Bitcoin Forum
June 16, 2024, 07:34:55 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Sistem değişikliği için yapılan anayasal değişiklikleri destekliyor musunuz?
Evet
Hayır
Kararsız / Geçersiz Oy

Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: Referandum [Anket]  (Read 20927 times)
bytrislasis
Member
**

Activity: 118
Merit: 10

View Profile
March 17, 2017, 10:53:47 PM

bin kere EVET  Grin Grin Cheesy  komiksiniz kendi çalıp kendi oynayan insanlar gibisiniz referandum tahminim %60 evet Wink
komık olan sızın gıbı beyınsızler ıstee....anlıycaksınız ama ulke mahfolduktan sonra mk

AHAHA su hakaretlere bakin, iste bu yenilginin verdigi uzuntu tepkisi yazik.egemenlik kayitsiz sartsiz milletindir elhamdüllilah millet ne derse o olacak.zoruna giden varsa millete küfür hakaret yerine kendini sorgulamayi bilmeli  Wink

Neden evet dediğinizi mantıklı olarak anlatın +2 evet benden...

evet diyenlerin mantıklı bir açıklaması yok. açık ve net.
manilafortuna
Newbie
*

Activity: 50
Merit: 0

View Profile
March 18, 2017, 02:36:44 AM

Nasıl evet önde olur?

Benim sülalemde ne kadar akp li varsa HAYIR verecekler... Aklım almıyor...
bytrislasis
Member
**

View Profile
March 18, 2017, 02:53:03 AM

Nasıl evet önde olur?

Benim sülalemde ne kadar akp li varsa HAYIR verecekler... Aklım almıyor...

aklın almayacağı birşey yok aslında hocam bak şimdi...

Önceki her seçimde YSK'da   Fetöcüler vardı kazandılar.
Şimdi Fetöcüleri Darbeci diyip aldılar YSK'dan... onların Yerine Yine Kendi Adamlarını Bastılar...

Herkesin  kesinlikle oy kullanmaya gitmesi gerekiyor...
rte56
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
March 18, 2017, 06:16:52 AM

tabi ya kazanamiyinca hile yaptilar 1 sinifa giden cocuklar vardir ya hani. bir kere kendinizi elestirin bir kere yuzunuzu su millete donun. neden hukumete alternatif olamiyorum diye bir sorun. bu ulkeyi kuran parti chp ama o partinin milletin gozunde geldigi duruma bir bakin hele. neymis hayir mis. neden hayir cunku diktatorluk gelecekmis, eee siz meydanlarda senelerdir diktator demiyor muydunuz cumhurbaskanina bu ulkenin basbakanina. yoksa yalan miydi o soyledikleriniz. hah siz burada kendinizi kandirin.evet diyorum cunku guclu bir yurutme istiyorum. secim kampanyasi icin temel atip kacan hukumetler degil. 280 tur donup cumhurbaskani bile secemeyen meclisi degil. ne cabuk unuttunuz gecmisi ulkenin her yani devam ettirilmemis proje doluydu. at temeli kac at temeli yallah. maksat bir sey yapiyorum desinler. ne cabuk unuttunuz istanbulun cop daglarini. millet para gordu para son 10 senede millet para gordu. tatile cikmayi ogrendi, donunu ayakkabasini yamayan millet nike, adidas giymeye basladi. yurtdisina akin etti. millet para gordu ama sizler o parayi da kiskandiniz ülkenin bir kac forumunda sozlugunde ekonomik boykot dediniz hukumetin gitmesi icin ekonomik kriz cikarmaya calistiniz. tuketmeyin alisveris yapmayin diyenleri bile okuduk yazik. tek istekleri var parmaklarinda oynatacaklari hukumetler yemezler bu ulke 1920 ler 1950lerde olan 20-30 milyonluk bir ulke degil. nufus olmus suriyelisiyle 85 milyon. boyle bir ulkeye guclu bir model gerek tek bir model o da baskanlik. bu yuzden EVET.
by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
March 18, 2017, 10:57:27 AM

tabi ya kazanamiyinca hile yaptilar 1 sinifa giden cocuklar vardir ya hani. bir kere kendinizi elestirin bir kere yuzunuzu su millete donun. neden hukumete alternatif olamiyorum diye bir sorun. bu ulkeyi kuran parti chp ama o partinin milletin gozunde geldigi duruma bir bakin hele. neymis hayir mis. neden hayir cunku diktatorluk gelecekmis, eee siz meydanlarda senelerdir diktator demiyor muydunuz cumhurbaskanina bu ulkenin basbakanina. yoksa yalan miydi o soyledikleriniz. hah siz burada kendinizi kandirin.evet diyorum cunku guclu bir yurutme istiyorum. secim kampanyasi icin temel atip kacan hukumetler degil. 280 tur donup cumhurbaskani bile secemeyen meclisi degil. ne cabuk unuttunuz gecmisi ulkenin her yani devam ettirilmemis proje doluydu. at temeli kac at temeli yallah. maksat bir sey yapiyorum desinler. ne cabuk unuttunuz istanbulun cop daglarini. millet para gordu para son 10 senede millet para gordu. tatile cikmayi ogrendi, donunu ayakkabasini yamayan millet nike, adidas giymeye basladi. yurtdisina akin etti. millet para gordu ama sizler o parayi da kiskandiniz ülkenin bir kac forumunda sozlugunde ekonomik boykot dediniz hukumetin gitmesi icin ekonomik kriz cikarmaya calistiniz. tuketmeyin alisveris yapmayin diyenleri bile okuduk yazik. tek istekleri var parmaklarinda oynatacaklari hukumetler yemezler bu ulke 1920 ler 1950lerde olan 20-30 milyonluk bir ulke degil. nufus olmus suriyelisiyle 85 milyon. boyle bir ulkeye guclu bir model gerek tek bir model o da baskanlik. bu yuzden EVET.
O modelin güçlü olduğunu başarılı olduğunu nereden biliyorsun? Tayyip dedi diye mi?
Araştır aklında maddeleri oku fayda ara için de. Rejim değişikliği mi şuan milletin ihtiyaç duyduğu.

Millet yine aç dolar olmuş 3.65 TL batmasın lar diye millete faizsiz kredi verip duruyorlar gör sen iki sene sonra kaç esnaf batacak...halk borçla yaşıyor Son on yıl da bankalara olan borçları hesapla nasıl artmış. Kredi kartı kredi limitleri düşüren akp milleti borç batağı yapıyor diyen akp Son bir yılda tam tersini yaptı ekonomik kriz olduğunu anlamsın enayiller diye

signature not found.
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
March 18, 2017, 12:01:20 PM

ya abı senın gıbıler ne yıyor ne ıcıyor cok merak edıyorum amk.bu kadar beyınsız olunmaz kı arkadas ya.yazdıklarına kendın ınanıyor musun gercekten ?
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
March 18, 2017, 01:47:15 PM

Şimdi yazdıklarını okuduğumda sen sistemden şikayet etmişsin ve derman olacak olan çözün yolunu bu sistemi Akp nin getirdiği sistemde görmüşsün ümidini onlara bağlamışsın , şunları hatırlatmak isterim bu ülkeyi 14 yıldır tek başına akp yönetiyor ve isteyipte yapamayacağı şeyler yoktu ama gel gör ki bu şikayet ettiğin sistemde niyetin gerçekten ülkeyi kalkındırmaksa onların bu istekte olduğu şüpheli , İkincisi herkes para gördü diyorsun bankadan kredi çekip bol keseden atıyorsan o para bedava değildir bu para gördüğümüz dediğin paralar hep borç yarın bu hükümetin yaptığı işler tek tek sorulacak bizlere onun için AKP DEN BİR MENFEATİN YOKSA ARAŞTIR BEYNİNİ KULLAN DOĞRUYU SENDE GÖRECEKSİN BU ÜLKE HEPİMİZİN SAHİP ÇIKALIM.
bytrislasis
Member
**

View Profile
March 18, 2017, 03:16:30 PM

adamın nick'i rte 
boşverin kime ne anlatıyorsunuz 
bir teyze  demiştiya ben tayyibin götünün kılıyım diye 
o geldi aklıma  nick'i görünce
buda o teyzelerden biridir Cheesy

bakınız
https://www.youtube.com/watch?v=W6rHU6JDJpQ
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
March 18, 2017, 04:09:39 PM

alinti yapmak istemezdim ama gelen para ile ilgili yilmaz ozdil in dunku yazisindan bi kesit almak isterim.
su akp doneminde devletin 140bin adet tasinmazi satilmis.
Sümerbank satıldı. Seka satıldı. Limanlar komple gitti. Et Balık gitti. Eti bakır, gümüş, krom satıldı. Seydişehir alüminyum gitti. Maden sahaları satıldı. Tekel satıldı. Türk Telekom, Arap oldu. Tüpraş satıldı, Erdemir satıldı, Petkim satıldı. Araç muayene istasyonları satıldı, şeker fabrikaları satıldı, santrallar satıldı, elektrik dağıtımı satıldı, dereler satıldı, baraj satıldı, ormanlar satıldı. Türkiye demir çelik işletmeleri satıldı, Oyakbank, Finansbank, Denizbank, Şekerbank, Dışbank, liste çoook uzun, yerli bankalar yabancıya satıldı, borsa payıyla birlikte Türk bankacılık sisteminin yüzde 70'i elalemin eline geçti. Güya “helal satış sertifikası” aldılar, İngiliz bankasından iyi mi! Sigorta şirketleri gitti, sigortacılarımız Fransız, İspanyol, İngiliz, Alman, Amerikalı, Bahamalı sigortacımız var. Telsim satıldı, gübre sanayi satıldı, özel hastanelerin çoğu gitti, hipermarketler gitti. Millete ait marinalar, feribotlar, oteller, sosyal tesisler satıldı. Tuzlalar satıldı. Ne porselen fabrikası kaldı kardeşim, ne kundura fabrikası.. Devlete ait 140 bin adet taşınmaz satıldı. Metrekaresini bilmediğimiz, açıklanmayan, halktan gizlenen miktarda toprak satıldı. Mesela, şehircilik bakanına soru önergesi verildi, “5.5 milyon metrekarelik alana sahip olan Hatay şehrimizin yarısından fazlası, 3.7 milyon metrekaresi neden yabancılara satıldı?” diye soruldu, cevap verilmedi. Olağanüstü hal ayağıyla, Meclis'i devre dışı bırakarak, THY, Ziraat Bankası, Halkbank, TPAO, Botaş, PTT, Türksat, Borsa, Çaykur varlık fonuna devredildi. Elde avuçta ne varsa satıldı

nasil kurulduklarini merak ediyorsan yazinin ilk bolumunu okumani oneririm.
http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/yilmaz-ozdil/dikili-agac-1739383/
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
March 18, 2017, 06:39:02 PM

Senin beynin sulanmış arkadaşım kusura bakma ama siz hep kendi kafanızda bir şartname önünüzde ve buna istinaden ilerliyorsunuz diyebilirim. Bence yanlış yöndesiniz. Kendimden örnek veriyim işkura bir git bakalım kuyruk var kuyruk millet iş bulamıyor he bazı insanlar var yok değil hani şu işi yapmam diyen bizim gibi insanlar iş bulamıyoruz turizm sezonu gelsin'de aç kalmayalım diye bekliyoruz bir işkura kayıdım ve başvurum 2010 yılından beri var ne arıyorlar ne soruyorlar her defasında soruyorum yok.

Adamların işi gücü rant olmuş başka bir şey değil ilk önce o rantları yapacaklarını şu insanları halkına bir baksın derim. Ben öyle insanlar gördümki adamlar mühendis olduğu halde işini yapamıyor. Zaten bu suriyeliler geldiğinden beridir tamamen tıkandı her şey önümüzü resmen kapattılar desek yeridir biraz aynanın diğer tarafını görelim tek tarafını değil yani savunuyorsunda neyi savunuyorsunuz hiç bilmiyorsunuz açıkcası.

Akp yapmadı demiyoruz yaptı ne yaptı duble yollar yaptı %80 zaten isviçredir çocuklarıdır oğludur hepsinin banka hesaplarında paralar var dolu diyebilirim bir çok gemisi var oğlunun üstüne. Bakın bunları bütün akpliler kabul ediyor tamam sonuçta o zamanlar başbakan olacak tabi diyor atacak para biriktiricek yapacak gemiler alacak gayrimenkuller alacak ama hepsini bizim ödediğimiz vergilerle yapıyorlar. Hiç baktınmı acaba kaç tane vergi ödüyoruz emlak vergisi,kira vergisi, gelir vergisi,gss prim vergisi bunuda vergiden sayalım bunuda sonradan sıkıştırdılar. Damga vergisi, Akaryakıt vergisi neyse ben bu kadarını saydım gerisi daha bir çok vergi var bu kadar vergi ödüyoruz. Kısacası devlet fazlasıyla bizden alıyor her sene vergilere zam geliyor bunuda herhalde bilmeyen yoktur.

Diyeceğim şu ki asgari ücret 1400 tl oldu falan filan bunları geçelim alım gücü zaten düşük bu bile yetmiyor normal bir insan gibi yaşamak bu ülkede gerçekten zor kim adidas nike falan giyiyor kardeşim pazarlara git bak %90 çoğu kesim pazardan giyiyor bende pazardan giyiyorum.

Buraya yazılcak çok şey var'da siyaset yeri değil bence birazcık neye nasıl baktığımızı bilmek lazım tek bir yere odaklanmak yerine kafamızı çevirmek ve dünyayı tamamen görmek lazım.
Kubra Dam
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
March 19, 2017, 11:48:44 AM

ya abı senın gıbıler ne yıyor ne ıcıyor cok merak edıyorum amk.bu kadar beyınsız olunmaz kı arkadas ya.yazdıklarına kendın ınanıyor musun gercekten ?

Ya şu rte56 mıdır nedir ciddiye almayın kardeşim. Adamın bitcoin ile alakası yok foruma sırf bu başlığa yazması için gönderilen maaşlı bir Aktroll kendisi. Bunlar İstanbul'da kendilerine tahsis edilen internet cafe gibi yerlerde parti propagandası yapmak için çalışıyorlar aylık 1.500 lira maaşla bilgisayar karşısında. Tek görevleri bütün forum ve haber sitelerine girip parti propagandasına yönelik yorum yapmak.  Wink
rte56
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
March 19, 2017, 02:20:05 PM

agzinizdan guzel sozler ciksin diyecegim ama nerede.hakaretlere bakin. ne diyecegim bilemiyorum artik inadina evet muhrunu basacagim. sonuna kadar evet. sunu hic bir zaman unutmayin, hani diyorsunuz nereden cikiyor bunlara bu kadar oy. nereden biliyormusunuz hakaret ettiginiz insanlar size sandikta hesabini soruyor. ses cikarmayan kisiler gidip inadına evet basacaktir sizde nereden cikiyor bu kadar oy diye dusuneceksiniz. millet simarikliginizdan hakaretlerinizden ben bilirim tavirlarinizdan bikti usandi. koyun dediniz, cahil dediniz, koylu dediniz, coban ile benim oyum bir mi bile dediniz. zihniyet farki gittikce aciliyor. anadoluya bir kulak verin derim. burada onu satti bunu verdi muhabbetleri de baydi artik. 15 senedir ayni muhabbet, 50 sene gecse yine ayni muhabbeti yaparsiniz. Yahu hadi satmis, satilmamista ne olmus. Turk telekomun devlete ne faydasi olmus 85 yildir. hep zarar yazmis, ya bu yaziyi okuyan genclere soyluyorum inanmayin, sizler gecmisi bilmezsiniz burada oyle bir yazmislar ki sanki dunyanin bir numarali devletiydik 30 sene once, ac kaldi bu millet ac oyle bugunki gibi degil hee ekmek yoktu alacak un bulamadik, tup kuyrugu gaz kuyrugu, emekli kuyruklari, memurlara maas yatirmadilar 3-4 ay maas alinmadigi yillar oldu tabi unutuldu gitti o yillar. neyse diyecegim yenileyin kendinizi yenileyin. savundugunuz bir fikir var ise eyvallah ama burada recep tayyip erdogan hayir dese evet atacaginizi sizde gayet iyi biliyorsunuz. savundugunuz ve yaptiginiz tek sey 15 senedir ak parti karsitligi. allah akil fikir versin.
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
March 19, 2017, 02:44:50 PM

Selam, size 2 tane ilkokul 2. sınıf sorusu soracağım.

Yahu hadi satmis, satilmamista ne olmus. Turk telekomun devlete ne faydasi olmus 85 yildir.

Elinizde yılda 100 lira kazandıran bir varlık varken siz bunu 10 liraya satar mısınız?

ne diyecegim bilemiyorum artik inadina evet muhrunu basacagim. sonuna kadar evet. sunu hic bir zaman unutmayin, hani diyorsunuz nereden cikiyor bunlara bu kadar oy. nereden biliyormusunuz hakaret ettiginiz insanlar size sandikta hesabini soruyor. ses cikarmayan kisiler gidip inadına evet basacaktir sizde nereden cikiyor bu kadar oy diye dusuneceksiniz.

Koyunlardan biri uçurumdan atlamış, diğer koyunlar da onu takip etmiş. Sürü psikolojisi böyle bir şey, bir koyunun ahmaklığı yüzünden tüm koyunlar ölmüş. Bu hikayeden nasıl bir ders çıkarırsınız?
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
March 19, 2017, 05:50:11 PM

Adamın adı RTE bide verip veriştiriyorsunuz.

Bu arada buradaki mahalle baskısı da "yobaz"larınkinden farklı değil
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
March 19, 2017, 06:38:59 PM

buradaki makalle baskısı derken arkadaşların susup oturmasını bekleyemeyiz rte isimli şahıs gelip burda düşüncelerini paylaşıyorsa ve düşüncelerinde eleştiriye açık kısımlar varsa insanların buna cevap vermesi doğal , toplumumuzdada bu böyle susmaya alışmamalıyız susarsak kabul etmiş oluruz onun için ben senin toplum baskısı sözüne bu forum da katılmıyorum herkes ahlak içinde istediğini yazabilmeli , karşılık verebilmeli bunun adı mahalle baskısı olmaz.
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
March 19, 2017, 07:26:44 PM

buradaki makalle baskısı derken arkadaşların susup oturmasını bekleyemeyiz rte isimli şahıs gelip burda düşüncelerini paylaşıyorsa ve düşüncelerinde eleştiriye açık kısımlar varsa insanların buna cevap vermesi doğal , toplumumuzdada bu böyle susmaya alışmamalıyız susarsak kabul etmiş oluruz onun için ben senin toplum baskısı sözüne bu forum da katılmıyorum herkes ahlak içinde istediğini yazabilmeli , karşılık verebilmeli bunun adı mahalle baskısı olmaz.

BU arkadaş belli ki amacına hizmet eden bir zavallı, ben mahalle baskısı ibaresini ilk sayfadan bu sayfaya kadar okuduklarım ve tam da sizin de bahsettiğiniz gibi ahlak dışı ve uḳalā söylemler için yazdım.

neyi savunursa savunsun "yobaz " dediklerimiz kadar farklı düşünceyi savunan farklı "yobazlar" olabiliyoruz.
gorkem
Hero Member

View Profile
March 20, 2017, 12:35:53 PM

https://twitter.com/Srcn_Syn/status/843802492609724416

bir poset ugruna vatanını satan bunlar işte 14 senedir mk
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
March 20, 2017, 08:31:17 PM

tempobetin oranlarına göre evet 1.25 hayır 3.50 bahisler ilk açıldığında ikiside 1.95 orandı evet oranı gittikçe düşüyor
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
March 20, 2017, 08:35:13 PM

tempobetin oranlarına göre evet 1.25 hayır 3.50 bahisler ilk açıldığında ikiside 1.95 orandı evet oranı gittikçe düşüyor

Oranlara aldanmamak lazım, Hillary'nin oranı da 1.25'in altındaydı sonuç ne oldu? 5+ oranlı Trump geldi seçimleri sikti.
Make Turkey Delicious Again hesabı... Wink
gorkem
Hero Member

View Profile
March 21, 2017, 12:12:37 AM
Last edit: March 21, 2017, 12:26:11 AM by gorkem

demekkı ınsanları yanlıs yonlendırıyor bu ıpne tempobet.... bu secımde % 50.5  % 49.5 gıbı bır oran cıkar evet mı hayır mı gorcez ama evet dıyenler bu ulkey een buyuk ihaneti etcek malasef anlıycaklar ama cok gec olcak
asla bole brsey olamaz bu ulke bu kadar salak degılllll

Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  

Jump to: