Bitcoin Forum
May 04, 2024, 08:24:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN] [TRST] [VANZARE TOKENURI] WeTrust.io Strangerea de Fonduri sa Terminat  (Read 25940 times)
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
February 20, 2017, 01:00:26 AM
 #21

@Ltcrstrbrt cand zici de distribuire, te referi la distribuire=vanzarea de jetoane/tokenuri? Sau la alta forma de distribuire?
Distribuire adica vanzarea de tokenuri din campania de strangere de fonduri, alte surse  de venit  urmand a fi posibile odata cu lansarea propriu-zisa a platformei.
1714811061
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714811061

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714811061
Reply with quote  #2

1714811061
Report to moderator
1714811061
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714811061

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714811061
Reply with quote  #2

1714811061
Report to moderator
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
February 20, 2017, 01:04:17 AM
 #22

Astept detalii despre  escrow, vreo informatie ceva? nu am gasit inca nimic, pe  threadul in Lb. Engleza.
Momentan inca nimic insa probabil saptamana care urmeaza vom sti cu siguranta cine si va tine escrow-ul si care sunt conditiile.
Averim
Member
**
Offline Offline

Activity: 515
Merit: 12


View Profile
February 20, 2017, 02:20:44 AM
 #23

Astept detalii despre  escrow, vreo informatie ceva? nu am gasit inca nimic, pe  threadul in Lb. Engleza.
Momentan inca nimic insa probabil saptamana care urmeaza vom sti cu siguranta cine si va tine escrow-ul si care sunt conditiile.
Si daca nu o sa aiba escrow ce se intampla? Am inteles ca fara escrow lumea nu prea se baga si evita sa investeasca. Stii cumva daca procedura va fi la fel ca la Iconomi? ma refer la modul de  cumparare.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
February 20, 2017, 06:11:41 AM
 #24

Astept detalii despre  escrow, vreo informatie ceva? nu am gasit inca nimic, pe  threadul in Lb. Engleza.
Momentan inca nimic insa probabil saptamana care urmeaza vom sti cu siguranta cine si va tine escrow-ul si care sunt conditiile.
Si daca nu o sa aiba escrow ce se intampla? Am inteles ca fara escrow lumea nu prea se baga si evita sa investeasca. Stii cumva daca procedura va fi la fel ca la Iconomi? ma refer la modul de  cumparare.
Procedura va fi asemanatoare ca si  in alte campanii ICO, tokenurile  putand fi achizitionate direct de pe platforma lor. Ramane de vazut care vor fi optiunile de plata si daca vor accepta si moneda fiat.
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
February 20, 2017, 08:43:04 AM
 #25

inca 8 zile pana cand incepe campania Ico asa ca (io) consider ca ar trebui sa se grabeasca putin cu escrow-ul si apropos din ce tara is? in ce tara isi are baza proiectul?
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
February 20, 2017, 09:26:46 AM
 #26

inca 8 zile pana cand incepe campania Ico asa ca (io) consider ca ar trebui sa se grabeasca putin cu escrow-ul si apropos din ce tara is? in ce tara isi are baza proiectul?
Sunt americani, Fremont, California, US 94538,
Sau cel putin  in State  isi are sediul organizatia.
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
February 20, 2017, 06:41:00 PM
 #27

inca 8 zile pana cand incepe campania Ico asa ca (io) consider ca ar trebui sa se grabeasca putin cu escrow-ul si apropos din ce tara is? in ce tara isi are baza proiectul?
Sunt americani, Fremont, California, US 94538,
Sau cel putin  in State  isi are sediul organizatia.
chiar daca suna bine totusi sa nu cadem in "capcana" argumentului autoritatii. Fara escrow, nu ma bag asta e clar, desi ideea proiectului este solida si imi face cu ochiul.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
February 20, 2017, 08:59:59 PM
 #28

inca 8 zile pana cand incepe campania Ico asa ca (io) consider ca ar trebui sa se grabeasca putin cu escrow-ul si apropos din ce tara is? in ce tara isi are baza proiectul?
Sunt americani, Fremont, California, US 94538,
Sau cel putin  in State  isi are sediul organizatia.
chiar daca suna bine totusi sa nu cadem in "capcana" argumentului autoritatii. Fara escrow, nu ma bag asta e clar, desi ideea proiectului este solida si imi face cu ochiul.
Hai sa nu ne impancientam degeaba. Escrow-ul va fi facut public saptamana aceasta, urmand a fi publicate mai multe informatii in acest sens. Un proiect serios nu isi permite sa lanseze o campanie de strangere de fonduri fara a colabora cu un serviciu escrow.
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
February 21, 2017, 03:25:05 PM
 #29

Daca o persoana  se inregistreaza intr-o "rosca" si participa la o tura/roata/runda, poate oare sa participle automat si la urmatoarele sau trebuie sa se inscrie din nou? ma refer  la aceeasi rosca, in cazul in care nu se destrama bla bla, si  poate sa participle  simultan in mai multe rosca-uri?
bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
February 21, 2017, 04:17:01 PM
 #30

Daca o persoana  se inregistreaza intr-o "rosca" si participa la o tura/roata/runda, poate oare sa participle automat si la urmatoarele sau trebuie sa se inscrie din nou? ma refer  la aceeasi rosca, in cazul in care nu se destrama bla bla, si  poate sa participle  simultan in mai multe rosca-uri?
Probabil dupa ce se termina runda (aici depinde si de numarul de participanti si de vrecventa platilor/retragerilor) se inchide si Rosca respectiva iar in cazul participarii in mai multe "car-uri" nu am vazut sa existe o limitare in acest sens, ar fi si absurd oricum. Daca iti permite buzunarul (adica portofelul Ethereum) poti sa participi la cate vrei, cred.

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
February 21, 2017, 05:56:10 PM
 #31

Daca o persoana  se inregistreaza intr-o "rosca" si participa la o tura/roata/runda, poate oare sa participle automat si la urmatoarele sau trebuie sa se inscrie din nou? ma refer  la aceeasi rosca, in cazul in care nu se destrama bla bla, si  poate sa participle  simultan in mai multe rosca-uri?
Probabil dupa ce se termina runda (aici depinde si de numarul de participanti si de vrecventa platilor/retragerilor) se inchide si Rosca respectiva iar in cazul participarii in mai multe "car-uri" nu am vazut sa existe o limitare in acest sens, ar fi si absurd oricum. Daca iti permite buzunarul (adica portofelul Ethereum) poti sa participi la cate vrei, cred.
    Nu exista nicio limita, poti sa participi la cate "case" doresti ( se va merge si pe baza de invitatii din partea organizatorilor de ROSCA-uri si probabil si pe baza de rating si de incredere dobandita din participarile precedente, daca au fost, si normal)
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
February 21, 2017, 09:30:51 PM
 #32

O actualizare din partea echipei WeTrust:

Pragul minim si pragul maxim, a fost redus dupa cum urmeaza:

Pragul minim la 1000 BTC

Pragul maxim la 6006 BTC

Echipa WeTrust motiveaza aceasta decizie  din perspectiva fluctuatiilor pretului BTC, care se afla pe un trend ascendent in ultima perioada, cat si datorita  reactiilor din partea comunitatii.
Daca pragul minim initial a fost calculat tinand cont de o rata de schimb a BTC-ului cotat la 720$, limita fiind stabilita la 1500 BTC, Echipa WeTrust, reduce pragul minim si cel maxim la 1000 respectiv 6000 BTC.

Mai multe informatii detaliate pot fi gasite aici:

https://medium.com/wetrust-blog/updated-budget-and-roadmap-135db39281cb#.im31jh4t5
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
February 21, 2017, 10:02:16 PM
 #33

O actualizare din partea echipei WeTrust:

Pragul minim si pragul maxim, a fost redus dupa cum urmeaza:

Pragul minim la 1000 BTC

Pragul maxim la 6006 BTC

Echipa WeTrust motiveaza aceasta decizie  din perspectiva fluctuatiilor pretului BTC, care se afla pe un trend ascendent in ultima perioada, cat si datorita  reactiilor din partea comunitatii.
Daca pragul minim initial a fost calculat tinand cont de o rata de schimb a BTC-ului cotat la 720$, limita fiind stabilita la 1500 BTC, Echipa WeTrust, reduce pragul minim si cel maxim la 1000 respectiv 6000 BTC.

Mai multe informatii detaliate pot fi gasite aici:

https://medium.com/wetrust-blog/updated-budget-and-roadmap-135db39281cb#.im31jh4t5
Am citit  si actualizarea originala si cred ca este o decizie foarte buna avand in vedere ca pretul btc-ului continua sa creasca. 1000 de btc ca prag minim, pare o alegere mult mai realista in conditiile actuale.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
February 21, 2017, 11:24:43 PM
 #34

Pe de alta parte s-au schimbat putin si regulile din campania de traduceri:

Sunt contorizate doar postarile din forumul BitcoinTalk, primele 200 postari primesc cate 5 stake-uri iar urmatoarele pana la 500 primesc cate 1 stake.
Maxim 3 moderatori ( regula valabila pentru traducerile inca nerevendicate)
Traducerile trebuiesc terminate pana pe data de 10 Martie 2017.
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
February 21, 2017, 11:49:01 PM
 #35

Treaba cu traducerile  am vazut-o si eu, mult prea permisiva si probabil la limita regulamentelor BT, logica cu mai multi moderator chiar nu o intelegeam deloc, am facut si eu mai demult o traducere si stiu ca cerintele erau ceva de genul: un traducator pentru fiecare limba, cine traduce primul si posteaza ala este acreditat sau ceva de genul. Iar despre parti sau stake-uri cred ca cei de la iconomi au  venit primadata cu chestia asta  si s-au facut destule abuzuri atunci.
In fine, ce credeti  pot sa stranga 1000 btc? si daca nu strang atat ce se intampla?
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
February 22, 2017, 12:17:37 AM
 #36

Treaba cu traducerile  am vazut-o si eu, mult prea permisiva si probabil la limita regulamentelor BT, logica cu mai multi moderator chiar nu o intelegeam deloc, am facut si eu mai demult o traducere si stiu ca cerintele erau ceva de genul: un traducator pentru fiecare limba, cine traduce primul si posteaza ala este acreditat sau ceva de genul. Iar despre parti sau stake-uri cred ca cei de la iconomi au  venit primadata cu chestia asta  si s-au facut destule abuzuri atunci.
In fine, ce credeti  pot sa stranga 1000 btc? si daca nu strang atat ce se intampla?
teoretic raspunsul este da, pot depasi acel prag minim insa exista cati factori care pot influienta destul de mult: cresterea pretului Btc-ului si decizia SEC-ului din 11 Martie ( chiar daca se adreseaza doar pietei americane, o eventuala aprobare sau respingere va avea un impact hotarator asupra tehnologiei blockchain) Incetisor ne apropiem de acea data iar pana atunci, Btc-ul va continua sa creasca.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
February 23, 2017, 04:52:23 PM
 #37


Dupa luni de munca grea, ne face placere sa anuntam ca am lansat un  MVP al primului nostru produs oferit, ROSCA (Trusted Lending Circles), pe reteaua Ethereum. Va rugam sa verificati! (Dati click pe imaginea de mai jos)

Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
February 23, 2017, 07:36:46 PM
 #38

Cand publica detalii despre escrow? ieri au zis ca in 24 de ore vor   anunta escrowul, asta insemna ca azi banuiesc, dar nu vad nimica inca
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
February 24, 2017, 01:51:29 AM
 #39

Cand publica detalii despre escrow? ieri au zis ca in 24 de ore vor   anunta escrowul, asta insemna ca azi banuiesc, dar nu vad nimica inca
Teoretic  in cursul zilei de azi, o sa revin cu detalii imediat.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
February 24, 2017, 02:32:14 AM
 #40

Vlad Zamfir (Ethereum, CASPER), Joe Urgo (Coinbase), Jae Kwon (Tendermint/ COSMOS.network)



Biografie membrii Escrow:

                  Vlad Zamfir: Vlad este cercetator, lucrand pentru tranzitia Ethereum de la Proof-of-Work la Proof-of-Stake. Vlad este entuziast despre, protocoale de consens, arhitectura  de consens, guvernarea blockchain si etici blockchain.


                  Joe Urgo: Joe este Fondator/CEO of sourcerers.io, o firma de consultanta si recrutare pentru proiecte bazate pe Ethereum. De asemenea, Joe serveste ca Director de Operatiuni la  Ethlance si Editor la The Dapp Daily. In trecut, Joe a petrecut 3 ani la  Coinbase ca Manager de Operatiuni, si a lucrat la Three Arrows Capital ca Derivatives Trader.


                Jae Kwon: Jae este un antreprenor tehnic, autor al whitepaper-ului Tendermint , si o forta in spatele Cosmos, internetul Blockchain-urilor. Misiunea lui Jae este sa creeze un sistem  cryptoeconomic pentru siguranta traiului fiecaruia de pe aceasta planeta fragila.





Speram ca veti fi multumiti toti cu alegerile noastre, echipa WeTrust asteptand cu nerabdare sa participati la strangerea de fonduri din 1/3!
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!