Bitcoin Forum
May 05, 2024, 11:50:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 »
  Print  
Author Topic: Rudarenje - da/ne/mozda  (Read 61819 times)
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
June 18, 2018, 06:40:15 PM
 #741

Mozda trosi malo iznad onoga sto bi moglo da se izvuce. Cini mi se da rigovi sa 6 RX580 trose malo manje od 1 kW.

Da, troše. Tri grafičke su flashane, dvije nisu jer ne mogu naci odgovarajuci bios. Radi se o xfx sa micronovom memorijom. Na nekom forumu sam cak naletio na podatak da za xfx micron nema biosa. Ispravite me molim ako grijesim.  Rade na 29.5 m/hs stabilno al ga griju za popizditi, 65 i 70 stupnjeva(ventilatori 80%).

Htio bih to sve malo i undervoltati u msi afterburneru al mi neda nikako da "otključam" core voltage. U postavkama sam stavio unlock voltage control i monitoring al nista.

Molim pomoc, savjet.   
Jesi li proverio da li OVDE ima modovani BIOS za tvoju graficku? Ne znam da li i dalje to radi, ali svojevremeno si mogao da "narucis" modovani BIOS za svoju graficku. Posaljes original i Anorak ti optimizuje BIOS.
1714909844
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714909844

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714909844
Reply with quote  #2

1714909844
Report to moderator
1714909844
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714909844

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714909844
Reply with quote  #2

1714909844
Report to moderator
1714909844
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714909844

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714909844
Reply with quote  #2

1714909844
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714909844
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714909844

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714909844
Reply with quote  #2

1714909844
Report to moderator
oempie
Member
**
Offline Offline

Activity: 100
Merit: 19


View Profile
June 19, 2018, 03:27:29 AM
 #742

Logiran sam na anoraku, al nisam ni tamo nasao bios. S obzirom da mi rade na 29.5 I da sam uspio smanjiti temperature I potrosnju jel bi trebalo uopce flashati? 
oempie
Member
**
Offline Offline

Activity: 100
Merit: 19


View Profile
June 19, 2018, 03:28:55 AM
 #743

Mozda trosi malo iznad onoga sto bi moglo da se izvuce. Cini mi se da rigovi sa 6 RX580 trose malo manje od 1 kW.

Da, troše. Tri grafičke su flashane, dvije nisu jer ne mogu naci odgovarajuci bios. Radi se o xfx sa micronovom memorijom. Na nekom forumu sam cak naletio na podatak da za xfx micron nema biosa. Ispravite me molim ako grijesim.  Rade na 29.5 m/hs stabilno al ga griju za popizditi, 65 i 70 stupnjeva(ventilatori 80%).


Htio bih to sve malo i undervoltati u msi afterburneru al mi neda nikako da "otključam" core voltage. U postavkama sam stavio unlock voltage control i monitoring al nista.


Molim pomoc, savjet.   



Moguće da zbog novije verzije drivera ne možeš mijenjati core voltage u afterburneru.

Možeš undervoltati i u Claymore mineru ako ga koristiš.
U start.bat dodaš -cvddc za core voltage i -mvddc za memory voltage.
Npr. -cvddc 900 -mvddc 900 . Tako će sve grafe u rigu biti isto undervoltane.
A možeš i svaku pojedinačno jer moguće da nećeš svaku moći jednako undervoltati.
Npr. -cvddc 900,875,910,900,880 -mvddc 900,900,875,850,900
To ti je samo primjer, morat ćeš se malo poigrati pa ćeš vidjeti koji undervolt odgovara bez rušenja.

Također, undervoltat i overclockati možeš i sa OverdriveNtool.
Imaš upute na ovom linku https://mining.help/2017/12/10/windows-10-mining-guide-for-amd-gpus-12-gpu-supported/

Hvala ti za ovaj link, kolko sam sad stigo prije posla s OverdriveNtool rjesio sam undervoltanje. Za sad potrosnja 710w temperature na 60. Kasnije cu se jos zabaviti s time.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
June 21, 2018, 06:47:55 AM
 #744

Je li netko istraživao FPGA rudarenje? Naišao sam na ovaj post u kojem se spominju neke Xilinx FPGA kartice koje se mogu koristiti za rudarenje. Cijena jedne Xilinx VCU1525 kartice je oko $4000, a cijeli rig (valjda ima 8 kartica) bi bio oko $32000 dolara. Ovisno o algoritmu, dnevna zarada po kartici je $160 - $456 po čemu ROI (povrat ulaganja) ispada 70-200 dana. Zvuči zanimljivo. Vidim čak da su ovdje na forumu organizirali grupnu kupovinu (valjda kako bi dobili nižu cijenu), ali više se ne može upasti u narudžbu za ovu godinu. Slijedeća narudžba bi trebala biti isporučena u 2019. godini. To me malo podsjeća na ASIC uređaje, ali kod ovoga je prednost što se (prema navodima) puno teže može (neki kažu čak i da je nemoguće) napraviti anti-FPGA algoritam.
CharlieCox
Member
**
Offline Offline

Activity: 212
Merit: 12


View Profile
June 21, 2018, 08:39:49 AM
 #745

Ovisno o algoritmu, dnevna zarada po kartici je $160 - $456 po čemu ROI (povrat ulaganja) ispada 70-200 dana.

Ja kako sam shvatio post sa linka, to je dnevna zarada celog riga. Zanimljivo jeste, jedino se ne bih usudio da poručujem tako skupu oprema iz inostranstva zbog carine, špedicije i ko zna čega još. Pre svega što se paketi sa tehničkom robom jednostavno znaju "zagubiti" na našoj carini i niko nije kriv.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
June 21, 2018, 08:52:18 AM
 #746

Ovisno o algoritmu, dnevna zarada po kartici je $160 - $456 po čemu ROI (povrat ulaganja) ispada 70-200 dana.

Ja kako sam shvatio post sa linka, to je dnevna zarada celog riga. Zanimljivo jeste, jedino se ne bih usudio da poručujem tako skupu oprema iz inostranstva zbog carine, špedicije i ko zna čega još. Pre svega što se paketi sa tehničkom robom jednostavno znaju "zagubiti" na našoj carini i niko nije kriv.

Da, sorry. Krivo sam napisao. To je zarada po rigu s 8 kartica. Zarada po kartici ide od $20 do $57 dnevno. A što se tiče kupnje iz inozemstva, naši ljudi su kupovali ASIC-e pa nisu imali problema... A i mislim da je kod naručivanja iz inozemstva veći problem ostvarivanje jamstva nego carina i gubljenje stvari (nekako ipak mislim da su priče o gubljenju robe ipak samo priče).
Ne znam. Ne sviđa mi se što kartica košta puno, a nema neku vrijednost pri prodaji (nije poput grafičke kartice koju možeš prodati na Njuškalu).
damba_
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 150
Merit: 3


View Profile
June 21, 2018, 04:20:56 PM
 #747

Sve to lijepo zvuči što oni obećavaju s tim FGPA karticama, ali nekako sam skeptičan dok ne vidim da to doista radi kako oni kažu.
Rizično i skupo je uletiti u to, a da na kraju ne bude ništa od toga.
Ako kupiš grafe, lakše ih možeš prodati ako nešto zagusti.
btcminer49er
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 327
Merit: 116


View Profile
June 21, 2018, 04:48:18 PM
 #748


Ja kako sam shvatio post sa linka, to je dnevna zarada celog riga. Zanimljivo jeste, jedino se ne bih usudio da poručujem tako skupu oprema iz inostranstva zbog carine, špedicije i ko zna čega još. Pre svega što se paketi sa tehničkom robom jednostavno znaju "zagubiti" na našoj carini i niko nije kriv.

To nikako ne bi smio biti problem, svu robu koja je imalo vrijedna treba osigurati, obično kurirske službe tipa DHL nude osiguranje pošiljke već kod popunjavanja formulara za slanje paketa.
fruitspirit
Member
**
Offline Offline

Activity: 164
Merit: 13


View Profile
June 21, 2018, 06:24:08 PM
 #749

Ljudi što sada rudaite, tj što se isplati, meni je miner podešen na ZenCash i nadam se da će bit nešto od njega

Ja samo udaram po Ethereumu. Možda nije trenutno najisplativija valuta (možda i je, ne provjeravam) ali je uvijek pri vrhu, a ne da mi se zezati sa stalnim prebacivanjem na trenutno najprofitabilniji coin. Ovako, čak i sad kad je sve u žestokoj banani, zaradim dva i pol puta više nego što potrošim struje.

Ja isto rudarim ZENCash, prvo sam skupljao sa secure nod a sad ga samo skupljam. Nedavno je ZenCash preživio 51% napad pa mu se cijena stmoglavila dolje, ali sad se sasvim dobro vraća na stare pozicije tako da se nadam da će biti nešto od njega.

Da čuo sam za napad, ali nema veze to je prilika možda dokupiti dio, jer nekako imam osjećaj da bi Zen mogao biti dobar, samo je potrebno vrijeme

   ⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
June 22, 2018, 06:41:22 AM
 #750

Ljudi što sada rudaite, tj što se isplati, meni je miner podešen na ZenCash i nadam se da će bit nešto od njega

Ja samo udaram po Ethereumu. Možda nije trenutno najisplativija valuta (možda i je, ne provjeravam) ali je uvijek pri vrhu, a ne da mi se zezati sa stalnim prebacivanjem na trenutno najprofitabilniji coin. Ovako, čak i sad kad je sve u žestokoj banani, zaradim dva i pol puta više nego što potrošim struje.

Ja isto rudarim ZENCash, prvo sam skupljao sa secure nod a sad ga samo skupljam. Nedavno je ZenCash preživio 51% napad pa mu se cijena stmoglavila dolje, ali sad se sasvim dobro vraća na stare pozicije tako da se nadam da će biti nešto od njega.

Da čuo sam za napad, ali nema veze to je prilika možda dokupiti dio, jer nekako imam osjećaj da bi Zen mogao biti dobar, samo je potrebno vrijeme

Nije loš ZEN, ima kreativan tim. Sviđa mi se što ne skrivaju problem nego gledaju kako da problem koji se dogodio najbolje što mogu riješe prvo kratkoročnim mjerama i onda dugoročno. Dosta surađuju sa znanstvenom zajednicom i često naiđem na video i tekst u kojem se spominje ZEN. Sa SuperNodovima su se počeli kretati prema tome da budu platforma a ne samo još jedan coin. Njihovi Secure nodovi daju mogućnost dodatne zarade s ulaganjem relativno malo sredstava (42 coina x 20$).
DarkoBlog
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 60
Merit: 6


View Profile
June 30, 2018, 06:13:08 AM
 #751

Od kada sam sklopio RIG rudarim samo ETH. Probao sam nesto kratko da eksperimentisem ali bez nekakvog znacajnige finansijskog efekta.
Posle toga sam odlucio da vise nista ne diram i tako do sada. Trenutno moje 4 kartice 1070 imaju prijavljeno oko 124 MH/s. Prema danasnjoj statistici sa etermine .org ja zaradjujem 3,79 dolara dnevno. To znaci da ja vise ne dobijam ni dolar dnevno po kartici. Da li neko moze da mi kaze da li je tako i kod vas? Da li treba nesto da menjam? Koristim Claymore 11.6. Miner.
oempie
Member
**
Offline Offline

Activity: 100
Merit: 19


View Profile
June 30, 2018, 07:37:27 AM
 #752

Svima je tako. Naraso je difficulty, vrijednost eth je pala I možeš se.. Još kad od ovih 3.79 $ odbijes struju jos je I bolnije.
alczaty
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 0


View Profile
June 30, 2018, 09:30:30 AM
 #753

kopa li neko CN varijante sa RX karticama ?
ja sam odavno prestao ETH em vise struje em manje daje .


BTCHadzija
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 238
Merit: 113



View Profile
June 30, 2018, 02:15:07 PM
 #754

Ima li neko osnovne informacije za uslove lokacije na kojoj ce se rudariti velike kolicine, tj. postaviti 50+ rig-ova
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
July 01, 2018, 06:09:09 AM
 #755

Ima li neko osnovne informacije za uslove lokacije na kojoj ce se rudariti velike kolicine, tj. postaviti 50+ rig-ova

Po meni mislim da je dovoljno lokaciju opremiti kao što se oprema server soba. Jedino možda napraviti bolju ventilaciju prostora jer server sobe se hlade klimama, a za rigove je važnije dovođenje svježeg i odvođenje vrućeg zraka.
Boriss
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 728
Merit: 115


View Profile WWW
July 01, 2018, 08:30:01 AM
 #756

Ima li neko osnovne informacije za uslove lokacije na kojoj ce se rudariti velike kolicine, tj. postaviti 50+ rig-ova

Ovo je Shekspirovosko pitanje, teško je na bazi ovoga što si napisao nešto govoriti.
Ovdje će prije svega trebati na papir staviti planirane podatke sa onim što sigurno ide unutra pritom uzimajući u obzir maksimalna opterećenja na naponsku mrežu. Sukladno tome netko će ti trebati napraviti elektro ormare i zaštitu. Nakon toga će trebati isto tako za maksimalnu količinu BTU-ova izračunati toplinske kapacitete samog prostora/hale kako bi se projektirao potreban protok zraka koji će se morati izbacivati van hale.

Sve skupa će trebati računati u nekoliko varijanti; 1-trenutno, 2- planirano povećanje, varijacija vezana za promjene tehnologije (npr, uz maximalnu popunjenost koliko se povećava sve gore spomenuto ako se okrenete nečem drugom tipa asic) ili se spustite na manju popunjenost.


S obzirom da se radi o ozbiljnoj investiciji tu se ide i na tehničku zaštitu, protuprovalna dojava, vatrodojava itd...

Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
July 01, 2018, 06:59:44 PM
 #757

kopa li neko CN varijante sa RX karticama ?
ja sam odavno prestao ETH em vise struje em manje daje .
Kad je vani ovako prijatna temperatura kopam ETH, a kad postane pretoplo prebacim se na XMR Smiley
Dosad mi se nijedan eksperiment van ETH-a nije isplatio. Vec sam pisao par puta, ali ponovicu: Gledanje trenutne isplativost ima smisla samo ako mozes u par dana iskopati dovoljnu kolicinu za prodaju. Na poolu na kome kopam XMR je minimum za isplatu 0.3 XMR-a, a meni za to treba nekoliko nedelja.
BTCHadzija
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 238
Merit: 113



View Profile
July 01, 2018, 08:50:07 PM
 #758

Ima li neko osnovne informacije za uslove lokacije na kojoj ce se rudariti velike kolicine, tj. postaviti 50+ rig-ova

Ovo je Shekspirovosko pitanje, teško je na bazi ovoga što si napisao nešto govoriti.
Ovdje će prije svega trebati na papir staviti planirane podatke sa onim što sigurno ide unutra pritom uzimajući u obzir maksimalna opterećenja na naponsku mrežu. Sukladno tome netko će ti trebati napraviti elektro ormare i zaštitu. Nakon toga će trebati isto tako za maksimalnu količinu BTU-ova izračunati toplinske kapacitete samog prostora/hale kako bi se projektirao potreban protok zraka koji će se morati izbacivati van hale.

Sve skupa će trebati računati u nekoliko varijanti; 1-trenutno, 2- planirano povećanje, varijacija vezana za promjene tehnologije (npr, uz maximalnu popunjenost koliko se povećava sve gore spomenuto ako se okrenete nečem drugom tipa asic) ili se spustite na manju popunjenost.


S obzirom da se radi o ozbiljnoj investiciji tu se ide i na tehničku zaštitu, protuprovalna dojava, vatrodojava itd...



Ovo mi je vec dosta pomoglo, cisto da znam na sta da obratim paznju i da ne fulim neku obvious stavku
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
July 02, 2018, 06:15:57 AM
 #759

kopa li neko CN varijante sa RX karticama ?
ja sam odavno prestao ETH em vise struje em manje daje .
Kad je vani ovako prijatna temperatura kopam ETH, a kad postane pretoplo prebacim se na XMR Smiley
Dosad mi se nijedan eksperiment van ETH-a nije isplatio. Vec sam pisao par puta, ali ponovicu: Gledanje trenutne isplativost ima smisla samo ako mozes u par dana iskopati dovoljnu kolicinu za prodaju. Na poolu na kome kopam XMR je minimum za isplatu 0.3 XMR-a, a meni za to treba nekoliko nedelja.

Ja sam zaključio istu stvar. Neko vrijeme sam pratio trenutnu isplativost i po tome rudario ali kao prvo, stvarno moraš imati puno rigova, odnosno graf. kartica. Kao drugo, treba stalno "visiti" za kompom, provjeravati isplativost i onda mijenjati algoritme na rigu (plus, ako imaš više rigova onda mijenjanje algoritma stvarno postaje PITA). Vratio sam se na ETH i tu imam koliko-toliko stabilnu zaradu iako ni u ludilu ne planiram prodavati sad dok je cijena ovako niska. Neka se skuplja pa ću prodati kad se cijena unormali.

Čak bi dodao da nema nekog smisla mijenjati mining pool. Pokušavao sam nešto s MaxHash pool-om za ETH. Bilo je dana kad su "skidali" blokove u par minuta, par sati pa je bilo velikih nagrada. Ali onda opet dođe par teških blokova koje nikako riješiti. Na kraju ispada da nije bitno na kojem si pool-u (ako je pool stabilan) jer na duže vrijeme varianca uvijek bude oko 100%.
alczaty
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 0


View Profile
July 02, 2018, 05:19:08 PM
 #760

kopa li neko CN varijante sa RX karticama ?
ja sam odavno prestao ETH em vise struje em manje daje .
Kad je vani ovako prijatna temperatura kopam ETH, a kad postane pretoplo prebacim se na XMR Smiley
Dosad mi se nijedan eksperiment van ETH-a nije isplatio. Vec sam pisao par puta, ali ponovicu: Gledanje trenutne isplativost ima smisla samo ako mozes u par dana iskopati dovoljnu kolicinu za prodaju. Na poolu na kome kopam XMR je minimum za isplatu 0.3 XMR-a, a meni za to treba nekoliko nedelja.

Ja sam zaključio istu stvar. Neko vrijeme sam pratio trenutnu isplativost i po tome rudario ali kao prvo, stvarno moraš imati puno rigova, odnosno graf. kartica. Kao drugo, treba stalno "visiti" za kompom, provjeravati isplativost i onda mijenjati algoritme na rigu (plus, ako imaš više rigova onda mijenjanje algoritma stvarno postaje PITA). Vratio sam se na ETH i tu imam koliko-toliko stabilnu zaradu iako ni u ludilu ne planiram prodavati sad dok je cijena ovako niska. Neka se skuplja pa ću prodati kad se cijena unormali.

Čak bi dodao da nema nekog smisla mijenjati mining pool. Pokušavao sam nešto s MaxHash pool-om za ETH. Bilo je dana kad su "skidali" blokove u par minuta, par sati pa je bilo velikih nagrada. Ali onda opet dođe par teških blokova koje nikako riješiti. Na kraju ispada da nije bitno na kojem si pool-u (ako je pool stabilan) jer na duže vrijeme varianca uvijek bude oko 100%.

sta znam, ja na cn kopam neke manje i dnevno mogu po 2-3x da ih mijenjam ali za btc ( sto i nije lose).
evo bas sam sad izvukao matematiku, za tacno 2 mjeseca (maj i jun) sam povukao 0.114btc sto je trenutno oko 750$, a gledano da sam kopao eth oko 1.21 sto je nekih 0.082btc plus na to dodajte 20% manju struju Smiley
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!