Bitcoin Forum
June 11, 2024, 11:13:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN][NAV] NAV COIN - NAVTECH ANONIM PLATFORMU YAYINDA!  (Read 3816 times)
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
September 10, 2017, 05:42:27 PM

Hafta sonu zaten Raspberry Pi almak düşüncem vardı, bu konu da üstüne geldi. Bu hafta bu konuyla hobi amaçlı ilgileneyim, deneyimlerimi buradan paylaşırım.  Grin

nasıl alacagınıda kaca alacagınıda paylasırsan. ben cok kurcalamadım ama oyle hemende bulamadım. 400 dolar gıbı bı rakam gordum sıe lan dedım Cheesy tabı nav o zaman 0,18 dolardı Cheesy

Cihazı aldım(150tl), bugün kurulumu da yaptım. Denemek için bir miktar da coin attım; bugün açık bırakacağım bakalım neler olacak!
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 645

View Profile WWW
September 10, 2017, 06:04:07 PM

Hafta sonu zaten Raspberry Pi almak düşüncem vardı, bu konu da üstüne geldi. Bu hafta bu konuyla hobi amaçlı ilgileneyim, deneyimlerimi buradan paylaşırım.  Grin

nasıl alacagınıda kaca alacagınıda paylasırsan. ben cok kurcalamadım ama oyle hemende bulamadım. 400 dolar gıbı bı rakam gordum sıe lan dedım Cheesy tabı nav o zaman 0,18 dolardı Cheesy

Cihazı aldım(150tl), bugün kurulumu da yaptım. Denemek için bir miktar da coin attım; bugün açık bırakacağım bakalım neler olacak!

ne kadar coın attın ve performansı ne oldu yazarsan guzel olur. bende dusunuyorum almayı. pc nı amua koduk Cheesy 24 saat calısıo.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
September 10, 2017, 06:20:27 PM

ne kadar coın attın ve performansı ne oldu yazarsan guzel olur. bende dusunuyorum almayı. pc nı amua koduk Cheesy 24 saat calısıo.

Bahsettiğniz cihaz tam olarak ne işe yarıyor bilgilendirirmisiniz? Ya da bir konusu falan var mı acaba?
enfarktus
Full Member

View Profile
September 10, 2017, 06:30:59 PM

Cihaz minik pc olarak geçen Raspberry pi. PoS sistemini kullanan coinler için az elektrik tüketerek bu görevi görüyor. Cüzdana şimdilik 20 nav attım, birkaç gün çalışsın, sonuca göre diğer navlarıda göndereceğim. Sonuç olumlu olursa bir rehber hazırlarım.  Cool
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
September 10, 2017, 06:44:31 PM

Cihaz minik pc olarak geçen Raspberry pi. PoS sistemini kullanan coinler için az elektrik tüketerek bu görevi görüyor. Cüzdana şimdilik 20 nav attım, birkaç gün çalışsın, sonuca göre diğer navlarıda göndereceğim. Sonuç olumlu olursa bir rehber hazırlarım.  Cool

20 navla bısı kazamaz cuzdan. yuz yıl surer. 1000 tane fılan at en azından.

bu arada lan ne guzel gıdıyordu nav. piçin biri geldı dumpladı yıne. ab=cd yapıyordu ne guzel. sımdı zor yoldan devam edıyor. sinir oluyorum böyle bir gerzek çıkıp durup dururken dump yaptıgında. grafık pıc etmekten ve elındekı coınlerı balınaya vermektan baska bırsey yapmıor. gecen 200k nav kaptırdı o gerzeklerden bırısı balınaya. tamam 200k nav 200 bın dolardan fazla edıyor cok guzel para havadan gelmıs pıyango gıbı senın ıcın ama aq bı grafıge bak. nereye gıdıo ona bak. hep grafıgı pıc edıyorsun hem panık baslatıyorsun hemde balınaya kaptırıyorsun paralarını. 200bın doları adama verıosun sanıyede 300 bın dolar kazandırıyon adama.
enfarktus
Full Member

View Profile
September 16, 2017, 12:06:20 PM

Raspberry ile Nav Stake ile küçük bir rehber hazırladım, incelemek isteyen olursa burada: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2182491.new#new
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
September 23, 2017, 07:03:23 PM

https://steemit.com/navcoin/@aztecgoldhero/nav-coin

nav ıle ılgılı nedır ne degıldır stemıtte cevırı yaptım. ayrıntı ogrenmek ısteyen bakabılır.
enfarktus
Full Member

View Profile
September 24, 2017, 06:40:51 AM

https://steemit.com/navcoin/@aztecgoldhero/nav-coin

nav ıle ılgılı nedır ne degıldır stemıtte cevırı yaptım. ayrıntı ogrenmek ısteyen bakabılır.

Elinize sağlık, kafamdaki sorulara cevap bulmuş oldum.
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
October 25, 2017, 05:58:07 PM

bılmeyenler duymayanlar ıcın yazayım.

nav coın communıty fundıng ıcın oylama yapıyor. yanı kıtle fonlaması ıcın.

ne dır pekı bu. nav coın pos madencılık ıle calısıyor sıstemı. hardfork yapılarak %5 olan stake %4 olacak ve %1 + 0,25 nav kıtle fonlamasına aktarılacak. yanı gelıstırıcı ekıbe. bılmeyenler ıcın soyleyeyım navcoın ıco su olan bır coın degıl sıfırdan cıkmıs bır coın bu sebeble gelıstırıcı ekıpte ıcodan gelen hazır para yok. ve nav communıty uyelerı yanı nav sahıplerı madencılerı gelıstırıcı ekıbı tesvık etmek ve gelıstırmelerı hızlandırmak ıcın kıtle fonlama onerısı sundu. su annav coın cuzdanlarından stake yapanlar oylamaya katılıyor. 4 er gunluk perıyodlar halıdne 1 ay surecek bır oylama ve 11 bın kusur block ıcınde 8 bın kusur evet oyu cıkarsa hardork gerceklesecek.

kıtle onlamada bırıken para yıne oylama ıle nerelere kullanılacagı nav komunte uyelerı tarafından belırlenecek.

oylamaya katılmak ıcın nav cuzdana coınlerı cekıp stake yapmanız gerekmekte.

sahsı fıkrım bu oylamada evet cıkması halınde ( buyuk ıhtımal evet cıkıcak , tek sorun nav pı sahıplerı hala guncellemedı cuzdanlarını) nav coın gelıstırıcı ekıbın elınde guzel bır para bırıkecek projeyı hızlandırmak ıcın. ekıbe yenı uyeler katabılecekler ve reklam tanıtım ıcın butce ayrırabılecekler. halı hazırda cok ıyı calısan bır gelıstırıcı ekıbı ve komunıtesı olan nav coın komunıtenın bu fon yardımı ıle cok daha ılerı seıyelere gelecektır.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
October 28, 2017, 10:50:47 PM

Nav şuan yaklaşık 13 k fiyatıyla çok iyi alım fırsatı veriyor değil mi? Konuda yazılanları okuyunca ilgimi çekti.
Peki şu kendi sattığı Nav cihazını getirtemiyor muyuz? Bilen deneyen var mı?
Bir de 1000 Nav diyelim, 1 gün bilgisayar açık kaldığında ne kadar kazanıyor?
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
October 29, 2017, 01:07:09 AM

Nav şuan yaklaşık 13 k fiyatıyla çok iyi alım fırsatı veriyor değil mi? Konuda yazılanları okuyunca ilgimi çekti.

Aslında çok basit bir soru ama nedense hiç kimse buna değinmemiş. %5 gibi bir rakamdan bahsediliyor. Muhtemelen yıllıktır. 1000 adet alınsa 750$. Senede 50 coin gelse 37.5$ getiri var.

Raspery pi 50$ diyelim.
20w elektrik kullansa. 20x24x365x0.42=75₺ gibi bir elektrik tüketimi olur. Ortalama 20$.
Kısacası senelik 70$ yatırım ile 37.5$ getirisi oluyor eğer senelikse. Bu şekilde pek bir mantığı yok. Tabiki bu %5 aylıksa iş değişir bunu biri açıklarsa iş netleşir.
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
October 29, 2017, 07:38:58 AM

Aslında çok basit bir soru ama nedense hiç kimse buna değinmemiş. %5 gibi bir rakamdan bahsediliyor. Muhtemelen yıllıktır. 1000 adet alınsa 750$. Senede 50 coin gelse 37.5$ getiri var.

Raspery pi 50$ diyelim.
20w elektrik kullansa. 20x24x365x0.42=75₺ gibi bir elektrik tüketimi olur. Ortalama 20$.
Kısacası senelik 70$ yatırım ile 37.5$ getirisi oluyor eğer senelikse. Bu şekilde pek bir mantığı yok. Tabiki bu %5 aylıksa iş değişir bunu biri açıklarsa iş netleşir.

yıllık %5.

ama neden dolar olarak dusunuyorsunuz dolar kasmıyorsunuz pos sıstemde nav kasıyorsunuz. dolar karsılıgı bugun 1 dolar olur yıl sonuna kadar 100 dolar. o zamanda keske cuzdan madencılıgı yapsaydım dersınız.
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
December 27, 2017, 04:31:31 PM

nav nav dedık teeee 0,1 lerdeyken. dınleyenler yuklu gırdı ev alıo sımdı Cheesy
kulmagu
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
December 28, 2017, 02:41:26 PM

gerçektende öyle bu navcoin ciddi arttı ve sanırım bu yükselişi durmayacak. başta girenleri tebrik etmek gerek
uniquehero
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
December 28, 2017, 03:53:47 PM

İyi bir fiyat artışı olsa da elimdekileri satsam. Zamanında 22k sat civarında almıştım duruyor aynı. Dolar bazlı artsa da btc bazlı bekliyorum. Uçarsa satarız.
uniquehero
Sr. Member

View Profile
January 05, 2018, 02:10:49 PM

Arkadaşlar bu NAV cüzdan da bir miktar vardı. Bunu Binance'a atmak için talimat verdim cüzdandan eksildi ama Binance'a gelmedi yaklaşık 18 saat oldu ne gelen var neden giden. Bu sıkıntıyı gidermek için nasıl bir yol izlemem lazım. Cüzdandan gönderdiğim adrese tıklıyorum açılan pencere de Transaction ID'yi Google'da çıkan bir siteden sorgulatıyorum ama sonuç yok bir şey göstermiyor. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
January 05, 2018, 08:39:44 PM

Arkadaşlar bu NAV cüzdan da bir miktar vardı. Bunu Binance'a atmak için talimat verdim cüzdandan eksildi ama Binance'a gelmedi yaklaşık 18 saat oldu ne gelen var neden giden. Bu sıkıntıyı gidermek için nasıl bir yol izlemem lazım. Cüzdandan gönderdiğim adrese tıklıyorum açılan pencere de Transaction ID'yi Google'da çıkan bir siteden sorgulatıyorum ama sonuç yok bir şey göstermiyor. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

yanlıs gondermıs olmayasın. yada bınance supportla gorusmen gerek.
uniquehero
Sr. Member

View Profile
January 06, 2018, 05:28:13 PM

yanlıs gondermıs olmayasın. yada bınance supportla gorusmen gerek.

Adreste yanlışlık yok. Binance sormam için önce gitmesi lazım diye düşünüyorum. Cüzdan da yazan Transaction ID sorgulatıyorum bir şey çıkmıyor. Sorunun Binance ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Resimi bir türlü ekleyemedim. Buda cüzdan resmi http://i1293.photobucket.com/albums/b582/uniquehero68/navv_zpsjwpwanar.png

Buda sorgulama linki bir şey çıkmıyor

https://chainz.cryptoid.info/nav/search.dws?q=825c57c9f5850a717ae3ef2bb8a7a55f4ae749e808d897dd65f7e0d703084873
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
January 08, 2018, 11:55:51 PM

Şuan 3.89💲 olmuş 1 navcoin zamanında yüklü alanlar yaşadı şimdi. 0.1 den 4 e kadar çıkmış nerdeyse 40 kat artmış hala elinde bekletenler için mükemmel bir kazanç  dahada artar gibi duruyor

NastyaSilvera
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
January 18, 2018, 10:25:23 AM

Ekip, büyüyen NAV topluluklarını daha iyi anlamak için bir anket düzenledi, katılın https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe4eWoXZ0vpyGq0SNTffJIUZb8xa5AZVLrJtyEGhihFCprSSA/viewform
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: