Bitcoin Forum
May 06, 2024, 03:35:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: [IoP] Fermat, İnsanın İnternet'ini sunar App Token  (Read 1402 times)
torikan (OP)
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
November 30, 2016, 04:16:24 PM
Last edit: November 30, 2016, 04:32:09 PM by torikan

[IoP] Fermat, İnsanın İnternet'ini sunar App Token

Fermat kim?
Kişisel vizyonumuz sabit bir geleceğe giden yolu değiştirmek için işbirliği yapan bir grup çalışkan insanlarız. Biz, dünyayı değiştirmek için yeni yollar keşfeden öncüler, geliştiriciler, mucitler ve hayalperest insanlarız.
Biz bir şirketiz ya da şirket değiliz, üçüncü parti ekonomik çıkarlarıyla da yönlendirmiyoruz. Yoğunlaşmaya inanmıyoruz çünkü yanlış ellerde insanlığa felaket götürecek başarısızlık getirebileceğini düşünüyoruz.

Özgürlüğe ve teknolojinin gücüne inanıyoruz. İnsanlara inanıyoruz. Beceri, internet üzerinden korumak zorunda olduğumuz özel kişiler arasında etkileşimlerle aynı seviyede yeniden oluşturmak için kullanmaktan mutluluk duyuyoruz.

Fermat'ın Vizyonu
Güç ve kontrolün merkezileştirilmesi yönünde devam eden bir eğilim içinde yaşıyoruz. Günümüzde, dünya nüfusunun büyük bir yüzdesinin yapabileceği ya da yapamayacağı politikacılar ve askeriler üzerindeki kontrollerle bir avuç Tüzel Kişilikler (dev şirketler ya da bazı devletler de dahil olmak üzere şirketler) zorla dikte ediyor. Bu mevcut senaryoda, bu tür çıkar grupları arasındaki kavgaların muhtemel olacağını ve gelecekte bir takımın hepsini kontrol etmeye çalışabileceğini (yıkıcı büyük başarısızlıkla) tahmin etmesi zor değildir.

Bu geleceği düşünerek, insanların gereksiz üçüncü parti müdahaleleri olmadan elektronik ortamda özgürce etkileşim kurabileceği bir dünya öngörüyoruz. Hem sosyal hem ticari etkileşimler için. Casusluk yok, sansür yok, bireyler arasındaki özel işlemlerde kesinti yok, kişisel bilgilerin tanımlanması yok, gereksiz arabulucu yok. İnsanların şirketler ve devletler gibi kurumlardan daha önemli olduğu bir dünya; insanların doğrudan birbirleriyle etkileşime girme imkânları ve araçlarına sahip olduğu bir dünya. Bu Fermat projesinin vizyonudur ve bu hedefe ulaşmak için öncelikle İnsanın İnternet'ini kurmamız gerekir.

İnsanın İnterneti Nedir? (Ç.N. Kelime terimseldir bende öyle bırakmaya çalıştım kullanıcı interneti de oluyor ama böyle uygun gördüm Cheesy)
Şimdi etkinleştirmek için ihtiyaç duyduğumuz şey, cihazla doğrudan iletişim kurmak ve verilerin son kullanıcı cihazlarında depolanması ve internet üzerinden birbirleriyle doğrudan etkileşim kurmak için web üzerinden geçmek zorunda kalmadan veya herhangi bir şirket veya kurumdan herhangi bir hizmet talep etmeden depolanmasıdır. Herhangi bir varlıktan bağımsız olarak çalışabilen P2P Uygulamalarına ihtiyacımız var. İnsanın İnterneti, doğrudan cihazdan P2P uygulamaları kullanarak cihaz P2P iletişimine olanak tanımak üzere tasarlanmış bir P2P ağı setidir. Ağın temel amacı, cihazımın bağlantı kurma sürecinde veya etkileşim sırasında hiçbir şirketin herhangi bir hizmeti kullanmadan cihazınıza doğrudan bağlanmasına izin vermektir.
Bu P2P Ağlarından biri, operatörleri İnsanın İnternet'ini oluşturan diğer P2P ağlarının tüm bileşenlerini çalıştırmaya teşvik etmek için gereken belirteç sistemini çalıştıran bir blokçudur.
Token'imize IoP diyoruz ve varlığı bugün burada duyuracağımız şey.

