Bitcoin Forum
June 14, 2024, 06:52:40 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Warning: One or more bitcointalk.org users have reported that they strongly believe that the creator of this topic is a scammer. (Login to see the detailed trust ratings.) While the bitcointalk.org administration does not verify such claims, you should proceed with extreme caution.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bana kaban alabilecek var mi?  (Read 3532 times)
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
October 14, 2016, 07:07:11 AM

-----------   ÖNEMLİ -- Değmezmiş --------------

Bu konuyu gördüğümde  dün aklımdan şöyle  bir şey geçti : Bu arkadaşın her halde kredi kartı yok yada nakit parası yok, beğendiği kabanı alayım göndereyim ben ona sevinsin , muhtemelen genç bir arkadaştır diye de düşündüm, belki öğrencidir dedim bir iyiliğim dokunsun ve  dün gece kendisine  mesaj attım .  Kabanın linkini istedim,  renk ve beden tercihlerini sordum.

Forumda yeni olduğu için ödeme yapması için ona  BTC adresimi verdim,  Özelden mesaj attı bana  mesajı şöyle  : Yarin halledebilir miyiz su an uyumam lazim.. 50 dolar btc yollarim yarin.. 2-3 gibi mesaj atarim musaitsen

Tamam dedim benim için fark etmez ne zaman istersen hallederiz. (o anda şöyle düşündüm, demekki o kadarda acil ve önemli değilmiş)

Neyse  ertesi gün oldu,  Yani bugün. Ve arkadaştan bana mesaj gelmedi, Bende kendisinin yardım istemiş olduğu bu konu üzerinde ki kendi ciddiyetsizliği ve sallaması sonucu işin acil olmadığı kanaatine vararak  forumda ki konuya durumu belirttim ve yardım etmekten vaz geçtiğimi söyledim.

Demin arkadaştan yine bana özel mesaj geldi :  
Pacavra : mesutcan escrow kullanabilir miyiz

ekiller : Arkadaşım, senin işin acil sandım, ihtiyacın var sandım , havalar soğuk kaban lazım falan demişsin bende durumuna yarcımcı olmak istedim, ama anladığım kadarı ile o kadar aciliyeti yok işinin. O yüzden kendin hallet. Hayırlı geceler.

Pacavra :   escrow diyince tersledin bakiyorum? seni tanimiyorum guvenmemi bekleme. dolandirmaya calisma milleti. + escrowluga zaman kaybi demis oldun.

işte yukarıda ki mesajı attı  bana , ve ona cevap vermiyorum buraya yazıyorum .  

Ulan hırpan, birincisi ben seni terslemedim , nazikçe etmek istediğim yardımdan vaz geçtiğimi söyledim, çünkü sen salladın kendi işini.

ikincisi BEn kimi dolandırmışım ve dolandırmaya çalışmışım ki sen bana  böyle bir ithamda  bulunuyorsun deve ?  Şuradan biri çıkıp desin ki bakayım bu adam beni dolandırmıştır !  Sana hem kızdım  hemde güldüm, üstünede  acıdım , beni duygu seline boğdun resmen . Yazık sana

Cocuk 50 dolara anasini kesenler bile var sen ne diyorusun? seni tanisam tanimasam fark etmez... ben her isimi escrow ile yaparim.  reddedildin diye gelip burada aglama. elbet delikanli adam cikar isimi halleder. + escrowlugun zaman kaybi oldugunu soylemis oldun. cok bos konustun.

Yazık sana arkadaşım, Hakikaten çok üzülüyorum şuan senin için. Hiç ahlakın, terbiyen olmadığı gibi ağzının da ayarı yok. Şimdide kalkmış Delikanlılıktan dem vuruyorsun. Özel mesajdan da  bana  "İnsanları dolandırmaya çalışma " diye mesaj atmışsın.  Şimdi madem ben boş konuşuyorum ve sen doğru konuşuyorsun , gel burada benim birisini dolandırdığımı veya delikanlı olmayacak kadar birisine götlük yaptığımı ispatla.  Madem bana bu yaftayı yapıştırmaya çalışıyorsun , bunu ispatlamak ile yükümlüsün.

Tanımadığın insanlar, senin isteklerini yerine getirmediler diye sen hep böyle iftira atıp yafta mı yapıştırmaya çalışırsın ?
Pacavra (OP)
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile
October 14, 2016, 08:22:13 AM

Her seyin bir ilki vardir. insan ummadigi seyin eninde sonunda yapar. bana tam namuslu laflari yapma burada.
Pumpsx
Sr. Member

Activity: 280
Merit: 250

View Profile
October 14, 2016, 12:25:52 PM

Her seyin bir ilki vardir. insan ummadigi seyin eninde sonunda yapar. bana tam namuslu laflari yapma burada.
adama dolandirici demissin hemen. ona sinirlenmis biraz. yani soyle dusun. birine iyilik yapmak istiyorsun o da sana dolandirici falan diyor. olay bu.
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
October 14, 2016, 12:46:33 PM

kabani ben aldim bugun, hemde 3 tane, konu kapanmistir. konu kilit.

saka bir yana, enterasan istekler ve talepler olur bu forumda.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
October 14, 2016, 02:15:42 PM

Birine yardım etmiye çalışıyorsun ; arkadaş sanane senin üzerine vazifemi ne yardım ediyorsun diyor. En iyisi hiç bulaşmamak  Roll Eyes
CyberCombat
Sr. Member

Activity: 490

View Profile WWW
October 14, 2016, 03:38:08 PM

cc ile alabilirim istersen

██▄▄▄
                  ██████▄▄

▄█▄             ████████▄
  █████▄    ▄▄▄▀▀▀        ███
 ███████▄▄▀▀           ▄▄█████
███████▀             ▐█████████
█████                ▐█████████
█████▄▄▄▄             █████████
 █████████             ▀██████
  ████████▄▄             ▀▀██
   ▀██████████▄  ▄▌    ▄█▄
     ▀▀███████████▀  ███▀▀
         ▀▀▀██▀▀▀     ▀
.
FortuneJack
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MIAMI Garage
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MAJESTIC7
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
6 BTC WELCOME OFFER
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
█▀▀▀▀▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄▄▄▄▄
.
Join Now

▀▀▀▀▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
ekiller
Legendary
*

View Profile
October 14, 2016, 04:01:24 PM

Haddini aşıyorsun. Yeterince terbiyesizlik yaptın.
Cyper_BLC
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 270

Reverse Engineer

View Profile
October 14, 2016, 04:34:41 PM

Haddini aşıyorsun. Yeterince terbiyesizlik yaptın.

terbiye sınırlarını aştı bu arkadaş, ekiller e katılıyorum ve ayrıca şunu da belirtmek isterim arkadaşlar:
burası hayır kurumu falan değildir, insanların duygularıyla oynayan veya hassas olduğu konular ile ilgili postların engellenmesi ya da direk silinmesi taraftarıyım. ne saçmalıklar gördü bu forum - biri böbreğini satacakmış - diğeri akla sığamayacak borçlar ister - bir diğeri kaban ....

alın size SABAN !! bu ne yahu ? Onuru Şerefi Haysiyeti olan bir Millettik biz. Ne oldu size be ?? kolaya mı alıştınız yoksa buradaki iyi insanların alınlarına ENAYI diye logo basma gayretinde misiniz?

Sevgili EAL lütfen konu kitlensin silinsin ve emsalleri görülmesin artık...
Saygılar.

For donations : 1CYPERv5yZ4c9FRzPyCz5u8vhttyKmVkto
Emeğe Saygı Göstermeyenler, BECERIKSIZ kişilerdir.
valheru
Full Member

Activity: 487
Merit: 115

View Profile
October 14, 2016, 07:34:36 PM

arkadaşlar ne büyütmüşsünüz ya, alttan alın biraz, ikinizde haklısınız, kaban almak isteyen arkadaş escrowu istemiş ki bu gayet güzel bir hareket,
Kaban alacak arkadaşda anlayışlı biri, fakat orada "milleti dolandırmaya çalışma" sözü terst kaçmış o yüzden diğer arkadaşta sinirlenmiş.

Ortada bişey yok ikinizde haklısınız, polemiğe girmeyin boşu boşuna.

R.R.L.
Pacavra (OP)
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile
October 14, 2016, 08:19:07 PM

arkadaşlar ne büyütmüşsünüz ya, alttan alın biraz, ikinizde haklısınız, kaban almak isteyen arkadaş escrowu istemiş ki bu gayet güzel bir hareket,
Kaban alacak arkadaşda anlayışlı biri, fakat orada "milleti dolandırmaya çalışma" sözü terst kaçmış o yüzden diğer arkadaşta sinirlenmiş.

Haksiz olan sinirlenir birader. bana burda agir abi rolu yapmasin.

Kullanmazsa kullanmasin.

Defloration
Sr. Member

Activity: 448

View Profile
October 15, 2016, 12:40:57 PM

Paçavra mısın nesin. Söyle annene babana alsınlar sana kaban. Böyle trolleri takmayın hayır yapmak istiyorsanız sokakta kalanlara 150 liraya 5 tane ceket alırsınız markasız. Pacavra sıcacık evinde bilgisayar başında kaban dileniyor. Lükse bak .mk
sokusimafuckusima
Sr. Member

Activity: 308

View Profile
October 15, 2016, 02:56:49 PM

Paçavra mısın nesin. Söyle annene babana alsınlar sana kaban. Böyle trolleri takmayın hayır yapmak istiyorsanız sokakta kalanlara 150 liraya 5 tane ceket alırsınız markasız. Pacavra sıcacık evinde bilgisayar başında kaban dileniyor. Lükse bak .mk
olm adam zaten dışarsı soğuk diye kaban istiyo kaban alki dışarı çıksın aq

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
CryptoTalk.org| 
MAKE POSTS AND EARN BTC!
🏆
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
October 15, 2016, 05:57:54 PM

olm adam zaten dışarsı soğuk diye kaban istiyo kaban alki dışarı çıksın aq
olayı çözümü olmayan paradoksa sürüklemenin alemi yok, ne kadar para o kadar köfte
önce ödeme yapsın bu newbie eleman sonrası kolay zaten
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
October 16, 2016, 12:34:55 AM

Kullanmazsa kullanmasin.

Olayı niçin anlamamakda devam ediyorsun cidden merak ettim. Olay escrow kullanmak yada kullanmamakde değil. Arkadaş sen olayı umursamadın die yardımcı olmakdan vazgeçmiş bunun escrow la yakından uzakdan alakası yok. 1000 $ da versen adam yardımcı olmak istemiyor. Sizin sert çıkışmanız ayrı bir olay. Tamam istemiyorsa istemiyor belki escrowa güvenmiyor, sizin dolandırıcı yaftası yapıştırmanız çok saçma ve halen tavrınızı koruyorsunuz. Bunda başka bir artniyet var gibi...
ekiller
Legendary
*

View Profile
October 16, 2016, 01:05:09 AM

Kullanmazsa kullanmasin.

Olayı niçin anlamamakda devam ediyorsun cidden merak ettim. Olay escrow kullanmak yada kullanmamakde değil. Arkadaş sen olayı umursamadın die yardımcı olmakdan vazgeçmiş bunun escrow la yakından uzakdan alakası yok. 1000 $ da versen adam yardımcı olmak istemiyor. Sizin sert çıkışmanız ayrı bir olay. Tamam istemiyorsa istemiyor belki escrowa güvenmiyor, sizin dolandırıcı yaftası yapıştırmanız çok saçma ve halen tavrınızı koruyorsunuz. Bunda başka bir artniyet var gibi...

Doğru anlamışsın xRaVeNx,  ama arkadaş anlamaz , ruh hastası çünkü Smiley Kompleksli bir arkadaş onun içinde saldırgan.  Herkes onu dolandıracakmış gibi tribal bir durumu var. Eee ne demişler; Kişi kendinden bilir işi.   

Ben 1 senedir bu forumdayım, sen 1 haftadır. Bende 1 senedir burada "Biri gelsin kaban istesinde 140 TL sini dolandırayım" diye bekliyordum  Grin   . Terbiyesiz, ahlaksız ve yoz olmanı anlıyorum da  bari mantıklı düşünseydin biraz, bok atmaya çalıştığın kişinin geçmişine bak bi araştır.     Diline hükmedecek leblebi kadar beynin olmadığı için  hiç tanımadığın bir insana ,  dolandırıcı, namussuz gibi laflar atıp kirletmeye çalışıyorsun aklı sıra. Ama o laflar direkten döner böyle bir yerine girer  Grin

forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
October 18, 2016, 02:28:15 AM

arkadaş escrow istediğini ilk mesajda belirtmiş, sen kendi btc adresini vermişsin, senin de dediğin gibi 1 haftalık üye ise seni tanımayıp dolayısı ile güvenemeyerek uykum var diyerek geçiştirmiş, sonrasında sen bu hareketi sallamamazlık olarak değerlendirerek sonraki escrow teklifini red ederek biraz kibirlilik yapmışsın bu senin hatan olmuş.
arkadaşın hatası da ona gerçekten yardım etmeye çalışan birini dolandırıcılıkla itham etmesi olmuş, yoksa güvenmemesini normal buldum.
madem konuyu bizle paylaştınız, gözlemci olarak bu kazada ben size yarı yarıya suç payı verdim.
ekiller
Legendary
*

View Profile
October 18, 2016, 03:47:38 AM

arkadaş escrow istediğini ilk mesajda belirtmiş, sen kendi btc adresini vermişsin, senin de dediğin gibi 1 haftalık üye ise seni tanımayıp dolayısı ile güvenemeyerek uykum var diyerek geçiştirmiş, sonrasında sen bu hareketi sallamamazlık olarak değerlendirerek sonraki escrow teklifini red ederek biraz kibirlilik yapmışsın bu senin hatan olmuş.
arkadaşın hatası da ona gerçekten yardım etmeye çalışan birini dolandırıcılıkla itham etmesi olmuş, yoksa güvenmemesini normal buldum.
madem konuyu bizle paylaştınız, gözlemci olarak bu kazada ben size yarı yarıya suç payı verdim.

1.si  açtığı konuda  "escrow bile kullanabiliriz."  oradaki  "bile"  kelimesi  olsada olur, olmasada oluru ifade ediyor.

2.si Benim BTC adresimi konuda vermiş olmam escrow kabul etmemem anlamına gelmiyor.  Adresimi  verdim , istersen yatır anlamında, istersen escrow sok araya  fark etmez. Ben Escrow zaten kabul ediyorum

3.sü Üye bana mesaj attı ve  "Tamam, yapalım ama şimdi uykum var vs  vs  yarın saat 2-3  gibi yapalım" dedi Bende tamam  nasıl istersen dedim ,  ertesi gün söylediği  saatte mesaj atmadı.   "Ve bende  o sözünde durmadığı ve salladığı için vaz geçtim, vaz geçtiğimi de konuda belirttim, (O escrow istemeden önce oluyor bunlar) vaz geçme sebebim ise beni hem yarın yapalım diye savsaklaması , artı yarın olduğundada yine savsaklaması" Düşündüm ki bu iş demekki bu kişi için çokta önemli değil demekki , ben konuyu okuduğumda sanki aciliyeti olan buna ihtiyacı olan birisiymiş gibi düşünüp yardımcı olmak istemiştim.

4.sü Ben konuda  Vaz geçtiğimi belirttikten sonra  üye bir süre sonra  bana özel mesaj attı  ve bu sefer de "Escrow mesutcan kullanarak yapalımmı" dedi  .    Ben  zaten vaz geçmiş olduğumu söyledim kendisine, bunu söylediğimde zaten bunu daha öncesinde konuya yazmıştım .

Ve  vaz geçmiş olduğumu  söylediğimde ,  bu üye  beni    Dolandırıcılık ile itham etti, sonrasında da  namustan başlayıp  delikanlılığa varana  kadar laflar etti.

Olayın ve yazışmaların tarih ve saat sıralaması  mevzuyu anlamanız açısından önemli. 

======   Sıralama da şöyle onu da  yazayım =====

1- Üye bu konuyu açıyor
2- Konuyu görüp konu içine yardım edebileceğimi yazıyorum
3- Üye Özel mesaj atıyor ve ertesi gün için saat veriyor , bende kabul ediyorum
4- Ertesi gün o saatte üye gelmiyor ve ben bir süre daha bekliyorum vaz geçmeden önce
5- Hala üyeden bir haber olmadığı için vaz geçiyorum.
6- Konu içerisine  vaz geçtiğimi  yazıyorum
7- bir süre sonra  üyeden özel mesaj geliyor ve  escrow ile yapmak istediğinden bahsediyor. (Bunu ilk defa o anda söylüyor, artık ben vazgeçmişim zaten)

8- Üyeye vaz geçmiş olduğumu söylüyorum  (Zaten konu içine de yazmışım bunu)
9- Üye beni "dolandırıcılık ile itham ediyor."

################ Yukarıda ki mesajda üyeye tamam diyorum, yarın yapalım. Aşağıda ise ertesi günün akşamı oluyor ve ben vaz geçiyorum

################ - Ben vaz geçtikten sonra üyeden bana mesaj geliyor

##############
##
##############

deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
October 18, 2016, 04:50:14 AM

Bi nrwbieyi Niye bu kadar ciddiye Aldıniz
ekiller
Legendary
*

View Profile
October 18, 2016, 05:07:18 AM

Bi nrwbieyi Niye bu kadar ciddiye Aldıniz
Bende newbieydim ilk üye olduğumda
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
October 18, 2016, 07:01:39 AM

6ekimde hesabı açmış. bu konuda 10msj kasmış. belli değilmi yan hesap geliştirmek için yapay/saçma bir konu olduğu...

şu zamanda kredi kartı olmayan kim var? o kadar öm'den delil göstermeler, prntscreen atmalar.. uğraştığına değmez.

Sana dolandırıcı dediği için belki uğraşıyorsun, dolandırıcı dediği için konu uzadı ve amacına ulaştı zaten.. şu saçma konudaki msjları okuyup, kimsenin seni dolandırıcı olarak belleyeceği bir durum yok. cevap verme bile artık..

turkçe forumda toplasan gerçek insan sayısı 50 yi geçmez. ama 150-200 kişi gibiyiz.herkesin yan hesabı var, imza kampanyaları bu kadar gelir getirici olması yan hesapların çoğalmasını arttırdı. yalan yok benimde var herkes gibi... paçavra'nın gerçek sahibi kıs kıs gülüyor, benim ve herkes gibi içinden diyor: "ULAN NE KABANMIŞ YAAA Smiley"
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: