Bitcoin Forum
June 16, 2024, 04:55:32 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Sistem değişikliği için yapılan anayasal değişiklikleri destekliyor musunuz?
Evet
Hayır
Kararsız / Geçersiz Oy

Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: Referandum [Anket]  (Read 20927 times)
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
April 10, 2017, 09:18:24 AM

Donanımhaberde olaylar ciddi anlamda büyüdü bir tarafta Akparticiler bir tarafta ise hayırcılar. Hayırcılardan kastım Chpci değil tabi. Şu seçim olsada rahatlasak modundayız şu anda. Şimdi bir yerde 15 yıldır yıkılmayan bir Akparti var diğer tarafta ise durmadan yıkılan bir Chp var. Yine bana göre büyük ihtimal içimden evet çıkacak gibi geliyor.

Ama inşallah yanılırım bu konuda hakikaten bizim milletimiz tek taraflı düşünüyor haladaha baktığımda Chpmi yönetecek diyen var. Halbuki tamamen sistem ve anayasa değişecek haberleri yok.
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
April 10, 2017, 10:04:20 AM

Ya bu seçimlerden once anket fırmaları cıkar su onde bu onde diye acıklarlardı. Bu secim icin hic anket görmedim. Kıcından yok su kadar evet bu kadar hayır diyen extra yanlı bir kac kanal var ama onlarda kaynak vermiyorlar.
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
April 10, 2017, 10:08:02 AM

Ya bu seçimlerden once anket fırmaları cıkar su onde bu onde diye acıklarlardı. Bu secim icin hic anket görmedim. Kıcından yok su kadar evet bu kadar hayır diyen extra yanlı bir kac kanal var ama onlarda kaynak vermiyorlar.

Burada var ya anket, uzak ara Hayır
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
April 10, 2017, 10:38:24 AM

Kripto para ile ilgilenenlerin çoğu hayır olduğu belliydi zaten ama %90 iyi bir oranmış.
John Wick
Full Member

Activity: 232
Merit: 100

View Profile
April 10, 2017, 04:10:26 PM

Donanımhaberde olaylar ciddi anlamda büyüdü bir tarafta Akparticiler bir tarafta ise hayırcılar. Hayırcılardan kastım Chpci değil tabi. Şu seçim olsada rahatlasak modundayız şu anda. Şimdi bir yerde 15 yıldır yıkılmayan bir Akparti var diğer tarafta ise durmadan yıkılan bir Chp var. Yine bana göre büyük ihtimal içimden evet çıkacak gibi geliyor.

Ama inşallah yanılırım bu konuda hakikaten bizim milletimiz tek taraflı düşünüyor haladaha baktığımda Chpmi yönetecek diyen var. Halbuki tamamen sistem ve anayasa değişecek haberleri yok.

Donanımhaber dediğiniz yerdeki Evet'çilerin çoğu kendilerine sağlanan internet cafe gibi mekanlarda bilgisayar başında günlük 50 liraya forumlarda AKP propagandası yapmakla mükellef kişilerden oluşuyor.
CyberCombat
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 250

View Profile WWW
April 10, 2017, 05:30:37 PM

En son baktigimda 2 ay vardi referanduma, kalmis 6 gun, kaderde bu utanc verici referandumu gormekte varmis, ulke bitmis okeye donmeye calisiyor, emanetine sahip cikamadik mavi gozlum

██▄▄▄
                  ██████▄▄

▄█▄             ████████▄
  █████▄    ▄▄▄▀▀▀        ███
 ███████▄▄▀▀           ▄▄█████
███████▀             ▐█████████
█████                ▐█████████
█████▄▄▄▄             █████████
 █████████             ▀██████
  ████████▄▄             ▀▀██
   ▀██████████▄  ▄▌    ▄█▄
     ▀▀███████████▀  ███▀▀
         ▀▀▀██▀▀▀     ▀
.
FortuneJack
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MIAMI Garage
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MAJESTIC7
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
6 BTC WELCOME OFFER
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
█▀▀▀▀▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄▄▄▄▄
.
Join Now

▀▀▀▀▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
April 10, 2017, 06:17:20 PM

Amerikan CTV kanalı Türkiyedeki referandum ile ilgili yorumu:
http://www.dailymotion.com/video/x5hhcgw_amerikan-ctv-kanali_news

signature not found.
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
April 10, 2017, 06:30:47 PM

Tahmini Türkiye seçim görüntüsüdür.
01.02.2017- %51 EVET
01.03.2017- %52 EVET
10.04.2017- %58 EVET
16.04.2017-    ?

Ben %57 üstü beklemiyordum ancak son aldığım duyumlara göre %60 görüldüğü söyleniyor, Erdoğan inanılmaz rahat biçimde miting yapıyor bunu görüyoruz kılıçdaroğluda bugün yaptıkları bazı anketlerde 1-2 puan Evetlerin öne geçtiğini söyledi, 3-5 puan kırptığını varsayarsak %58 çoktan görülmüş. Adil Gürün dediğine göre cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılmayınların çoğu Ak partiliymiş, bu yüzden gördüğüm hükümete yakın anketçilerin yaptığı anketleri yayınlamamasının nedeni Evetçilerin sandığa gitmeme ve rehavete kapılmaması için. Yani hükümet anketçilerinin bol keseden anket yayınlamamaları ve kesin Evet kazanır dememeleri bilinçli bir taktik.

Sonuç: Eğer ki söylenenler doğru ise %60 ve üstü süpriz olmaz.
by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
April 10, 2017, 06:39:05 PM

%51 de çıksa istediğini yapacağı için çokta umrumda değil oran.
Çıkacak göz göre göre kendi istedikleri gibi şekillendiriyorlar umarım çocuklarımız büyüyünce bize sövmezler.

signature not found.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
April 10, 2017, 07:30:28 PM

01.02.2017- %51 EVET
01.03.2017- %52 EVET
10.04.2017- %58 EVET
16.04.2017-    ?

Ben %57 üstü beklemiyordum ancak son aldığım duyumlara göre %60 görüldüğü söyleniyor, Erdoğan inanılmaz rahat biçimde miting yapıyor bunu görüyoruz kılıçdaroğluda bugün yaptıkları bazı anketlerde 1-2 puan Evetlerin öne geçtiğini söyledi, 3-5 puan kırptığını varsayarsak %58 çoktan görülmüş. Adil Gürün dediğine göre cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılmayınların çoğu Ak partiliymiş, bu yüzden gördüğüm hükümete yakın anketçilerin yaptığı anketleri yayınlamamasının nedeni Evetçilerin sandığa gitmeme ve rehavete kapılmaması için. Yani hükümet anketçilerinin bol keseden anket yayınlamamaları ve kesin Evet kazanır dememeleri bilinçli bir taktik.

Başa baş bir oylama olur diye düşünüyorum öncekiler gibi Parti seçimi oylaması olmadığı için. Ama tabi 3 aşağı beş yukarı evet daha fazla olabilir ama ben Mhp seçimlerinden bir dönüş bekliyorum açıkcası eğer onlar bu çıkışı yapabilirse daha iyi olur.
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
April 10, 2017, 07:34:28 PM
Last edit: April 10, 2017, 07:50:49 PM by gorkem

eger anketler dogruysa evet cıkarsa bu ülke gercekten bittmiştir en kısa zamanda bu ulkeden kacmak lazım artık......

zaten bunların bahcelıyı destekledıgı ulkede yasanmaz mk
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
April 10, 2017, 07:43:18 PM

Tamam bu kadar yandaş, koyun ve TC vatandaşı Suriyeli varken evet çıkabilir ama %60 falan olmaz o iş. %60 Evet çıkarsa ülkeyi kapatıp gidelim, zaten bir hayır gelmez artık. Bu kadar geri kafalının arasında yaşamak her geçen gün zorlaşıyor.
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
April 10, 2017, 11:29:26 PM

%60 filan hangi anketlerden duyuyorsunuz ben sizin aksinize hala hayırın önde olduğunu düşünüyorum.Cumhurbaşkanı rahat miting yapıyor yazmışsınız bence iyice saçmalamaya başladı Kılıçdaroğluna açık açık 15 temmuzda darbecilerle beraberdin dedi.(Evet çıksa bile %60 olcaksa hakikaten ülkeyi kapatıp gidelim arkadaşlar)Yalnız gerçekten ben çok üzülüyorum şaka gibi bir ülkeyiz.Burda evet oyu verecek bir arkadaş mesajımı alıntılayıp şu soruma cevap verebilir mi Kılıçdaroğlu sizce 15 temmuzda darbecilerle beraber miydi?
Kubra Dam
Sr. Member

Merit: 271

View Profile
April 11, 2017, 12:29:35 AM

Şöyle bilinci yerinde olmayan, weed çekip gelmiş gibi hareketler yapan tiplerin verdiği oyla mi şimdi 80 milyonluk ülkenin geleceği belirlenecek? Yok abi ben almıyım böye demokrasiyi, benim bünyede alerji yapıyor aşırı demokrasi...  Undecided

https://www.youtube.com/watch?v=CER6GJF1ajQ
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
April 11, 2017, 02:30:00 AM

anketler yanıltıcı bu ulkede ama % 60 cıkarsa ewet gercekten bu ulkede durulmaz amk ... yazık gunah gercekten
hhk1045
Hero Member

View Profile
April 11, 2017, 02:45:11 AM

Millete artık türlü hakaretler vs bunlar gereksiz. Uyanalım artık kimse her gün hakaretler yediği birinin tarafını tutmazdı tutmadı da çomarmış koyunmuş cahilmiş. Hala anlaşılamayan nokta şu %55-60 lık kesime sürekli bir aptal cahil yakıştırması var, arkadaşlar uzun zamandır bu süreci takip ediyorum chp oy toplayamıyor artık. Oylar üç parti arasında gidip geliyor mhp-hdp-akp 7 haziran ve 1 kasım secimlerine dikkatli bakin inceleyin karşılaştırın oyları sabit olan tek parti chp. Belli bir kemik secmeni var ve öyle kalmış. Bu şu demek kimsenin chp yi taktığı yok. Chp secmeni kendi calip kendi oynuyor. Kendi konuşup kendi dinliyor. Milletle arasında büyük problem var hatta bu ülkenin şuan %70 i chp ye asla oy vermem diyor anketlerde. Bakın  ben süreci takip eden bir vatandaşım ve belirli bir çıkarımım oldu o da şudur; kimsenin kafasında başkanlık yoktu zaten meclise mhp teklifi ile anayasa paketi geldiğinde destek %35 ti.
Chp meclisi kilitleyip eylemler yaptığında kavgalar çıkardığında destek %40 a çıktı. Kürsüyü işgaller milletvekili kavgaları bacak ısırmalar neler duyduk. Neler gördük.
2 ay sonra Kılıçdaroğlu yeni sistemde iki başlılık olur başbakan ve cumburbaşkanı anlaşamaz gafı sayesinde destek %45 oldu.
Chp milletvekili denize dökeceğiz lafından sonra %50 ler görüldü.
Son düzlükte kılıçdaroğlu kontrollü darbe deyince destek %55 oldu.

Nereye geleceğim, yapılması gereken anayasa görüşmelerinde keske sorun çıkarilmasaydı öyle ya da böyle zaten geçecekti ne gerek vardı gerginliğe?
Katkı sunulmaya ve öneriler getirilmiye çalışılsaydı anayada platformları kurulup sakince şu maddeleri düzeltebiliriz diye ek bir anayasa metni çıkarılabilirdi mecliste şu maddeler üzerinde düzeltme yapalım denilebilirdi ama onun yerine tümden hayır olmaz yaptirmayiz ettirmeyiz kötü oldu. Yahu mhp ve ak parti destekliyor zaten meclisten geçecek neden inat edildi ? Hele geçtikten sonra son aylarda yapılan gaflar ve konuşmalar tuz biber ekti.

Sonuç: %54-60 arası evet çıkacaktır. Bana kızanlarınız olabilir ama gerçekler bunlar.

Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
April 11, 2017, 04:38:58 AM

01.02.2017- %51 EVET
01.03.2017- %52 EVET
10.04.2017- %58 EVET
16.04.2017-    ?

Gördüğüm çelişkileri yazıyım hemen burda %60 üstü olabilir diyorsunuz hemen sonrasında 54-60 arası diyerek max sınırı 60 olarak belirtiyorsunuz. 2 ay sonra Kılıçdaroğlu yeni sistemde iki başlılık olur başbakan ve cumburbaşkanı anlaşamaz gafı sayesinde destek %45 oldu. yazmışsınız bu kaf 1 şubat tarihinden sonraydı yukarda 1 şubatta %51 olarak tahmin vermişsiniz hangisi doğru?

Not:Çoklu kişilik bozukluğuna sahipseniz sizden özür dilerim
hhk1045
Hero Member

View Profile
April 11, 2017, 06:05:11 AM

Tahmini Türkiye goruntusu adı altinda verdigim tahminler kendi tahminlerim olup analiz kastigim uzun yorumumdaki anketler gezici anket firmasi sonuclarini temel aldim
 Aralik- ocak gezici anketi - 40( meclis tartismalari baslamadan)
Subat gezici anketi- 45 (meclis tartismalari)
Mart gezici anketi- 48 ( kilicdaroglu gaflari ve hollanda)
Nisan gezici anketi - 53,5 (denize dokecegizden sonrasi)

Oranlari yuvarlamis olabilirim, sonuc olarak durum bu. Bana %35-40 larda olan evet 4 ayda nasil %55 lere geldi aciklayabilirmisin? %15 oy artmis 4 ayda bu ne demek 7 milyon secmen demek ben orada bir analiz yaptim tekrar bir okuyun derim. %60 meselesine gelince boyle giderse yukselis son haftadayiz %60 olabilir dedim olur demedim.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
April 11, 2017, 06:19:21 AM

Tahmini Türkiye goruntusu adı altinda verdigim tahminler kendi tahminlerim olup analiz kastigim uzun yorumumdaki anketler gezici anket firmasi sonuclarini temel aldim
 Aralik- ocak gezici anketi - 40( meclis tartismalari baslamadan)
Subat gezici anketi- 45 (meclis tartismalari)
Mart gezici anketi- 48 ( kilicdaroglu gaflari ve hollanda)
Nisan gezici anketi - 53,5 (denize dokecegizden sonrasi)

Oranlari yuvarlamis olabilirim, sonuc olarak durum bu. Bana %35-40 larda olan evet 4 ayda nasil %55 lere geldi aciklayabilirmisin? %15 oy artmis 4 ayda bu ne demek 7 milyon secmen demek ben orada bir analiz yaptim tekrar bir okuyun derim. %60 meselesine gelince boyle giderse yukselis son haftadayiz %60 olabilir dedim olur demedim.
Ocak ayıyla değil mart bugün itibariyle fikri değişen oranı %1 değildir. Evetmi desem hayırmı desem kararsızlarından oy aldılar onlarında çoğu akp liydi. Akp liler arasında hala kararsızlar var. Bence evet önde çıkacak ama bu dediğiniz gibi %15 artıs göstermedi.
CyberCombat
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 250

View Profile WWW
April 11, 2017, 07:09:58 AM

Millete artık türlü hakaretler vs bunlar gereksiz. Uyanalım artık kimse her gün hakaretler yediği birinin tarafını tutmazdı tutmadı da çomarmış koyunmuş cahilmiş. Hala anlaşılamayan nokta şu %55-60 lık kesime sürekli bir aptal cahil yakıştırması var, arkadaşlar uzun zamandır bu süreci takip ediyorum chp oy toplayamıyor artık. Oylar üç parti arasında gidip geliyor mhp-hdp-akp 7 haziran ve 1 kasım secimlerine dikkatli bakin inceleyin karşılaştırın oyları sabit olan tek parti chp. Belli bir kemik secmeni var ve öyle kalmış. Bu şu demek kimsenin chp yi taktığı yok. Chp secmeni kendi calip kendi oynuyor. Kendi konuşup kendi dinliyor. Milletle arasında büyük problem var hatta bu ülkenin şuan %70 i chp ye asla oy vermem diyor anketlerde. Bakın  ben süreci takip eden bir vatandaşım ve belirli bir çıkarımım oldu o da şudur; kimsenin kafasında başkanlık yoktu zaten meclise mhp teklifi ile anayasa paketi geldiğinde destek %35 ti.
Chp meclisi kilitleyip eylemler yaptığında kavgalar çıkardığında destek %40 a çıktı. Kürsüyü işgaller milletvekili kavgaları bacak ısırmalar neler duyduk. Neler gördük.
2 ay sonra Kılıçdaroğlu yeni sistemde iki başlılık olur başbakan ve cumburbaşkanı anlaşamaz gafı sayesinde destek %45 oldu.
Chp milletvekili denize dökeceğiz lafından sonra %50 ler görüldü.
Son düzlükte kılıçdaroğlu kontrollü darbe deyince destek %55 oldu.

Nereye geleceğim, yapılması gereken anayasa görüşmelerinde keske sorun çıkarilmasaydı öyle ya da böyle zaten geçecekti ne gerek vardı gerginliğe?
Katkı sunulmaya ve öneriler getirilmiye çalışılsaydı anayada platformları kurulup sakince şu maddeleri düzeltebiliriz diye ek bir anayasa metni çıkarılabilirdi mecliste şu maddeler üzerinde düzeltme yapalım denilebilirdi ama onun yerine tümden hayır olmaz yaptirmayiz ettirmeyiz kötü oldu. Yahu mhp ve ak parti destekliyor zaten meclisten geçecek neden inat edildi ? Hele geçtikten sonra son aylarda yapılan gaflar ve konuşmalar tuz biber ekti.

Sonuç: %54-60 arası evet çıkacaktır. Bana kızanlarınız olabilir ama gerçekler bunlar.

Algi operasyonunu baska yerde yap, refarandumda 'hayir oyu' kullanacak insanlarin uzerine yaptigin psikolojik baski sacma ve anlamsiz,

"01.02.2017- %51 EVET
01.03.2017- %52 EVET
10.04.2017- %58 EVET
16.04.2017-    ? "

midem bulandi, yalanlardan, hainlerden

██▄▄▄
                  ██████▄▄

▄█▄             ████████▄
  █████▄    ▄▄▄▀▀▀        ███
 ███████▄▄▀▀           ▄▄█████
███████▀             ▐█████████
█████                ▐█████████