Bitcoin Forum
May 04, 2024, 11:02:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18]  All
  Print  
Author Topic: [MesutCan] Hem BTC hem TL bazlı Yeni Fon --> IronFund [ Ana Para Korumalı]  (Read 24000 times)
gokcey
Full Member

Activity: 208
Merit: 100

View Profile
March 06, 2017, 07:38:34 AM

Ödeme banka hesabıma yatmıştır. Kişisel görüşüm; hak hukuk yenildi . Aslında  Mesut Can Demir de bunun farkında ama dünyevi menfaatleri daha ağır basmıştır. Hakkım helal değildir.
1714863751
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714863751
Reply with quote  #2

1714863751
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714863751
Hero Member
*

Ignore
1714863751
Reply with quote  #2

1714863751
Report to moderator
1714863751
Hero Member
*

Ignore
1714863751
Reply with quote  #2

1714863751
Report to moderator
1714863751
Hero Member
*

Ignore
1714863751
Reply with quote  #2

1714863751
Report to moderator
byzodiac
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
March 06, 2017, 07:53:00 AM

Ödeme banka hesabıma yatmıştır. Kişisel görüşüm; hak hukuk yenildi . Aslında  Mesut Can Demir de bunun farkında ama dünyevi menfaatleri daha ağır basmıştır. Hakkım helal değildir.

Katılıyorum sana her nekadar yatırdığımız parayı alsakta hesaplamada yanlış yapıldı bence mesuta olan güven kırıldı bundan sonraki açacağı fonlarda bu konu yüzünden vaz geçen çok kişi olacağına eminim.
d_ragon
Newbie
*

Activity: 35
Merit: 0

View Profile
March 06, 2017, 08:10:58 AM

Benim adıma fon BTC bazında %10 zararla kapandı.  Eğer benim paramla fon başında yazılan btc trade yapılmışsa, sonuç nasıl btc de zarar yazıyor. Evet kazanç TL bazında bankalardan iyi ama , bu kazanç için bu riske girmiyormuyuz.  Fona para yatırmak yerine kenarda btc beklese daha iyi kazanç olacaktı,  1 ay hiç mi trade yapılmadı.
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
March 06, 2017, 08:14:05 AM

Yatırdğım : 21.000 TL ( bankada duran para, o parayla btc almayacaktım)

peki dostum sana sadece cok basit tek bir soru sorucam.
btc almayı bu adama para gondermekten daha mı riskli buluyorsun?
yani bu adam senin gozunde btc den daha mı guvenilir bir yatırımdır?
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
March 06, 2017, 12:45:59 PM

her ne kadar fonun mevzuatsal sıkıntıları olabileceğini iletmiş olsam ve bu yüzden değişik tepkiler almış olsam bile,  bunu belirtmeden geçemeceğim. gerçekten anlamsız tartışmalar almış başını gitmiş.

arkadaslar, Mesut başta yazmış "TL" fonu diye. TL ye %20-100 arası getiri sunmuş. Bunu ben dahil 2-3 kişi daha yine mesajlara bakın teyit ettirmiş. Forumdaki Bitcoin temellileri destekliyoruz sırf TL temelli olduğu için girmedik demişiz.

Sizler bunları okuyup, okuyup girdiniz fona BTC fiyatı %40 arttı, niye fon %20 arttı derseniz yanlış ve haksızlık yaparsınız.

Mesut kardeşimiz net bir şekilde şartları yazmış, ha şartları uygulamasa mesela zarar ettik ana parayı veremeyeceğim derse konuşun ama lütfen yani elinizi vicdanınıza koyun ve öyle yatırım yapın bu forumdaki fonlara.

tersini düşünün Bitcoin %40 düşseydi ve Mesut yine %20 getiri sunsaydı ne yapacaktınız. Yine hesap soracakmıydınız. Yatırım yapmayı bilmiyorsanız lütfen gidin ev alın...

Özetle fon TL fonuydu, siz TL olarak girdiniz. Size dönüş de TL üzerinden %20 oldu, bitti gitti. Lütfen artık uzatmayın...

deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
March 06, 2017, 12:53:01 PM

her ne kadar fonun mevzuatsal sıkıntıları olabileceğini iletmiş olsam ve bu yüzden değişik tepkiler almış olsam bile,  bunu belirtmeden geçemeceğim. gerçekten anlamsız tartışmalar almış başını gitmiş.

arkadaslar, Mesut başta yazmış "TL" fonu diye. TL ye %20-100 arası getiri sunmuş. Bunu ben dahil 2-3 kişi daha yine mesajlara bakın teyit ettirmiş. Forumdaki Bitcoin temellileri destekliyoruz sırf TL temelli olduğu için girmedik demişiz.

Sizler bunları okuyup, okuyup girdiniz fona BTC fiyatı %40 arttı, niye fon %20 arttı derseniz yanlış ve haksızlık yaparsınız.

Mesut kardeşimiz net bir şekilde şartları yazmış, ha şartları uygulamasa mesela zarar ettik ana parayı veremeyeceğim derse konuşun ama lütfen yani elinizi vicdanınıza koyun ve öyle yatırım yapın bu forumdaki fonlara.

tersini düşünün Bitcoin %40 düşseydi ve Mesut yine %20 getiri sunsaydı ne yapacaktınız. Yine hesap soracakmıydınız. Yatırım yapmayı bilmiyorsanız lütfen gidin ev alın...

Özetle fon TL fonuydu, siz TL olarak girdiniz. Size dönüş de TL üzerinden %20 oldu, bitti gitti. Lütfen artık uzatmayın...

Hocam sıkıntı 11 gün sonra girenle ilk girenin aynı karı almasi (kendim için demedim arkadaşlar adına konuştum)
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
March 06, 2017, 01:18:15 PM

bir foncu bir foncuya gel beraber bitcoinde bir fon kuralım demiş.
biz ne diyoruz adam ne diyor.
yahu iki sayfa geriyi oku anlarsın neler dondugunu guwera kardeş.
okumadıgındanda değil ya,bozacının şahidi olayı.
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
March 06, 2017, 04:15:02 PM

şimdi fonun çalışma prensibi nasıl bilmiyorum. sonuçta fon eğer bir toplama aralığı açmış, sonra bitiminde başlamışsa yine bu dediğiniz boşa çıkar.

ancak bu olmadıysa dediğiniz gibi eğer girdiği günden itibaren hesaplanma yapılıyorsa haklısın bunun o şekilde hesaplanması gerekir. Atıyorum 1 aylık fonda ilk giren %20 ise, 10. günde giren girdiği rakamdan bağımsız %13-14 civarında olmalı...

tamamen yönetimsel bir farklılık.

ancak burada da yine sanki ilk yazıları okuduğumda, anladığım bir fon toplama dönemi oldu, fon toplama bitince fon başladı. Fon bitiminde de herkes eşit aldı. diye anlıyorum sanki bir ICO gibi. Yine bu açıdan bakıldığında uygulama doğru gibi geliyor.

ayrıca kimsenin şahidi değiliz, forumda neyin ne olduğunu bilip bilmeden konuşanlar var, mesela sizin bu yaklaşımınız gibi...

Pumpsx
Sr. Member

Activity: 280
Merit: 250

View Profile
March 06, 2017, 04:19:45 PM

şimdi fonun çalışma prensibi nasıl bilmiyorum. sonuçta fon eğer bir toplama aralığı açmış, sonra bitiminde başlamışsa yine bu dediğiniz boşa çıkar.

ancak bu olmadıysa dediğiniz gibi eğer girdiği günden itibaren hesaplanma yapılıyorsa haklısın bunun o şekilde hesaplanması gerekir. Atıyorum 1 aylık fonda ilk giren %20 ise, 10. günde giren girdiği rakamdan bağımsız %13-14 civarında olmalı...

tamamen yönetimsel bir farklılık.

ancak burada da yine sanki ilk yazıları okuduğumda, anladığım bir fon toplama dönemi oldu, fon toplama bitince fon başladı. Fon bitiminde de herkes eşit aldı. diye anlıyorum sanki bir ICO gibi. Yine bu açıdan bakıldığında uygulama doğru gibi geliyor.

ayrıca kimsenin şahidi değiliz, forumda neyin ne olduğunu bilip bilmeden konuşanlar var, mesela sizin bu yaklaşımınız gibi...
sahidi gibi duruyorsunuz. ilk yazilanlari iyi okuyun. fon basladiktan sonra guncelleme geldi. fon baslamadan guncellememi olur ?
ugurusta
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
March 06, 2017, 04:32:20 PM

Kafam karıştı.
Misalen 70 TL 1 pay ise, 0.02 BTC = 70 TL ise ve süre sonunda %100 kazanç olursa 140 TL mi ödenecek, 0.04 BTC mi ? Yoksa tamamen mi yanlış anlamışım Mesut hocam.

Paylar TL bazında ifade edilmektedir. 72 TL karşılığında 0.02 BTC ödeyebilirsiniz yada Havale ile 72 TL gönderebilirsiniz. Doğrudan Fona 72 TL olarak işlenecektir. Fon %100 başarıya ulaştığında Fonun Pay Değeri 140 TL olacaktır. İster Havale / EFT yoluyla isterseniz BTC şeklinde ödenecek

Neye uğraşıyorsunuz ki anlamadım ben ?
Zamanında soruyu sormuşum ve cevap verilmiş. BTC de ödeseniz TL olarak alınacak demiş adam.
Pumpsx
Sr. Member

View Profile
March 06, 2017, 04:58:44 PM

Kafam karıştı.
Misalen 70 TL 1 pay ise, 0.02 BTC = 70 TL ise ve süre sonunda %100 kazanç olursa 140 TL mi ödenecek, 0.04 BTC mi ? Yoksa tamamen mi yanlış anlamışım Mesut hocam.

Paylar TL bazında ifade edilmektedir. 72 TL karşılığında 0.02 BTC ödeyebilirsiniz yada Havale ile 72 TL gönderebilirsiniz. Doğrudan Fona 72 TL olarak işlenecektir. Fon %100 başarıya ulaştığında Fonun Pay Değeri 140 TL olacaktır. İster Havale / EFT yoluyla isterseniz BTC şeklinde ödenecek

Zamanında soruyu sormuşum ve cevap verilmiş. BTC de ödeseniz TL olarak alınacak demiş adam.
onu demiyolar. Fon basladiktan sonra hayali bi balina yaratildi ve fona sokulup karlar toplandi diye soylentiler var okumuyo musun ? insanlar bu yuzden dekont istiyor. kanit istiyor.
ugurusta
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
March 06, 2017, 05:11:44 PM

Kafam karıştı.

onu demiyolar. Fon basladiktan sonra hayali bi balina yaratildi ve fona sokulup karlar toplandi diye soylentiler var okumuyo musun ? insanlar bu yuzden dekont istiyor. kanit istiyor.

Benim yorum yaptığım kısım. BTC ile girip TL alan arkadaşlar içindi.
Ha işin içinde balina malina varsa bilemem o ayrı iş ama ispatlamak zorunda olduğunu da sanmıyorum.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
March 06, 2017, 08:23:44 PM

teorikte bu fon kitabına uygun sonlandı. itiraz edemem, ama pratikte iyi niyetli olmayan hareketler oldu, mesutcan dan herkes daha etik ve başarılı bir fon bekliyordu. insanların üzüntüsü ve belkide isyanı buna , açık açık 3-5  postunda hedefini %100 koydu, ve fonu o zaman bitireceğiini söyledi.yatırım süresi dolmadan %20 kazanç olduğunu açıkladı.  insanların beklentilerini yükseltti.sonra bir anda % 20 de  fonu kapattı, kaldı ki hiç altcoin trade yapmamış  sadece btc almış olsa daha fazla kar olacaktı.şaibeli bir balina çıktı.o zaten ayrı bir muamma,
İnsanlar sorgulamada haklı. ama yapacak bişey var mı , en azından bu fon için yok, herkese ders oldu.

birde çakırın ortaya çıkardığı self-escrow olayı var ki olaya tuz biber oldu. güveni tuzla buz etti.

Pumpsx
Sr. Member

View Profile
March 06, 2017, 08:27:07 PM

teorikte bu fon kitabına uygun sonlandı. itiraz edemem, ama pratikte iyi niyetli olmayan hareketler oldu, mesutcan dan herkes daha etik ve başarılı bir fon bekliyordu. insanların üzüntüsü ve belkide isyanı buna , açık açık 3-5  postunda hedefini %100 koydu, ve fonu o zaman bitireceğiini söyledi.yatırım süresi dolmadan %20 kazanç olduğunu açıkladı.  insanların beklentilerini yükseltti.sonra bir anda % 20 de  fonu kapattı, kaldı ki hiç altcoin trade yapmamış  sadece btc almış olsa daha fazla kar olacaktı.şaibeli bir balina çıktı.o zaten ayrı bir muamma,
İnsanlar sorgulamada haklı. ama yapacak bişey var mı , en azından bu fon için yok, herkese ders oldu.

birde çakırın ortaya çıkardığı self-escrow olayı var ki olaya tuz biber oldu. güveni tuzla buz etti.

self-escrow olayi nedir ?
MesutCan (OP)
Hero Member

Activity: 714
Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
March 06, 2017, 08:34:48 PM

her ne kadar fonun mevzuatsal sıkıntıları olabileceğini iletmiş olsam ve bu yüzden değişik tepkiler almış olsam bile,  bunu belirtmeden geçemeceğim. gerçekten anlamsız tartışmalar almış başını gitmiş.

En başarılı bulduğum yorum bu oldu çok doğru noktalara değinmişsiniz
teorikte bu fon kitabına uygun sonlandı. itiraz edemem, ama pratikte iyi niyetli olmayan hareketler oldu, mesutcan dan herkes daha etik ve başarılı bir fon bekliyordu. insanların üzüntüsü ve belkide isyanı buna , açık açık 3-5  postunda hedefini %100 koydu, ve fonu o zaman bitireceğiini söyledi.yatırım süresi dolmadan %20 kazanç olduğunu açıkladı.  insanların beklentilerini yükseltti.sonra bir anda % 20 de  fonu kapattı, kaldı ki hiç altcoin trade yapmamış  sadece btc almış olsa daha fazla kar olacaktı.şaibeli bir balina çıktı.o zaten ayrı bir muamma,

self-escrow olayi nedir ?

Forumda tanıdığım veya tanımadığım herkese escrow hizmeti zaten veriyorum
Bir reel arkadaşıma da escrow hizmeti veriyorum ki olay oldu Wink Adamı btcden soğuttunuz ticaret yapmaktan vazgeçti cengiz

Ayrıca son kişinin odemeside yapıldığına göre konu kilitlenmiştir
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18]  All
  Print  

Jump to: