Bitcoin Forum
May 14, 2024, 05:57:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: GOLEM - Ethereum Tabanlı İşlemgücü Satışı  (Read 2804 times)
CoolnQuiet (OP)
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
November 11, 2016, 05:22:36 PM

Ether altyapısını kullanan yeni bir proje hayata geçmiş, kendi adıma sektirmişim, grid hesaplama denilen dağınık hesaplama tekniği ile milletin şimdilik CPU hesaplama gücünü satacak isteklilere,CGI render, bilimsel hesaplamalar felan da diyor, GPU ları da saracak şekilde genişleyecektir zamanla diye düşünüyorum.

https://golem.network/crowdfunding.html  bu da linki, adamlar 8 milyon dolar da para toplamışlar aslında bir token sale için fazla değil ama bakalım zamanla netleşecektir ne olacağı, belki de sonu SIA gibi olur ama SIA'dan ether altyapısını kullanması ile ayrılıyor. Bu projeyi araştıran ya da bilgisi olan var mı.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
November 12, 2016, 08:38:42 AM

Dünya çapında bir süper bilgisayar. Uzun soluklu bir projeymiş. Bir milyar golem kullanılacakmış. Gelişmeleri takip edelim.   
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
November 13, 2016, 01:08:25 AM

Eğer bu tutarsa , boşa gitti bizim elasticler Smiley

signature not found.
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301
Merit: 1000

📌 peerguess.com 📌

View Profile
November 13, 2016, 07:39:23 AM

projeyi takip edenlerdenim. ama içim ısınmadı bir türlü..
computing power'ı kim neden kullansın. yani müşterisi olacaktır ama çok tutacağını düşünmüyorum..

mahallede kola satmak var yada mahallede havyar satmak var.. bence proje çok elite işler için.. bu tip işlerde çok yok zaten.

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
November 13, 2016, 10:18:04 AM

projeyi takip edenlerdenim. ama içim ısınmadı bir türlü..
computing power'ı kim neden kullansın. yani müşterisi olacaktır ama çok tutacağını düşünmüyorum..

mahallede kola satmak var yada mahallede havyar satmak var.. bence proje çok elite işler için.. bu tip işlerde çok yok zaten.

ben de senin gibi düşünüyordum, ama bu tip projelerle neler yapılabileceği en başta çok belirgin değildir. piyasaya tam olarak çıktıktan sonra kullanım alanı genişleyecektir.

anladığım kadarıyla "cgi rendering", "image recognition", "video encoding" gibi işlemci gücü gerektirecek işleri, donanım satın almak yerine bu platformu kullanarak çok daha az maliyetle yapmayı sağlayacak.

dikkatimi çeken ise "cryptocurrency mining" oldu. yani birileri sahip oldukları mining rig'leri bu sisteme kiralarken, diğerleri golem harcayarak altcoin kazabilecek.

hiburak
Hero Member

View Profile
November 13, 2016, 10:21:47 AM

crowdfunding'i kaçırmasaydık iyiydi. 1 ether'e 1000 gnt (golem network token) vereceklermiş.

bu durumda projenin şu anki market cap'i 1 milyon ether (yaklaşık 10 milyon dolar) oluyor. tabiri caizse bedavaya gitmiş nerdeyse.

CoolnQuiet (OP)
Sr. Member

Living the dream

View Profile
November 13, 2016, 10:25:20 AM

GNT işlem görüyor mu şu an alış satış için, coinmarketcap de görünmüyor da halen. Etherin fiyatının binde birine denk getirebilirsek fiyat uygun o zaman.
hiburak
Hero Member

View Profile
November 13, 2016, 10:51:25 AM

GNT işlem görüyor mu şu an alış satış için, coinmarketcap de görünmüyor da halen. Etherin fiyatının binde birine denk getirebilirsek fiyat uygun o zaman.

şu anda piyasada değil henüz. ne zaman işlem göreceği ile ilgili bir bilgi bulamadım.

crowdfunding sırasında alanlar etherin binde birine almış oldular. ICO'su sadece 19 dakika sürmüş.
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
November 14, 2016, 05:36:02 AM

Eğer bu tutarsa , boşa gitti bizim elasticler Smiley
benimde elasticden umudum kalmadı bi halt olacağı yok ve genelde milyon dolar toplayan icoların hepsi çöp oldu bir kaç istisna(ether) dışında...
CoolnQuiet (OP)
Sr. Member

Living the dream

View Profile
April 01, 2017, 06:37:55 PM

Golemin potansiyelini görmüştüm zamanında ama son dönemdeki altcoin pump ın da etkisi oldu buralara bu kadar çabuk gelmesinde. Konuyu hortlatma zamanı. Smiley
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
June 29, 2017, 09:24:14 AM

Golemin potansiyelini görmüştüm zamanında ama son dönemdeki altcoin pump ın da etkisi oldu buralara bu kadar çabuk gelmesinde. Konuyu hortlatma zamanı. Smiley

Bunu yazdığında yatırım yapsaydın yine iyimiş.  Cheesy
ConspiracyCoin
Sr. Member

Activity: 294
Merit: 250

View Profile
June 29, 2017, 09:35:02 AM

İstikrarlı bir yükselişi var golemin bu şekilde devam eder diye düşünüyorum.
conan43
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
August 22, 2017, 01:24:58 PM

İstikrarlı bir yükselişi var golemin bu şekilde devam eder diye düşünüyorum.
Yakın zamanda golem için iyi şeyler olacak gibi görünüyor projelerin tamamlanmasına az kalmış sanırım..https://github.com/golemfactory/golem/milestones?state=open
conan43
Newbie
*

View Profile
August 22, 2017, 06:14:33 PM

Ekip güzel çalışıyor yakında bişeyler olacak gibi
https://blog.golemproject.net/developer-tech-news-2-f42bcbec84f3
conan43
Newbie
*

View Profile
August 24, 2017, 07:05:18 PM

Brass 0.8 tamamlandı bugün açıkladılar anında fiyata yansıdı hayırlısıyla sağlam projeleri var gibi görünüyor
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
August 24, 2017, 07:10:39 PM

Brass 0.8 tamamlandı bugün açıkladılar anında fiyata yansıdı hayırlısıyla sağlam projeleri var gibi görünüyor
Golem'in yeri daha yukarılarda olmalıydı diye düşünüyorum.Bir türlü istediği çıkışı yakalayamadı.Ama bu sefer sağlam çıkacak gibi.Bugün biraz yatırım yaptım.2-3 aydır takibimde olan bir coin.Arasıra alıp sattığım ama takipten vazgeçmediğim bir coin.Yatırımcısına kazandıracaktır.
conan43
Newbie
*

View Profile
August 24, 2017, 07:45:35 PM

Golem'in yeri daha yukarılarda olmalıydı diye düşünüyorum.Bir türlü istediği çıkışı yakalayamadı.Ama bu sefer sağlam çıkacak gibi.Bugün biraz yatırım yaptım.2-3 aydır takibimde olan bir coin.Arasıra alıp sattığım ama takipten vazgeçmediğim bir coin.Yatırımcısına kazandıracaktır.
aynen uzun vadede kazandıracak gibi görünüyor yabancılar devamlı topladılar bu aralar hatta adamlar bugünkü yükselişten sonraki yapılan satışlara bile kızıyorlar bedavaya neden satıyorlar diye
SheldonLeeCooper
Full Member

Activity: 434
Merit: 109

View Profile
December 27, 2017, 04:29:34 PM

Bitfinex'te işlem görmeye başladı.

https://www.bitfinex.com/t/GNT:BTC
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
December 27, 2017, 04:53:35 PM

Ethereum tokeni olmak yerine sia gibi kendi blok zinciri olsaymış daha iyi olurmuş fakat proje gayet orjinal, Golem'i uzun vadede değerlenir gözüyle görmek lazım daha yolu çok uzun gibi duruyor çünkü.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
holderman
Member
**

Activity: 285
Merit: 12

View Profile
December 27, 2017, 05:08:44 PM

Bitfinexe çıkmış vay be, 3-4 gün oldu daha alalı güzel haberler geliyor. Benim görüşüm de uzun vadede iyi iş yapabilcek proje, biraz sabredelim bakalım 6 ay 1 yıla ne alemde olcak.

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: