Bitcoin Forum
June 16, 2024, 12:13:17 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Bazı bankalar bitcoin depoluyor mu?  (Read 6787 times)
soldierrrr
Full Member

Activity: 134
Merit: 100

View Profile
November 08, 2016, 06:52:42 PM

Yabancı ülkelerdeki insanlar daha çok haşır neşir oldukları için bitcoin ile bazı bankalar bu sebepten dolayı depolayabilir. Bizim bankalarda TL işlemlerinde bile bazen sorunlar olabiliyor hacker saldırılarına uğraya biliyoruz bitcoin depolayacaklarını hiç sanmıyorum.

LUNARBETS SPORTS BETTING DONE RIGHT! BLOG▐═ PLAY NOW ═▌
▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬
CHECK  OUT  THE  NEW  AND  IMPROVED  LUNARBETS  WEBSITE
catandbabe (OP)
Newbie
*

Activity: 29
Merit: 0

View Profile
November 10, 2016, 07:55:43 AM

Bitcoin değer kazanmaya devam ediyor.Bir bankam olsa ben kesinlikle depolardım.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
November 15, 2016, 07:40:13 PM

her banka yapar bence para kazanacakları bişeyden geri kalmazlar ipneler
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
December 02, 2016, 07:58:38 PM

Akıl var mantık var?? Arkadaş kaç yaşınızdasınız ya? Büyük fon sahipleri vs depolayabilir belki, ama "yasal" bir banka "yasal olmayan" ve devletçe tanınmamış bir şeye yatırım yapamaz. Çok istese bile yapamaz. Neden yapamaz muhasebe kayıtlarından dolayı yapamaz. Ne diyecek maliye yetkililerine, tamam efendim siz (birçok ülkede bitcoin ticareti vs yasak) yasakladınız ama biz bunu aldık (?? nerden, internetteki yasal olmayan ve vergi vermeyen sitelerden? ) ve yatırım aracı olarak depoladık mı diyecek?

Ancak kabul gören yerlerde Bitcoin ile resmi işlemler başlamış durumda. Örnek Bitcoin ile bireysel emeklilik mesela https://bitcoinira.com/

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
December 27, 2016, 10:00:34 PM

Akıl var mantık var?? Arkadaş kaç yaşınızdasınız ya? Büyük fon sahipleri vs depolayabilir belki, ama "yasal" bir banka "yasal olmayan" ve devletçe tanınmamış bir şeye yatırım yapamaz. Çok istese bile yapamaz. Neden yapamaz muhasebe kayıtlarından dolayı yapamaz. Ne diyecek maliye yetkililerine, tamam efendim siz (birçok ülkede bitcoin ticareti vs yasak) yasakladınız ama biz bunu aldık (?? nerden, internetteki yasal olmayan ve vergi vermeyen sitelerden? ) ve yatırım aracı olarak depoladık mı diyecek?

Ancak kabul gören yerlerde Bitcoin ile resmi işlemler başlamış durumda. Örnek Bitcoin ile bireysel emeklilik mesela https://bitcoinira.com/

Devlete ben bitcoin depoluyorum diyecek halleri yok, kazançlarınım bir kısmını blockchainden cüzdan açıp yatırabilirler.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
December 28, 2016, 07:03:54 AM

Eleştirilerinizde haklısınız. Emeklilik fonları gibi resmi fonlar devlet denetiminde olduğundan öyle tutup portföyünde bitcoin barındıramaz.
Ancak bitcoin almış ve sepetinde %10 - %15 civarında bitcoin barındıran özel fonlar olduğu biliniyor.
Özellikle denetime tabii olmayan fonların çok farklı şeylere yatırım yaptığını okuyorum sağda solda.
Misal ingiltere merkezli bir fona denk gelmiştim. sadece nadir bulunan malzemelerden oluşan bir fon kurmuşlar ; Adamların portföylerinde Elmas Trityum Plütonyum Platin  bulunuyor.
yaklaşık 1 milyon sterlin lik bir bütçe ile 5 yıl önce bunlardan satın alıp kitleyip koymuşlar kenara.
kasadaki bu mallara karşılık fon paylarını büyük yatırımcılara pazarlamışlar. malların rayiç fiyatı değiştikçe fonun fiyatı yükseliyor Smiley
Turkoin
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 250

View Profile
January 05, 2017, 07:33:18 AM

bilmiyorum böyle bir topic neden yazıldı burası Türkiye. bunu depolayacak neresi olabilir kendi kasalarında mı? bankalar kurumsaldır dayanağı olması gerekir tüm varlıkları da bddk ve mb diye kurumlar bankaların bu gayri resmi sisteme muhafaza etmesi biraz saçma. (şu an için devletin bir kanun maddesi olmadığı için söylüyorum)
ama şöyle bir şey de söylemek istiyorum belki bilen bu konuda daha ayrıntılı olarak araştırma yapan arkadaşlar olmuştur.
dünyanın en büyük bitcoin piyasasına sahip çin ve amerikada bu işi kanunlaştırma adımları atılmaya başlandı;
Çin Halk Cumhuriyetinde bu adım yasaklanmasına dair bazı adımlar atılmıştır.
ABD ise temsilciler meclisi üyeleri arasından Illinois'ın Adam Kinzinger ve California' nın Tony Cardenas meclise teklif sunmuşlardır.
faaty
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 250

View Profile
January 08, 2017, 10:00:58 AM

bence türkiyedeki bankalar ve yatırım şirketleri bitcoin trade ediyorlardır. analistleri bitcoin fiyatlarını takip ediyorlar, sonuçta olumlu bakanını da gördüm olumsuz bakanı da
mahirqan
Newbie
*

Activity: 35

View Profile
October 23, 2017, 08:00:27 PM

Kesinlikle depolanıyordur. hatta Türkiye de bile  ismi lazım olmayan siyasetçiler bile depoluyordur. Tabi aslında olaya duygularımızı katmadan bir şeyler söyleyeceksek bu forklamayı beklemek olurdu
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
October 24, 2017, 08:06:45 AM

İsviçredeki bankalar müşterilerine bitcoin ve ethereum sağlıyordu.

https://www.coindesk.com/swiss-bank-to-sell-ether-and-bitcoin-cash-to-customers/

ToeX
Member
**

Activity: 103
Merit: 10

View Profile
October 24, 2017, 05:54:45 PM

Bankacı ile konuşurken bitcoinden bahsedeyim görüşü ney diye konuşayım dedim adam bitcoinden birhaber ve bu adam bankacı  Huh
overlord_44
Member
**

Activity: 207

...Our goal is being human in the world...

View Profile
October 24, 2017, 06:24:31 PM

Muhtemelen öyledir çünkü BTC nin değer değişkenliği ortada ki neye göre bu değişkenliği gösterdiği de  anlaşılır düzeyde. Düşük kurdan al,  yüksek kurda sat...

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
October 24, 2017, 10:22:33 PM

böyle bir haberin olduğunu varsayalım ; haber kaynağı nedir? haberi yapan kişi bankayla mı görüşmüş yoksa hacker'lar ile görüşerek mi bu bilgiyi almıştır?  bankanın özel hesaplarında böyle bir hareketlilik olduğu bilgisine nasıl ulaşılmıştır?
bankalar btc depoluyor mu sorusuna soruyla karşılık veriyorum.

tabi ki de böyle saçma birşey olamaz!
stewart2012
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 255

View Profile
October 24, 2017, 10:40:27 PM

Bankalar bizlerin faize yatırdığı paraları değerlendirirler dolayısıyla değerlendirmek için yaptıkları atılımlar arasında mutlaka Bitcoin'in olduğunu düşünüyorum. Şu an Bitcoin satın alındığında birkaç sene sonra ikiye katlamaması için hiçbir sebep bulunmuyor dolayısıyla bankalar insanların yatırdığı paraları mutlaka kriptopara borsalarında değerlendiriyordur.
Erayakarsu
Member
**

Activity: 110
Merit: 11

View Profile
October 25, 2017, 05:12:11 AM

Bence resmi olarak yapmasalar bile bankalarin gayri resmide olsa calisma yaptiklarini dusunuyorum

punqpunq
Member
**

Activity: 98

View Profile
October 25, 2017, 12:05:06 PM

Bankalar gayri resmi olarak iş yapamaz. Böyle birşey yapmış olsalar duyurmaları lazım.
cenk279
Full Member

Activity: 135
Merit: 101

View Profile
October 25, 2017, 01:04:43 PM

gayri resmi derken banka adına alım olarak değil de yan şirketleri vasıtasıyla alım yapıyor olabilirler.
perspin32
Newbie
*

Activity: 52

View Profile
October 25, 2017, 01:30:30 PM

Depoluyor mu bilmem ama her bankanın bir bitcoin ekibi olduğunu biliyorum. Altyapıyı bankacılık sitemine uyarlamaya çalışan
burky155
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
October 25, 2017, 07:34:35 PM

Evet artık her bankanın Bitcoin birimi mevcut. Nasıl olmaz ki zaten Smiley

KaledeNobet
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

The future is your Genome

View Profile
October 25, 2017, 09:48:07 PM

Bilmiyorum bence bankaların ceolarının yani bu işlerden anlayan kişilerin kendi özel birikimlerinde bitcoin vardır ama bankaların bitcoin aldığını hiç sanmıyorum.Aldıysalar bile bunu açıklamak zorundalar bildiğim kadarıyla. Grin

Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: