Bitcoin Forum
June 22, 2024, 12:30:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 »
  Print  
Author Topic: Rudarenje - da/ne/mozda  (Read 61851 times)
mamaxi
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 100


View Profile
August 21, 2017, 01:07:14 PM
 #121

Mogu kupiti laptop za 1000e neki gamerski i da ga kopanjem otplatim za cirka pola godine? Nije to opasno da mi greje laptop ceo dan? Može od tog da mi crkne ili štetuje nešto?

sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
August 21, 2017, 01:36:14 PM
 #122

Mogu kupiti laptop za 1000e neki gamerski i da ga kopanjem otplatim za cirka pola godine? Nije to opasno da mi greje laptop ceo dan? Može od tog da mi crkne ili štetuje nešto?

a. zasto bih kupio gamerski laptop a onda ga ne koristit za igre?
b. 99% sigurno da ce da crkne od toga (ni prilicno prilagodjen da 24/7 radi pod tim temperaturima i naponom...
c. a taman kad si ga otplatio ili je crko ili vec nije savremen da se zaista igraju te igre za koje je bio namenjen na prvom mijestu...

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Miner4ever
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 101


View Profile
August 21, 2017, 03:11:13 PM
 #123

Bolje tih 1000 evra uložiti i u manje kartica samo da su dobre za kopane.
Na primer neke 470ke ili 1060ke, al sa dobrom memorijom. Čak i 1050ti rig
je puno bolje rešenje od laptopa koji kopa maximalno ko jedna ta jeftina 1050ti.
Zmaku
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 102



View Profile
August 21, 2017, 06:19:18 PM
 #124

Kao što već rekoše ljudi, laptop za rudarenje ni slučajno. A sve i da mu se ništa ne desi nećeš ga otplatiti za pola godine sigurno (možda jedino ako kopaš i čuvaš neki coin koji će posle pola godine višestruko da dobije na vrijednosti, ali to je već pucanje na slijepo).
Ako već hoćeš da uzmeš nešto za 1000 eura za kopanje onda dolazi u obzir samo neka PC varijanta sa dvije GTX 1060 ili jednom GTX 1070 ili AMD ekvivalentima. Po trenutnim cijenama računaj da će ti trebati skoro godinu dana da otplatiš 1000 eura mada to može biti i dosta kraće ako cijene coina porastu, ali i duže ako padnu, a naravno zavisi i od trenutne težine kopanja coina koji kopaš.

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord    ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
DejanGrande
Member
**
Offline Offline

Activity: 212
Merit: 10

vDinar: Yugoslav miners' coin!


View Profile WWW
August 21, 2017, 06:54:01 PM
 #125

Kao što već rekoše ljudi, laptop za rudarenje ni slučajno. A sve i da mu se ništa ne desi nećeš ga otplatiti za pola godine sigurno (možda jedino ako kopaš i čuvaš neki coin koji će posle pola godine višestruko da dobije na vrijednosti, ali to je već pucanje na slijepo).
Ako već hoćeš da uzmeš nešto za 1000 eura za kopanje onda dolazi u obzir samo neka PC varijanta sa dvije GTX 1060 ili jednom GTX 1070 ili AMD ekvivalentima. Po trenutnim cijenama računaj da će ti trebati skoro godinu dana da otplatiš 1000 eura mada to može biti i dosta kraće ako cijene coina porastu, ali i duže ako padnu, a naravno zavisi i od trenutne težine kopanja coina koji kopaš.

Godinu dana? Zar se još uvijek može tako brzo dobiti profit iz rudarenja? Pratim godinama situaciju ali kad god proračunao profit nekog majnera sa mojom cijenom struje (pa vjerovatno i jeste baš u tome problem) ne računajući promjenu težine mogao sam zaraditi tek nakon 6/7 godina.

Zmaku
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 102



View Profile
August 21, 2017, 07:47:32 PM
 #126

Prije jedno dva mjeseca kada je cijena altcoinova bila veoma povoljna povrat po cijenama u tom momentu je bio čak i ispod tri mjeseca, sada je to prilično palo. Uglavnom isplati se rudariti i čuvati coinse kada je cijena niska i prodavati kada poraste. Naravno treba čuvati coinse za koje si siguran da neće propasti. Uglavnom ima desetak coina koji bi trebali biti u upotrebi neko duže vrijeme sa vjerovatnom tendencijom rasta cijene.

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord    ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
ataki
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 602
Merit: 100



View Profile
August 22, 2017, 07:24:58 AM
 #127

Ja preporučujem rudarenje sa dobrim rigovima....uvek vredi ulagati. Bolje da stoji pare u rigove nego u Banku neku z max 0.55% kamatu godeišnje.
cryptodanci
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 19
Merit: 0


View Profile
August 22, 2017, 12:17:49 PM
 #128

Da li mi vredi sada poceti rudariti sa svotom od 1000 eura? i da li sam mozda malo zakasnio? jer kako cujem svi su poceli da se ovim bave,
a gde je puno krokodila a mala bara slabo se moze navatati ista.

Sacekajte tijedan dana (do prije 22/8), onda ce cijena BTC opet da opadne i onda kupite za taj novac BTC. Cekajte i vidjet cete rast koji je puno sigurniji i (barem prosijecno) jaci od bilo cega cete kao pocetnik moci zaraditi sa rudarenjem.



Poštovani, dobro ste napisali poslije 22/8 cijena bitcoina će opet da padne..kako ste znali ?
Slažem se sa Vama puno veća je zarada direkt uložit lovu u altcoin ili bitcoin..nego li rudarit sa trenutnim povratom više od godine dana.
Bio bih zahvalan ako imate za preporuku neki altcoin koji bi mogao porasti ?
Hvala lijepa
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
August 22, 2017, 12:34:40 PM
 #129

Da li mi vredi sada poceti rudariti sa svotom od 1000 eura? i da li sam mozda malo zakasnio? jer kako cujem svi su poceli da se ovim bave,
a gde je puno krokodila a mala bara slabo se moze navatati ista.
Sacekajte tijedan dana (do prije 22/8), onda ce cijena BTC opet da opadne i onda kupite za taj novac BTC. Cekajte i vidjet cete rast koji je puno sigurniji i (barem prosijecno) jaci od bilo cega cete kao pocetnik moci zaraditi sa rudarenjem.
Poštovani, dobro ste napisali poslije 22/8 cijena bitcoina će opet da padne..kako ste znali ?
Slažem se sa Vama puno veća je zarada direkt uložit lovu u altcoin ili bitcoin..nego li rudarit sa trenutnim povratom više od godine dana.
Bio bih zahvalan ako imate za preporuku neki altcoin koji bi mogao porasti ?
Hvala lijepa

Drago mi je...  Grin

U jednu rijec: Segwit... LMGTFY

Ponavljam:

[...] Ako zelite nesto nauciti [o tehnickoj analizi] preporucujem: Technical Analisys, The Complete Resource for Financial Market Technicians; od C.D. Kirkpatrick i J.R. Dahlquist.

A umedjuvremeno mozete vidjeti ovdje jednu malu grafiku od prije godinu dana...


0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
DejanGrande
Member
**
Offline Offline

Activity: 212
Merit: 10

vDinar: Yugoslav miners' coin!


View Profile WWW
August 22, 2017, 12:37:08 PM
 #130

Da li mi vredi sada poceti rudariti sa svotom od 1000 eura? i da li sam mozda malo zakasnio? jer kako cujem svi su poceli da se ovim bave,
a gde je puno krokodila a mala bara slabo se moze navatati ista.

Sacekajte tijedan dana (do prije 22/8), onda ce cijena BTC opet da opadne i onda kupite za taj novac BTC. Cekajte i vidjet cete rast koji je puno sigurniji i (barem prosijecno) jaci od bilo cega cete kao pocetnik moci zaraditi sa rudarenjem.



Poštovani, dobro ste napisali poslije 22/8 cijena bitcoina će opet da padne..kako ste znali ?
Slažem se sa Vama puno veća je zarada direkt uložit lovu u altcoin ili bitcoin..nego li rudarit sa trenutnim povratom više od godine dana.
Bio bih zahvalan ako imate za preporuku neki altcoin koji bi mogao porasti ?
Hvala lijepa

I ja sam do danas čekao da uložim ostatak bitcoina baš zbog ovog komentara!

sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
August 22, 2017, 12:40:48 PM
 #131

Da li mi vredi sada poceti rudariti sa svotom od 1000 eura? i da li sam mozda malo zakasnio? jer kako cujem svi su poceli da se ovim bave,
a gde je puno krokodila a mala bara slabo se moze navatati ista.
Sacekajte tijedan dana (do prije 22/8), onda ce cijena BTC opet da opadne i onda kupite za taj novac BTC. Cekajte i vidjet cete rast koji je puno sigurniji i (barem prosijecno) jaci od bilo cega cete kao pocetnik moci zaraditi sa rudarenjem.
Poštovani, dobro ste napisali poslije 22/8 cijena bitcoina će opet da padne..kako ste znali ?
Slažem se sa Vama puno veća je zarada direkt uložit lovu u altcoin ili bitcoin..nego li rudarit sa trenutnim povratom više od godine dana.
Bio bih zahvalan ako imate za preporuku neki altcoin koji bi mogao porasti ?
Hvala lijepa

I ja sam do danas čekao da uložim ostatak bitcoina baš zbog ovog komentara!

Gdje mogu poslati fakturu...?  Grin

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
cryptodanci
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 19
Merit: 0


View Profile
August 22, 2017, 12:56:08 PM
 #132

Da li mi vredi sada poceti rudariti sa svotom od 1000 eura? i da li sam mozda malo zakasnio? jer kako cujem svi su poceli da se ovim bave,
a gde je puno krokodila a mala bara slabo se moze navatati ista.
Sacekajte tijedan dana (do prije 22/8), onda ce cijena BTC opet da opadne i onda kupite za taj novac BTC. Cekajte i vidjet cete rast koji je puno sigurniji i (barem prosijecno) jaci od bilo cega cete kao pocetnik moci zaraditi sa rudarenjem.
Poštovani, dobro ste napisali poslije 22/8 cijena bitcoina će opet da padne..kako ste znali ?
Slažem se sa Vama puno veća je zarada direkt uložit lovu u altcoin ili bitcoin..nego li rudarit sa trenutnim povratom više od godine dana.
Bio bih zahvalan ako imate za preporuku neki altcoin koji bi mogao porasti ?
Hvala lijepa

I ja sam do danas čekao da uložim ostatak bitcoina baš zbog ovog komentara!

Gdje mogu poslati fakturu...?  Grin

Hehe hvala hvala, prva zarada pa se šalje na wallet :-)
Koliko sam gledao po netu za altcoin navodno do kraja godine potencijalni rast ima :
OMG, TENX, IOTA, STEEM, Byteball.. ?
DejanGrande
Member
**
Offline Offline

Activity: 212
Merit: 10

vDinar: Yugoslav miners' coin!


View Profile WWW
August 22, 2017, 04:16:50 PM
 #133

Da li mi vredi sada poceti rudariti sa svotom od 1000 eura? i da li sam mozda malo zakasnio? jer kako cujem svi su poceli da se ovim bave,
a gde je puno krokodila a mala bara slabo se moze navatati ista.
Sacekajte tijedan dana (do prije 22/8), onda ce cijena BTC opet da opadne i onda kupite za taj novac BTC. Cekajte i vidjet cete rast koji je puno sigurniji i (barem prosijecno) jaci od bilo cega cete kao pocetnik moci zaraditi sa rudarenjem.
Poštovani, dobro ste napisali poslije 22/8 cijena bitcoina će opet da padne..kako ste znali ?
Slažem se sa Vama puno veća je zarada direkt uložit lovu u altcoin ili bitcoin..nego li rudarit sa trenutnim povratom više od godine dana.
Bio bih zahvalan ako imate za preporuku neki altcoin koji bi mogao porasti ?
Hvala lijepa

I ja sam do danas čekao da uložim ostatak bitcoina baš zbog ovog komentara!

Gdje mogu poslati fakturu...?  Grin

Hahaha! Lijepo bi bilo da je situacija toliko ozbiljna  Smiley Cheesy

coinbirds
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 104



View Profile
August 23, 2017, 10:35:21 PM
 #134

Ja sam još u fazi učenja  Huh
dadesu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 258



View Profile
August 26, 2017, 04:31:15 AM
 #135

Kao što već rekoše ljudi, laptop za rudarenje ni slučajno. A sve i da mu se ništa ne desi nećeš ga otplatiti za pola godine sigurno (možda jedino ako kopaš i čuvaš neki coin koji će posle pola godine višestruko da dobije na vrijednosti, ali to je već pucanje na slijepo).
Ako već hoćeš da uzmeš nešto za 1000 eura za kopanje onda dolazi u obzir samo neka PC varijanta sa dvije GTX 1060 ili jednom GTX 1070 ili AMD ekvivalentima. Po trenutnim cijenama računaj da će ti trebati skoro godinu dana da otplatiš 1000 eura mada to može biti i dosta kraće ako cijene coina porastu, ali i duže ako padnu, a naravno zavisi i od trenutne težine kopanja coina koji kopaš.

Godinu dana? Zar se još uvijek može tako brzo dobiti profit iz rudarenja? Pratim godinama situaciju ali kad god proračunao profit nekog majnera sa mojom cijenom struje (pa vjerovatno i jeste baš u tome problem) ne računajući promjenu težine mogao sam zaraditi tek nakon 6/7 godina.
Od kad je ethereuma, znači zadnjih par godina jako je teško bilo za tako dug period otplatiti opremu, tj godinu dana.
Sem baš ako ti uvale za skupe pare neko smeće od opreme.
Inače je bilo moguće opušteno otplatiti za oko max 6 meseci, a ako čuvaš koine i čekaš pravi kurs za daleko manje vremena.

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion
Anonymous and Untraceable
ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord 





      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
.
rahman1988
Member
**
Offline Offline

Activity: 91
Merit: 10


View Profile
August 30, 2017, 01:52:57 AM
 #136

ako si kupio nakon nove godine negdje u prvom mjesecu mogao si bez beda do 3 odpatit sve Smiley I zaradit
meni su dolazili kuci I gledali sta stalno te kutije I te graficke .... a znaju da kosta punu neki su poslusali neki ne 10% da 90 ne Smiley a sada bi svi

The crypto currency of the future!    ●           RACE            ●    ✔ Fast  ✔ Secure  ✔ Anonymous
▄▄▄███      Masternodes  |  PoW  |  Secure  |  ASIC resistant  |  Lyra2REv2      ███▄▄▄
DISCORD                TWITTER
kevin1997
Member
**
Offline Offline

Activity: 72
Merit: 10

kevin1997


View Profile
August 30, 2017, 08:57:38 AM
 #137

Ljudi u mom okruzenju su uspeli da otplate investiciju za mining u roku od cetiri do pet meseci u proseku.

████→→       ● DeepOnion                                                                       ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯
████→→       ● Tor integrated, 100% anonymous!                                ✯     Get Your FREE Coins NOW!        ✯
████→→       ● Free Airdrop! (No ICO, No Crowdfund)                        ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯
MetaSk
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
August 30, 2017, 09:03:39 AM
 #138

s trenutnim cijenama ocekujem otplatu kroz 10 mjeseci.
Ali trenutno sam u fazi reinvestiranja, tj.cim skupim dovoljno za iiducu komponentu odmah ju kupujem.

Nadam se sloziti barem 3 riga od 5 grafi do ljeta, a onda ih pustam nek kopuckaju icuvam pola zarade, a pola dalje u investiciju
baga105
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 362
Merit: 250


View Profile
August 30, 2017, 01:53:21 PM
 #139

Svako mora da isproba majnanje Smiley) Bolje da "popusis" neke pare na kompjuteru nego za alkohol i cigarete Smiley))

Ass, Gas or Grass! No one rides for free!
Kumic
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 533
Merit: 100



View Profile
August 31, 2017, 08:04:20 AM
 #140

Svako mora da isproba majnanje Smiley) Bolje da "popusis" neke pare na kompjuteru nego za alkohol i cigarete Smiley))

Ja sam nedavno počeo da se bavim sa rudarenjem i to bas kada je oprema poskupela , a cena pala. I mogu vam reci da sam potpuno zadovoljan.
Naravno imao sam i veliku pomoc da uzmem kvalitetnu opremu i da uđem u samu materiju i dalje je imam. Ko ipak mora sam na neki način i nije sam dok je tu Bitcointalk.

Ovo za alkohol i cigare se u potpunosti slažem...pa dobro možda da se popije tu i tamo neko pivo, bolje se posle kopa Smiley

Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!