IoP Token Bilgi Sayfası
  • İsim: IoP [İnsanın İnternet'i App Token]
  • Resmi Ticker: IoP
  • Blockchain Tipi: Bitcoin 0.13.x çatalı
  • Maksimum Besleme: 21 M
  • Pre-Mining: 10%
  • Pre-Mining den Faydanılacaklar: Temiz Yatırımcılar(2 yıl boyunca 2 tur, toplam 650K USD yatırım gerçekleştirildi).Kurucular, ilk Yatırımda bulunanların Yatırımlarından ötürü maden olarak önceden hazırlanmış Tokenler aldı.
  • Proje Çalışma Süresi: 27 Ay. (Ağustos 2014'te Başladı).
  • Mevcut Temin: 2,109,000 yaklaştık. Eksi 525.000 zaman blokchan seviyesinde kilitli. 1, 2, 3 ve 4 yıl içinde, Ekim 2016'dan başlayarak, zamana bağlı kilitli simgeler.
  • Hedef Engelleme Ödülü: Her 2 dakikada bir madenciler / minterler için 1 token. Her 2 dakikada bir Onaylanmış Katkı Sözleşmeleri için sıfırdan 1'e kadar bir token (blok zinciri aracılığıyla tezgah sahibi tarafından seçildi Think DASH)
  • Mevcut Engelleme Ödülü: Madenciler için her 10 dakikada bir 1 token. Birkaç yazılım geliştirme kilometre taşı vurduktan sonra Hedef Engelleme Ödülünü almak için bir zamanlama var. Bu çizelgeyi  “Token Issuing” başlığı altında bulabilirsiniz.
  • Hedefe Uzlaşma Mekanizması: Rasgele PoS / PoW hibrid. PoS / PoW hibrit modeli üzerinde kendi fikirlerimizi uygulamayı umuyoruz. Burada daha ayrıntılı bilgi için "IoP Token System" başlığı altında bulabilirsiniz.
  • Mevcut Mutabakat Mekanizması: Önceden Yetkili İşaret. Kendi uzlaşma mekanizmamızı geliştirene kadar, geliştiricilere ve topluluk yerel fasıllarına sınırlı olarak madenciliğe katılmakla birlikte düzenli bir PoW çalıştırıyoruz. Uzlaşma modeli yapıldıktan sonra, izinsiz madencilik başlayacak.
  • Yarılanma Kurallar: Bitcoin ile aynı, her 4 yılda bir.
Token sahipleri şunları yapabilecekler:
  • Projelerin token sahipleri tarafından onaylandıktan sonra blok zincir tarafından finanse edilecek projeleri önermek.
  • Blok zinciri tarafından finanse edilecek projeler için oy verilmesi.
  • IoP düğümlerini çalıştırın ve IOP'lar üzerindeki hisselerini ispat eden maden ödülüne katılın.
Küçük miktarlarda tokenler (mikro para ödemeler) de gereklidir:
  • Son Kullanıcılar profillerini IoP Ağında barındıracak şekilde Profil Sunucularına ödemelerini ister.
  • Son Kullanıcılar, Proximity ve Reputation gibi diğer IoP Ağ hizmetlerini ödemek ister.
  • 3. Kişilerin çevrimiçi kimliklerini finanse etmek.
  • Başkalarına bağlanmak.

ICO, Crowdfunding Piyasa Değeri ve Değişimi
Bir ICO planlamıyoruz. Ya bir crowdfunding kampanyası için hiçbir planımız yok. Proje tokenleri taşımıyor. Bağımsız kalmak ve beraber olmak istiyoruz. Geliştirme fonlarımız, önceden belirlenmiş tokenlerin  Temiz yatırımcılarına yapılan erken token satışlarımızla güvence altına alındı.
Ancak, bu duyurudan sonra IoP tokenlerini piyasaya sürmeyi planlıyoruz. Projenin bu ilk günlerinde son fiyat katkıda bulunanların pazardaki değeri 12 USD doları olarak tahmin ediyor.

Proje Durumu
Proje 27 aydır mevcut. İlk yıl, bir avuç insan sistem mimarisini tasarlamak ve vizyonu oluşturmak için güçlüklere katlandı. İkinci yılda yüz kişiden fazla kişi, konseptin uygulanabilir olduğunu kanıtlamak için işbirliği yaptı. Artık üretim kalitesi kodunu üreten üçüncü yılın başında bulunuyoruz. Önümüzdeki 12 ay boyunca, İnsanlar tokenlerinin tüm İnsanın İnternet'lerini serbest bırakmayı umuyoruz (birçoğu var ve teknik açıdan zorlu bir proje). Buradan itibaren, cihazdan cihaza P2P Uygulamalarını kolayca geliştirebilmemiz için araçlar ve istemci tarafının altyapısı oluşturarak P2P ekonomisini önyüklemeye devam edeceğiz.

Finansman
Halen erken dönem token alıcıları tarafından finanse edilmektedir (Temiz yatırımcılar). Önümüzdeki 12 ay boyunca blok zinciri tarafından yeni tokenlerin verilmesiyle ödenen DASH benzeri Katkı Oylama Sistemi'ne geçiyoruz (madenciler çıkıyor ve önemli bir kısmı blok zinciri üzerinde oy pusulası sahipleri tarafından onaylanan katılımcılara gidiyor). Kasım 2016'da Uygulama Kartı ile piyasaya giriyoruz.

Kaynaklar
On our Web sitemizde  aşağıdaki kaynakları bulacaksınız:
  • Bitcoin ve Ethereum bağlamında İnsanın İnternet'ini size açıklayacak makale.
  • Tüm mevcut IoP cüzdanlarına bağlantı.
  • Önemli dokümanlara bağlantılar:
  • İnsanın İnterneti  whitepaper.
  • Yazılım Gereksinimleri . Teknik Belgesi.
  • Fermat uzun vadeli vizyon. whitepaper.
  • İnsanın İnterneti sunum . belgesi.
  • IoP Token Explorer  . burada bulunabilir.
  • İnsanın İnternet'i vizyon .  sunumu.
Eylem Çağrısı
Ne yaptığımızı daha iyi anlamak için aşağıdaki belgeleri bu sırada okumanızı öneririz:
  • Web sitemizin ana sayfası. Mevcut özellikli makale size projenin ihtiyaç duyduğu bağlamı verecektir. Ayrıca gazetecilerin çalışmalarımızı nasıl yorumladığını anlatan basınla bağlantıları bulabilirsiniz.
  • Sunumumuzun . senaryosu. Bu, size ne inşa ettiğimizi ve nedenini düz bir İngilizce ile adım adım gösterecektir.
  • İnsanın İnternet'i vizyon sunumu. Bu IoP'li bir dünyanın neye benzeyeceği konusunda size bir fikir verecektir.
  • İnsanın İnterneti sayfası . Size daha fazla teknik ayrıntı verecektir.
  • Yazılım Gereksinimleri Belgesi her bileşenin kodunu gerçekten uygulamak için gerekli olan teknik ayrıntıları bulacaktır. Ayrıca, şimdi nerede olduğumuz ve mevcut sorunlarımız hakkında tartışacağız.
  • Fermat'ın uzun vadeli vizyon özeti,  whitepaper , İnsanın İnternetinin ötesinde de bazı şeyler hakkında bir fikir verecektir.
Ağır spam yapılmadığı sürece, Google dokümanlarının herhangi birinde yorum yapmanız için kapıyı açık tutacağız.

Fermat hakkında okuduğunuz herşeyle ilgili olarak bu konudaki sorularınızı burada sormanız konusunda sizi teşvik ediyoruz.

Projemizi beğeniyorsanız ve vizyonumuzu desteklemek istiyorsanız, ya bir Fermat Yerel Bölümünü  bir araya getirebilir veya kurabilir ya da pazara girdikten sonra (yakında) IoP Simgeleri satın alabilirsiniz.

ANN Diller:
TÜRKÇE (Fermat Bölüm Türkçe): https://bitcointalk.org/index.php?topic=1699374
Fransızca (Fermat Bölüm Morocco): https://bitcointalk.org/index.php?topic=1679515.0

Bize katılmak ve gelecekteki "gerçek paylaşım ekonomisi" hakkında Ferma ve insanın interneti için bir şeyler öğrenmek isterseniz bağlanabileceğiniz etkileyici bir Fermat Bölümleri listesine zaten sahibiz:

Date: 30/11/2016
Fermat Hollanda
Fermat Suisse
Fermat Hırvatistan
Fermat Endonezya
Fermat Kırgızistan
Fermat Japonya
Fermat Almanya
Fermat Macaristan
Fermat Polonya
Fermat Romanya
Fermat Maroc
Fermat Avusturya
Fermat ABD, Indiana
Fermat Pakistan
Fermat Rusya
Fermat ABD, New York
Fermat Belarus
Fermat Çin
Fermat Güney Afrika
Fermat ABD, Kaliforniya

Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
November 30, 2016, 04:23:41 PM

Google translate ile kelime başı 2000 satoshi. İyi işmiş gardaş.
torikan (OP)
Hero Member

View Profile
November 30, 2016, 04:26:59 PM

valla tek tek okuyarak düzenleme yapıyorum resmi bile editledim o kadar olucak .
dnz gns
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
December 01, 2016, 10:55:51 AM

okuduğum  kadarıyla bağımsız bir ekip oluşturuyor projeyi işlemleri tamamlayabilecek yatırımı kazana bileceklermi
gerçi baktım ilk çıktığından fiyatı artımış ellerinde bulundurdukları para varsa karlı olmuştur.ozman geçerli olma olasılığı var.

bide olcay bey için yazayım türklerde var bu özellik emeğine sağlık diyeceğinize yapılan işlemi eliştirmeniz pek doğru bulmadım
size yapmamanız için tehtitmi ediyorlar adam uğraşmış o kadar basitse sizde yapsanız ya eski bir üye için hoş bir söz olmamış.
torikan (OP)
Hero Member

View Profile
December 01, 2016, 04:14:35 PM

okuduğum  kadarıyla bağımsız bir ekip oluşturuyor projeyi işlemleri tamamlayabilecek yatırımı kazana bileceklermi
gerçi baktım ilk çıktığından fiyatı artımış ellerinde bulundurdukları para varsa karlı olmuştur.ozman geçerli olma olasılığı var.

bide olcay bey için yazayım türklerde var bu özellik emeğine sağlık diyeceğinize yapılan işlemi eliştirmeniz pek doğru bulmadım
size yapmamanız için tehtitmi ediyorlar adam uğraşmış o kadar basitse sizde yapsanız ya eski bir üye için hoş bir söz olmamış.

kardeşim saygılar Cheesy olcaytu az biraz haklı bounty için çeviri yapıyorum.
ama oldukçada uğraşıyorum hakkını vereyim diye bu kadarlık çeviri bile 2-3 saat alıyor düzenleme falan Cheesy
proje için benimde bir firmaya bağlı olmayan kişilerin yapması ilgimi çekti
global piyasada güçlü olmazsan tutunamazsın buda bir gerçek bir firmayla ortalaklaşa bir iş yapmaları lazım
ozmanda bildirilerini inkar etmiş olurlar oda  farklı bir bakış açısı
torikan (OP)
Hero Member

View Profile
December 06, 2016, 02:28:38 PM

bu firmayı sevdim ödül dağıtımını anında yaptılar.
c-cex te de günlük 2-3 btc hacim var aralıkta geniş al satile aldığım ödülü 2 ye katladım nerdeyse Cheesy
ikm
Sr. Member

Activity: 420

View Profile
December 07, 2016, 08:47:13 AM

valla bende bakayım dedim 0,30 aldım az biraz valla süper kar ettim 0,70 sattım süper karlı oldu bee Cheesy
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
December 07, 2016, 12:57:17 PM

valla bende bakayım dedim 0,30 aldım az biraz valla süper kar ettim 0,70 sattım süper karlı oldu bee Cheesy
0.70 btcmi tokenmi
ikm
Sr. Member

View Profile
December 07, 2016, 03:09:06 PM

0.70 btcmi tokenmi
aynı aslında  0,003 ten 0,30 btc aldım 0,007 sattım 0,7 küsür alltan alış verdim düşüerse 0,38 simdi 10 btc de fazla hacim  yaptı gelirse Smiley
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
December 07, 2016, 06:09:11 PM

aynn c-cex baktım gün içinde baya bir hareket aralığı var 11 btcden fazla hacimliydi  acayipte kar etmişin vallla bende bi 0,2 göndereyim baride ne çıkarabilirsem artık.
ikm
Sr. Member

View Profile
December 10, 2016, 09:19:46 PM

aynn c-cex baktım gün içinde baya bir hareket aralığı var 11 btcden fazla hacimliydi  acayipte kar etmişin vallla bende bi 0,2 göndereyim baride ne çıkarabilirsem artık.

0,0030 gene aldım 0,006 satıştaşaunda 0,0047   süper ya sevdiğim bu coini poloya girse böyle geniş aralık olmaz şimdlik böyle iyi Smiley
torikan (OP)
Hero Member

View Profile
December 13, 2016, 10:57:39 AM

Su ara hareketi durdu. Kendimde almaya niyetliyim bu seviyeden bakalim. Karli olcakmi baya bir profesyonel calisiyorlar anladigim kadariyla.
dnz gns
Sr. Member

View Profile
December 15, 2016, 05:23:12 PM

Bende senin dedigini denedim 0.003 dan alip 40 sattim iyi is valla  Grin
SheldonLeeCooper
Full Member

Merit: 109

View Profile
December 12, 2017, 11:33:43 AM

5 gün sonra Holderlara 500 Bin Hydra Token Dağıtacaklar.

https://iop.global/
SheldonLeeCooper
Full Member

View Profile
January 09, 2018, 08:55:06 PM
Last edit: January 09, 2018, 09:06:34 PM by SheldonLeeCooper

4 gün sonra 2. kez holderlara 500 Bin HYDRA token dağıtacaklar

https://iop.global/

https://twitter.com/IoP_community/status/950690159330316290
bney
Full Member

Activity: 333
Merit: 100

View Profile
January 11, 2018, 11:47:28 AM

Fermat al diyenler oldu, para bulamadım. Piyasası nasıl artarsa biraz alayım diyorum.
SheldonLeeCooper
Full Member

View Profile
January 11, 2018, 04:59:40 PM

Fermat al diyenler oldu, para bulamadım. Piyasası nasıl artarsa biraz alayım diyorum.
Şu an yükselik trendinde ve fiyatı gayet uygun bir coin.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
January 11, 2018, 05:14:38 PM

Ozet: hepimize cip takcaklar Sad
uzayli
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 11, 2018, 06:21:39 PM

Ben bundan birşey anlamadım ya? Ne anlatılmış arakadaş bize cip takılacak denmiş onu anlamadım bu konu taa 2016'nın konusuymuş nasıl hortladı onuda merak etmiyor değilim

burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
January 11, 2018, 07:19:37 PM

Çok güzel çalışma yapmışsınız öncelikle emeğinize sağlık iop coin bence de geleceği olan ve projesi iyi olan coinlerden biri borsa da da boş bırakılmıyor, hacmi dönem dönem düşse de genel olarak hacim ve fiyat olarak iyi noktalara geliyor, ekibinin çalışmasına bağlı olarak seneye bu fiyatlarda bulamayabiliriz.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: