Bitcoin Forum
July 11, 2024, 06:15:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: O.C ve Pc açılmama sorunu.  (Read 1125 times)
RoyaLunique (OP)
Sr. Member

Activity: 383
Merit: 272

Legend is back.

View Profile
November 02, 2016, 07:07:04 PM
Last edit: November 02, 2016, 08:24:56 PM by EAL

Sapphire R9 290 Ekran kartına fazla abartmadan o.c yapıyorum, stabil çalışıyor, ama elektrikler giderse ve pc aniden kapanırsa tekrar açıldığında görüntü gelmiyor format tek çare oluyor sebebi nedir sizce fikriniz var mı?
ekiller
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
November 02, 2016, 07:17:42 PM

Sapphire R9 290 Ekran kartına fazla abartmadan o.c yapıyorum, stabil çalışıyor, ama elektrikler giderse ve pc aniden kapanırsa tekrar açıldığında görüntü gelmiyor format tek çare oluyor sebebi nedir sizce fikriniz var mı?

Görüntü gelmiyorsa formatı nasıl atıyorsun ?
RoyaLunique (OP)
Sr. Member

Legend is back.

View Profile
November 02, 2016, 07:26:51 PM

Bios ekranı geliyor, ondan sonrası gelmiyor.
ekiller
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
November 02, 2016, 07:36:50 PM

Demekki görüntü gelmiyor değil,  geliyor ama  diskten okumaya geçmiyor sistem. Demekki  ekran kartı ile ilgili bir sorun yok.   Bios ekranında  kaldığı yerde  ki hata mesajları  nelerdir?  bunları da  bildirirseniz   sorunu anlayabiliriz.
RoyaLunique (OP)
Sr. Member

Legend is back.

View Profile
November 02, 2016, 07:37:56 PM

Demekki görüntü gelmiyor değil,  geliyor ama  diskten okumaya geçmiyor sistem. Demekki  ekran kartı ile ilgili bir sorun yok.   Bios ekranında  kaldığı yerde  ki hata mesajları  nelerdir?  bunları da  bildirirseniz   sorunu anlayabiliriz.

Bios ekranında kalmıyor hata da vermiyor bios ekranını geçiyor ama ondan sonra karanlık ekran görüntü gelmiyor.
ikm
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
November 02, 2016, 07:42:31 PM

büyük olasılıkla onboard varsa onun driver ile çakışma yapıyor olabilir! bende yaşanmış bir sorun
RoyaLunique (OP)
Sr. Member

Legend is back.

View Profile
November 02, 2016, 07:50:38 PM

büyük olasılıkla onboard varsa onun driver ile çakışma yapıyor olabilir! bende yaşanmış bir sorun

Onboardda yok Sad
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
November 02, 2016, 08:34:28 PM

Teknik bir detay var gibi ve buradan bakarak aynı sorunu yaşamayanlar haricinde uzman birisinin yanıtlayabileceği türden bir soru. Siz en iyisi bir güç kaynağı alın zaten sürekli elektrik kesintisi varsa sizi ileride çıkabilecek daha büyük sıkıntılara karşı bir önlem olur. Ana kart eski galiba modeli nedir. İşletim sistemi nedir.
sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
November 03, 2016, 06:46:40 AM

Voltajı düşük veriyorsan ekran kartına yetmiyor olabilir gibi geldi bana.

RoyaLunique (OP)
Sr. Member

Legend is back.

View Profile
November 03, 2016, 10:09:12 AM

Teknik bir detay var gibi ve buradan bakarak aynı sorunu yaşamayanlar haricinde uzman birisinin yanıtlayabileceği türden bir soru. Siz en iyisi bir güç kaynağı alın zaten sürekli elektrik kesintisi varsa sizi ileride çıkabilecek daha büyük sıkıntılara karşı bir önlem olur. Ana kart eski galiba modeli nedir. İşletim sistemi nedir.

Windows 10
z87 g45
Güvenli modsa açınca açılıyor ama normal açınca siyah ekranda kalıyor.
Bu sebep yüzünden 5 kere format atmışımdır pc ye.
RoyaLunique (OP)
Sr. Member

Legend is back.

View Profile
November 03, 2016, 10:25:25 AM

Güvenli moddan ekran kartını kapatıyorum pc açılıyor tekrar aktif edince görüntü gidiyor.
Ekran katını format atmadan nasıl sıfırlayabilirim?
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
November 03, 2016, 10:50:40 AM

güvenli modda açıp ekran kartı sürücülerini ve tüm ekran kartı programlarını kaldırın...
RoyaLunique (OP)
Sr. Member

Legend is back.

View Profile
November 03, 2016, 10:58:00 AM

güvenli modda açıp ekran kartı sürücülerini ve tüm ekran kartı programlarını kaldırın...

Yaptım şuan tekrar açtım pc yi ama asıl sıkıntı neden böyle olduğu düzeltmeyi buldum ama sorunu bulamadım.
bulutsuz
Full Member

Activity: 128
Merit: 100

View Profile
November 03, 2016, 11:17:21 AM

Voltaj düşük geliyordur. Voltajı yükselterek denemelisin.
igotek
Hero Member

Activity: 2086
Merit: 609

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
November 03, 2016, 01:55:19 PM

monitoru bağadığın yeri kontrol et. bende yılalr önce olmuştu bu problam. Hiçbir sorun yok sadece ilk monitor olara kalgılamıyor o yuzden windows şifreni girmede ngoruntu vermıyor. monıtoru bagladıgın çıkışı değiştir.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
Pages: [1]
  Print  

Jump to: