, kankardeşim yaş 19
Butterfly1923
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
October 26, 2017, 10:22:04 PM

toplanın anlatıyorum Cheesy yaş daha 9 falan belki 10 okuldan geliyorum daha önlükle mahalleye iniyom top falan oynuyoz neyse bigün gene indim yakalıkın 1 açık sikko sikko maç yapıyoz kolasınaydı galiba neyse maç berabere bitti altın gol yapıyoz anlıcanız dilde Cheesy atan galip yiyen malup yanı neyse maçta bişi oldu kavga çıktı bende gözlük var diye katılmadım tabi gözlük ozaman para neyse yoldan geçen bi amca bağırarak geldi noluyo noluyo diye ananın amı oluyo kavga oluyo işte gavat diyemedımde neyse bi şekil ayrıldı kavga kavganın sebebi neydi diye sormaya kalmadan biri atladı kolamızı alın yoksa abimler daha pis döver diye adamda belasını arıyo kimmiş senin abinler çağır ben bi konusayım bacak kadar çocuk mu dövülürmüş dedi anam çocuk abisini cağırmazmı bizim kahraman dayı bi efelendi siktir git işte bela arama ayrıldı kavga bizim veledin abisi yanındada 2 arkadaşı bizim dayıyı bir dövdüler ama yok yani insan insana bunu yapamaz babam sonra 2 hafta sokağa salmadı iyiki dayak yedi orospu çocugu Cheesy kendi arandı
serkan82
Newbie
*

Activity: 44

View Profile
October 27, 2017, 10:22:14 AM

Benim çocukluğum çok iyi geçti. Sürekli saklambaç oynamak ateri solonuna gitmek gibi
rigormortis1
Member
**

View Profile
October 27, 2017, 09:02:36 PM

Binamızın önünde geniş bir yol vardı  tüm mahalle çocukları toplanıp bisiklet yarışı yapardık. Bisiklet yarışı bitince eve girip oyun oynardık. Çok eğlenirdik.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
erifubirugen
Member
**

Activity: 350

View Profile
November 07, 2017, 02:36:33 AM

Benim çocukluğumda mahalleler vardı, çimenler, kırlar, dut/incir ağaçları vardı. Sokaklarda çeşmeler vardı, bakkallarda su satılmazdı.. Evden sabah çıkardık gece karanlık olana kadar sokaklarda oynardık. Annem balkondan aşağıya torbaya sarılmış sandvic atardı içine de 10 lira koyardı onunla da elvan gazoz alırdım. Misket oynardık kalabalık toplanıp, yukarı mahalleyle yaptığımızı kolasına maçları hiç unutamıyorum. Ben hala aynı apartmandayım çocukluğumdan beri, eskiden tüm daireler birbirleriyle görüşürdü dost olurdu herkes tanırdı birbirini. Şimdi ise 12 daireden sadece 2sini tanıyorum maalesef..
engin978
Member
**

Activity: 140

The Future of Sports is Fan Controlled

View Profile
November 08, 2017, 01:16:07 PM

Cocukluk :-)
 Su satmisligim,topac satmisligim var...
 Kuka,yakartop,civi,misket,kibrit,gazoz kapagi oyunlari.....
 Hey gidi gunler hey....

rlk71aty
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
November 10, 2017, 07:09:58 PM

Akşam ezanı onu bana kadar evde olmaz zorunluluğu vardı. Bende akşama kadar futbol ya da taso oynardım. Bazen bilye ve yedi kiremitte oynardık. Futbolcu kartları biriktirirdik. Güzel günlerdi.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
November 10, 2017, 08:06:09 PM

Ne telefon var ne bilgisayar var ve mahalle ilişkileri akraba ilişkileri gibi ve evler bahçeli insanlar yaz aylarında dışarı çıkar çay demler birbirlerini çağırır büyükler sohbet ederken biz de komşu çocuklarıyla saklambaç körebe gibi oyunlar oynardık ve o dostlar hala daha devam ediyor , şimdi ki çocuklara bakıyorum üzülüyorum.
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
November 10, 2017, 08:24:45 PM

Çocukluğuma dair hatırladığım en önemli anılar sanırım mahallede oynadığımız oyunlar ve çizgi filmlerdi Smiley Clementine, Nils ve Uçan kaz, Seabert, Yakari, Monchichi, Atom karınca vardı mesela şimdilerde pek yok. Benim kumar düşkünü olmamın nedeni çocukluktan geliyor sanırım. Kav, Malazlar, Türkay kibritlerinin ön ve arka yüzlerini kesip böyle basmaca diye tabir ettiğimiz oyunları oynardık.. kim aynı kibrit yüzünü denk getirirse o yerdekini kazanırdı. Tüf tüf dediğimiz boru içine kağıttın mermi yapıp üflediğimiz bir alet vardı.. Elektirikçilerin tesisası geçirmek için kullandığı yeşilimsi grimsi borulardan olurdu genelde Smiley bunlara dürbün bile yapanlar olurdu yahu:) Güzelmiş valla yazarken duygulanmadım desem yalan olur.
Meowtwo
Member
**

Activity: 268
Merit: 12

View Profile
November 11, 2017, 11:32:13 AM

çocukluk anıları anlat anlat bitmez ki ben Allah'a şükür dolu dolu yaşadım o günleri. anlatmaya kalksam roman olur hey gidi günler hey.
TURCAN
Full Member

Activity: 230
Merit: 100

View Profile
November 16, 2017, 12:36:10 PM

Ben çocukken internet , telefon  yoktu kendi oyunumuzu kendimiz bulurduk ve arkadaşlarla beraber oynardık..saklanbaç , orta sıçan , yakar top , mahalle futbolu , uzun eşek vb.. nice nice oyunlar eve gitmek istemezdik...ne güzel günlerdi.. Smiley Smiley Smiley Smiley
Mertopasa
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
November 16, 2017, 01:13:09 PM

Taso bilye futbol saklambaç kovalama yedikule bekçilieşşek ve daha aklıma gelmeyen bir sürü oyunla büyüdük çok güzel günlerdi doyasıya yaşadık çocukluğumuzu
Edain
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
November 16, 2017, 04:07:23 PM

mahallecek yapılan maçlar tabıkı de o gunler cok guzeldı
Eglador
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
November 16, 2017, 04:17:24 PM

hayatımınzın en eglencelı donemlerı bnece mahalle macı yapmak  hava kararınca saklambaç oynamak  cocuklugun en saf masum yılları...
NEJLA
Member
**

Activity: 179

View Profile
November 16, 2017, 04:19:16 PM

arkadaşlarla isim şehir oynardık sos aynardık...ne güzel günlermiş şimdi kıymetini biliyor insan..
Eglarest
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
November 16, 2017, 04:20:36 PM

mahallenın top kesen kotu adamı senı de unutmadık
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: