Bitcoin Forum
May 22, 2024, 09:22:34 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: İp takip olsa iyi olucak  (Read 848 times)
torikan (OP)
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
October 07, 2016, 05:47:05 AM

forumda sürekli üyelik hesabı açıp gerzek gerzek konu açılmasından kaynaklı yazıyorum bu başlığı

ip kontrolü yapılsa olmazmı.Aynı ip den bağlananlar ya belli bir sayı olucak mesala enfazla bildirilmesi koşuluyla 2 acc
ya aynı ip 2 üyelik olmucak aynı online oyunlarda mantık gibi bu ne dir arkadaş üyelik kasmak için forumdan soğutuyolar insanlar
konu dışı alanı bile kendi başlığını inkar edicek!!!
olmalı sizce
Katsumoto
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
October 07, 2016, 08:36:50 AM

forumda sürekli üyelik hesabı açıp gerzek gerzek konu açılmasından kaynaklı yazıyorum bu başlığı

ip kontrolü yapılsa olmazmı.Aynı ip den bağlananlar ya belli bir sayı olucak mesala enfazla bildirilmesi koşuluyla 2 acc
ya aynı ip 2 üyelik olmucak aynı online oyunlarda mantık gibi bu ne dir arkadaş üyelik kasmak için forumdan soğutuyolar insanlar
konu dışı alanı bile kendi başlığını inkar edicek!!!
olmalı sizce
Çerezleri temizler, header olarak farklı user-agent bilgisi kullanır, vpn, tor kullanır.
Anlayacağın teknik olarak çözümü yok o işin. Acaba moderatörlerin ne kadar yetkisi var ki? IP'i bile görebildiklerini düşünmüyorum.
Çözüm, üyeliği zorlaştırmak yada bazı kategorilere davet/onay üzerine girebilmek. Forum hala 15 sene önce ki forum modelini kullanıyor, yorum sayısına göre tecrübeli görünüyorsun, ne kadar saçma. Aklıma eski sitelerim geliyor, arada bakardım ki en gereksizlerin en çok mesaj sayıları olurdu.

En mantıklısı yerli, milli bir site yapılması. Öyle abartısız, kullanışlı bir site. Kurların takip edilebileceği, arada güzel makalelerin yazıldığı.
Az buçuk milletin bir şeyler karalamak içinde yeri olsun yeter. Gerek öyle saçma sapan portal, forum modellerine.
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
October 07, 2016, 09:21:31 AM

Çerezleri temizler, header olarak farklı user-agent bilgisi kullanır, vpn, tor kullanır.
Anlayacağın teknik olarak çözümü yok o işin. Acaba moderatörlerin ne kadar yetkisi var ki? IP'i bile görebildiklerini düşünmüyorum.
Çözüm, üyeliği zorlaştırmak yada bazı kategorilere davet/onay üzerine girebilmek. Forum hala 15 sene önce ki forum modelini kullanıyor, yorum sayısına göre tecrübeli görünüyorsun, ne kadar saçma. Aklıma eski sitelerim geliyor, arada bakardım ki en gereksizlerin en çok mesaj sayıları olurdu.

En mantıklısı yerli, milli bir site yapılması. Öyle abartısız, kullanışlı bir site. Kurların takip edilebileceği, arada güzel makalelerin yazıldığı.
Az buçuk milletin bir şeyler karalamak içinde yeri olsun yeter. Gerek öyle saçma sapan portal, forum modellerine.
Bu konuda açıkcası forumun böyle kalmasını istrim. Rütbe sistemi vs değiştirilse güzel olur, mesaj atarak kasma muhabbetine "teşekkür etme", "yararlı yorum" gibi özel nitelikler eklenirsede güzel olucaktır.

Mod ların ip leri gördüğünü düşünüyorum başka türlü spam accountlar için gidip admine danışıcak değillerdir. Öyle bir durumda da admin hepsini takip edemez.
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
October 07, 2016, 10:31:56 AM

Bunun önüne geçilemez, @Katsumoto'nun dediği gibi.
Theymos IP adreslerini görebiliyor çalıntı hesap olayları filan için bakıyor iplere

Mesajlara donanimhaberdeki gibi (+) verme olayı ve çoklu alıntılı mesajlarda, alıntıları göster-gizle seçeneği olsa iyi olabilirdi.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 07, 2016, 10:45:48 AM

gereksiz mesaj atıp ranki yuksek olanlar ole yada boyle birgun banlanıyor zaten. ip leride görebiliyorlar ama multi hesap acmak yasak değil. yalnız banlanırsanız baska hesaptan baglanmak yasak.
Pumpsx
Sr. Member

Activity: 280
Merit: 250

View Profile
October 07, 2016, 10:47:38 AM

multi hesap yasak degil. istersen 100 hesap ac hergun biriyle takil Cheesy
tempo7
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
October 07, 2016, 11:30:11 AM

Forumda bununla ilgili bir konu konuşulmuştu işte multi acc. kasma hakkında falanda ama zaten şöyle bişey var kalitesiz ve boş post atan adamlar zaten bir süre sonra yakayı ele veriyor anladın mı hani zaten o zamanda bildiğim kadarıyla o ip'ye açılmış olan tüm hesaplar banlanıyor ve emeği çöpe gidiyor.
torikan (OP)
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
October 07, 2016, 12:40:03 PM

bi şekilde kontorl edilmeli mod lar aktif olmalı ana başlıklı konuların içinde başka ana başlıklı konu olduğunda taşınmıyor bile mesala türk alanında aktif mod olduğunu çok zannetmiyorum... olsa
fake üyelikler bağırıyor ben burdayım die sonuç ta bende eski bir sürü üye var anında anlıyorlar Cheesy
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3738
Merit: 2100

Crypto Swap Exchange

View Profile
October 07, 2016, 12:41:32 PM

bi şekilde kontorl edilmeli mod lar aktif olmalı ana başlıklı konuların içinde başka ana başlıklı konu olduğunda taşınmıyor bile mesala türk alanında aktif mod olduğunu çok zannetmiyorum... olsa
fake üyelikler bağırıyor ben burdayım die sonuç ta bende eski bir sürü üye var anında anlıyorlar Cheesy

7/24 forumdayız. Yargılamada bulunmadan önce forum kurallarını öğrenin.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
October 07, 2016, 08:36:37 PM

İp adresi eğer statik değilse en kötü modemi kapatıp açar ip adresin yenilenir.siteler çerezleri kullansabile çerezleri temizlemek pekzor olmadığından birden fazla hesap açmayı kısıtlayamaz forum sahipleri.banlama işini neye göre karar veriyorlar bilmiyorum ama hesap sahibi abuk subuk yazılar yazmadığı sürece banlanmıyor herhalde .post kasan adamı bu post kasmak için yazıyo diye banlamazlar

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
October 07, 2016, 08:56:44 PM

Bunun VPN'i var. public proxy si var. ssh ile socks proxy var. Buna engel olamazsın. Hem ayrıca millet öylesine dedektif ki. Yazım şeklinden, cümle yapılarından hemen herkesin yan hesaplarını tespit ediyorlar.
Aynı evden bağlanan farklı kişiler var. (misal öğrenci evleri) bunun sonu yok.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
October 07, 2016, 10:12:41 PM

Dediginiz bi dünya program oldugu icin coklu hesap acmanin önüne geçilemez. Bu yüzden forum kurallarını okursanız bir kisinin 2. Veya daha fazla hesap açması serbest. Cünkü önüne geçilemez. Bu yüzden küfür hakaret içerik trollcüler dolandırıcılar banlanmıyor. Banlansa bile baska hesapla tekrar yazmaya başlıyorlar.
 Mobilde oldugum icin linkleri sonra mesajimi editleyerek paylasirim forum kurallarında yan hesap yasal yani anlayacaginiz.

alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
October 07, 2016, 10:19:39 PM

7/24 forumdayız. Yargılamada bulunmadan önce forum kurallarını öğrenin.
Mod haklı. Ne zaman baksam online neredeyse. Arada dusunuyorum bu adam hiç uyumuyor mu  Cheesy
Milletin troll hesabıyla ilgilenmek zorunda değil. Yargısız infaz yapmayın forum kurallarını okuyun.

DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
October 07, 2016, 11:02:34 PM

Keske foruma uye olurken belli bir limitin uzerinde yazmak icin bitcoin imzasi gerekse ve bu adreste en azindan bir miktar btc bulunsa. Ayni btc-e nin chati gibi.  o zaman cok rahat onune gecilirdi.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 08, 2016, 07:01:48 AM

Bunun VPN'i var. public proxy si var. ssh ile socks proxy var. Buna engel olamazsın. Hem ayrıca millet öylesine dedektif ki. Yazım şeklinden, cümle yapılarından hemen herkesin yan hesaplarını tespit ediyorlar.
Aynı evden bağlanan farklı kişiler var. (misal öğrenci evleri) bunun sonu yok.
dikkatli incelerseniz mod un bariz alt hesaplarıda var zaten yazım seklınden anlasılıyor. dolayısıyla mod oldukca aktif olarak calısıyor zaten.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: